7 tipů na nejlepší čajový adventní kalendář

Jak vybrat čajový adventní kalendář? Objevte naše tipy na nejlepší adventní kalendáře s čajem, které jsou na českém trhu k dispozici. Recenze, diskuze, zkušenosti.

TOP  1. místo

English Tea shop adventní kalendář Truhlík

Orientační cena: 350 Kč

Adventní kalendář Truhlík je krabička s 25 okýnky s čaji v pyramidových sáčcích. Čaje s lahodnou chutí vás naladí a zkrátí čekání na Ježíška.

2. místo

Adventní kalendář
Bílý Puzzle

Orientační cena: 350 Kč

Sada čajů v BIO kvalitě jako adventní kalendář pro zpříjemnění předvánočního času. V balení najdete různé druhy čajů jako je černý, zelený, rooibos či bylinkový.

3. místo

Jaftea čajový
adventní kalendář

Orientační cena: 250 Kč

S touto kolekcí 24 porcovaných černých, zelených a bylinných čajů, budete moci denně ochutnat jiný čaj, který potěší smysly a navodí tu pravou vánoční atmosféru.

Výběr nejlepších adventních čajových kalendářů

Milujete čaj? A adventní kalendáře? V tom případě si letos prostě musíte pořídit čajový adventní kalendář. Je to skvělý způsob, jak si zpříjemnit adventní čas a objevit spoustu nových druhů a příchutí vašeho oblíbeného nápoje. Každé okénko čajového adventního kalendáře vám totiž nabídne jiný sáček s čajem. Díky tomu snadno zjistíte, který vám chutná, abyste si ho mohli koupit v plném balení. A ten, který vás zas tolik neosloví, prostě necháte být.  Adventní kalendář s čajem je také úžasným tipem na dárek pro vaše blízké „čajomily“.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Na trhu už dávno nejsou k dispozici jen dětské adventní kalendáře. Teď už si může vybrat opravdu každý – existují adventní kalendáře pro muže, ženy i děti. Fanynky make-upu potěší kosmetický adventní kalendář a pro milovníky čaje je tu celá řada nádherných čajových adventních kalendářů, jejichž výběr jsme si pro vás přichystali:

1. místo

English Tea shop Adventní kalendář Truhlík

Orientační cena: 350 Kč

Značka English Tea Shop byla založena v roce 2010 s cílem podnikat eticky a udržitelně, aby byli všichni zúčastnění (od farmářů, pěstitelů, sběračů až po zpracovatele a balírny) férově zaplaceni a pracovali v příjemných podmínkách.

English Tea Shop používá k výrobě svých čajů pouze 100% organické suroviny, které pocházejí z ekologické produkce na Srí Lance. K balení používá recyklovatelné a biologicky odbouratelné materiály.

V tomto adventním kalendáři ve tvaru truhlíku najdete 25 okének. V každém z nich objevíte jeden pyramidový sáček naplněný porcí sypaného čaje. Nechte se překvapit nejrůznějšími příchutěmi a druhy zelených, bílých, černých i rooibos čajů, které vám zpříjemní prosincové dny.

A proč je v balení hned 25 čajů? V Anglii nosí dárky Otec Vánoc až 25. prosince ráno. Vy si tedy můžete poslední šálek lahodného čaje vychutnat den po našem českém Ježíškovi.

A jaké konkrétní čaje v kalendáři najdete? Sváteční probuzení, Zimní prohřátí, Zimní rovnováha, Cejlonskou Skořici, Cejlonský černý čaj, čaj s kakaem, čaj s kurkumou, zázvorem a citronovou trávou, zelený čaj Sencha, Maté, čaj s kakaem a kokosem, citronovou trávu a různé ovocné směsi jako jablko, šípek a skořice, šípek a ibišek, skořici a zázvor nebo citrusy se zázvorem.

Kolik tento BIO a fair trade čajový adventní kalendář stojí? Cca 350 korun.

2. místo

English Tea Shop Bílý adventní kalendář Puzzle

Orientační cena: 350 Kč

Tento English Tea Shop adventní kalendář se od předchozího liší pouze designem a barvou krabičky, nikoliv kvalitou obsahu. Produkty této značky, sídlící ve Velké Británii a vyrábějící na Srí Lance, jsou zcela organické, udržitelné, recyklovatelné a biodegradabilní. Značka se pyšní nejrůznějšími certifikáty kvality, například od Soil Association, Fairtrade International, Control Union a dalších, takže si můžete jisti, že v ruce držíte mimořádně kvalitní produkt, za který dostal každý článek výrobního procesu férově zaplaceno.

V tomto kalendáři opět najdete 25 okének, protože ve Velké Británii mají Štědrý den až 25. prosince. Díky tomu si můžete čajovou nadílku prodloužit a vychutnávat o jeden den déle.

25 pyramidových sáčků obsahuje tytéž čaje jako předchozí kalendář, tedy: Perníčkové pohoštění, Božsky zelený, Sváteční koření, Super anýz, Tropická citronová tráva, Šťastné vánoce, Osvěžení po oslavách, Zimní prohřátí, Náboj Chai tea, Mátové cukroví, Přízračné koření, Irské vánoce, Svěží  broskev.

A jaká je cena kalendáře? Také okolo 350 korun.

3. místo

Jaftea čajový adventní kalendář

Orientační cena: 250 Kč

Krásný kalendář od značky Jaftea s motivem zasněžených chaloupek ukrývá 24 okének a v každém z nich najdete jeden sáček s čajem. Čekají vás čisté černé, zelené a bylinkové čaje, ale i aromatizované varianty, jejichž vůně vás naprosto uchvátí.

A které čaje vás konkrétně v kalendáři čekají?

Černý čaj English Breakfast, černý čaj Ceylon Earl Grey s bergamotovým aroma, černý čaj Forest Fruit s kousky jahod, malin a ostružin, černý čaj Sunny Lemon s citronovou kůrou, černý čaj Mango Banana s banánovo-mangovým aroma, černý čaj Peach Orchard s broskvovým aroma, zelený jasmínový čaj, klasický Earl Grey, zelený čaj Strawberry & Kiwi s jahodami a kiwi, zelený čaj Mango, heřmánkový čaj Camomile Dreams, mátový čaj Cool Peppermint, klasický zelený čaj, černý čaj Ceylon Supreme, černý čaj Strawberry & Raspberry s kousky jahod a malin, černý čaj Blueberry Delight s kousky jahod, malin a borůvek, černý čaj Blackberry Forest s kousky ostružin, jahod a malin, černý čaj Creamy Soursop s aroma banánu a gravioly, černý čaj Pink Grapefruit s grepovo-pomerančovým aroma, černý čaj Passion Fruit s mučenkovým aroma, černý čaj Spiced Chai s kousky zázvoru, skořice, kardamomu a hřebíčku, zelený čaj High Mountain typu oolong, zelený čaj Peach & Apricot s kousky meruněk a černý čaj Soursop Banana s banánem a graviolou.

Jak čaje z toho kalendáře připravit? U zelených čajů zalijte šálek o velikosti 250 ml vodou o teplotě 80 °C a nechte dvě až tři minuty louhovat. Černé a bylinkové čaje zalijte horkou vodou o teplotě 100 °C a louhujte tři až pět minut.

Kolik adventní kalendář Jaftea stojí? Na cca 250 korun.

4. místo

Adventní kalendář kniha Vánoční noc

Orientační cena: 300 Kč

Tento vánoční adventní kalendář obsahuje 25 pyramidových sáčků sypaného čaje od značky English Tea Shop, takže opět máte jeden extra čaj na druhé ráno po Štědrém dni. V kalendáři najdete hned 13 různých příchutí černých, zelených, bílých, bylinkových a rooibos čajů. Vynikající je třeba čaj s názvem Mátový punč, kde se báječně snoubí chuť zeleného čaje se skořicí, mátou peprnou a lékořicí. Určitě vás zaujme i Bílá snová krajina, lahodný bílý čaj obohacený o kakao, skořici, mátu peprnou, lékořici a heřmánek, který přímo vybízí k vychutnávání třeba při pohledu na zalesněnou horskou stráň nebo oblíbenou pohádku v televizi.

Kromě těchto dvou adventní kalendář obsahuje také čaje: Perníčkové pohoštění, Super Anýz, Božský zelený, Tropická citronová tráva, Sváteční koření, Zimní prohřátí, Osvěžení po oslavách, Mátové cukroví, Náboj Chai Tea nebo Šťastné vánoce.

Nádherné modro-bílé balení ve tvaru knihy zdobí velká červená mašle, které jen láká „knihu“ s čaji otevřít. Celý kalendář i čajové sáčky jsou kompletně recyklovatelné a kompostovatelné.

Kolik tento kalendář stojí? Okolo 300 korun.

5. místo

Basilur Christmas tea adventní kalendář

Orientační cena: 270 Kč

Adventní kalendář od značky Basilur obsahuje 24 sáčků s vysoce kvalitními čaji, které pocházejí ze Srí Lanky.

V dárkovém balení vás čekají nejrůznější druhy čajů od černých a zelených přes ovocné až po rooibos. Každý den okusíte jiný čaj, který vám zpříjemní nadcházející čas Vánoc.

Každý sáček je určeno pro šálek o objemu 250 ml. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80 °C a louhujte 2 – 3 minuty. Ostatní čaje zalijte vařící vodou o teplotě 100 °C a nechte louhovat 3 – 5 minut.

A na kolik vás tento krásný a kvalitní adventní kalendář s čaji vyjde? Na cca 270 korun.

6. místo

Sonnentor adventní kalendář BIO

Orientační cena: 150 Kč

Oblíbená značka čajů a koření Sonnentor přináší krásnou adventní sadu čajů, které jsou 100% BIO. Najdete v ní 24 nálevových sáčků s bylinnými, kořeněnými, ovocnými, černými, zelenými a bílými čaji, které vás nadchnou chutí, ale i líbeznými názvy, jako například: čaj Dobrá nálada, čaj Dobré ráno, čaj Štěstí, Jablíčko z pece, Čas na perníček, Očista duše, 

Jemný kurkumový sen, Naplnit své sny, Skořicový zázrak, Balzám na nervy, Kouzlo krbu, 

Zklidnit mysl, Zimní noc, Základy rovnováhy, Anděl strážný nebo Ježíškův nebeský čaj.

A pokud do nemáte místo na velký adventní kalendář, tento vás nadchne i svou praktickou velikostí, protože balení odpovídá klasické krabičce s porcovanými čajem. S tím rozdílem, že tahle se pyšní rozkošným vánočním motivem se zvířátky.

A jaká je cena tohoto kalendáře s čaji? Necelých 150 korun.

7. místo

Leros bylinný kalendář pro adventní čas

Orientační cena: 100 Kč

Tradiční česká značka Leros, která se zabývá výrobou bylinkových čajů, sestavila pro tento rok nádherný a cenově velmi příznivý adventní kalendář. Za zmínku také stojí krásné balení s andílkem, které lze jednoduše pověsit kamkoli na zeď, což dělá z produktu krásný sváteční doplněk domácnosti.

Najdete v něm 24 bylinných čajů, které vás krásně zharmonizují a navodí sváteční atmosféru. Mezi jinými vás potěší například čaj Ranní zahřátí, Radostné usínání, Bylinkové Vánoce, Strážnický čaj, Spánek a nervy, Dobré zažívání, Čajový dýchánek malina a šípek, Prohřátí imunita, Silné oči, Zdravá pleť, Hluboký spánek,Bylinkový detox, Vnitřní harmonie a další.

Cena tohoto kalendáře se pohybuje okolo 100 korun.

Závěrem

Advent je ideální čas, jak si nadělit bohatou čajovou nadílku prostřednictvím adventního kalendáře s čajem a zpříjemnit si tak čekání na 24. prosince. Uvidíte, že s adventním čajovým kalendářem si prosinec užijete v mnohem větším klidu a v pohodě. Tak neváhejte a pořiďte adventní kalendář s výběrem lahodných čajů, připravte si oblíbený hrneček, pohodlně se usaďte a užívejte si vynikající chuť oblíbeného horkého nápoje.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Adventní kalendář

[2] Wikipedie (ENG): Advent calendar

[3] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[4] Wikipedie (ENG): Cosmetics

Další články o adventních kalendářích

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »