10 nejlepších brýlí proti modrému světlu – srovnání a recenze

Shrnutí: Přemýšlíte o pořízení brýlí proti modrému světlu, ale nevíte, které si vybrat? Pak jste tu správně. Srovnala jsem pro vás 10 takových brýlí. Které se ukázaly jako nejlepší?

 • 1. místo jsem udělila designové brýle Meller Blue Light, které pohlcují pohlcují modré světlo ze 30-36 %.
 • Na 2. místo jsem vybrala brýle Brainmax, které blokují plných 100 % a hodí se hlavně na večerní nošení.
 • A 3. příčku jsem udělila brýlím na počítač Lentiamo, které díky technologii Blue420 blokují modré světlo a jsou antistatické.

Co se tu také dozvíte?

Co vlastně brýle proti modrému světlu jsou?[4] Jak nám mohou prospět?[6][7][8]

TOP  1. místo

Brýle Meller Blue Light

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 1. místo?

Protože jsou nejen funkční a pohlcují modré světlo ze 30-36 %, ale také jsou zajímavé svým designem. Do těchto brýlí se také dají vložit dioptrie.

2. místo

Brainmax brýle

Orientační cena: 500 – 600 Kč
Proč 2. místo?

Protože blokují plných 100 % modrého světla, což se v dnešní době chytrých telefonů, tabletů a jiných obrazovek skutečně vyplatí. A protože tato značka nabízí spoustu brýlí a spoustu typů obrouček, ze kterých si vyberete.

3. místo

Brýle Lentiamo

Orientační cena: 1300 Kč
Proč 3. místo?

Protože účinně blokují modré světlo díky technologii Blue420. Jsou lehké, ale odolné. A jsou vybaveny praktickým antistatickým povlakem, díky němuž se na brýle nelepí prach či jiné nečistoty.

Deset nejlepších brýlí proti modrému světlu

Co je to modré světlo?

Tolik skloňované modré světlo.[1] A co se jedná? O jednu ze tří složek takzvaného klasického „bílého světla“, které známe také pod pojmem „denní světlo“. Vlnová délka modré části spektra, odpovídá frekvenci 606-668 THz. Tato složka světla potlačuje v těle tvorbu melatoninu (hormon spánku). Ideálně by vše mělo fungovat tak, že jakmile nastane venku tma, do pár desítek minut se v těle objeví tolik melatoninu, že se chce organismu spát. Modré světlo tento záměr ale poněkud kazí.

 • Typické zdroje modrého světla[2] jsou displeje telefonů, monitory, televize nebo LED světla. Ve většině případů hledíme na tyto obrazovky z malé vzdálenosti například při práci z počítače. A pokud se to děje právě po setmění, tlumíme nástup melatoninu.[3] Když se na telefon díváme ještě po ulehnutí do postele a před usnutím ho odložíme na noční stolek, neznamená to, že usínáme v klidu a v přirozených podmínkách.
 • Zmíněný melatonin totiž v tomto případě nastupuje třeba až hodinu poté, co jste oči přestali vystavovat modrému světlu. Tělo a mozek usnou, ale velmi často je to způsobeno především fyzickým vyčerpáním organismu. Výsledné spánkové fáze, které můžete analyzovat třeba přes chytré hodinky, pak vypadají jinak než u usnutí po čtení knihy. Výsledkem je pak pochopitelně únava, stres a podrážděnost.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Co jsou to brýle proti modrému světlu (počítačové brýle)?

Tento typ brýlí poskytuje ochranu před modrým světlem.[4] Mají speciální filtr, který omezí vstup modrých paprsků do oka. Mohou být v dioptrické i nedioptrické variantě.

Tyto brýle tedy eliminují odlesky obrazovky počítače v různých úrovních. Obrazovka se stane jasnější, ostřejší, což může pomoci snížit bolesti hlavy a únavu.

Počítačové brýle také obvykle korigují astigmatismus[5] (do určité úrovně), což je typ refrakční chyby, která způsobuje rozmazané vidění.

Výhody používání počítačových brýlí tedy jsou:

 • Mohou zabránit bolestem hlavy způsobené častým díváním do PC.
 • Zlepšují barevný kontrast.
 • Objekty na obrazovce vypadají větší.
 • Zabraňují suchým očím[6] a únavě očí.
 • Zabraňují syndromu počítačového vidění.[7]
 • Mohou pomoci při potížích se spánkem.[8]

Jaké % blokování modrého světla je nejlepší?

Je důležité zmínit, že modré světlo samo o sobě není riziko. Problém je jeho nadměrnost. Pokud bychom například chtěli toto světlo blokovat ze 100 % a celý den, nebylo by to pro nás dobře, naopak. Z vidění by se vytratila modrá barva a to není dobré z mnoha důvodů. Proto se prodávají brýle s rozdílnou blokací světla. Například brýle Meller Blue Light, které blokují 30–36 % modrého světla, Gunnar s blokací až 100%, Ray-Ban Everglasses s 20 % blokací a mnoho dalších.
S ohledem na to lze konstatovat, že cca 30 – 40% blokace je pravděpodobně ideální úlevou pro celodenní nošení a zase brýle se 100% blokací se doporučují před spaním (více se o těchto dvou typech dočtete níže), samozřejmě je to však individuální.

Brýle s nižší blokací (35-40 %)

Brýle proti modrému světlu, které mají blokaci okolo 30 – 40 %, jsou ideální pro celodenní nošení a používání například při práci na počítači, při dívání na televizi, při konstatním koukání do telefonu a při mnohých podobných aktivitách. Tím zajistíme to, že jsou naše oči vystavovány menšímu náporu modrého světla a dlouhodobě nás tak například méně bolí hlava a podobně. 

Pokud třeba pracujete za počítačem, nebo například hodně hrajete videohry, či jste aktivní na sociálních sítích a tím pádem hodně koukáte do mobilu, tyto brýle se vám pravděpodobně budou velmi hodit.

Brýle s vyšší blokací (okolo 100 %)

Na rozdíl od brýlí s blokací okolo 35 % mají brýle s blokací 100 % docela jiné použití. Tyto brýle se z daleka nehodí pro celodenní nošení, jelikož mají silně zabarvená skla, což prostě není celodenně příjemné, ani nějak zdravé a navíc v nich opravdu nevidíte žádnou modrou barvu.

Brýle se 100% blokací je vhodné nasadit si večer, zhruba 2 hodiny před spaním, abyste se před spaním nevystavovali „dennímu“ modrému světlu a aby se vám lépe usínalo, no a sundavají se až ve chvíli, kdy ulehnete do postele. Brýle s blokací 35-40% mají tento uspávací účinek pochopitelně také, ovšem řádně slabší, než brýle s blokací 100%.

Jak a proč nám může modré světlo škodit?

Abychom na modré světlo neházeli zbytečnou špínu, je nutné objasnit proč nám vlastně škodí. Pojďme se ohlédnout zpátky do minulosti. Naši předci trávili valnou většinu svého dne venku. Ať už na poli nebo s rodinou. Když přišli domů, svítili si ohněm a navíc chodili velmi brzy spát.

 • V dnešní době je to ale úplně jinak. Přes den sedíme v kancelářích, kde svítí umělé osvětlení. Pokud to čas dovolí, odpoledne se projdeme venku a poté se opět zavřeme dovnitř, do svých domovů s množstvím obrazovek, displejů a světel. Pracujeme po nocích, brouzdáme po sociálních sítích, díváme se na televizi a podobně. Velmi často usínáme téměř s telefonem v ruce.
 • Kvůli tomu nastává nekonečný koloběh, kdy jsme obklopeni téměř stejným světlem v průběhu dne i večer, což negativně působí náš cirkadiánní rytmus (doslova ho „rozhazuje“), což může mít na naše zdraví zásadní vliv.

Nadměrné „užívání“ modrého světla není pro člověka zkrátka fyziologické a musí s ním vést velké bitvy.

Pokud není použitá žádná ochrana, zasáhne sítnici opravdu ve 100 %. Řešením může být omezení doby strávené za počítačem, u televize a s mobilem v ruce. Zkuste veškerou techniku s produkcí modrého světla přestat používat ideálně 2 až 3 hodiny před spaním.

Jak je uvedeno výše, modré světlo nás může ovlivňovat ještě hodinu po odložení telefonu. Když jste večer vystaveni působení modrého světla, bude se vám hůře usínat a spánek bude méně kvalitní. Zkuste večer zařadit do svého života „neelektronické“ rituály, které vás navnadí na klidný a hlavně kvalitní spánek. Může to být meditace, jemná večerní lekce jógy, čtení knihy, procházka či povídání s rodinou.

U modrého světla platí, že v rozumné míře prospívá, ale všeho moc škodí. Při práci proto dodržujte pravidlo 20-20-20. Co si pod tím představit? Po 20 minutách práce na počítači se na 20 vteřin zadívejte na bod vzdálený 20 stop (6 metrů). Před spaním se pak vyhněte alespoň na 2 hodiny sledování digitálních přístrojů nebo sáhněte po speciálních brýlích blokujících 100 % modrého světla.[9] 

Modré světlo může vést k takzvané digitální oční únavě[10] a následně suchým očím. Jak se to projevuje? Pálení a podráždění očí a obtížné zaostření.

Poškození sítnicových buněk může být další důsledek dlouhodobého vystavování se modrému světlu.

Jak snížit vliv modrého světla?

To je jednoduchá otázka, která má složitější odpověď. Současný svět je plný různých obrazovek, které nás doslova pronásledují při každém kroku. Existují ale doporučení, která lze zařadit do každodenního života, nebo alespoň některá z nich. Vyzkoušejte:

 • Přes den trávit co nejvíce času venku nebo alespoň být často u okna. 
 • 90 minut před spánkem, respektive 9,5 hodiny před tím, než vstáváme bychom měli nosit červené brýle nebo zapnout červený filtr, který plně blokuje modrou a zelenou složku našich zařízení.
 • Doma svítit tak, jako svítí slunce, tedy 16 hodin světla v létě a 8 hodin světla v zimě. Konkrétně svítit bílým jasným světlem do 19:00, poté teple bílým světlem (může to být i ledka 2700 kelvina a CRI vyšší než 95) a 1,5 hodiny před spaním zapálit svíčku nebo svítit světlem s 1200-1800 kelviny. Svítit s tímto světlem můžeme do doby, než se nám bude chtít spát.

Typy brýlí (dioptrické i nedipotrické)

Nejdůležitějším požadavkem, který počítačové brýle musí splňovat, je to, že by měly být uzpůsobeny přesně té vzdálenosti, jež je pro práci s obrazovkou či displejem zapotřebí. To se u různých osob může výrazně lišit.

Počítačové brýle mohou být jak dioptrické, tak ale i bez dioptrií. Důležitá jsou tato kritéria:

U těchto brýlí je maximální vzdálenost čistého vidění dva metry. Tato počítačová brýlová čočka je ideální pro ty, kdo pracují převážně na počítači či hodně čtou.

U těchto brýlí je maximální vzdálenost čistého vidění čtyři metry. Tato čočka zajišťuje velmi pohodlné vidění od čtecí vzdálenosti až po pokojovou vzdálenost, která je zmíněné čtyři metry. je pro ty, co pracují například střídavě se zákazníky a na počítačové obrazovce.

„Book“ silněji zaostřuje na rozsah při čtení, kdy maximální vzdálenost činí jeden metr. Jsou obecně navrženy pro fixní a osobní čtecí vzdálenost.

Jsou „šité“ na míru, pro potřeby každého jednotlivce individuálně. Optimální maximální vzdálenost vidění v pokoji je pro každého uživatele stanovena s přesností na centimetr.

Jak brýle vybírat?

Vždy je vhodné se poradit se specialistou, kterého naleznete v každé optice, nebo můžete napsat na podporu vybraného eshopu. Rádi vám poradí a obeznámí s problematikou.

Je důležité, aby optik přesně věděl, kde a pro jaké úkoly budete své nové počítačové brýle užívat. Jak jsme již zmiňovali výše, existuje několik druhů a parametrů počítačových brýlí. Nesmí se opomenout refrakce, nastavování a následná centrace brýlových čoček v brýlové obrubě. Dále můžete vybírat z různých designů, barev a značek.

1. místo

Meller Blue Light (30 - 36 % blokace)

Designově zajímavé brýle s 30-36% blokací modrého světla.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsou brýle Meller Blue Light na 1. místě?

Brýle Meller Blue Light od barcelonské značky jsem dala na první místo, protože jsou jednak funkční (pohlcují až 36% nežádoucího modrého světla) a jednak jsou zajímavé svým exotickým designem. Tyto brýle jsou navíc vyráběny v široké škále barevných variací a liší se i tvary obrouček. 

Za sebe bych dále vyzdvihla skutečnost, že nejen pomáhají blokovat modré světlo, ale zároveň snižují jas takovým způsobem, aby bylo naše vidění kontrastnější a jasnější. Tím rozhodně přispívají k většímu pohodlí. Nespornou výhodou těchto optických pomůcek je pak také to, že se do nich dají vložit i dioptrie, pokud je to potřeba.

Uživatelské recenze

Internetový obchod Lentiamo.cz má skvělá hodnocení – jejich procento spokojenosti se blíží téměř ke stovce. Lidé chválí zejména rychlost doručení a krom toho někteří vyzdvihují i příznivé ceny a dobrý zákaznický servis. Recenze jsem hledala na stránkách heureka.cz a na zbozi.cz.

Dále o produktu

Uvádí se, že by brýle měly pohlcovat cca 30 až 36 % modrého světla. Pomáhají redukovat únavu, bolesti hlavy a pálení očí. Brýle je možné nosit kdykoliv v průběhu dne, nebo večer před spaním. Obzvláště se hodí pro nošení při práci na počítači, při koukání do mobilu, nebo třeba při hraní her.

A na závěr už snad jen jedna zajímavost: inspirací pro název a logo firmy se stal největší chameleon v Africe – Meller. V souladu s filozofií značky jsou tedy i barvy brýlí jsou navrženy tak, aby lidem připomínaly barvy chameleonů a nejkrásnější místa na africkém kontinentu.

2. místo

Brainmax brýle s blokací 100 %

Brýle blokující 100% modrého světla, které přispívají ke kvalitnějšímu spánku.

Orientační cena: 500 – 600 Kč

Proč jsou Brainmax brýle na 2. místě?

Brýle Brainmax jsem dala na druhé místo, protože mají dvě klíčové výhody:

Zaprvé blokují 100% modrého světla a pokud je budete nosit zhruba dvě hodiny před spaním, zcela se tím ochráníte před působením modrého světla. V důsledku se vám bude mnohem lépe usínat a i váš spánek by měl být podstatně kvalitnější. Já osobně tuhle stoprocentní blokaci skutečně oceňuju, protože ze zkušenosti vím, jak negativní dopady může večerní scrollování na telefonu mít. 

Druhou výhodou je pak to, že má tato značka v nabídce široký výběr obrouček a vzhledových variací, takže si z nich určitě vyberete.

Uživatelské recenze

Brýle Braimax nemají na srovnávačích heureka.cz a zbozi.cz mnoho recenzí, nicméně ty, které se objevily, jsou veskrze pochvalné. Lidé vyzdvihují design brýlí i jejich funkčnost. A jeden ze zákazníků dokonce zmínil, že model, který si vybral, je velice pohodlný na nošení.

Dále o produktu

Brýle Brainmax jsou tedy skvělou pomůckou ve večerních hodinách. Ale pozor – přes den se jejich nošení nedoporučuje. Za prvé by přes den modré světlo ničemu vadit nemělo, ba naopak. Za druhé jsou skla silně zabarvená a celý svět se v nich zdá žlutý, což není úplně přirozený pocit. A za třetí v nich opravdu nevidíte vůbec žádné modré světlo, takže byste se místy mohli cítit zmatení.

3. místo

Brýle na počítač Lentiamo

Lehké a odolné brýle s nadprůměrnou ochranou proti modrému světlu.

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsou brýle Lentiamo na 3. místě?

Na třetí místo jsem umístila brýle Lentiamo, protože poskytují nadprůměrnou ochranu proti modrému světlu. I tyto optické pomůcky tedy vyplatí nosit hlavně před spaním, nicméně nasadit si je můžete i během dne při používání digitálních zařízení, která modré světlo vyzařují (notebooky, smartphony, tablety…).

U brýlí Lentiamo se mi dále líbí to, že jsou vybaveny antireflexním, hydrofobním a antistatickým povrchem. Díky tomu se totiž jen tak nezašpiní a „neupatlají se“. Jak víme, otisky prstů na brýlích dokážou člověku pěkně znepříjemnit život. Takže je skvělé, že v tomto případě se nám před očima jen tak neobjeví.

Obruby těchto brýlí jsou lehké, odolné a najdete je v zajímavých barevných provedeních (například v černé, zlaté, rose gold nebo transparentní).

Uživatelské recenze

Brýle Lentiamo seženete na internetovém e-shopu Lentiamo.cz, se kterým jsou zákazníci evidentně spokojení (soudě dle pozitivních recenzí na stránkách heureka.cz a zbozi.cz). Lidé vyzdvihují především rychlost doručení a i ceny také hodnotí jako příznivé.

Dále o produktu

Brýle Lentiamo jsou tedy dobrou prevencí před nekvalitním spánkem, digitální únavou očí nebo třeba před bolestmi hlavy. A jako bonus k nim dostanete pouzdro, které je zhotoveno z veganské kůže, a měkoučký hadřík na čištění.

4. místo

Izipizi brýle s blokací 40 %

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala brýle od značky Izipizi?

Brýle francouzské značky Izipizi nabízí různé obroučky, do kterých je vložena čočka s blokací bodrého světla okolo 40 %. Brýle se hodí jak pro ženy, tak pro muže.

„Brýlové čočky jsou vybaveny Blue Light filtrem, který zabraňuje vstupu modrých vln do očí. Tím se předchází zdravotním problémům, jako je digitální únava zraku, bolesti hlavy a makulární degenerace. Brýle blokující modré světlo nabízí ochranu očí a zároveň optimální zrakové pohodlí. Brýle s Blue Light filtrem poskytují vynikající ochranu očí před škodlivým modrým světlem digitálních zařízení, jako jsou počítače, televizory, tablety nebo mobilní telefony. Pomáhají redukovat únavu a pálení očí, snižují jas pro pohodlnější vidění a zlepšují kontrast pro přirozenější barvy.“ – citace z e-shopu.

5. místo

Hawkers brýle proti modrému světlu

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala brýle proti modrému světlu od Hawkers?

Další značkou nabízející čočky blokující modré světlo je Hawkers.

Brýlové čočky jsou vybaveny Blue Light filtrem, který zabraňuje vstupu modrých vln do očí. Tím se předchází zdravotním problémům, jako je digitální únava zraku, bolesti hlavy a makulární degenerace. Brýle blokující modré světlo nabízí ochranu očí a zároveň optimální zrakové pohodlí. Brýle s Blue Light filtrem poskytují vynikající ochranu očí před škodlivým modrým světlem digitálních zařízení, jako jsou počítače, televizory, tablety nebo mobilní telefony. Pomáhají redukovat únavu a pálení očí, snižují jas pro pohodlnější vidění a zlepšují kontrast pro přirozenější barvy.“ – citace z e-shopu.

6. místo

Brainmax brýle s blokací 40 %

Orientační cena: 400 – 500 Kč

Proč jsem vybrala brýle se 40% blokací od Brainmaxu?

Tyto brýle od značky Brainmax blokují pouze 40 % modrého světla. Díky tomu nemají tak zabarvená skla a můžeme je tak nosit v průběhu dne i večera, při práci na PC, při hraní her, při koukání a podobně.

Brýle blokující modré světlo přináší úlevu očím, pomáhají od bolesti hlavy, od únavy a mnoho dalšího.

7. místo

Infield brýle s blokací 50 - 100 %

Orientační cena: 450 – 500 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala brýle od značky Infield?

Další vhodnou značkou brýlí blokujících modré světlo je Infield. Můžete si vybrat mezi brýlemi blokující 50 % modrého světla a brýlemi blokující 100 %. 

Brýle blokující 50 % modrého světla jsou takový nějaký střed mezi brýlemi s vysokou blokací a s nízkou blokací a tak je vhodné je nosit v odpoledních hodinách, pro pozdější podporu tvorby melatoninu.

Brýle blokující 100 % modrého světla je vhodné nosit na večer, těsně před spaním, aby si oči i mysl navykli na nepřítomnost denního modrého světla a vám se pak lépe usínalo.

8. místo

DEV1s brýle s blokací 70 - 75 %

Orientační cena: od 1300 Kč

Proč jsem zahrnula brýle značky DEV1s?

Tato česká značka je na trhu od roku 2014 a zakládá si na výběru kvalitních materiálů, technologických řešení, testováních a konzultacích s profesionály.

Hlavní funkcí brýlí od této značky je opět filtrování modrého světla, čímž chrání zrak a snižují únavu očí, zabraňují nespavosti. Zvýší jas a vnímání kontrastu. Uvádí blokování modrého světla na úrovni 70 – 75 %.

9. místo

Ray-Ban Everglasses s blokací 20 %

Orientační cena: od 2600 Kč

Proč jsem vybrala brýle Everglasses od známé značky Ray-Ban?

Jedná se o nedioptrické brýle s možností vložení dioptrií a propustnost modrého světla se uvádí okolo 20 %. Tyto brýle jsou designové, můžete je nosit de facto denně a zároveň skvěle chrání vaše oči.

Jedná se o ikonickou značku, která je v dnešní době proslulá opravdu na celém světě. Do povědomí lidí se brýle dostaly také díky tomu, že je nosily a nosí světové hvězdy jako je Tom Cruise či Madonna. Tato americká značka nabízí obrovské množství designů, ale i druhů brýlí. Od klasiky Ray-Ban Wayfarer s černými brýlovými obrubami po nekonečné spektrum barev a jejich kombinací. Na výběr jsou dioptrické brýle Ray-Ban v celorámových obrubách, v poloobrubách i takzvané vrtané brýle bez obruby.

Sluneční a dioptrické brýle Ray-Ban se vyrábějí z pevného prvotřídního kovu, pevného a odolného plastu nebo z karbonu.

Ray-Ban vznikl v roce 1937 v USA a zakladatelem byla firma Bausch&Lomb. Od roku 1999 vlastní značku Ray-Ban italská firma Luxottica.

10. místo

VeyRey

Orientační cena: 500 – 700 Kč

Proč jsem vybrala brýle VeyRey?

VeyRey je značka brýlí, která nabízí jak kvalitní herní brýle blokující modré světlo, tak i kvalitní sluneční brýle. VeyRey nabízí opravdu širokou škálu všemožných obrouček, materiálů, barev a typů brýlí, vyberou si zde tedy opravdu všichni, můžete si vybrat brýle pro muže, či pro ženy.

Procento blokace brýlí se u všech skel pohybuje okolo 30%, což znamená, že jsou tyto brýle ideální pro nošení do kanceláře, školy, pro hraní her, práci a spoustu dalších aktivit, při kterých koukáte do obrazovek. Tyto brýle pomáhají očím ulevit od přemíry modrého světla, je vhodné je nasadit v odpoledních / večerních hodinách, obzvláště, pokud používáte nějaké zařízení s obrazovkou, ale klidně i pouze pokud máte v pokoji zářivé bílé světlo.

Brýle s blokací 30 % nemají až tak moc zabarvená skla a proto přehnaně nemění barevnost okolí. Z toho důvodu je můžete nosit právě i třeba na práci, nebo během dalších aktivit, kdy potřebujete důkladně rozeznat barvy.

Cena brýlí vás také potěší, protože se pohybuje okolo 500 – 700 Kč za kus.

Závěrem

Na závěr je důležité si ještě jednou připomenout, že modré světlo samo o sobě není škodlivé, ale ubližuje nám jeho přemíra. Dodržujte doporučené pokyny a uvidíte, že se vám zlepší spánek a zvýší energie.

Pokud hodně pracujete na počítači nebo se často díváte na displej mobilního telefonu, určitě vyzkoušejte Brýle Meller Blue Light, které blokují modré světlo ze 30-36 % a lze do nich vložit i dioptrie. Jestli chcete lépe spát, vyzkoušejte před spaním nosit některý typ Brainmax brýlí s blokací 100 %. Další kvalitní a designové brýle s nadprůměrnou ochranou proti modrému světlu nabízí značka Lentiamo.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Zrak

[12] Wikipedie (CZ): Barevná teplota

[13] Wikiskripta (CZ): Zrak

[14] Bakalářská práce (CZ): Vliv dlouhodobého užívání počítače na zdravotní stav jedince.

[15] Healthline (ENG): What’s Blue Light, and How Does It Affect Our Eyes?

[16] Healthline (ENG): Blue Light and Sleep: What's the Connection?

4.5/5 (Počet hlasů: 55)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »