10 nejlepších filtračních konvic na vodu – recenze

Jak vybrat nejlepší konvici na filtrování vody? Jak taková konvice s filtrem funguje? Je lepší Aquaphor konvice nebo konvice Brita? Diskuze.

TOP  1. místo

BRITA Marella Cool Filtrační konvice 2,4 l

Orientační cena: 500 Kč

Praktická konvice na filtrování vody v modrém provedení využívá filtr Brita Maxtra+ Pure Performace, který je založený na ryze přírodní technologii. 

2. místo

Filtrační konvice Aquaphor Provence

Orientační cena: 700 Kč

Aquaphor Provence je jedna z nejmodernějších filtračních konvic. Díky patentovanému systému 4 vrstev filtrace, dokáže zbavit vodu až 99% pesticidů!

3. místo

BRITA Style LED
Filtrační konvice 2,4 l

Orientační cena: 700 Kč

Filtrační konvice Brita Style v šedém provedení v sobě spojuje moderní design s novou technologií filtrace MicroFlow, vyvinutou pro vodní filtry Brita Maxtra+ Pure Performance.

Deset nejlepších filtračních konvic

Filtry, které se dávají do vody za účelem zlepšit její kvalitu, existují už nějaký ten pátek. Vše začalo během 19. a 20. století. Právě v této době vznikaly první filtry, které byly určené na domácí použití. Uvádí se, že první nepřetržitě fungující pomalý pískový filtr pochází z USA, ze státu New York. Poté se jeho popularita rozšířila i v Evropě a následně v celém světě.

Co je to filtrační konvice?

Filtrační konvice je v současné době poměrně známý pojem a vyskytuje se už v mnoha domácnostech, ale i na pracovištích. A je to dobře, protože díky ní můžeme pít kvalitnější a chutnější vodu. Proč je voda z filtrační konvice lepší a zdravější? Jelikož ji přefiltruje a odstraní z ní zbytky chloru, nečistot, olova, vodního kamene a dalších nežádoucích látek.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Jak filtrační konvice funguje?

Na bázi filtru, což je již z názvu zřejmé. Filtr by měl obsahovat směs pryskyřice a aktivního uhlí, které společně vodu efektivně čistí. Kupříkladu pryskyřice umí přeměnit ionty těžkých kovů, jako je měď či olovo, na zdraví nezávadné látky. A aktivní uhlí zase dokáže z vody odstranit nepříjemný zápach či pachuť nebo zbarevní.

V praxi to funguje tak, že do konvice nalijete kohoutkovou vodu. Tato voda proteče filtrem a krok po kroku se zbavuje nečistot. Výsledná, čistá voda, pomalu kape do spodní části nádoby a je připravena ke konzumaci.

 • V prvé řadě rozhodně funkce. Filtr upravuje kvalitu vody, takže je výsledná tekutina zdraví prospěšná a ještě dobře chutná.
 • Další benefit je, že filtrační konvice jsou dnes designově velmi propracované a dokáží tak opravdu hezky doladit váš interiér. 
 • Dále konvice odstraňují vodní kámen, takže pokud budete přefiltrovanou vodu používat i na vaření, zvýšíte životnost vašich spotřebičů.
 • A v neposlední řadě ušetříte! Jeden litr přefiltrované vody vás stojí cca 2 koruny.
 • Ani filtrační konvice nedokáží zázraky. Pokud je vaše voda opravdu nadměrně železitá nebo dokonce nepitná, filtr to nezachrání.
 • A další malá nevýhoda je, že si na vodu musíte chvilku počkat – nicméně, kdo si počká, ten se dočká.

Jak se filtrovaná voda liší od balené?

Tvrdí se, že konzumace a kupování balené vody v pet lahvích je nejen neekologické, ale i neekonomické. Balená voda putuje do supermarketů kamiony, což je finančně náročné a balená voda je tak i mnohem dražší. Údajně bylo prokázáno, že voda z kohoutku má minimálně stejnou kvalitu jako balená voda. A pokud se tedy na tu kohoutkovou vodu použije síla filtrační konvice, výsledek je pro naše tělo zcela jistě pozitivní.

Druhy filtračních konvic

Filtrační konvice se dají dělit podle nejrůznějších parametrů, například podle tvaru a velikosti:

Má větší objem a tím pádem dokáže přefiltrovat i větší množství vody najednou. U většiny konvic protéká voda přes filtr, který umí přefiltrovat až 150 l vody.

Jak název napovídá, jedná se o láhev, tudíž má menší objem, proto se najednou přefiltruje méně vody. Voda se také filtruje až v ten moment, když ji vyléváte do sklenice. Filtr v takové lahvi dokáže odbavit až 120 l vody.

Dalším parametrem dělení filtračních konvic je materiál, ze kterého jsou vyrobené. Primárně se  vyrábí ze speciálního průmyslového plastu nebo ze skla, popřípadě z oceli.

Jedná se o speciální a velmi odolný plast, který je lehký a zdravotně nezávadný.

Konvice ze skla krásně vypadají a pokud budete opatrní, tak i dlouho vydrží. Její nevýhodou je, že je těžší než plast.

Jedná se o ojedinělý typ a hodí se zejména na cesty.

Proč je důležitý filtr?

Filtr dělá z konvice filtrační konvici. Bez něj by se jednalo jen o klasickou nádobu na vodu. Obecně platí, že jeden filtr vystačí na cca 150 – 300 litrů a poté je potřeba koupit nový. Většina konvic má v sobě indikátor stavu filtru, takže vás sama upozorní, kdy je čas filtr vyměnit.

Filtry by měly obsahovat speciální uhlíkové a iontoměničové kuličky. Uhlíkové odstraňují z vody zápach, zákal, chlor a podobně. Iontové filtry snižují výskyt mědi, olova a dalších těžkých kovů.

Jak na údržbu filtrační konvice?

Většinu konvic můžete mýt klasicky v myčce nádobí, ale pouze na eko program s nejnižší teplotou. Důležité je pravidelně měnit filtr, což se dělá cca jedenkrát za měsíc, neuvádí-li výrobce jinak.

1. místo

BRITA Marella Cool Filtrační konvice modrá 2,4 l

Orientační cena: 500 Kč

Filtrační konvice od značky BRITA skvěle vypadá, takže ji bez problému můžete mít neustále na jídelním stole a nebude to nikomu vadit. Během dne ji doplňujte a dopřejte si tak lahodnou vodu po celý den. Její celkový objem je 2,4 l a následný objem přefiltrované vody je 1,4 l.

Konvice disponuje technologií FlowControl, díky které se optimálně přefiltruje kompletní objem v horní části nádoby v průběhu cca 5minut. BRITA konvice má ergonomické držadlo  a umožňuje jednoduché plnění díky odnímatelnému vrchnímu víčku. A skvělé je, že má ve své vrchní části digitální ukazatel Brita, díky kterému budete vědět, kd je správný čas na výměnu filtru. 

A jaké jsou její rozměry? 26,5 × 27,5 × 11 cm (Š × V × H)

Jak konvice funguje? Jedná se o kontrolovaný a poměrně jednoduchý princip na zcela přírodní bázi. Vodu nalijete dovnitř přes vstupní otvor, kde narazí na jemné síto. Toto síto efektivně zachytí hrubé nečistoty. Poté protéká do filtrační směsi z pryskyřice a aktivního uhlí. Toto balení obsahuje kromě konvice i dva filtry do zásoby.  

A jaká je její cena? Cca 500 korun.

2. místo

BRITA Marella Cool Filtrační konvice modrá 2,4 l

Orientační cena: 700 Kč

Krásná filtrační konvice v čistém a jednoduchém designu úžasně doladí váš jídelní interiér. Konvice má v sobě indikátor s výměnným filtračním patentovaným modulem B100–5. Dále také disponuje indikátorem, který vám dá jasně najevo, kdy je čas vyměnit filtr. 

Konvice Provence má tu výhodu, že její součástí je také unikátní posuvné víčko, které umožňuje nalít vodu bez otevírání čehokoliv. Proces je tak velmi snadný a pohodlný.  

A v čem tkví benefity této konvice?

 • na svém hrdle má účinnou záklopku proti prachu,
 • je skladná,
 • má protiskluzové dno,
 • veškeré součástky se dají mýt v myčce.

A jaká je cena? Cca 700 korun.

3. místo

BRITA Style LED Filtrační konvice šedá 2,4 l

Orientační cena: 700 Kč

Neutrální, šedá konvice zapadne do každého interiéru. A kromě toho, že velmi dobře vypadá je i skvěle funkční. Obsahuje nové filtrační technologie jako je MicroFlow, která aktivně reguluje nános vodního kamene. Celkový objem této konvice je 1 l  a jeho přefiltrování trvá cca 5 minut. Konvice se snadno čistí, má ergonomickou rukojeť a výborně se s ní manipuluje. 

Konvici můžete mýt pohodlně v myčce, je 100% recyklovatelná a je snadná na manipulaci.

V tomto balení je kromě zmíněné konvice i vodní filtr Brita Maxtra + Pure Performance. Navíc má LED barevný indikátor stavu filtru Smart Light, díky kterému si pohlídáte kdy vyměnit starý filtr za nový.  A jaké jsou rozměry? 26,5 × 27,5 × 15,5 cm.

A jaká je cena? Cca 700 korun.

4. místo

BRITA Marella XL Memo Filtrační konvice modrá 3,5 l

Orientační cena: 470 Kč

Pokud jste početnější rodina nebo sháníte filtrační konvici třeba na pracoviště, je tento model to pravé ořechové. Její celkový objem je totiž krásných 3,5 l s rozměry 26,5 × 27,5 × 15,5 cm a objem finálně přefiltrované vody činí 2 l. Konvice má příjemné ergonomické držadlo a digitální ukazatel stavu filtru. Výrobce uvádí, že k přefiltrování 1,5 litru vody dojde přibližně za 7 minut.

Jak funguje? Klasicky nalijete vodu do otvoru. Ta následně protéká přes síto a poté přírodní filtr na bázi pryskyřice a aktivního uhlí. 

Nemusíte se bát žádných chemikálií, jelikož samotné tělo filtru, ačkoliv je z plastu, tak neobsahuje BPA a je speciálně určené pro trvalý kontakt s vodou. 

Toto balení, které obsahuje konvici BRITA a filtr Brita Maxtra+ Pure Performance, stojí cca 470 korun.

5. místo

Filtrační konvice Aquaphor Prestiž s indikátorem (bílá)

Orientační cena: 600 Kč

Filtrační konvice Aquaphor Prestiž je krásná, jednoduchá a nadčasová. Má v sobě patentované filtrační vložky, které jsou unikátní v tom, že umí odstranit téměř 100 % pesticidů a chloru. Do konvice můžete nalévat vodu bez toho, abyste cokoliv otevírali, což je velmi pohodlné a jednoduché na manipulaci. Dále má mechanický indikátor, který vám dá najevo, kdy vyměnit filtr.

Celkový objem této konvice je 3 l a objem finálně přefiltrované vody je 1,5 l. A jaké jsou rozměry? 253 × 117 × 245 mm.

A cena? 600 korun.

6. místo

Filtrační konvice Aquaphor Orlean (černá)

Orientační cena: 800 Kč

Pokud chcete designově trošku jinou konvici než je obvyklé, tento model je určitě správná volba. Má krásné, zaoblené křivky, které budou zdobit jakýkoliv interiér. Ačkoliv na první pohled připomíná sklo, je vyrobená z vysoce pevného plastu, který je speciálně určený pro potravinářský průmysl. Kapacita této nápadité konvice s rozměry 282 mm × 135 mm × 250 mm je 4,2 l a finální objem je 2 l vody. Životnost jednoho filtru je cca 12 týdnů a poté je třeba ho vyměnit za nový kus. Díky tomu, že konvice má v sobě zabudovaný indikátor, který signalizuje nutnost výměny stávajícího filtru, budete přesně vědět kdy. 

A jaká je cena? Cca 800 korun.

7. místo

Konvice filtr.UH CARBO 2,4l + filtr

Orientační cena: 600 Kč

Tato filtrační konvice má pětistupňovou filtraci, která velmi účinně redukuje tvrdost vody, přítomnost chemikálií jako je chlor olovo, herbicidy a další. Celkový objem této konvice s rozměry 23 × 11 × 28 cm je 2,4 l a finální množství přefiltrované vody je 1,3 l.

A jak funguje? Jakmile do konvice načepujete vodu, ta se okamžitě přefiltruje a můžete ji hned pít. 

A jaká je cena? Cca 600 korun.

8. místo

AQUA OPTIMA Filtrační konvice Oria + 1x filtr EVO1PLUS

Orientační cena: 400 Kč

Oria filtrační konvice má celkový objem 2,8 l a finální objem vody, kterým vás potěší je 1,4 l. Účinný filtr, který je součástí balení, vydrží cca jeden měsíc a dokáže vyselektovat nečistoty, chemikálie a zároveň i vodní kámen. Zároveň vás potěší moc hezký design konvice, který hravě zapadne do jakéhokoli interiéru. A jaké jsou její rozměry? 250 × 260 mm × 110 mm.

Kolik stojí? Cca 400 korun.

9. místo

AQUA OPTIMA Filtrační konvice Liscia + 1x filtr EVO1PLUS

Orientační cena: 300 Kč

Liscia je filtrační konvice s ostře řezanými rysy, která je stylová a designově moc hezky řešená. Její celkový objem je 2,5 l a finální přefiltrovaný objem je 1,2 l. Filtr v této konvici vydrží až 30 dní a poté je správný čas ho vyměnit.

Filtrovanou vodu z této konvice s rozměry 240 mm × 260 mm × 100 mm můžete pít samotnou, připravit z ní kávu či čaj nebo uvařit polévku.

A jaká je její cena? Cca 300 korun.

10. místo

Endles by Econea Binchotanová tyčinka

Orientační cena: 200 Kč

Binchotanová tyčinka je skvělý kompromis na filtraci vody, pokud nejste zrovna příznivce konvice. Tato tyčinka umí snížit množství chloru, přítomnost těžkých kovů a navíc ji obohacuje o důležité minerály jako je například vápník, hořčík či draslík.

Tyčinka vydrží cca šest měsíců. A co je skvělé? Ani po uplynutí životnosti ji nemusíte vyhazovat, ale můžete ji použít například jako pohlcovač pachů. 

A jak by se měla používat? 

 1. Tyčinku vyvařte.
 2. Vložte ji to 1 l vody.
 3. Nechte ji minimálně hodinu působit.
 4. Poté je voda připravena k pití.

A kolik stojí? Cca 200 korun.

Závěrem

Filtrační konvice je určitě skvělá věc, která může velmi dobře vylepšit vaši kohoutkovou vodu – bude zdravější a chutnější. Můžete vybírat z mnoha designů, druhů i značek. Dopřejte si vodu, která bude vašemu tělu prospívat.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vodní filtr

[2] Wikiskripta (CZ): Filtrace

[3] Healthline (ENG): Drinking from the Tap vs. Brita: Are Water Filter Pitchers Actually Better?

[4] Healthline (ENG): How to Filter Water at Home: Tips, Safety, and Instructions

[5] PubMed Central (ENG): Low-pressure membrane technology for potable water filtration: true costs

[6] PubMed Central (ENG): SARS-CoV-2: The Increasing Importance of Water Filtration against Highly Pathogenic Microbes

1/5 (Počet hlasů: 1)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.