14 tipů na nejlepší aroma difuzér – recenze a rady

Shrnutí: Působí pozitivně na tělo i duši, zvlhčují vzduch a ještě zdobí ineriér. Řeč je o aroma difuzérech, všestranných doplňcích do bytu, domu či kanceláře, díky nimž se člověk zkrátka cítí lépe. Pokud i vy chcete benefitovat z účinků aromaterapie a dýchat lepší vzduch, dejte aroma difuzéru šanci. Já jsem pro vás v tomto článku srovnala čtrnáct úplně nejlepších modelů na trhu.

  • První místo má Innobiz Keramický difuzér Ceralia s čistý zenovým designem, který je vhodný pro prostory až do 30 m², kde zvlhčí a ovoní vzduch a dodá útulnou atmosféru díky možnosti podsvícení.
  • Na 2. místo jsem vybrala Truelife Air Diffuser D9 Smart, což je multifunkční aroma difuzér, který rozptyluje do vzduchu esenciální olej, zvhlčuje ho a díky Bluetooth konektivitě dokáže přehrát vaši oblíbenou hudbu.
  • A na 3. příčku jsem posadila Angelli iAroma difuzér s textilním krytem, který zaujme všechny milovnice a milovníky minimalistického designu, kteří chtějí profitovat z aromaterapeutických účinků.

Co se v článku dále dozvíte?

Co je to aroma difuzéry, jaké jsou druhy i benefity jejich používání a jak vybrat ten pravý. A dále vám prozradím, jak se liší esenciální oleje od vonných olejů, a jaké oleje se do aroma difuzérů hodí.

TOP  1. místo

Innobiz
Keramický difuzér Ceralia

Orientační cena: 1050 Kč
Proč 1. místo?
Jelikož se jedná o stylový difuzér z bílé keramiky, který provoní a zvlhčí vzduch v prostorech až do 30 m² a má praktickou kontrolku pro nízkou hladinu vody. Navíc nabízí jemné, tlumené osvětlení v v šesti volitelných barvách.
2. místo

Truelife
Air Diffuser D9 Smart

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 2. místo?
Protože jde o multifunkční aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu se zabudovaným reproduktorem a Bluetooth konektivitou, který provoní vzduch v místnosti vaší oblíbenou vůní, zvlhčí ho a navíc vám zahraje vaši oblíbenou hudbu.
3. místo

Angelli iAroma
difuzér s textilním krytem

Orientační cena: 1500 Kč
Proč 3. místo?
Tento difuzér totiž také spojuje aromaterapeutické účinky esenciálních olejů se schopností zvlhčit vzduch. Navíc má atraktivní minimalistický design díky šedému textilnímu krytu, který se hodí jak domů, tak do kanceláře.

Čtrnáct nejlepších aroma difuzérů

Co je to aroma difuzér?

Jedná se o skvělou vymoženost moderní doby, díky které se dají velmi dobře eliminovat různá nachlazení, migrény, bolesti hlavy, špatná nálada. Existuje celá řada typů v nejrůznějších designech, nicméně poslání všech aroma difuzérů je stejné – rozptýlit vůni vonného či esenciálního oleje do interiéru. Některé difuzéry mají i funkci zvlhčovače vzduchu, což je zejména v místnostech se suchým vzduchem velká výhoda.

Záleží jen na vás, jaký olej do difuzéru aplikujete a pokud vás zajímá, jaké druhy těchto olejů existují, rozhodně čtěte dál. Nejprve vám však odpovím na otázku, jaký je rozdíl mezi esenciálními a vonnými oleji:

Obecná definice uvádí, že esenciální oleje jsou těkavé aromatické tekutiny, které se získávají přímou destilací z různých bylin, květin, listů a podobně. Je důležité zmínit, že každý olej je unikátní a může obsahovat až stovky rozdílných složek. Jinak tedy bude vonět třeba eukalyptus od jednoho výrobce a jinak od druhého. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované – na výrobu jedné kapky je často potřebná celá rostlina.

Vonný olej se od toho esenciálního liší zejména v procesu výroby. Zatímco esenciální oleje vznikají velmi šetrným a pečlivým procesem, ve kterém se shromažďují výtažky nejrůznějších rostliny, vonné oleje se naopak vyrábějí ze syntetických sloučenin, jejichž složkami však mohou být i látky z přírodních zdrojů.

Co je to aromaterapie?

Tato prastará technika, která se používá po staletí, využívá esenciálních olejů za účelem terapie těla i mysli. Molekuly vůně z esenciálních olejů, které vdechujeme, putují z našich čichových nervů přímo do mozku a působí zvláště na emoční centrum mozku, takže mohou působit proti nejrůznějším problémům jako je úzkost, nespavost, bolest svalů, stres, únava nebo vám naopak mohou dodat energii a motivaci při práci. A právě prostřednictvím aroma difuzéru probíhá inhalace esenciálních olejů účinně a efektivně, v pohodlí domova, například když odpočíváte, čtete si, pracujete nebo jdete spát.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Jaké oleje do aroma difuzéru vybrat?

Existuje opravdu hodně druhů a záleží jen na vaší volbě. Oleje mohou být jedno či vícesložkové a každý z nich má jiné účinky. Níže uvádím několik tipů na oleje, které jsou velmi oblíbené.

Esenciální olej z růže je jemný, nevtíravý a skvěle uklidňuje organismus po náročném dni.

O tea tree oleji je známo, že má antibakteriální účinky a uklidňuje. Pokud máte nějaký zánět, vůně tohoto oleje podpoří jeho léčbu.

Esenciální olej z bazalky je ideální při nachlazení, kašli či při migrénách.

Specifická vůně oleje ze santalového dřeva se skvěle hodí do ložnice – a prý funguje jako afrodiziakum.

Olej z tohoto prastarého a mystického dřeva údajně uklidňuje, zvyšuje koncentraci a napomáhá s bojem proti nachlazení.

Nádherně voňavý olej z levandule má silně uklidňující a protistresové účinky.

Olej z meduňky zklidňuje mysl a pomáhá proti nespavosti, takže ho klidně využijte v ložnici před spaním.

Když využijete pár kapek oleje z eukalyptu, pomůže vám pročistit vzduch v místnosti, ale i uvolnit ucpané dutiny.

Příjemně svěží olej z máty peprné aktivně odbourává stres a napětí.

Druhy aroma difuzérů

Je to asi nejběžnější varianta moderních aroma difuzérů. Bývají designově velmi hezky řešené, takže zapadnou do každého interiéru a ještě ho zkrášlí. Fungují na bázi rozkládání molekul esenciálního oleje pomocí studené páry, která zároveň zvlhčuje vzduch v místnosti.

Jedná se o tradiční formu difuzéru, který má dvě části – nádobku s olejem a tyčinky, které jsou ponořené do vonné směsi a rozptylují ji do prostoru.

Jinými slovy také nebulizační nebo vzduchové. Nepřidává se do nich voda, ale pouze čistý, koncentrovaný olej. Jsou velice výkonné, ale protože nepracují s vodou, nezvlhčují vzduch.

Benefity používání aroma difuzérů

Kromě toho, že se jedná o krásný interiérový prvek, hlavně jde o skvělý nástroj využívající pozitivních účinků aromaterapie a jak již bylo řečeno, některé fungují i jako zvlhčovače vzduchu, což působí blahodárně na vaše dýchací cesty a zdraví pokožky.

Jak vybrat ten pravý aroma difuzér?

Podle vašich preferencí a očekávání. Ve výběru hraje roli spousta faktorů jako je značka, cena a typ aroma difuzéru, jeho design i barva, dále například hlučnost, druh napájení, možnosti barevného podsvícení a podobně. Proto se nebojte chvíli hledat, než zvolíte ten pravý, a určitě se nezapomeňte podívat na můj níže uvedený seznam čtrnácti nejlepších aroma difuzérů.

1. místo

Innobiz Keramický difuzér Ceralia

Bílý keramický difuzér s šesti barevnými možnostmi relaxačního tlumeného podsvícení. Nabízí velkorysý rozptyl éterických olejů (až do 30 m²).

Orientační cena: 1050 Kč

Proč je keramický difuzér Ceralia od Innobiz na 1. místě?

Jelikož tento stylový aroma difuzér z keramiky nevypadá na první pohled jako difuzér, ale spíše jako designová lampa. Je praktický a můžete ho umístit takřka kamkoliv. Pochází z dílny francouzské firmy Innobiz, která je evropským lídrem ve vývoji a výrobě difuzérů, jejichž tvorbou zabývá přes deset let.

Jedná se o ultrazvukový difuzér, který se po spuštění zapojuje do sítě. Do nádobky se dá voda, do ní několik kapek oleje a poté difuzér sám rozptyluje vonné molekuly do vzduchu. Kromě aromaterapeutických účinků a zvlhčování vzduchu tento difuzér navíc vyniká krásnými světelnými efekty, protože si můžete nastavit jeden ze šesti odstínů podbarvení, který chcete.

Uživatelské recenze

Reakce uživatelů na tento difuzér mě naprosto nadchly. Tak například na Heurece se procentuální hodnocení velmi přibližuje stovce a lidé tu o něm píší, že kvalitní, fuknční, velmi tichý a to vše za přijatelnou cenu. Několikrát jsem si tu také přečetla, že jej lidé používají už několik let „Používám jej už třetí rok a je skvělý co do funkce a délky odpařování včetně výběru barev/ponechání palety barev/žádná barva i designu. Tento jsem objednala jako dárek.“

A na zbozi.cz jsou reakce na difuzér podobně kladné. Lidé potvrzují, že funguje tak, jak má. Zaujalo mě, že se automaticky vypne, když dojde v zásobníku voda, což mi přijde velmi praktické a bezpečné. Jedna uživatelka tu také potvrzuje, že difuzér snadno provoní i velkou místnost a někteří tu dokonce tvrdí, že provoní celý být.

Dále o produktu

Určitě také stojí za zmínku, že tento difuzér je skvělý i proto, že spolehlivě rozptýlí éterické oleje v místnostech do 30 m², což mi přijde super. A díky rozptylování pomocí ultrazvuku, aniž by se musela voda zahřívat, nedochází ke znehodnocení blahodárných vlasností esenciálních olejů.

Co se týče rozměrů, tento difuzér je 13,5 cm vysoký, dolní část má průměr 10 cm a horní cca 6 cm, přičemž kapacita zásobníku vody je 80 ml.

A jaká je jeho cena? Cca 1050 korun.

2. místo

Truelife Air Diffuser D9 Smart

Multifunkční aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu má zabudovaný reproduktor, takže provoní vzduch, zvlhčí ho a ještě zahraje písničku na přání.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je aroma difuzér a zvlhčovač Air Diffuser D9 Smart od Truelife na 2. místě?

Ultrazvukový difuzér Truelife nabízí spoustu funkcí pro maximální aromaterapeutický zážitek. Nejen, že s ním provoníte celou místnost, ale navíc je v něm zabudovaný i reproduktor. Ten lze díky Bluetooth konektivitě jednoduše připojit na váš mobilní telefon a vy si kromě účinků aromaterapie můžete užívat i vaši oblíbenou hudbu. Kromě toho lze tento model využít i jako pouhý zvlhčovač vzduchu – pokud do nádržky přidáte pouze vodu, aroma difuzér začne produkovat čistou jemnou páru, která zvlhčí místnost, což pozitivně ovlivňuje dýchací systém i různá kožní onemocnění.

Difuzér pojme 400 ml vody a vystačí až na 10 hodin fungování. Jelikož má velmi nízkou hlučnost, můžete ho mít zapnutý i během spánku. Pyšní se i automatickým indikátorem nedostatku vody, takže se před vypařením veškeré vody vypne a nemusíte se obávat žádného přehřátí ani zkratu přístroje. Kromě efektivních funkcí vás bude těšit i pohled na krásný stylový design podpořený 14 variantami barevného LED podsvícení.

Uživatelské recenze

I tento difuzér mě příjemně překvapil množstvím recenzí, které jsem na něj našla jak na Heurece, tak na zbozi.cz. Na prvně jmenovaném portálu se například píše, že je to „Skvělý doplněk pro aromaterapii a relaxaci.“ a jeden recenzetnt dokonce uvedl „Nikdy jsem nepotkal difuzér s takovou výkonností jako Truelife Air Diffuser D9. Jeho ultrazvuková technologie dodává intenzivní vůni do vzduchu a zlepšuje atmosféru okamžitě.“ Na zbozi.cz jsem se pak dočetla, že má krásný design a všechny jeho pamatery jsou kvalitní.

Více informací

Jak tento difuzér používat? Naplňte nádrž s vodou, do které kápněte esenciální olej a dále vše nechte na unikátní technologii OilFlow®. Voda s olejem se v difuzéru změní na páru, která se smíchá se vzduchem v interiéru a také odstraňuje veškeré okolní pachy. Intenzitu páry si můžete regulovat pomocí jednoho ze tří tlačítek. Zbylá dvě slouží k vypínání, zapínání a nastavení časovače.

A kolik tento model stojí? Cca 1200 korun.

3. místo

Angelli iAroma difuzér s textilním krytem

Aroma difuzér, který kombinuje účinky zvlhčování vzduchu s aromaterapií, je velmi tichý a má stylový kryt z šedé textilie.

Orientační cena: 1500 Kč

Proč je iAroma difuzér s textilním krytem od značky Angelli na 3. místě?

Protože se jedná o kvalitní aroma difuzér, který zlepšuje kvalitu vzduchu místnosti, protože jej nejenom ovoní blahodárnými esenciálními oleji, ale také ho zvlhčí. Jednoduše řečeno se jedná o pomůcku, která může velmi pozitivně působit jak na vaši psychiku, tak na fyzickou stránku.

A také se jedná o mnohem bezpečnější alternativu svíček, které mohou při neopatrném používání způsobit i požár. To se vám s iAroma difuzérem nemůže stát. K jeho používání vám totiž stačí voda, výrobce doporučuje destilovanou (protože nezpůsobuje usazeniny), kterou nalijete do nádobky, přidáte tři až pět kapek přírodního esenciálního oleje, uzavřete, zapnete a je to!

Uživatelské recenze

Tento aroma difuzér je kladně hodnocený co se týče designu na Heurece i samotném e-shopu Nanolab. A konkrétně e-shop Nanolab, kde od značky Agelli najdete tento i další typy aroma difuzérů, který je současně českým výrobcem kvalitního drogistického zboží, má na Heurece mnoho kladných hodnocení, takže si myslím, že se určitě nemusíte být tu nakupovat. Lidé si tu chválí rychlé dodání, příjemné ceny i zajímavé a kvalitní produkty.

Další informace

U tohoto aroma difuzéru bych kromě minimalistického designu, který tvoří elegantní šedá textilie, vypíchla i další jeho super vlastnosti. Například je to velmi tichý chod, takže vás nebude rušit žádné šumění nebo chrastění. Při používání produktu v noci vás zase potěší příjemným osvětlením. No a dálkové ovládání, tři možnosti časovače vypnutí (1, 2 nebo 4 hodiny) a automatické vypnutí při nedostatku vody jsou další „třešničky na dortu“ tohoto kvalitního difuzéru.

A jaká je jeho cena? Balení, které obsahuje aroma difuzér, dálkové ovládání, napájecí adaptér a návod stojí necelých 1500 korun.

4. místo

Leonardo Essenza designový aroma difuzér

Orientační cena: 1700 Kč

Proč jsem vybrala Essenza designový aroma difuzér od značky Leonardo?

Tento nádherný designový difuzér vás ohromí. To, že se jedná o difuzér napadne málokoho – na první pohled vypadá spíše jako nějaké umělecké dílo.

Aroma difuzér pochází z dílny německé sklářské značky Leonardo Essenza a hodí se pro každého, kdo má rád osobitý a unikátní design. Jeho součástí je pórovitý kámen, na který pomocí pipety nanesete vonný olej. V tomto difuzéru vydrží vůně opravdu dlouho a její aroma bude velmi intenzivní, ale rozhodně příjemné.

A jaká je jeho cena? Cca 1700 korun.

5. místo

Aroma difuzér Helsinki

Orientační cena: 780 Kč

Čím mě zaujal aroma difuzér od Helsinki?

Designový difuzér s dekorem dřeva krásně ozdobí jakýkoliv interiér. Jedná se o ultrazvukový typ a napájí se přes USB. Má velmi příjemné, relaxační podsvícení, které je možné regulovat dle individuálních potřeb. 

A jak ho používat? Otevřete nádobku a nalijte do ní vodu po označenou rysku. Voda by měla být studená. Poté do vody kápněte cca 3 kapky éterického oleje, zavřete, zapojte do sítě a zmáčkněte čudlík. Difuzér začne sám vypařovat olej.

A kolik stojí? Cca 780 korun.

6. místo

Primavera Aroma Difuzér Simply Silent

Orientační cena: 1100 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila aroma Difuzér Simply Silent od Primavera?

Difuzér od německé značky Primavera je elegantní a hodí se snad do každého interiéru. A čím se liší od ostatních? K jeho použití nepotřebujete žádnou vodu. Díky tomu si totiž užijete vůni aroma oleje v jeho nejčistší podobě a koncentraci.

Difuzér ve tvaru kamene je vyroben z bílého skla a jednoduše se připojuje do elektrické sítě, obdobně jako ten klasický. A co potom? Do prohlubně nakapejte pár kapek vámi zvoleného oleje a zapněte. Jakmile toto učiníte, difuzér se zahřeje na maximálně 49°C, což znamená, že se olej nemá šanci přepálit a vůně se bude jemně linout po místnosti. Když ho zapomenete vypnout, nic se neděje, protože se po jedné hodině automaticky vypne sám.

A cena? Cca 1100 korun.

7. místo

Primavera Aroma Difuzér Petit

Orientační cena: 950 Kč

A proč jsem od značky Primavera vybrala také Aroma Difuzér Petit?

Aroma difuzér od značky Primavera má krásný a jedinečný design. Abyste dosáhli opravdu stoprocentního účinku, tak bude ideální, když podržíte difuzér ve vzdálenosti cca 10 až 15 cm od obličeje a budete s ním pohybovat. Vůně se tak krásně uvolní. Tento difuzér je speciálně určený na manipulaci v blízkosti těla a proto má malý dosah rozptylu vůně.

A jak na to? Jakmile otevřete víko, samovolně se spustí lehká ultrazvuková difundace a poběží půl minuty. Následuje přestávka a potom pokračování další minutu a půl. Celý proces můžete několikrát opakovat. Jakmile difuzér zapnete, rozsvítí se maličká LED kontrolka, která signalizuje, že je přístroj zapnutý a připravený k použití.

Jedna nádržka vydrží cca 1 hodinu. Difuzér funguje na principu baterie, která se pohodlně nabíjí přes USB kabel.

A jaká je cena? Cca 950 korun.

8. místo

Aromacare Aroma Difuzér Dharma Light

Orientační cena: 1150 Kč

Čím mě zaujal Aroma Difuzér Dharma Light od Aromacare?

Tento difuzér funguje na základě ultrazvukových vln bez použití tepla. Éterické oleje si tak zachovávají svou jedinečnou vůni a terapeutické účinky. Do difuzéru můžete dát olej dle svých priorit a potřeb. Stačí jen několik málo kapek a difuzér rozprostře aroma po celé místnosti.

Difuzér Dharma Light je velmi tichý, takže vás určitě nebude rušit a jeho přítomnosti si ani nevšimnete. Navíc má krásný design, proto bude i krásným doplňkem do interiéru. Zároveň disponuje LED osvětlením se sedmi barvami, které můžete měnit dle nálady. Dále je v něm také zabudován časovač se třemi možnostmi timingu. 

A jak ho používat? Nádobu naplňte studenou vodou, nakapejte aroma olej, zavřete a zmáčkněte čudlík – toť vše. Jakmile se zásobník vyprázdní, difuzér se automaticky vypne a vy se nemusíte ničeho obávat.

A kolik vás tento difuzér bude stát? Cca 1150 korun.

9. místo

Concept zvlhčovač vzduchu s aroma difuzérem

Orientační cena: 970 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila zvlhčovač vzduchu s aromadifuzérem CONCEPT ZV1020 Perfect Air?

Concept ZV1020 Perfect Air 2v1 kombinuje zvlhčovač vzduchu s aroma difuzérem. Je to kombinace, která v prostředí vašeho domova vytvoří ideální podmínky pro zdravé dýchání. Kromě toho, že je skvěle funkční, má i krásný designový vzhled a zcela tichý provoz.

Výrobce uvádí, že tento produkt dokáže aktivně zvlhčit a ovonět místnost o velikosti 20 m² a nabízí 2 režimy s maximální výkonem 45 ml za jednu hodinu. Voňavá pára vás tedy bude hýčkat až 10 hodin. Difuzér má dva režimy výkonu a tři varianty časovače.

A jaká je jeho cena? Cca 970 korun.

10. místo

Aroma Difuzér Dharma Light

Orientační cena: 900 Kč

A proč tu je také Aroma Difuzér Dharma Light?

Tento krásný aroma difuzér připomíná rozkrojené jablíčko s hvězdičkou uprostřed. Už jen pohled na tento půvabný design vás příjemně naladí.

Difuzér Dharma Light funguje na bázi ultrazvukových vln. Voda se tedy odpařuje bez použití tepla. To způsobí efekt, že se použité aroma nebo esenciální oleje se přirozeně rozloží na mikročástice a zachovají si svou vůni i blahodárné účinky.

A jak tento difuzér použít? Je to lehčí, než by se mohlo zdát. Jednoduchým tahem difuzér otevřete a naplňte spodní nádobku studenou vodou. Do vody dejte několik kapek vonného nebo esenciálního oleje a zavřete ji. Následně jen zmáčkněte tlačítko a difuzér začne sám vyrábět chladnou páru. Až dojde voda, difuzér se sám vypne, takže se nemusíte ničeho obávat. Součástí balení difuzéru je i dálkový ovladač. Tento difuzér se hodí pro prostory do 30 m².

A jaká je jeho cena? Cca 900 korun.

11. místo

Taoasis Baldini aroma difuzér Vůně lesa

Orientační cena: 550 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala aroma difuzér s vůní lesa od Taoasis?

Aroma difuzér od německé značky Taoasis s vůní lesa krásně provoní váš interiér po dobu 4 až 8 týdnů. Díky jeho vůni si budete si připadat jako když jste venku na čerstvém vzduchu. Nese v sobě krásné tóny borovice, cypřiše a dalších. Tyto esence aktivně podporují koncentraci a dodávají energii. 

Jak ho použít? Jednoduše. V balení je jehla, kterou jedním pohybem propíchněte gumový špunt uprostřed uzávěru a do otvoru poté vložte tyčinky, které vůni rozptýlí do prostoru.

A jaká je jeho cena? Cca 550 korun.

12. místo

Difuzér Spiritual Spa - We Love the Planet

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala difuzér Spiritual Spa od We Love the Planet?

Vonný difuzér v krásném tyrkysovém obalu je úžasný tip na dárek pro vás i vaši rodinu či přátele. Toto balení má objem 50 ml a jeho neoddělitelnou součástí jsou ručně sbírané dřevěné tyčinky, které voní po sušené třtině zvané Sida rhombifolia Linn. 

Výrobce uvádí, že esenciální olej v tomto difuzéru voní až dvakrát déle, než je běžné. Váš interiér tedy bude voňavě 8 až 12 týdnů. Vůně, která je v tomto difuzéru obsažená je směsice svěžího eukalyptu, máty, levandule, bazalky a rozmarýnu. Má neutralizační účinky a krásně vás uvolní.

V balení najdete 50 ml voňavého esenciálního oleje a 2 balíčky dřevěných tyčinek.

A jaká je cena? Cca 750 korun.

13. místo

Florame ultrasonický difuzér éterických olejů

Orientační cena: 2100 Kč

Čím mě zaujal ultrasonický difuzér éterických olejů od Florame?

Krásný, designový difuzér v královské modři s růžově zlatým detailem působí luxusně a velmi elegantně. Jedná se o ultrasonický typ, což znamená, že vytváří studenou páru. Difuzér by měl roznést aroma z esenciálních olejů do prostoru velikosti cca 50 m². Obsahuje 3 programy a současně i 3 rychlosti difuze. 

A jak tento difuzér použít? Jednoduše dejte do nádobky vodu, několik kapek oleje a zapněte. V několika málo okamžicích uvidíte, jak se z něj line jemná mlha.

A kolik stojí? Cca 2100 korun.

14. místo

Medisana Aroma difuzér AD 620

Orientační cena: 1000 Kč

A proč jsem vybrala Aroma difuzér AD 620 od Medisana?

Bílý, kompaktní aroma difuzér od značky Medisana vydrží rozptylovat vůni až 9 hodin a má v sobě zabudovaných 5 měnitelných barev, které můžete střídat dle aktuálního rozpoložení.

Pokud ho zapomenete vypnout, nezoufejte – vypne se sám, jakmile se vyprázdní nádržka s vodou.

A jak ho použít? Otevřete jedním pomalým tahem nádobku a spodní díl naplňte vodou. Následně přidejte ca 3 kapky esenciálního či vonného oleje a zapněte spínač, který je možné nastavit na 2 nebo 4 hodiny. Poté zapojte do zásuvky. 

A cena? Cca 1000 korun.

Závěr

Aroma difuzéry jsou nejen krásné doplňky do interiéru, které provoní váš dům či byt, ale zároveň můžou blahodárně působit na vaše psychické a fyzické zdraví. Aroma oleje, které se do aroma difuzéru přidávají, můžete střídat podle toho, jak se zrovna cítíte a jakou máte náladu.

A pokud přemýšlíte, který aroma difuzér vybrat, úplně nejlepší mi přijde Innobiz Keramický difuzér Ceralia, jehož čistý desing vás už na první pohled dostane „do zenu“. Kromě toho funguje jako aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu a navíc hravě provoní pročistí vzduch i ve velkých místnostech (až do 30 m²). Pokud však chcete od aroma difuzéru ještě něco navíc, zkuste TRUELIFE AIR Diffuser D9 Smart. Ten totiž také ovoní a pročistí vzduch, ale současně si na něm přes Bluetooth můžete pustit oblíbenou relaxační skladbu. A pokud toužíte po minimalistickém designu aroma difuzéru, který se hodí třeba i do kanceláře, sáhněte po Angelli iAroma difuzéru s textilním krytem ve stylové šedé barvě.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Aromaterapie

[2] Wikipedie (CZ): Silice

[3] Healthline (ENG): How to Use Essential Oils

[4] Healthline (ENG): The 6 Best Essential Oil Diffusers in 2022

[5] PubMed Central (ENG): Effects of aromatherapy on anxiety: A meta-analysis of randomized controlled trials

[6] PubMed Central (ENG): Influences of Lavender Essential Oil Inhalation on Stress Responses during Short-Duration Sleep Cycles: A Pilot Study

4.7/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »