7 tipů na nejlepší čajový adventní kalendář

Jak vybrat čajový adventní kalendář? Objevte naše tipy na nejlepší adventní kalendáře s čajem, které jsou na českém trhu k dispozici. Recenze, diskuze, zkušenosti.

TOP  1. místo

English Tea shop adventní kalendář Truhlík

Orientační cena: 350 Kč

Adventní kalendář Truhlík je krabička s 25 okýnky s čaji v pyramidových sáčcích. Čaje s lahodnou chutí vás naladí a zkrátí čekání na Ježíška.

2. místo

Adventní kalendář
Bílý Puzzle

Orientační cena: 350 Kč

Sada čajů v BIO kvalitě jako adventní kalendář pro zpříjemnění předvánočního času. V balení najdete různé druhy čajů jako je černý, zelený, rooibos či bylinkový.

3. místo

Jaftea čajový
adventní kalendář

Orientační cena: 250 Kč

S touto kolekcí 24 porcovaných černých, zelených a bylinných čajů, budete moci denně ochutnat jiný čaj, který potěší smysly a navodí tu pravou vánoční atmosféru.

Výběr nejlepších adventních čajových kalendářů

Milujete čaj? A adventní kalendáře? V tom případě si letos prostě musíte pořídit čajový adventní kalendář. Je to skvělý způsob, jak si zpříjemnit adventní čas a objevit spoustu nových druhů a příchutí vašeho oblíbeného nápoje. Každé okénko čajového adventního kalendáře vám totiž nabídne jiný sáček s čajem. Díky tomu snadno zjistíte, který vám chutná, abyste si ho mohli koupit v plném balení. A ten, který vás zas tolik neosloví, prostě necháte být.  Adventní kalendář s čajem je také úžasným tipem na dárek pro vaše blízké „čajomily“.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Na trhu už dávno nejsou k dispozici jen dětské adventní kalendáře. Teď už si může vybrat opravdu každý – existují adventní kalendáře pro muže, ženy i děti. Fanynky make-upu potěší kosmetický adventní kalendář a pro milovníky čaje je tu celá řada nádherných čajových adventních kalendářů, jejichž výběr jsme si pro vás přichystali:

1. místo

English Tea shop Adventní kalendář Truhlík

Orientační cena: 350 Kč

Značka English Tea Shop byla založena v roce 2010 s cílem podnikat eticky a udržitelně, aby byli všichni zúčastnění (od farmářů, pěstitelů, sběračů až po zpracovatele a balírny) férově zaplaceni a pracovali v příjemných podmínkách.

English Tea Shop používá k výrobě svých čajů pouze 100% organické suroviny, které pocházejí z ekologické produkce na Srí Lance. K balení používá recyklovatelné a biologicky odbouratelné materiály.

V tomto adventním kalendáři ve tvaru truhlíku najdete 25 okének. V každém z nich objevíte jeden pyramidový sáček naplněný porcí sypaného čaje. Nechte se překvapit nejrůznějšími příchutěmi a druhy zelených, bílých, černých i rooibos čajů, které vám zpříjemní prosincové dny.

A proč je v balení hned 25 čajů? V Anglii nosí dárky Otec Vánoc až 25. prosince ráno. Vy si tedy můžete poslední šálek lahodného čaje vychutnat den po našem českém Ježíškovi.

A jaké konkrétní čaje v kalendáři najdete? Sváteční probuzení, Zimní prohřátí, Zimní rovnováha, Cejlonskou Skořici, Cejlonský černý čaj, čaj s kakaem, čaj s kurkumou, zázvorem a citronovou trávou, zelený čaj Sencha, Maté, čaj s kakaem a kokosem, citronovou trávu a různé ovocné směsi jako jablko, šípek a skořice, šípek a ibišek, skořici a zázvor nebo citrusy se zázvorem.

Kolik tento BIO a fair trade čajový adventní kalendář stojí? Cca 350 korun.

2. místo

English Tea Shop Bílý adventní kalendář Puzzle

Orientační cena: 350 Kč

Tento English Tea Shop adventní kalendář se od předchozího liší pouze designem a barvou krabičky, nikoliv kvalitou obsahu. Produkty této značky, sídlící ve Velké Británii a vyrábějící na Srí Lance, jsou zcela organické, udržitelné, recyklovatelné a biodegradabilní. Značka se pyšní nejrůznějšími certifikáty kvality, například od Soil Association, Fairtrade International, Control Union a dalších, takže si můžete jisti, že v ruce držíte mimořádně kvalitní produkt, za který dostal každý článek výrobního procesu férově zaplaceno.

V tomto kalendáři opět najdete 25 okének, protože ve Velké Británii mají Štědrý den až 25. prosince. Díky tomu si můžete čajovou nadílku prodloužit a vychutnávat o jeden den déle.

25 pyramidových sáčků obsahuje tytéž čaje jako předchozí kalendář, tedy: Perníčkové pohoštění, Božsky zelený, Sváteční koření, Super anýz, Tropická citronová tráva, Šťastné vánoce, Osvěžení po oslavách, Zimní prohřátí, Náboj Chai tea, Mátové cukroví, Přízračné koření, Irské vánoce, Svěží  broskev.

A jaká je cena kalendáře? Také okolo 350 korun.

3. místo

Jaftea čajový adventní kalendář

Orientační cena: 250 Kč

Krásný kalendář od značky Jaftea s motivem zasněžených chaloupek ukrývá 24 okének a v každém z nich najdete jeden sáček s čajem. Čekají vás čisté černé, zelené a bylinkové čaje, ale i aromatizované varianty, jejichž vůně vás naprosto uchvátí.

A které čaje vás konkrétně v kalendáři čekají?

Černý čaj English Breakfast, černý čaj Ceylon Earl Grey s bergamotovým aroma, černý čaj Forest Fruit s kousky jahod, malin a ostružin, černý čaj Sunny Lemon s citronovou kůrou, černý čaj Mango Banana s banánovo-mangovým aroma, černý čaj Peach Orchard s broskvovým aroma, zelený jasmínový čaj, klasický Earl Grey, zelený čaj Strawberry & Kiwi s jahodami a kiwi, zelený čaj Mango, heřmánkový čaj Camomile Dreams, mátový čaj Cool Peppermint, klasický zelený čaj, černý čaj Ceylon Supreme, černý čaj Strawberry & Raspberry s kousky jahod a malin, černý čaj Blueberry Delight s kousky jahod, malin a borůvek, černý čaj Blackberry Forest s kousky ostružin, jahod a malin, černý čaj Creamy Soursop s aroma banánu a gravioly, černý čaj Pink Grapefruit s grepovo-pomerančovým aroma, černý čaj Passion Fruit s mučenkovým aroma, černý čaj Spiced Chai s kousky zázvoru, skořice, kardamomu a hřebíčku, zelený čaj High Mountain typu oolong, zelený čaj Peach & Apricot s kousky meruněk a černý čaj Soursop Banana s banánem a graviolou.

Jak čaje z toho kalendáře připravit? U zelených čajů zalijte šálek o velikosti 250 ml vodou o teplotě 80 °C a nechte dvě až tři minuty louhovat. Černé a bylinkové čaje zalijte horkou vodou o teplotě 100 °C a louhujte tři až pět minut.

Kolik adventní kalendář Jaftea stojí? Na cca 250 korun.

4. místo

Adventní kalendář kniha Vánoční noc

Orientační cena: 300 Kč

Tento vánoční adventní kalendář obsahuje 25 pyramidových sáčků sypaného čaje od značky English Tea Shop, takže opět máte jeden extra čaj na druhé ráno po Štědrém dni. V kalendáři najdete hned 13 různých příchutí černých, zelených, bílých, bylinkových a rooibos čajů. Vynikající je třeba čaj s názvem Mátový punč, kde se báječně snoubí chuť zeleného čaje se skořicí, mátou peprnou a lékořicí. Určitě vás zaujme i Bílá snová krajina, lahodný bílý čaj obohacený o kakao, skořici, mátu peprnou, lékořici a heřmánek, který přímo vybízí k vychutnávání třeba při pohledu na zalesněnou horskou stráň nebo oblíbenou pohádku v televizi.

Kromě těchto dvou adventní kalendář obsahuje také čaje: Perníčkové pohoštění, Super Anýz, Božský zelený, Tropická citronová tráva, Sváteční koření, Zimní prohřátí, Osvěžení po oslavách, Mátové cukroví, Náboj Chai Tea nebo Šťastné vánoce.

Nádherné modro-bílé balení ve tvaru knihy zdobí velká červená mašle, které jen láká „knihu“ s čaji otevřít. Celý kalendář i čajové sáčky jsou kompletně recyklovatelné a kompostovatelné.

Kolik tento kalendář stojí? Okolo 300 korun.

5. místo

Basilur Christmas tea adventní kalendář

Orientační cena: 270 Kč

Adventní kalendář od značky Basilur obsahuje 24 sáčků s vysoce kvalitními čaji, které pocházejí ze Srí Lanky.

V dárkovém balení vás čekají nejrůznější druhy čajů od černých a zelených přes ovocné až po rooibos. Každý den okusíte jiný čaj, který vám zpříjemní nadcházející čas Vánoc.

Každý sáček je určeno pro šálek o objemu 250 ml. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80 °C a louhujte 2 – 3 minuty. Ostatní čaje zalijte vařící vodou o teplotě 100 °C a nechte louhovat 3 – 5 minut.

A na kolik vás tento krásný a kvalitní adventní kalendář s čaji vyjde? Na cca 270 korun.

6. místo

Sonnentor adventní kalendář BIO

Orientační cena: 150 Kč

Oblíbená značka čajů a koření Sonnentor přináší krásnou adventní sadu čajů, které jsou 100% BIO. Najdete v ní 24 nálevových sáčků s bylinnými, kořeněnými, ovocnými, černými, zelenými a bílými čaji, které vás nadchnou chutí, ale i líbeznými názvy, jako například: čaj Dobrá nálada, čaj Dobré ráno, čaj Štěstí, Jablíčko z pece, Čas na perníček, Očista duše, 

Jemný kurkumový sen, Naplnit své sny, Skořicový zázrak, Balzám na nervy, Kouzlo krbu, 

Zklidnit mysl, Zimní noc, Základy rovnováhy, Anděl strážný nebo Ježíškův nebeský čaj.

A pokud do nemáte místo na velký adventní kalendář, tento vás nadchne i svou praktickou velikostí, protože balení odpovídá klasické krabičce s porcovanými čajem. S tím rozdílem, že tahle se pyšní rozkošným vánočním motivem se zvířátky.

A jaká je cena tohoto kalendáře s čaji? Necelých 150 korun.

7. místo

Leros bylinný kalendář pro adventní čas

Orientační cena: 100 Kč

Tradiční česká značka Leros, která se zabývá výrobou bylinkových čajů, sestavila pro tento rok nádherný a cenově velmi příznivý adventní kalendář. Za zmínku také stojí krásné balení s andílkem, které lze jednoduše pověsit kamkoli na zeď, což dělá z produktu krásný sváteční doplněk domácnosti.

Najdete v něm 24 bylinných čajů, které vás krásně zharmonizují a navodí sváteční atmosféru. Mezi jinými vás potěší například čaj Ranní zahřátí, Radostné usínání, Bylinkové Vánoce, Strážnický čaj, Spánek a nervy, Dobré zažívání, Čajový dýchánek malina a šípek, Prohřátí imunita, Silné oči, Zdravá pleť, Hluboký spánek,Bylinkový detox, Vnitřní harmonie a další.

Cena tohoto kalendáře se pohybuje okolo 100 korun.

Závěrem

Advent je ideální čas, jak si nadělit bohatou čajovou nadílku prostřednictvím adventního kalendáře s čajem a zpříjemnit si tak čekání na 24. prosince. Uvidíte, že s adventním čajovým kalendářem si prosinec užijete v mnohem větším klidu a v pohodě. Tak neváhejte a pořiďte adventní kalendář s výběrem lahodných čajů, připravte si oblíbený hrneček, pohodlně se usaďte a užívejte si vynikající chuť oblíbeného horkého nápoje.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Adventní kalendář

[2] Wikipedie (ENG): Advent calendar

[3] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[4] Wikipedie (ENG): Cosmetics

Další články o adventních kalendářích

Ohodnoťte post

Autor článku:

Zorka Švarcová
Zorka Švarcová
Mám na starosti fungování celého webu Život a výživa, od vymýšlení témat přes výběr produktů a fotek až po samotné zveřejňování článků. A protože mi zdravý životní styl není cizí, občas si sama nějaký ten článek napíšu. Jsem velký milovník přírodní kosmetiky, která mi pomáhá udržet na uzdě atopický ekzém. Nedokážu si představit život bez cappuccina a ve volném čase se ráda věnuju józe, čtení, focení a sledování filmů nebo seriálů.

Autor článku:

Zorka Švarcová
Zorka Švarcová
Mám na starosti fungování celého webu Život a výživa, od vymýšlení témat přes výběr produktů a fotek až po samotné zveřejňování článků. A protože mi zdravý životní styl není cizí, občas si sama nějaký ten článek napíšu. Jsem velký milovník přírodní kosmetiky, která mi pomáhá udržet na uzdě atopický ekzém. Nedokážu si představit život bez cappuccina a ve volném čase se ráda věnuju józe, čtení, focení a sledování filmů nebo seriálů.

Kam dál?