10 nejlepších adventních kalendářů pro ženy – tipy

Shrnutí: Z vlastní zkušenosti vím, že adventní kalendář dokáže potěšit nejen děti, ale i dospělé. Proto jsem se v dnešním článku zaměřila na ženy a nejkrásnější adventní kalednáře pro ně, které jsou letos na trhu k dostání. Obsahují kosmetiku, čaje, svíčky, čokoládu i zdravé dobroty. A které si mě získaly úplně nejvíc?

  • 1. místo u mě jednoznačně má adventní kalendář Havlíkova Apotéka se 25 kosmetickými překvapeními v organické kvalitě. Kromě bestsellerů jako je Královská snídaně pro pleť v něm najdete i úplné novinky.
  • Druhé místo jsem dala English Tea Shop adventnímu kalendáři, který obsahuje také 25 okének, v tomto případě naplněných pyramidovými sáčky s nejrůznějšími druhy kvalitních černých, zelených, rooibos a dalších čajů.
  • A 3. místo má Yankee Candle adventní kalendář se 24 čajovými svíčkami. Ty si vás získají krásnými vánočními vůněmi, které dodají interiéru kouzelnou adventní atmosféru.

V článku se dále dozvíte:

Podrobné informace o výše zmíněných a dalších sedmi kalendářích, které jsou ideální pro ženy všech věkových kategorií. Tak pojďte objevit letošní bohatou nabídku dámských adventních kalendářů a vyberte si ten pravý.

TOP  1. místo

Adventní kalendář
s kosmetikou

Orientační cena: 2400 Kč
Proč 1. místo?

Jelikož adventní kalendář od české značky Havlíkova Apotéka nabízí luxusní balení 24 produktů s osvědčenými kosmetickými bestsellery i novinkami.

2. místo

Adventní kalendář
s čajem

Orientační cena: 300 Kč
Proč 2. místo?

Protože tento adventní kalendář od značky English Tea Shop obsahuje čaje v BIO kvalitě, které krásně provoní celý váš domov a zahřejí vás i v těch nejmrazivějších dnech.

3. místo

Adventní kalendář
se svíčkami

Orientační cena: 600 Kč
Proč 3. místo?

Tato adventní sada totiž obsahuje 24 čajových svíček od přední značky Yankee Candle. Každý den zapalte svátečně voňavou svíčku, abyste oslavili předvánoční období. 

Deset nejlepších adventních kalendářů pro ženy

Co to je adventní kalendář a jak vznikl?

Adventní kalendář má obvykle podobu větší či menší kartonové krabice, která obsahuje 24 okének. Ta se každý den po jednom otevírají v období od 1. do 24. prosince, tedy do Štědrého dne. Populární tradice adventních kalendářů vznikla v Německu koncem 19. století, záhy se rozšířila po celé Evropě a poté zamířila do USA. V původních dětských adventních kalendářích děti nacházely obrázky s náboženskou tématikou, protože celé období adventu i Vánoc je připomínkou narození Ježíše Krista.

Postupem času ale začalo vznikat čím dál více adventních kalendářů bez náboženského obsahu, což platí dodnes. Vedle tradičních adventních kalendářů s obrázky andělů a biblických postav najdete nepřeberné množství těch, které ukrývají čokoládové bonbony, hračky a spoustu dalších drobností. Je pravdou, že adventní kalendáře byly dlouhou dobu určeny dětem, aby jim díky odpočítávání dnů do Štědrého dne pomohly zpříjemnit a vydržet čekání na příchod Ježíška. I to se však dnes změnilo. Kromě dětských jsou na trhu k dispozici nejrůznější adventní kalendáře pro muže i ženy. A právě na dámské adventní kalendáře jsem se v tomto článku zaměřila.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Co obsahují adventní kalendáře pro ženy?

Úžasnou kategorií jsou kosmetické adventní kalendáře, ve kterých ženy najdou cokoliv z oblasti pleťové i dekorativní kosmetiky. Jedná se o skvělou příležitost, jak vyzkoušet spoustu různých kosmetických produktů v menším balení a za výhodnější cenu. Před Vánoci si tak můžete udělat jasno, který produkt byste si rádi koupili v plné velikosti a za peníze, které dostanete „od Ježíška“ si ho pak můžete pořídit. Nicméně spoustu beauty adventních kalendářů obsahuje i produkty v plné velikosti a za mnohem výhodnější cenu, než kdybyste si je kupovali samostatně.

Dalším skvělým tipem jsou kávové nebo čajové adventní kalendáře, které ocení všechny milovnice těchto lahodných nápojů. Kromě toho najdete i adventní kalendáře s nejrůznějším kořením a samozřejmě i čokoládovou klasiku v moderním kabátku. Čokoládové adventní kalendáře pro ženy mohou obsahovat jak malé čokoládky, tak třeba vynikající a kvalitní pralinky s likérovou náplní, díky kterým si doslova osladíte hektické předvánoční období. A abych nezapomněla, krásnou a voňavou katergorií jsou adventní kalendáře se svíčkami, které k Vánocům neodmyslitelně patří a dokážou navodit tu správnou sváteční atmosféru.

Pokud stále nemáte představu, jaký adventní kalendář by byl pro vás ten nejlepší, vybrala jsem pro vás desítku nejkrásnější adventních kalendářů pro ženy, které letos seženete:

1. místo

Havlíkova Apotéka Adventní kalendář

Luxusní kalendář s 25 přírodními kosmetickými produkty na pleť, tělo i vlasy v celkové hodnotě 5 612 Kč, který stojí ani ne polovinu této ceny.

Orientační cena: 2400 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala adventní kalendář s kosmetikou od české značky Havlíkova Apotéka?

Protože tento kalendář s podtitulem „Lexikon krásy“ podle mě bude milovat každá žena, která o sebe ráda pečuje a dává přednost přírodní kosmetice. Tou je totiž tento kalendář od mé oblíbené české značky Havlíkova Apotéka přímo nabitý.

Najdete v něm miniatury nejoblíbenějších produktů této značky, ale také žhavé novinky letošního roku.

Čisticí a odličovací produkty reprezentuje Kouzelná studánka, Porcelánová panenka a čisticí sérum Vitamínová bomba. Co se týče pleťových krémů, čekají vás 10ml miniaturky následujících: CBD pleťový krém, Krásná dáma, Krásná zahradnice (denní), Krásná kurtizána, Andělská tvář a Sněhová vločka na pleť. Z masek se můžete těšit na Královskou snídani pro pleť, noční masku Krásná zahradnice, pleťovou masku Detox a Nektar.

Z tělové kosmetiky si z kalendáře „vyloupnete“ např. tělový peeling Reinkarnace, Ladné nožky, Sněhovou vločku na ruce, intimní sérum Venuše a Královský elixír na intimní partie. Vlasovou kosmetiku v kalendáři zastupuje Vlasové tonikum, Cibulovo fazolový šampon a kondicionér.

Moc se mi líbí i 50gramové balení tuhých olejových mýdel ve dvou variantách – vavřín a skořice, a také pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou. A nechybí ani všestranná mast Havlíkův přírodní zázrak.

Další informace

Když si spočítáte výše zmíněný výčet produktů v kalendáři, tak zjistíte, že jich je celkem 25, což je podle mě dalším plusem tohoto produktu – bude vás totiž těšit až do prvního svátku vánočního.

A skvělé mi přijde, že celková hodnota produktů v balení je 5 612 korun, přičemž kalendář stojí 2400 korun, takže s ním vyzkoušíte nepřeberné množství „kousků“ za zvýhodněnou cenu.

Fotografie produktu

2. místo

English Tea Shop adventní kalendář Puzzle

Krásný adventní kalendář s 25 okénky, která ukrývají pyramidové sáčky s certifikovaným čajem od přední britské značky.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 2. místo vybrala čajový adventní kalendář od značky English Tea Shop?

Dámy, jestli si rády pochutnáte na šálku kvalitního čaje, pak neváhejte a pořiďte si tento čajový adventní kalendář od britské značky English Tea Shop, která nabízí čaje vyrobené na Srí Lance. Všechny čaje jsou v BIO kvalitě a celé balení je biodegradabilní a recyklovatelné.

A jaké čaje v krásném bílém adventním kalendáři najdete? Těšit se můžete na pyramidové sáčky se zelenými, černými, rooibos i bylinkovými čaji různých příchutí, které vás hned zaujmou i svými originálními názvy, jako například Mátové cukroví, Zimní prohřátí, Šťastné vánoce, Irské vánoce, Sváteční koření, Perníčkové pohoštění, Náboj Chai Tea a další.

Více informací o kalendáři

Příjemným bonusem také je, že v kalendáři najdete hned 25 okének s 25 čajovými sáčky. Je to z toho důvodu, že v Anglii mají Štědrý den až 25. prosince ráno, takže si budete moci poslední čaj vychutnat i následující den po našem českém Štědrém dnu.

A jaká je cena tohoto čajového adventního kalendáře? Okolo 300 korun.

3. místo

Yankee Candle Adventní kalendář

Nádherný kalendář se 24 čajovými svíčkami od světoznámé značky Yankee Candle, které okouzlí tematickými vánočními vůněmi.

Orientační cena: 600 Kč

Čím si u mě získal adventní kalendář Yankee Candle 3. místo?

Protože svíčky jsou něco, co k Vánocím prostě patří. Není nic příjemnějšího než si po celém dni „hodit nohy nahoru“ a zapálit si voňavou svíčku. A právě s tímto kalendářem navíc každý den jinou! Obsahuje totiž 24 čajových svíček, které jsou malé, ale vydrží svítit 4 až 6 hodin a navíc obsahují pouze kvalitní suroviny a přírodní výtažky.

Co se týče vůní, tak se můžete těšit na všechny oblíbené vánoční, které vynikají teplým kořením, které zaručí tu pravou sváteční atmosféru: Tree Farm Festival, Christmas Eve Cocoa, Candlelit Cabin, Snowflake Cookie, Angel's Wings, Christmas Cookie, Twinkling Lights a Letters to Santa.

Více informací

Značka Yankee Candle vznikla v roce 1969 v USA, kdy mladý podnikatel Mike Kittredge začal tvořit svíčky ručně ve své garáži, ale zanedlouho Yankee Candle vyrostla a stala se jednou z předních značek luxusních svíček na světě. Yankee Candle svíčky se staly naprostou ikonou na trhu s vonnými svíčkami. A navíc – Česká republika je jedním z míst, kde se svíčky Yankee Candle vyrábějí.

Jakou cenu za tento kalendář zaplatíte? Cca 600 korun.

4. místo

Kneipp Adventní kalendář

Orientační cena: 1600 Kč

Proč jsem vybrala adventní kalendář od značky Kneipp?

Pokud milujete kosmetiku a zejména tu přírodní, pak vám nesmí uniknout tento kalendář od německé značky Kneipp, který přináší 24 produktů určených k péči o pokožku celého těla, které pomohou udělat z vaší koupelny malé domácí lázně. Už na první pohled láká jeho krásný design s motivem adventního věnce, ale unesené budete i z jeho obsahu.

A co konkrétně kalendář obsahuje?

8× olej do koupele (Sport, Goodbye stress, Mazlivá koupel, Mandlové květy, Staré dobré časy, Třešňový květ, Goodnight, Hluboké uvolnění), 2× masážní tělové oleje (Ylang-Ylang a Bio olej), 5× sprchový gel (Sei frei, verrückt & glücklich!, Ranní budíček, Zimní péče, Radost ze života, Mandlové květy), 2× krémyna ruce (Hebké ve vteřině, Zimní péče), 1× tělové mléko Mandlové květy, měsíčkovou mast na ochranu pokožky, péči o chodidla Sekunden fusscreme, 2× sůl do koupele (Right from the heart, Good Night), 1× tělový peeling Mandlové květy a 1× balzám na rty Repair & Prevent.

Kolik tento kosmetický kalendář stojí? Cca 1600 korun.

5. místo

Mixit Velký adventní kalendář

Orientační cena: 1400 Kč

Čím mě zaujal adventní kalendář od Mixit?

Veselý a opravdu veliký adventní kalendář od přední české značky Mixit, která vyrábí nejrůznější müsli směsi a další zdravé pochoutky, budou milovat všichni ve vaší rodině – děti, manžel i prarodiče. Je totiž plný lahodných dobrot – jedná se o průřez těch nejoblíbenějších produktů této značky, například vánoční mix do kapsy, mini čokolády, mixitky, preclíky do kapsy, mix oříšků a ovoce do kapsy, sušenky, mini mixitelly, kaše, kokosová mixit vajíčka do kapsy, populární müsli směsi a další.

Dále o kalendáři

A kromě toho, na Mikuláše a Štědrý den vás čekají rovnou dvě krabičky. Kalendář navíc funguje i jako zábavná hra pro celou rodinu, protože jeho krabice se dá využít jako loutkové divadlo, k němuž v balení dostanete i loutky. A myslím si, že „loutkohraní“ bude bavit nejen vaše děti, ale i vás.

A kolik tento úžasný kalendář stojí? Cca 1400 korun.

6. místo

Adventní kalendář Blossombs Semínkové bomby

Orientační cena: 740 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila se semínky od Blossbombs?

Ačkoli tento kalendář nabízí „jen“ sedm okénem, může se pyšnit naprosto originální náplní. Najdete v něm totiž 7 stoprocentně přírodních semínkových bomb, což jsou barevné kuličky, které obsahují přírodní jíl, přírodní barevné pigmeny a zejména – semínka divokých rostlin v BIO kvalitě. Nechte se překvapit, které v balení objevíte – může to být třeba vlčí mák, chrpu, heřmánek, jetel, čekanka nebo spoustu dalších druhů. Zkrátka, bude to pro vás adventní překvapení!

Více informací

Protože bomby, které kalendář obsahuje, jsou letničky – tzn. kvetou přibližně od března do října, během adventu vám zpříjemní atmosféru domova jinak. Jsou totiž zabalené do obalů z recyklovaného papíru s vánočními motivy a můžete je využít jako roztomilé ozdoby na stromeček, visačky na dárky nebo vánoční přáníčka.

Kalendář seženete za cca 740 korun.

7. místo

Sonnentor Adventní kalendář s BIO kořením

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala adventní kalendář s BIO kořením od Sonnentor?

Opravdu netradiční a nádherně voňavý adventní kalendář pro ženy vytvořila oblíbená značka Sonnentor, která se kromě čajů specializuje i na produkci koření. A právě tento kalendář nabízí 24 jednodruhových koření nebo směsí, díky kterým si budete moci okořenit vaše prosincové vaření a poznat nejrůznější chutě a vůně z celého světa.

Celý adventní kalendář je ručně a ekologicky balený. Hodí se pro vegetariány i vegany, neobsahuje droždí a je 100% BIO.

Dále o kalendáři

V kalendáři vás čeká směs pro přípravu trendy kurkumového latté, pikantní koření na pomazánky, směs květů a koření s názvem Dobrá nálada, středomořská směs koření bez soli, orientální koření Ras el Hanout, koření s názvem Fish and Chips, které se hodí na ryby i kuře, Selské koření na brambory, koření na chutný a zdravý salát Tabouleh, perníkové koření, koření na Chili con Carne, Aladinovo koření do kávy, směs květů a koření s názvem Anděl strážný a spoustu dalších.

Výhodná je i cena adventního kalendáře, protože stojí cca 400 korun.

8. místo

Adventní kalendář Obsession

Orientační cena: 900 Kč

Čím mě zaujal adventní kalendář Obsession od Chocolissimo?

Víte, co znamená anglické slovíčko „obsession“? Do češtiny se dá přeložit jako posedlost a vůbec se nedivím, že právě tento adventní kalendář pro ženy od značky Chocolissimo nese takový název.

Najdete v něm 24 ručně vyrobených pralinek, které vypadají jako malá umělecká díla a chutnají naprosto božsky. Během adventu tak každý den ochutnáte zcela jinou pralinku.

Více informací

Těšit se můžete na kombinace mléčné, hořké i bílé čokolády, které doplňují různé náplně s oříšky, ovocem i likéry jako je například Amaretto, mocca likér a další.

Věřte, že s tímto adventním kalendářem bude váš prosince opravdu sladký. A jaká je jeho cena? Cca 900 korun.

9. místo

Jaftea čajový adventní kalendář

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala adventní kalendář s čajem od Jaftea?

Předposledním adventním kalendářem, který stojí za zmínku, je tento čajový od značky Jaftea. Tato značka patří ke společnosti Jafferje Brothers, která byla založená na Srí Lance už v roce 1944.

Tato vánoční sada obsahuje celkem 24 jednoporcových zelených, černých i bylinných čajů. Každý den tak můžete ochutnat jinou příchuť a zpříjemnit si nadcházející svátky.

A jaké konkrétní čaje v kalendáři najdete?

English Breakfast, Ceylon Earl Grey, Lesní ovoce, Slunečný meloun, Mango Banana, Broskvový sad, Jasmínový čaj, Earl Grey, Jahoda & Kiwi, Mango, Heřmánkový sen, Cool máta, Zelený čaj, Ceylon Supreme, Jahoda & Malina, Blueberry Delight, Borůvkové potěšení, Krémový Soursop, Růžový Grapefruit, Passion Fruit, Spiced Chai, High Mountain, Broskev & Meruňka a Banánový Soursop.

A na kolik vás tento kalendář vyjde? Na cca 200 korun.

10. místo

Sonnentor čajový adventní kalendář BIO

Orientační cena: 140 Kč

A proč jsem od Sonnentoru vybrala také čajový kalendář?

Protože jsem se chtěla zaměřit na vás, kdo máte omezené prostorové možnosti a nechcete s adventním kalendářem zabrat „půlku místnosti“. A právě tento čajový kalendář od známé české značky Sonnentor vyniká praktickou velikostí, protože balení odpovídá klasické krabičce s porcovanými čajem – pouze s tím rozdílem, že tahle se pyšní rozkošným vánočním motivem se zvířátky.

Další info

Sada 24 sáčků stoprocentně BIO čajů obsahuje bylinné, ovocné, kořeněné, zelené, bílé i černé čaje, které nejen úžasně chutnají a zahřejí, ale potěší vás i jejich půvabné názvy, například: čaj Dobrá nálada, čaj Dobré ráno, čaj Štěstí, Jablíčko z pece, Čas na perníček, Očista duše, Jemný kurkumový sen, Naplnit své sny, Skořicový zázrak, Balzám na nervy, Kouzlo krbu, Zklidnit mysl, Zimní noc, Základy rovnováhy, Anděl strážný nebo Ježíškův nebeský čaj.

A jaká je cena tohoto kalendáře s čaji? Necelých 150 korun.

Závěrem

Adventní kalendáře jsou báječný způsob, jak si zpříjemnit adventní čas. A zejména nabídka adventních kalendářů pro ženy je tak široká a plná nádherných kousků, které potěší opravdu každou dámu, ženu nebo dívku. Při výběru toho pravého kalendáře se řiďte pouze svými preferencemi, protože jste to vy, kdo bude každý den otevírat jednotlivá okénka a těšit se z jejich obsahu. Ať už si vyberte beauty adventní kalendář, adventní kalendář s čajem, kořením, svíčkami nebo čokoládou, rozhodně nešlápnete vedle.

Dámský adventní kalendář je navíc skvělým tipem na předvánoční dárek pro vaši maminku, babičku, dospívající dceru, kamarádku, kolegyni nebo jakoukoli jinou blízkou ženu. Milovnice přírodní kosmetiky určitě potěší luxusní adventní kalendář Havlíkova Apotéka, který obsahuje hned 25 kusů pleťové, tělové i vlasové péče od této oblíbené české značky. Pokud si obdarovávaná „ujíždí“ na čajích, jistě se jí bude moc líbit čajový adventní kalendář English Tea Shop s 25 pyramidovými sáčky naplněnými různými druhy kvalitních čajů. A pro ženy, které se rády obklopují vonnými svíčkami, bude ideální Yankee Candle adventní kalendář, protože právě ten obsahuje 24 čajových svíček s typicky vánočními vůněmi pro navození té pravén atmosféry adventu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Adventní kalendář

[2] Wikipedie (ENG): Advent calendar

[3] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[4] Wikipedie (ENG): Cosmetics

Další články o adventních kalendářích

4.9/5 (Počet hlasů: 8)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »