10 tipů na nejlepší čajový adventní kalendář

Shrnutí: Máte ve svém okolí milovníky čaje nebo jste jimi vy sami? Pak byste si určitě měli zpříjemnit advent čajovým adventním kalendářem, kterých je na trhu velká spousta. Právě proto jsem se rozhodla vytvořit výběr těch nejlepších a představit vám je v tomto článku.

  • Na první místo jsem posadila Kusmi Tea Organic Adventní kalendář s luxusními organickými čaji v sáčcích, ale i v plechovkách, doplněné čajovám sítkem ve tvaru stromečku a lahodnou marmeládou.
  • Druhé místo u mě má English Tea shop Adventní kalendář Truhlík s kvalitními pyramidovými sáčky s čajem v BIO kvalitě, kterých je v kalendáři rovnou 25, takže si můžete čaj vychutnat až do 1. svátku vánočního.
  • A 3. místo jsem věnovala adventnímu kalendáři Sonnentor, který je cenově velmi přístupný a současně nabízí kvalitní BIO čaje v kompostovatelných sáčcích.

V článku se dále dozvíte?

Maximum informací o jednotlivých čajových adventních kalendářích, včetně ceny, obsahu a dalších zajímavostí. Tak čtěte dál a objevte mé tipy na nejlepší adventní kalendáře s čajem, které jsou u nás v České republice k dispozici.

TOP  1. místo

Kusmi Tea Organic

Orientační cena: 1150 Kč
Proč 1. místo?

Neboť s touto kolekcí černých, zelených, ovocno-bylinných čajů denně ochutnáte jiný čaj. V balení je navíc také marmeláda, dvě mini plechovky sypaného čaje a sítko.

2. místo

English Tea Shop

Orientační cena: 330 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož tento adventní kalendář Truhlík je krabička s 25 okénky s čaji v pyramidových sáčcích. Čaje s lahodnou chutí vás naladí a zkrátí čekání na Ježíška.

3. místo

Sonnentor

Orientační cena: 140 Kč
Proč 3. místo?

Protože jde o sadu čajů v BIO kvalitě, která vám jako adventní kalendář zpříjemní předvánoční čas. V balení najdete různé druhy čajů (černý, zelený, rooibos či bylinkový).

Výběr nejlepších adventních čajových kalendářů

Milujete čaj? A adventní kalendáře? V tom případě si letos prostě musíte pořídit čajový adventní kalendář. Je to skvělý způsob, jak si zpříjemnit adventní čas a objevit spoustu nových druhů a příchutí vašeho oblíbeného nápoje. Každé okénko čajového adventního kalendáře vám totiž nabídne jiný sáček s čajem. Díky tomu snadno zjistíte, který vám chutná, abyste si ho mohli koupit v plném balení. A ten, který vás zas tolik neosloví, prostě necháte být.  Adventní kalendář s čajem je také úžasným tipem na dárek pro vaše blízké „čajomily“.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Na trhu už dávno nejsou k dispozici jen dětské adventní kalendáře. Teď už si může vybrat opravdu každý – existují adventní kalendáře pro muže, ženy i děti. Fanynky make-upu potěší kosmetický adventní kalendář a pro milovníky čaje je tu celá řada nádherných čajových adventních kalendářů, jejichž výběr jsem si pro vás přichystala:

1. místo

Kusmi Tea Organic Adventní kalendář

Luxusní čajový adventní kalendář prémiových organických čajů, ve kterém najdete 20 čajových sáčků, 2 mini plechovky se sypanými čaji, čajové sítko s vánočním motivem a marmeládu.

Orientační cena: 1150 Kč

Proč jsem vybrala adventní kalendář od Kusmi Tea na 1. místo?

Protože Kusmi Tea je renomovaná značka organických čajů, která má své kořeny ve Francii, a její historie sahá až do roku 1867. Značka se proslavila svými kvalitními čaji, které jsou směsí tradičních receptů a moderních inovací. Kusmi Tea je známá svými originálními směsmi a elegantními baleními, které čaje činí populárními nejen kvůli chuti, ale i estetickému zážitku. Tato značka se stala mezinárodně uznávanou a je oblíbená mezi milovníky čaje po celém světě.

A vy nyní můžete ochutnat spoustu populárních čajů v tomto krásném čajovém kalendáři. Z černých stojí za zmínku čaj jménem Anastasie, který je ovoněný bergamotem, limetkou, citrony a pomerančovými květy. Mezi bílými čaji vyniká White Anastasia s esenciálními oleji z bergamotu a citronu. Co se týče zelených čajů, v kalendáři je hned pět různých druhů a osobně mě zaujal ten s názvem Lovely morning, kde je vedle zeleného čaje také maté, pomeranč, citrón, grapefruit, guarana a květy mesíčku.

Více informací

Kromě 20 čajových sáčků najdete ve dvou okénkách také miniaturní plechovky se sypanými čaji Tsarevna a Glogg, dále pak nerezové čajové sítko ve tvaru vánočního stromku a navíc také lahodnou marmeládu s s infuzí čaje Anastasia. To vše za cenu okolo 1150 korun.

2. místo

English Tea Shop Adventní kalendář Truhlík

Krásný adventní kalendář ve tvaru truhlíku s 25 pyramidovými sáčky zeleného, černého, bílého i rooibos čaje.

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem na 2. místo posadila adventní kalendář od English Tea Shop?

Jelikož v tomto adventním kalendáři ve tvaru truhlíku najdete 25 okének. V každém z nich objevíte jeden pyramidový sáček naplněný porcí sypaného čaje. Nechte se překvapit nejrůznějšími příchutěmi a druhy zelených, bílých, černých i rooibos čajů, které vám zpříjemní prosincové dny.

A proč je v balení hned 25 čajů? V Anglii nosí dárky Otec Vánoc až 25. prosince ráno. Vy si tedy můžete poslední šálek lahodného čaje vychutnat den po našem českém Ježíškovi.

A jaké konkrétní čaje v kalendáři najdete? Sváteční probuzení, Zimní prohřátí, Zimní rovnováha, Cejlonskou Skořici, Cejlonský černý čaj, čaj s kakaem, čaj s kurkumou, zázvorem a citronovou trávou, zelený čaj Sencha, Maté, čaj s kakaem a kokosem, citronovou trávu a různé ovocné směsi jako jablko, šípek a skořice, šípek a ibišek, skořici a zázvor nebo citrusy se zázvorem.

Další informace

Značka English Tea Shop byla založena v roce 2010 s cílem podnikat eticky a udržitelně, aby byli všichni zúčastnění (od farmářů, pěstitelů, sběračů až po zpracovatele a balírny) férově zaplaceni a pracovali v příjemných podmínkách. English Tea Shop používá k výrobě svých čajů pouze 100% organické suroviny, které pocházejí z ekologické produkce na Srí Lance. K balení používá recyklovatelné a biologicky odbouratelné materiály.

Kolik tento BIO a fair trade čajový adventní kalendář stojí? Cca 330 korun.

3. místo

Sonnentor adventní kalendář BIO

Cenově příznivý kalendář se 24 čajovými sáčky v BIO kvalitě, který potěší a zároveň nezabere tolik místa jako jiné kalendáře.

Orientační cena: 140 Kč

A čím si u mě vysloužil 3. místo adventní kalendář s BIO čaji od Sonnentoru?

Oblíbená značka čajů a koření Sonnentor přináší krásnou adventní sadu čajů, které jsou 100% BIO. Najdete v ní 24 nálevových sáčků s bylinnými, kořeněnými, ovocnými, černými, zelenými a bílými čaji, které vás nadchnou chutí, ale i líbeznými názvy, jako například: čaj Dobrá nálada, čaj Dobré ráno, čaj Štěstí, Jablíčko z pece, Čas na perníček, Očista duše, Jemný kurkumový sen, Naplnit své sny, Skořicový zázrak, Balzám na nervy, Kouzlo krbu, Zklidnit mysl, Zimní noc, Základy rovnováhy, Anděl strážný nebo Ježíškův nebeský čaj.

Dále o produktu

A pokud do nemáte místo na velký adventní kalendář, tento vás nadchne i svou praktickou velikostí, protože balení odpovídá klasické krabičce s porcovanými čajem. S tím rozdílem, že tahle se pyšní rozkošným vánočním motivem se zvířátky.

A jaká je cena tohoto kalendáře s čaji? Necelých 150 korun.

4. místo

English Tea Shop Bílý adventní kalendář Puzzle

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala bílý adventní kalendář Puzzle od English Tea Shop?

Tento English Tea Shop adventní kalendář se od předchozího na 2. místě liší pouze designem a barvou krabičky, nikoliv kvalitou obsahu. Produkty této značky, sídlící ve Velké Británii a vyrábějící na Srí Lance, jsou zcela organické, udržitelné, recyklovatelné a biodegradabilní. Značka se pyšní nejrůznějšími certifikáty kvality, například od Soil Association, Fairtrade International, Control Union a dalších, takže si můžete jisti, že v ruce držíte mimořádně kvalitní produkt, za který dostal každý článek výrobního procesu férově zaplaceno.

V tomto kalendáři opět najdete 25 okének, protože ve Velké Británii mají Štědrý den až 25. prosince. Díky tomu si můžete čajovou nadílku prodloužit a vychutnávat o jeden den déle.

25 pyramidových sáčků obsahuje tytéž čaje jako předchozí kalendář, tedy: Perníčkové pohoštění, Božsky zelený, Sváteční koření, Super anýz, Tropická citronová tráva, Šťastné vánoce, Osvěžení po oslavách, Zimní prohřátí, Náboj Chai tea, Mátové cukroví, Přízračné koření, Irské vánoce, Svěží  broskev.

A jaká je cena kalendáře? Okolo 350 korun.

5. místo

Adventní kalendář Červený trojúhelník

Orientační cena: 380 Kč

A čím zaujal adventní kalendář Červený trojúhelník rovněž od English Tea Shop?

A do třetice všeho dobrého jsem od English Tea Shop vybrala ještě tento čajový kalendář ve tvaru červeného trojúhelníku, který připomíná vánoční stromeček. Opět obsahuje 25 pyramidových sáčků s různými čaji (zelenými, černými, bylinnými i ovocnými), které stačí zalít horkou vodou ve vašem oblíbeném hrníčku, nechat chvíli louhovat a poté si jen užívat lahodnou chuť (přesná teplota vody a doba louhování je vždy uvedena na konkrétním čaji).

Co se týče čajů, čeká vás například Cejlonský černý čaj, Sencha Zelený čaj, půvabné směsi s názvy jako Sváteční povzbuzení, Zimní rovnováha, Zimní zahřívač a spoustu dalších. A stejně jako v případě ostatních kalendářů od této značky se i cena tohoto pohybuje okolo 380 korun.

6. místo

Jaftea čajový adventní kalendář

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala čajový adventní kalendář Jaftea?

Krásný kalendář od značky Jaftea s motivem zasněžených chaloupek ukrývá 24 okének a v každém z nich najdete jeden sáček s čajem. Čekají vás čisté černé, zelené a bylinkové čaje, ale i aromatizované varianty, jejichž vůně vás naprosto uchvátí.

A které čaje vás konkrétně v kalendáři čekají?

Černý čaj English Breakfast, černý čaj Ceylon Earl Grey s bergamotovým aroma, černý čaj Forest Fruit s kousky jahod, malin a ostružin, černý čaj Sunny Lemon s citronovou kůrou, černý čaj Mango Banana s banánovo-mangovým aroma, černý čaj Peach Orchard s broskvovým aroma, zelený jasmínový čaj, klasický Earl Grey, zelený čaj Strawberry & Kiwi s jahodami a kiwi, zelený čaj Mango, heřmánkový čaj Camomile Dreams, mátový čaj Cool Peppermint, klasický zelený čaj, černý čaj Ceylon Supreme, černý čaj Strawberry & Raspberry s kousky jahod a malin, černý čaj Blueberry Delight s kousky jahod, malin a borůvek, černý čaj Blackberry Forest s kousky ostružin, jahod a malin, černý čaj Creamy Soursop s aroma banánu a gravioly, černý čaj Pink Grapefruit s grepovo-pomerančovým aroma, černý čaj Passion Fruit s mučenkovým aroma, černý čaj Spiced Chai s kousky zázvoru, skořice, kardamomu a hřebíčku, zelený čaj High Mountain typu oolong, zelený čaj Peach & Apricot s kousky meruněk a černý čaj Soursop Banana s banánem a graviolou.

Jak čaje z toho kalendáře připravit? U zelených čajů zalijte šálek o velikosti 250 ml vodou o teplotě 80 °C a nechte dvě až tři minuty louhovat. Černé a bylinkové čaje zalijte horkou vodou o teplotě 100 °C a louhujte tři až pět minut.

Kolik adventní kalendář Jaftea stojí? Na cca 200 korun.

7. místo

Adventní kalendář kniha Vánoční noc

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila ještě adventní kalendář v podobě knihy s čaji?

Tento vánoční adventní kalendář obsahuje 25 pyramidových sáčků sypaného čaje od značky English Tea Shop, takže opět máte jeden extra čaj na druhé ráno po Štědrém dni. V kalendáři najdete hned 13 různých příchutí černých, zelených, bílých, bylinkových a rooibos čajů. Vynikající je třeba čaj s názvem Mátový punč, kde se báječně snoubí chuť zeleného čaje se skořicí, mátou peprnou a lékořicí. Určitě vás zaujme i Bílá snová krajina, lahodný bílý čaj obohacený o kakao, skořici, mátu peprnou, lékořici a heřmánek, který přímo vybízí k vychutnávání třeba při pohledu na zalesněnou horskou stráň nebo oblíbenou pohádku v televizi.

Kromě těchto dvou adventní kalendář obsahuje také čaje: Perníčkové pohoštění, Super Anýz, Božský zelený, Tropická citronová tráva, Sváteční koření, Zimní prohřátí, Osvěžení po oslavách, Mátové cukroví, Náboj Chai Tea nebo Šťastné vánoce.

Nádherné modro-bílé balení ve tvaru knihy zdobí velká červená mašle, které jen láká „knihu“ s čaji otevřít. Celý kalendář i čajové sáčky jsou kompletně recyklovatelné a kompostovatelné.

Kolik tento kalendář stojí? Okolo 350 korun.

8. místo

Basilur Christmas tea adventní kalendář

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala adventní kalendář Christmas tea od značky Basilur?

Adventní kalendář od značky Basilur obsahuje 24 sáčků s vysoce kvalitními čaji, které pocházejí ze Srí Lanky. V dárkovém balení vás čekají nejrůznější druhy čajů od černých a zelených přes ovocné až po rooibos. Každý den okusíte jiný čaj, který vám zpříjemní nadcházející čas Vánoc.

Každý sáček je určeno pro šálek o objemu 250 ml. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80 °C a louhujte 2 – 3 minuty. Ostatní čaje zalijte vařící vodou o teplotě 100 °C a nechte louhovat 3 – 5 minut.

A na kolik vás tento krásný a kvalitní adventní kalendář s čaji vyjde? Na cca 350 korun.

9. místo

Leros bylinný kalendář věnec

Orientační cena: 130 Kč

Proč jsem vybrala adventní kalendář v podobě věnce s bylinnými čaji od značky Leros?

Tradiční česká značka Leros, která se zabývá výrobou bylinkových čajů, sestavila pro tento rok nádherný a cenově velmi příznivý adventní kalendář. Za zmínku také stojí krásné balení ve tvaru věnce, který lze jednoduše pověsit kamkoli na zeď, což dělá z produktu krásný sváteční doplněk domácnosti.

Najdete v něm 24 bylinných čajů, které vás krásně zharmonizují a navodí sváteční atmosféru. Mezi jinými vás potěší například čaj Ranní zahřátí, Radostné usínání, Bylinkové Vánoce, Strážnický čaj, Spánek a nervy, Dobré zažívání, Čajový dýchánek malina a šípek, Prohřátí imunita, Silné oči, Zdravá pleť, Hluboký spánek,Bylinkový detox, Vnitřní harmonie a další.

Cena tohoto kalendáře se pohybuje okolo 130 korun.

10. místo

Leros Bylinný adventní kalendář s Betlémem

Orientační cena: 160 Kč

A čím mě zaujal také tento bylinný adventní kalendář od značky Leros?

Od české značky Leros jsem dále vybrala také tento čajový adventní kalendář, který rovněž obsahuje 24 čajových sáčků na 24 dní jako ten předchozí (i stejné příchutě), a jako bonus v něm najdete ručně malovaný betlém k vystřihnutí od malířky Evy Milotové, ale také 24 jmenovek na vánoční dárky. 

Tento čajový kalendář stojí okolo 160 korun, což mi přijde také super, když přihlédnu k tomu, že k němu dostanete již zmiňovaný papírový Betlém a jmenovky.

Závěrem

Advent je ideální čas, jak si nadělit bohatou čajovou nadílku prostřednictvím adventního kalendáře s čajem a zpříjemnit si tak čekání na 24. prosince. V tomto článku jsem pro vás připravila srovnání hned deseti kvalitních čajových adventních kalendářů, z nichž nejvíce doporučuji Kusmi Tea Organic Adventní kalendář se 20 čajovými sáčky, dvěma mini plechovkami sypaného prémiového čaje, nerezovým sítkem ve tvaru stromečku a také s lahodnou marmeládou infuzovanou právě Kusmi čajem. Velmi povedený mi připadá i English Tea shop Adventní kalendář Truhlík se 25 pyramidovými sáčky velmi kvalitních BIO čajů různých druhů (černé, zelené, ovocné, bylinkové). A za cenově velmi výhodnou a neméně kvalitní variantu považuji Sonnentor adventní kalendář, ve kterém je 24 sáčků různých čajů rovněž v BIO kvalitě.

Uvidíte, že s adventním čajovým kalendářem si prosinec užijete v mnohem větším klidu a v pohodě. Tak neváhejte a pořiďte adventní kalendář s výběrem lahodných čajů, připravte si oblíbený hrneček, pohodlně se usaďte a užívejte si vynikající chuť oblíbeného horkého nápoje.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Adventní kalendář

[2] Wikipedie (ENG): Advent calendar

[3] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[4] Wikipedie (ENG): Cosmetics

Další články o adventních kalendářích

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »