11 nejlepších termohrnků, termoláhví a termosek

Shrnutí: Na trhu existuje nepřeberné množství termohrnků, termoláhví a termosek, takže výběr toho pravého produktu, který opravdu těsní, neprotéká a udržuje nápoj teplý či chladný, může trvat dlouho. Abych vás sáhodlouhého hledání ušetřila, v tomto článku jsem vytvořila srovnání těch nejkvalitnějších modelů:

 • První místo u mě má termohrnek Circular Cup ve dvou velikostech, který je naprosto ekologická volba, jelikož je vyrobený z recyklovaných jednorázových kelímků. Navíc skutečně neprotéká a dá se zavřít jednou rukou.
 • Na 2. místo jsem posadila designový termohrnek Frank Green Ceramic s patentovaným víčkem, které neprotéká a jeho dvojité stěny uchovají teplé či chladné tekutiny až 12 hodin.
 • A 3. příčku jsem věnovala cestovní termosce Kinto Travel Tumbler japonské kvality, která má dokonalý design, těsnění a udrží teplotu (studeného i teplého) nápoje po dobu 6 hodin.

A o čem v článku dále píšu?

Jak termosky, termolahve a termohrnky fungují a který produkt se nejvíce hodí na kterou aktivitu. Co vám může konkretné model zaručit a kdy je naopak vhodnější zvolit jiný model.

TOP  1. místo

Circular Cup

Orientační cena: 470/490 Kč
Proč 1. místo?

Jde totiž o první opakovaně použitelný kelímek na kávu, který je vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků.

2. místo

Frank Green Ceramic

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 2. místo?
Protože jde o termohrnek na kávu nebo čaj, který je vyrobený z prvotřídních recyklovatelných materiálů a v oceňovaném designu. Má vakuově izolované a dvojité stěny, které uchovají teplé nebo chladné tekutiny až 12 hodin.
3. místo

Kinto Travel Tumbler

Orientační cena: 960 Kč
Proč 3. místo?
Jelikož se jedná o cestovní termosku od japonské značky, která vám pomůže jednoduše dodržet pitný režim v létě i v zimě. Teplotu chladného i teplého nápoje udrží po dobu šesti hodin. Díky šikovnému dvoudílnému víčku neprotéká.

Jedenáct nejlepších termohrnků, termolahví a termosek

 1. Circular Cup 470/490 Kč (objem 227/340 ml)
 2. Frank Green Ceramic 1000 Kč (objem 295 ml)
 3. Kinto Travel Tumbler White 960 Kč (objem 350 ml)
 4. Made Sustained Termoska Knight 600 Kč (objem 500 ml)
 5. Equa Thermo Lahev 950 Kč (objem 680 ml)
 6. GoodWood termoláhev 800 Kč (objem 450 ml)
 7. Huskee Charcoal s víčkem 550/600 Kč (objem 240/350 ml)
 8. Hrnek termo nerez 300 Kč (450 ml)
 9. Termoska Čtyřlístek s nerezovým sítkem 600 Kč (450 ml)
 10. Frank Green Ceramic Gold Pink Straw Lid 1500 Kč (1000 ml)

„Uvař si čaj do termosky, ať ti není zima!“ byla v období zimy častá věta našich rodičů nebo prarodičů, když jsme se chystali někam na výlet. Fungovalo to už tehdy. Kdo si ještě pamatuje na kostkované šroubovací termosky, jejichž ocelová příchuť se vždycky prokreslila do čaje nebo kávy, nebo velkou termosku s pumpičkou, ze které si načepovala čaj polovina třídy nebo celá skautská družina?

Co to je termoska, termoláhev a termohrnek?

A funguje to i dnes. Termosku asi není nutné dlouze představovat. Je to láhev, která udržuje tekutinu (nebo pokrm) po dlouhou dobu v požadované teplotě, tedy buďto horkou, nebo naopak chladnou.

 • Termolahev vynalezl v roce 1892 skotský vědec James Dewar. Potřeboval pro své laboratorní pokusy udržet velmi nízkou teplotu tekutin, a tak složil (zjednodušeně popsanou) konstrukci ze dvou nádob, které se spojují v hrdle, ale jejich stěny se nedotýkají. Vzduch mezi vnitřní a vnější nádobou odčerpal, čímž vzniklo v prostoru vakuum, které omezilo proudění a vedení tepla.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Kterou na čundr a kterou do tašky na cestu do práce?

Rozlišujeme termosky (termoláhve) a termohrnky. Zatímco termoska má zpravidla větší objem (najdeme půllitrovky, litrovky, i ještě objemnější) a je tvořena dvěma stěnami, mezi nimiž je vakuum, které udrží teplotu, termohrnek bývá často jednostěnný a nekladou se na něj tak velké požadavky. A to z jednoduchého důvodu. Zatímco termoláhev si dáme do batohu, vyrazíme na výlet a láhev otevřeme klidně až za několik hodin, termohrnek takovým ambicím nevystavujeme. U termohrnku totiž počítáme spíše s tím, že si jej doma nebo v kavárně naplníme kávou, čajem nebo třeba svařákem a vypijeme nápoj v kratší době.

 • Termoláhve by měly udržet teplotu nápoje kolem šesti hodin. Na trhu ovšem najdete i takové, které podle testů udrží teplotu horkého nápoje i 12 hodin, studeného klidně 24 hodin. 
 • Termohrnky nemívají vakuovou izolaci, to znamená, že nejsou tvořeny ze dvou stěn, ale jen z jedné. Je tedy logické, že budou i méně funkční.

Tady to začíná být jízda. Existují termosky a termohrnky nerezové, keramické, skleněné, plastové, ale pozor, dobře fungují také termohrnky z použitých papírových kelímků na kafe nebo kávových slupek. 

A kromě toho, že jsou funkční, jsou i potěchou pro oko. Podívejte se na některé výrobky japonských, slovinských, australských, ale i českých značek, kterým záleží na dokonalém designu. Překvapí vás svým ergonomickým tvarem, elegantním povrchem, lehkou gramáží, jiné zase potěší pestrou kombinací moderních barev.

Aby vám váš nový společník na cesty nebo do práce vydržel co nejdéle, je potřeba se o něj dobře starat. Většinu termosek a termohrnků se nedoporučuje dávat do myčky, agresivní čisticí přípravek by mohl poničit povrch. Doporučuji produkt umývat ručně po každém použití. Dnešní moderní termosky a termohrnky jsou navrženy tak, aby i jejich údržba byla co nejméně komplikovaná. Často tedy jde rozložit na dvě nebo tři části, které pohodlně umyjete, necháte usušit a znovu použijete. 

Také se vyhněte vkládání termosek a termohrnků do mikrovlnky.

Podle čeho vybírat?

Rozdíl mezi termoskou a termohrnkem jsme si už vysvětlili. Teď se můžete zaměřit na to, co od produktu čekáte. Chcete, aby v něm nápoj co nejdéle vydržel horký nebo studený? Chcete láhev funkční, ale zároveň krásnou? Zajímáte se o udržitelnost? Dáváte přednost recyklovatelným materiálům? Podívejte se srovnání nejlepších produktů, které jsem pro vás připravila.

1. místo

Circular Cup

100% těsnící a originální termohrnek, který je naprosto ekologický, neboť se vyrábí z recyklovaných jednorázových papírových kelímků.

Orientační cena: 470/490 Kč

Proč je termohrnek Cirucular Cup na 1. místě?

Circular Cup je hitem, který jste už bez pochyb potkali na ulicích. Je to termohrnek, jehož vnější vrstva je vyrobena z recyklovaných jednorázových papírových kelímků na kávu. Hodí se na pobíhání po městě, na cestu do práce nebo do školy a výhodou je, že ho můžete dát jak do kočárku nebo do auta, tak pohodit do tašky nebo batohu – garantuje totiž stoprocentní těsnění!

Proč si získal první místo? Protože bojuje za udržitelnost, je maximálně funkční a navíc velmi pěkný. Uzávěr je navržen tak, že je možné pít z celého obvodu, stačí cvaknout zátkou.

Uživatelské recenze

Tento skvělý termohrnek se kromě me zalíbil i spoustě lidem na internetových srovnavačích. Tak například hořčicovo-černá varianta je na zbozi.cz popisovaná jako perfektní termohrnek, který „těsní jako blázen, v kabelce s ním můžu skákat ze schodů a nevyteče“. Nicméně se hodí spíše na pochůzky nebo do auta, protože nápoj v něm postupně chladne, což ale podle mě není špatné, protože když si ráno naleji do termohrnku horkou překapávanou kávu, potřebuji, aby trošku vychladla (jinak si člověk spálí jazyk). Báječně je na Zboží hodnocená i růžovo-černá verze – opravdu hodně se zde opakuje, že produkt opravdu fantasticky těsní a nikdy se (např. v kabelce) nevylije.

A kladné recenze jsem našla i na Heurece, kde mě potěšil komentář, že v něm „nápoj zůstane déle teplý než v obyčejném hrnečku“ a také to, že se „skvěle se používá (jen 1 rukou).“

Více informací

Circular Cup je dostupný v několika krásných barvách (já jsem si oblíbila kombinaci černé a hořčicově žluté) a ve dvou velikostech – 227 ml na kratší kafe, 340 ml na cafe latté nebo čaj. Jako super vychytávka mi také připadá fakt, že tento hrnek jde zavřít jednou rukou, což cením, protože často potřebuji mít druhou ruku volnou.

Tak udělejte radost sobě nebo vaší kávové spřízněné duši – jako dárek je Circular Cup to pravé, ať je léto nebo zima.

2. místo

Frank Green Ceramic

Prémiový termohrnek na kávu nebo čaj, který 100% těsní a uvnitř je keramický, takže vůbec neovlivňuje chuť nápoje.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč je termohrnek Frank Green Ceramic na 2. místě?

Další designově povedený termohrnek je ten od Frank Green. Tato sympatická australská značka pracuje s dobře recyklovatelnými materiály, čímž si ode mě získává plusový bod za snahu nezatěžovat svou produkcí planetu. 

Co tenhle hrnek má, co jiní nemají? Je to patentovaný systém otvírání, díky kterému se nestane, že vám nápoj vyteče do klávesnice počítače nebo rozmočí stránky rozečtené knihy, která se vám povalovala v kabelce nebo batohu. Spolu s bezpečným a snadným zavíráním dobře izoluje teplo a chlad.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že i tento hrnek má samá nadšená hodnocení. Podle recenzentů na Heurece vám v něm horká káva vydrží opravdu dlouho. Moc se mi líbil komentář jedné paní, které zmiňuje, že „Pro důchodkyni je cena poměrně vysoká, ale hrnek se náležitě odmění.“, přičemž dále dodává, že to není její první termohrnek od této značky, ale prý je „ze všech nejlepší.“ Pro další recenze jsem si zašla i na internetový srovnávač zbozi.cz, kde se píše, že tento termohrnek neprotéká, udrží teplotu a ještě k tomu je velmi estetický a snadný na údržbu.

Dále o produktu

Frank Green je ekologický, pěkný, funkční a stále přichází s novinkami. Hezkým detailem je například to, že si můžete dle vlastních preferencí namíchat různé barvy těla hrnku a víčka. Vnitřní lahev je vyrobena z keramiky, což zaručuje například to, že nápoj nezíská známou kovovou pachuť. Naopak – ani nepoznáte, že si kávu nevychutnáváte z hrnečku.

Termohrnek doporučuji na každodenní pochůzky, cestování a kratší výlety.

3. místo

Kinto Travel Tumbler White

Jedinečná cestovní termoska, která vyniká precizním zpracováním a skvělými vlastnostmi – teplotu nápoje udrží až po dobu 6 hodin.

Orientační cena: 960 Kč

Proč je Travel Tumbler od Kinto na 3. místě?

Kinto Travel Tumbler mě ohromil svým nadčasovým vzhledem a schopnostmi. Podle testování termoska udrží teplotu nápoje až šest hodin. Tento kousek z nerezové oceli od japonské společnosti Kinto má čistý, nápaditý design se zajímavě řešeným dvoudílným šroubovacím víčkem. Jak už název napovídá, termoska byla navržena na cesty, na chvíle, kdy se budete chtít odtrhnout od vnějšího chaotického světa a budete si chtít užít čas pro sebe.

Uživatelské recenze

I tahle podle mě velmi krásná, minimalistická termoska má výborné recenze. Jedna na zbozi.cz kvituje její  krásný minimalistický design a příjemmný materiál, který v ruce neklouže. I na Heurece se objevují nadšená hodnocení, ve kterých lidé chválí její funkčnost a do detailu propracovaný design produktu, jehož velikost je prý akorát do kabelky nebo batohu, výborně se z něj pije, drží teplotu a je spolehlivý co se týče toho, že opravdu nevyteče.

Další informace

Termoska je dostupná v provedení ve čtyřech matných barvách, klasické šedé, námořnické modré, béžové nebo hořčicové. A také ji můžete sehnat ve dvou velikostech. Já jsem do srovnání vybrala menší variantu s objemem 350 ml, ale na e-shopu Lázeňská káva, kde tento produkt můžete koupit, najdete i větší, půllitrový Kinto Travel Tumblr, který ani není o tolik korun dražší, tak na něj určitě mrkněte.

4. místo

Made Sustained Termoska Knight

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala termosku Knight od Made Sustained?

Proč má tahle termoska v názvu rytíře? Já tipuji, že je to proto, že je naprosto neporazitelná, co se týče výdrže i zpracování! V letních vedrech totiž udrží studený nápoj až 20 hodin, v zimě naopak horký nápoj až 10 hodin. Navíc je celá vyrobená z nerezové oceli, nikde ani kousek plastu. 

Zakladatel značky Made Sustained Sjoerd van der Helm totiž dbá na to, aby byly jeho produkty šetrné k přírodě (žádné plasty), k našemu organismu (žádné nebezpečné látky, které by mohly unikat z materiálu), ale i k lidem, kteří lahev vyrábí. Zaměstnanci pracují ve férových podmínkách.

Tohoto půllitrového rytíře si s sebou s klidem vezměte na větší túry – a pozor, vejde se i do držáku na kolo!

5. místo

Equa Thermo Lahev

Orientační cena: 950 Kč

Čím mě zaujala termoska od značky Equa?

Pokud hledáte kvalitní termosku, při jejíž výrobě se nezapomíná na životní prostředí, doporučuju tu od slovinské značky EQUA, která vyrábí designové ekologické láhve z borosilikátového skla, plastu bez BPA a nerezové oceli prvotřídní kvality. Jejím posláním je tvořit produkty, které splňují přísné etické normy. Kromě toho se snaží edukovat společnost, jejich marketing spojuje dva klíčové atributy – zaměřuje se na vzdělávání publika o udržitelném životě a důležitosti hydratace. Přidala se také ke kampani National Geographic „Planet or Plastic“, která apeluje na společnost a nutí ji chovat se k planetě zodpovědněji.

EQUA Thermo lahev Basic Dark Grey je ideální na větší výlet – má velký objem, udrží horký nápoj až 12 hodin, studený 24 hodin. Lahev je nepropustná, nerezová a má ergonomický tvar a široké hrdlo se šroubovacím víčkem na pohodlné použití.

6. místo

GoodWood termoláhev

Orientační cena: 800 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila termoláhev od GoodWood?

Protože tato termoláhev o objemu 450 ml je vyrobena z nerezové oceli a bambusového dřeva, což mi přijde jako zajímavý detail. Dřevěná termoláhev prostě vypadá originálně. A díky vakuové izolaci udržuje teplotu tekutin několik hodin, čaj nebo káva zůstane horká 6 hodin a studený nápoj vás osvěží ještě i po dvanácti hodinách v termosce. Láhev obsahuje infuzér, takže si budete moct v letních dnech jednoduše připravit nápoje z bylinek nebo z dužin čerstvého ovoce. V chladnějších dnech si zkuste do sítka vhodit zázvor, pár listů máty nebo meduňky.

7. místo

Huskee Charcoal s víčkem

Čím mě zaujaly termohrnky od Huskee?

Už jste slyšeli o kelímku vyrobeném z kávových slupek? Pokud ne, tak se seznamte – značka Huskee vytvořila ekologický kelímek, který můžete nosit v batohu, a až půjdete kolem své oblíbené kavárny, nechte ho naplnit nápojem, na který máte zrovna chuť. Je odolný a velmi elegantní. V barvě černého uhlí a se vzorovaným povrchem je mezi kávomilci právem za hvězdu. Každý hrnek má své víčko, které udržuje teplo a usnadňuje manipulaci s nápojem, ale poslouží dobře i jako samostatný šálek.

Vybrat si můžete ze dvou velikostí – 240ml na malou kávu a o něco větší, 350ml, na velké kafe.

8. místo

Hrnek termo nerez

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala nerezový termohrnek od značky Orion Domácí potřeby?

Cenově přátelský je tento nerezový termohrnek od značky domácích potřeb Orion. Hrnek má objem 450 ml a je vhodný jak do auta, na stůl do práce nebo pracovní poradu. Má praktické uzavíratelné víčko a velké ucho, takže se vám bude dobře držet třeba i v neforemných rukavicích. Pamatujte ale, že není stoprocentně těsnící, takže se nehodí na to, abyste ho nechali volně pohozený v tašce. Svou službu, což je udržet nápoj chladný nebo horký na delší dobu, ale vykoná spolehlivě.

9. místo

Termoska Čtyřlístek s nerezovým sítkem

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila termosku s nerezovým sítkem od Oxalis?

Česká firma Oxalis je oblíbeným distributorem kvalitních čajů a kávy. A možná právě proto se rozhodla rozšířit svou škálu produktů o další produkty – termoláhve. A musím uznat, že to dává smysl. 

Do dvoustěnné nerezové termosky o objemu 450 ml můžete uvařit kávu nebo aromatický čaj, vzít si ji/jej s sebou, kam vás během dne nohy zavedou, a tam si dopřát svůj oblíbený rituál. Zklidnit se, na chvíli nespěchat. Protože právě to je přáním a posláním značky.

Termosku zdobí originální motiv české výtvarnice Lucie Škodové, za jejímž jménem stojí řada krásných knížek, omalovánek a ilustrací nejen pro Oxalis.

10. místo

Frank Green Ceramic Gold Pink Straw Lid

Orientační cena: 1500 Kč

A proč srovnání zakončuji touto termolahví od Frank Green?

Protože jde o termoláhev pro opravdové fajnšmekry! Frank Green má řadu chrome collection, které si nejde nevšimnout! Růžovozlatá termoska má vnitřní část z keramiky a vnější, viditelnou, z ručně leštěného kovu. K balení dostanete hadřík ze speciálního mikrovlákna, kterým můžete lahev sem tam očistit, aby byla stále jako nová. Termoska má brčko, které stoprocentně těsní. 

Stejně jako další produkty značky Frank Green je vyrobena z materiálů, které jsou schváleny EU i Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). U této termosky si dejte pozor na jednu věc – nikdy ji nedávejte do myčky ani mikrovlnky.

Závěrem

Já nám hned několik adeptů, které bych si přála domů. A vy? Osobně bych vám doporučila zejména recyklovatelný Circular Cup v menší či větší velikosti, který je ideální na pochůzky městem nebo třeba na vánoční trhy či jarmarky. Skvělý mi připadá také designový termohrnek Frank Green Ceramic s patentovaným systémem otevírání. A pokud jste hledali tu správnou termosku na výšlap do hor, určitě mrkněte na Kinto Travel Tumbler, na který se budete moct spolehnout i v horách, protože udrží teplotu nápoje až šest hodin.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Termoska

[2] Wikipedie (CZ): Láhev

4.8/5 (Počet hlasů: 21)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »