10 nejlepších filtračních konvic na vodu – recenze

Shrnutí: Chcete pít opravdu kvalitní vodu, ale nebaví vás neustále utrácet za tu balenou v neekologických plastových lahvích? Pořiďte si filtrační konvici! V tomto článku jsem pro vás připravila srovnání deseti skvělých konvic, které spolehlivě promění kohoutkou v kvalitní vodu bez nežádoucích látek.

A co se v článku dozvíte dál?

Co je filtrační konvice, jak funguje, jaké jsou její výhody a případné nevýhody. Z jakých druhů z hlediska tvaru, velikosti a materiálu si můžete vybírat. A dozvíte se také, čím se filtrovaná voda liší od té balené.

TOP  1. místo

BRITA Marella Cool Filtrační konvice 2,4 l

Orientační cena: 500 Kč
Proč 1. místo?

Protože tato praktická konvice na filtrování vody v modrém provedení využívá filtr Brita Maxtra+ Pure Performace, který je založený na ryze přírodní technologii. Objem konvice je 2,4 l.

2. místo

Filtrační konvice Aquaphor Provence

Orientační cena: 700 Kč
Proč 2. místo?

Neboť Aquaphor Provence je jedna z nejmodernějších filtračních konvic. Díky patentovanému systému 4 filtračních vrstev navíc  dokáže zbavit vodu až 99% pesticidů. Má objem 4,2 l.

3. místo

Flitrační konvice
UH CARBO + filtr

Orientační cena: 600 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o kvalitní konvici, která zajišťuje efektivní pětistupňovou filtraci vody pro přípravu veškerých nápojů i pro vaření. Finální množství přefiltrované vody je v případě této konvice 1,3 l.

Deset nejlepších filtračních konvic

Filtry, které se dávají do vody za účelem zlepšit její kvalitu, existují už nějaký ten pátek. Vše začalo během 19. a 20. století. Právě v této době vznikaly první filtry, které byly určené na domácí použití. Uvádí se, že první nepřetržitě fungující pomalý pískový filtr pochází z USA, ze státu New York. Poté se jeho popularita rozšířila i v Evropě a následně v celém světě.

Co je filtrační konvice?

Filtrační konvice je v současné době poměrně známý pojem a vyskytuje se už v mnoha domácnostech, ale i na pracovištích. A je to dobře, protože díky ní můžeme pít kvalitnější a chutnější vodu. Proč je voda z filtrační konvice lepší a zdravější? Jelikož ji přefiltruje a odstraní z ní zbytky chloru, nečistot, olova, vodního kamene a dalších nežádoucích látek.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Jak filtrační konvice funguje?

Na bázi filtru, což je již z názvu zřejmé. Filtr by měl obsahovat směs pryskyřice a aktivního uhlí, které společně vodu efektivně čistí. Kupříkladu pryskyřice umí přeměnit ionty těžkých kovů, jako je měď či olovo, na zdraví nezávadné látky. A aktivní uhlí zase dokáže z vody odstranit nepříjemný zápach či pachuť nebo zbarevní.

V praxi to funguje tak, že do konvice nalijete kohoutkovou vodu. Tato voda proteče filtrem a krok po kroku se zbavuje nečistot. Výsledná, čistá voda, pomalu kape do spodní části nádoby a je připravena ke konzumaci.

 • V prvé řadě rozhodně funkce. Filtr upravuje kvalitu vody, takže je výsledná tekutina zdraví prospěšná a ještě dobře chutná.
 • Další benefit je, že filtrační konvice jsou dnes designově velmi propracované a dokáží tak opravdu hezky doladit váš interiér. 
 • Dále konvice odstraňují vodní kámen, takže pokud budete přefiltrovanou vodu používat i na vaření, zvýšíte životnost vašich spotřebičů.
 • A v neposlední řadě ušetříte! Jeden litr přefiltrované vody vás stojí cca 2 koruny.
 • Ani filtrační konvice nedokáží zázraky. Pokud je vaše voda opravdu nadměrně železitá nebo dokonce nepitná, filtr to nezachrání.
 • A další malá nevýhoda je, že si na vodu musíte chvilku počkat – nicméně, kdo si počká, ten se dočká.

Jak se filtrovaná voda liší od balené?

Tvrdí se, že konzumace a kupování balené vody v pet lahvích je nejen neekologické, ale i neekonomické. Balená voda putuje do supermarketů kamiony, což je finančně náročné a balená voda je tak i mnohem dražší. Údajně bylo prokázáno, že voda z kohoutku má minimálně stejnou kvalitu jako balená voda. A pokud se tedy na tu kohoutkovou vodu použije síla filtrační konvice, výsledek je pro naše tělo zcela jistě pozitivní.

Druhy filtračních konvic

Filtrační konvice se dají dělit podle nejrůznějších parametrů, například podle tvaru a velikosti:

Má větší objem a tím pádem dokáže přefiltrovat i větší množství vody najednou. U většiny konvic protéká voda přes filtr, který umí přefiltrovat až 150 l vody.

Jak název napovídá, jedná se o láhev, tudíž má menší objem, proto se najednou přefiltruje méně vody. Voda se také filtruje až v ten moment, když ji vyléváte do sklenice. Filtr v takové lahvi dokáže odbavit až 120 l vody.

Dalším parametrem dělení filtračních konvic je materiál, ze kterého jsou vyrobené. Primárně se  vyrábí ze speciálního průmyslového plastu nebo ze skla, popřípadě z oceli.

Jedná se o speciální a velmi odolný plast, který je lehký a zdravotně nezávadný.

Konvice ze skla krásně vypadají a pokud budete opatrní, tak i dlouho vydrží. Její nevýhodou je, že je těžší než plast.

Jedná se o ojedinělý typ a hodí se zejména na cesty.

Proč je důležitý filtr?

Filtr dělá z konvice filtrační konvici. Bez něj by se jednalo jen o klasickou nádobu na vodu. Obecně platí, že jeden filtr vystačí na cca 150 – 300 litrů a poté je potřeba koupit nový. Většina konvic má v sobě indikátor stavu filtru, takže vás sama upozorní, kdy je čas filtr vyměnit.

 • Filtry by měly obsahovat speciální uhlíkové a iontoměničové kuličky. Uhlíkové odstraňují z vody zápach, zákal, chlor a podobně. Iontové filtry snižují výskyt mědi, olova a dalších těžkých kovů.

Jak na údržbu filtrační konvice?

Většinu konvic můžete mýt klasicky v myčce nádobí, ale pouze na eko program s nejnižší teplotou.

 • Dejte pozor, pokud má konvice LED ukazatel – ten do myčky rozhodně nepatří.
 • Velmi důležité je pravidelně měnit filtr, což se dělá cca jedenkrát za měsíc, neuvádí-li výrobce jinak.

1. místo

BRITA Marella Cool Filtrační konvice modrá 2,4 l

Elegantní filtrační konvice využívající přírodních technologií, které se vejde do dveří ledničky.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je konvice Marella Cool od značky BRITA na 1. místě?

První místo jsem se rozhodla věnovat filtrační konvici od značky BRITA, protože skvěle vypadá, takže ji bez problému můžete mít na jídelním stole a nebude to nikomu vadit. Během dne ji naplníte  a dopřejte si tak lahodnou vodu po celý den. Její celkový objem je 2,4 l a následný objem přefiltrované vody je 1,4 l.

Konvice disponuje technologií FlowControl, díky které se optimálně přefiltruje kompletní objem v horní části nádoby během cca 5 minut. BRITA konvice má navíc ergonomické držadlo  a umožňuje jednoduché plnění díky odnímatelnému vrchnímu víčku. A skvělé je, že se v její horní části nachází digitální ukazatel Brita, díky kterému budete vždy vědět, kdy je správný čas vyměnit filtr.

Uživatelské recenze

Tato konvice má skvělé recenze na Heurece, kde se o ní píše, že je pěkná i funkční. Za výhodu pak lidé považují i její snadné ovládání, dále pak to, že „padne dobře do ruky“. V komentářích také zaznívá, že voda filtrovaná touto konvicí velice dobře chutná. Stranou nezůstává ani příznivá cena produktu.

Skvělých hodnocení se konvice Marella Cool dočkala i na stránkách zbozi.cz. Tam zase lidé chválí, že se příjemně drží, snadno dolévá a prý s ní dokážou šikovně zacházet i malé děti. Tahle konvice dle zkušeností uživatelů filtruje rychle, dobře a jeden ze zákazníků konstatuje že „už se nebojí pít kohoutkovou vodu“.

Více informací

Rozměry této konvice jsou: 26,5 × 27,5 × 11 cm (Š × V × H).

A jak konvice funguje? Jedná se o kontrolovaný a poměrně jednoduchý princip. Vodu nalijete dovnitř přes vstupní otvor, kde narazí na jemné síto, a to efektivně zachytí hrubé nečistoty. Poté voda protéká do filtrační směsi z pryskyřice a aktivního uhlí. 

Toto balení navíc obsahuje kromě konvice i dva filtry do zásoby.  

Cena konvice je necelých 500 korun.

2. místo

Filtrační konvice Aquaphor Provence

Moderní designová filtrační konvice, která dokáže zbavit vodu až 99 % pesticidů.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je filtrační konvice Aquaphor Provence na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila konvici Aquaphor Provence, protože se jedná o krásnou filtrační konvici v čistém a jednoduchém designu, která úžasně doladí váš jídelní interiér. Konvice má v sobě indikátor s výměnným filtračním patentovaným modulem B100–5. Dále pak disponuje indikátorem, který vám dá jasně najevo, kdy je čas na výměnu filtru.

Konvice Provence má také tu výhodu, že její součástí je mimo jiné unikátní posuvné víčko. To totiž umožňuje nalít vodu do konvice bez jejího otevírání. Proces je tak velmi snadný a pohodlný.

Uživatelské recenze

Na stránkách Heureky má konvice Aquaphor Provence skutečně výsostné skóre – v současné době se téměř blíží ke 100 %. Zákazníci si zde pochvalují kvalitu výrobku, jeho cenu i rychlost filtrace. Kromě toho oceňují velikost konvice – ta je dle uživatelské zkušenosti ideální. A rovněž tak voda, kterou konvice vyfiltruje, je údajně velice chutná. Další předností, již uživatelé na těchto stránkách vyzdvihují, je pak to, že produkt nemá ostré hrany. 

Podobně pozitivní recenze této konvice se dále objevují i na stránkách zbozi.cz, kde má také téměř stoprocentní hodnocení.

Dále o konvici

K dalším benefitům konvice Aquaphor Provence patří:

 • na svém hrdle má účinnou záklopku proti prachu,
 • je skladná,
 • má protiskluzové dno,
 • veškeré její součástky se dají mýt v myčce.

Její cena se pohybuje okolo 700 korun.

3. místo

Konvice filtr.UH CARBO 2,4l + filtr

Kvalitní filtrační konvice s účinnou pětistupňovou filtrací a manuálním indikátorem životnosti filtru.

Orientační cena: 600 Kč

Proč je filtrační konvice UH CARBO na 3. místě?

Třetí místo u mě patří konvici UH CARBO, protože právě tento produkt má pětistupňovou filtraci, která velmi účinně redukuje tvrdost vody nebo přítomnost chemikálií, jakými jsou třeba chlor, olovo, herbicidy a další nežádoucí látky. Celkový objem této konvice s rozměry 23 × 11 × 28 cm je 2,4 l a finální množství přefiltrované vody je 1,3 l.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz jsem našla recenze, které konvici doporučují. A pokud si ji objednáte na stránkách svetcukraru.cz, určitě uděláte dobře. Na Heurece o tomto obchodu zákazníci píší, že odtud zboží doručují rychle, v komentářích také často zaznívá spokojenost ohledně vstřícného přístupu ze strany e-shopu. Když se vyskytl problém, prý ho začali řešit okamžitě a ochotně.

Podobně kladné reakce jsem pak našla i na stránkách zbozi.cz, kde se také hodně skloňuje rychlost expedice zboží, prima zákaznický servis a dále pak výběr zboží v dobré kvalitě.

Další informace

Tato konvice funguje tak, že do ní načepujete vodu, která se okamžitě přefiltruje. Poté ji můžete začít pít. Produkt je vyroben z kvalitního plastu a dostanete ho v elegantní a čisté bílé barvě. Voda z této konvice je zdravá a chutná.

Zakoupíte ji za cenu okolo 600 korun.

4. místo

AQUA OPTIMA Filtrační konvice Oria + 1x filtr EVO1PLUS

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala filtrační konvici Oria od značky AQUA OPTIMA?

Oria filtrační konvice má celkový objem 2,8 l a finální objem vody, kterým vás potěší je 1,4 l. Účinný filtr, který je součástí balení, vydrží cca jeden měsíc a dokáže vyselektovat nečistoty, chemikálie a zároveň i vodní kámen. Zároveň vás potěší moc hezký design konvice, který hravě zapadne do jakéhokoli interiéru. A jaké jsou její rozměry? 250 × 260 mm × 110 mm.

Kolik stojí? Cca 400 korun.

5. místo

AQUA OPTIMA Filtrační konvice Liscia + 1x filtr EVO1PLUS

Orientační cena: 300 Kč

A proč jsem od značky AQUA OPTIMA vybrala také konvici Liscia?

Liscia je filtrační konvice s ostře řezanými rysy, která je stylová a designově moc hezky řešená. Její celkový objem je 2,5 l a finální přefiltrovaný objem je 1,2 l. Filtr v této konvici vydrží až 30 dní a poté je správný čas ho vyměnit.

Filtrovanou vodu z této konvice s rozměry 240 mm × 260 mm × 100 mm můžete pít samotnou, připravit z ní kávu či čaj nebo uvařit polévku.

A jaká je její cena? Cca 300 korun.

6. místo

Filtrační konvice Aquaphor Prestiž s indikátorem (bílá)

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě zaujala filtrační konvice Aquaphor Prestiž?

Filtrační konvice Aquaphor Prestiž je totiž krásná, jednoduchá a nadčasová. Má v sobě patentované filtrační vložky, které jsou unikátní v tom, že umí odstranit téměř 100 % pesticidů a chloru. Do konvice můžete nalévat vodu bez toho, abyste cokoliv otevírali, což je velmi pohodlné a jednoduché na manipulaci. Dále má mechanický indikátor, který vám dá najevo, kdy vyměnit filtr.

Celkový objem této konvice je 3 l a objem finálně přefiltrované vody je 1,5 l. A jaké jsou rozměry? 253 × 117 × 245 mm.

A cena? 600 korun.

7. místo

Filtrační konvice Aquaphor Orlean

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila filtrační konvici Aquaphor Orlean?

Pokud chcete designově trošku jinou konvici než je obvyklé, tento model je určitě správná volba. Má krásné, zaoblené křivky, které budou zdobit jakýkoliv interiér. Ačkoliv na první pohled připomíná sklo, je vyrobená z vysoce pevného plastu, který je speciálně určený pro potravinářský průmysl. Kapacita této nápadité konvice s rozměry 282 mm × 135 mm × 250 mm je 4,2 l a finální objem je 2 l vody. Životnost jednoho filtru je cca 12 týdnů a poté je třeba ho vyměnit za nový kus. Díky tomu, že konvice má v sobě zabudovaný indikátor, který signalizuje nutnost výměny stávajícího filtru, budete přesně vědět kdy. 

A jaká je její cena? Cca 600 korun.

8. místo

BRITA Style LED Filtrační konvice šedá 2,4 l

Orientační cena: 700 Kč

Z jakých důvodů jsem vyrala filtrační konvici BRITA Style LED?

Tahle konvice s šedým víčkem totiž zapadne do každého interiéru. A kromě toho, že velmi dobře vypadá, je i skvěle funkční. Obsahuje nové filtrační technologie jako je MicroFlow, která aktivně reguluje nános vodního kamene. Celkový objem této konvice je 1 l a jeho přefiltrování trvá cca 5 minut. Konvice se snadno čistí, má ergonomickou rukojeť a výborně se s ní manipuluje. 

Konvici můžete mýt pohodlně v myčce, je 100% recyklovatelná a je snadná na manipulaci.

V tomto balení je kromě zmíněné konvice i vodní filtr Brita Maxtra + Pure Performance. Navíc má LED barevný indikátor stavu filtru Smart Light, díky kterému si pohlídáte kdy vyměnit starý filtr za nový.  A jaké jsou rozměry? 26,5 × 27,5 × 15,5 cm.

A jaká je cena? Cca 700 korun.

9. místo

BRITA Marella XL Memo Filtrační konvice modrá 3,5 l

Orientační cena: 470 Kč

Proč jsem vybrala také konvici BRITA Marella XL Memo?

Protože pokud jste početnější rodina nebo sháníte filtrační konvici třeba na pracoviště, je tento model to pravé ořechové. Celkový objem této konvice je totiž úctyhodných 3,5 l s rozměry 26,5 × 27,5 × 15,5 cm a objem finálně přefiltrované vody činí 2 l. Konvice má příjemné ergonomické držadlo a digitální ukazatel stavu filtru. Výrobce uvádí, že k přefiltrování 1,5 litru vody dojde přibližně za 7 minut.

Jak funguje? Klasicky nalijete vodu do otvoru. Ta následně protéká přes síto a poté přírodní filtr na bázi pryskyřice a aktivního uhlí. 

Nemusíte se bát žádných chemikálií, jelikož samotné tělo filtru, ačkoliv je z plastu, tak neobsahuje BPA a je speciálně určené pro trvalý kontakt s vodou. 

Toto balení, které obsahuje konvici BRITA a filtr Brita Maxtra+ Pure Performance, stojí cca 470 korun.

10. místo

Endles by Econea Binchotanová tyčinka

Orientační cena: 200 Kč

Proč srovnání zakončuji trochu jiným produktem – binchotanovou tyčinkou z e-shopu Econea?

Protože binchotanová tyčinka je skvělý kompromis na filtraci vody, pokud nejste zrovna příznivcem konvice. Tato tyčinka umí snížit množství chloru, přítomnost těžkých kovů a navíc ji obohacuje o důležité minerály jako je například vápník, hořčík či draslík.

Tyčinka vydrží cca šest měsíců. A co je skvělé? Ani po uplynutí životnosti ji nemusíte vyhazovat, ale můžete ji použít například jako pohlcovač pachů. 

A jak by se měla používat? 

 1. Tyčinku vyvařte.
 2. Vložte ji to 1 l vody.
 3. Nechte ji minimálně hodinu působit.
 4. Poté je voda připravena k pití.

A kolik stojí? Cca 200 korun.

Závěrem

Filtrační konvice je skvělý vynález, který může velmi efektivně vylepšit kvalitu vody z kohoutku, která se stane nejen zdravější, ale také chutnější. Můžete vybírat z mnoha designů, druhů i značek, ale na základě důkladného průzkumu bych vám doporučila především filtrační konvici BRITA Marella Cool, která je zákaznicky velmi dobře hodnocená, vodu filtruje přes kvalitní filtraci na bázi přírodních látek (aktivní uhlí a pryskyřice) a její objem pojme až 1,4 l vody. Pokud toužíte po moderním designu a větším objemu přefiltrované vody, sáhněte po filtrační konvici Aquaphor Provence s celkovým objemem 4,2 l. A za vyzkoušení stojí také filtrační konvice UH CARBO s kvalitní pětistupňovou filtrací.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vodní filtr

[2] Wikiskripta (CZ): Filtrace

[3] Healthline (ENG): Drinking from the Tap vs. Brita: Are Water Filter Pitchers Actually Better?

[4] Healthline (ENG): How to Filter Water at Home: Tips, Safety, and Instructions

[5] PubMed Central (ENG): Low-pressure membrane technology for potable water filtration: true costs

[6] PubMed Central (ENG): SARS-CoV-2: The Increasing Importance of Water Filtration against Highly Pathogenic Microbes

4.7/5 (Počet hlasů: 30)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »