7 tipů na nejlepší adventní kalendář pro muže

Shrnutí: Ačkoli často tvrdí, že nic nepotřebují, i mužům dokáže udělat radost dobře vybraný dárek. A jedním z nich může být i adventní kalendář, který vašim drahým polovičkám, tatínkům, dědečkům a dalším mužům ve vašem životě zpříjemní prosincové adventní období. Z mého srovnání těch nejlepších si určitě vyberete:

Níže v článku objevíte několik dalších tipů na skvělé adventní kalendáře pro muže, které obsahují jak kosmetiku, tak čaje, čokoládu a jiné dobroty. Tak čtěte dál a objevte ten pravý kalendář pro vašeho muže.

TOP  1. místo

Adventní kalendář
pro vousáče

Orientační cena: 3700 Kč
Proč 1. místo?
Protože jde o úžasný adventní kalendář pro všechny vousáče, který obsahuje kvalitní pánskou kosmetiku (nejen) na vousy.
2. místo

Men's Style
Adventní kalendář

Orientační cena: 900 Kč
Proč 2. místo?
Neboť je to stylový kalendář pro muže s pánskou kosmetikou na tělo, ale i dalšími zajímavými doplňky (např. imbus či metr).
3. místo

Men's Collection Adventní kalendář

Orientační cena: 800 Kč
Proč 3. místo?
Jde totiž o super kalendář se 24 překvapeními, včetně kosmetiky pro péči o tělo a dalších užitečných pomůcek (např. otvírák, hřeben).

Sedm nejlepších adventních kalendářů pro muže

Kromě klasických adventních kalendářů s čokoládou pánové jistě ocení i další typy. Například takový kosmetický adventní kalendář s pleťovou či tělovou péčí pro muže udělá radost všem, kteří dbají na svůj pěstěný zevnějšek. Čajový adventní kalendář potěší vášnivé „čajomily“. Anebo zkuste vytvořit diy adventní kalendář pro muže, kde mu na každý den přichystáte překvapení v podobě malého dárečku. A pamatujte, že fantazii se meze nekladou!

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

Nyní se ale pojďte podívat na můj výběr těch nejlepších adventních kalendářů pro muže, které pro vás jednotlivé značky připravily:

1. místo

Vousatý adventní kalendář 2023 pro vousáče

Luxusní adventní kalendář pro každého vousatého muže, protože obsahuje pomůcky a kosmetiku (nejen) pro péči o vousy.

Orientační cena: 3700 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala adventní kalendář 2023 pro vousáče?

Protože e-shop Luxusni-holeni.cz si pro všechny muže, kteří nosí vousy, připravil krásný adventní kalendář s velmi pečlivě vybranými produkty, díky nimž bude jejich knír, strniště nebo plnovous vypadat ještě lépe.

V kalendáři najdete od 1. do 24. prosince celkem 24 produktů a pomůcek pro krásné vousy jako jsou nejrůznější oleje, mýdlo, balzám, šampon, hřeben a nůžky.

Další informace o kalendáři

Kromě výše zmíněných praktických pomůcek ale kalendář obsahuje i další pánskou kosmetiku, například sprchový gel, zubní pastu, antiperspirant a další úžasné produkty od kvalitních značek pánské kosmetiky. Můžeme jmenovat například českou značku Angry Beards, Bluebeards Revenge, Marvis, Kuul for men, Byjome, Noberu, Pan Drwal, Hey Joe a další.

Tento kalendář bude báječným dárkem pro všechny muže a seženete ho za cca 3700 korun.

2. místo

Men's Style Adventní kalendář

Stylový pánský adventní kalendář s kosmetikou pro péči o tělo během sprchy i poté, ale další šikovné pomůcky jako je štípátko na nehty, imbus a další.

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem na 2. místo vybrala Men's Style Adventní kalendář od značky Accentra?

Advent a celý vánoční čas by měl být o zpomalení a rozmazlování se. A právě proto německá značka kosmetiky Accentra přichází s tímto adventním kalendářem pro muže. Na 24 dní v prosinci vašeho partnera, přítele nebo manžela bude čekat jedno kosmetické nebo jiné překvapení.

A co tedy kalendář urývá?

Z kosmetiky kalendář obsahuje například dva sprchový gely na vlasy i tělo, dvě mléka a dva peeling na ruce, dvě mýdla, balzám po holení, olej na vousy, koupelovou sůl, fizzery do koupele a z pomůcek, které jistě potěší každého muže je to imbus, čisticí hadřík, štípátko na nehty, karabina, otvírák, náramek, stylová klíčenka a šikovný multifunkční nástroj.

Kolik tento adventní kalendář pro muže stojí? Cca 900 korun.

3. místo

Men's Collection Adventní kalendář

Designový adventní kalendář s pánskou kosmetikou do koupele i pro následnou péči o tělo a dalšími praktickými pomůckami (např. metr, otvírák nebo hřeben).

Orientační cena: 800 Kč

Proč je adventní kalendář Men's Collection rovněž od značky Accentra na 3. místě?

Dalším mým tipem je opět adventní kalendář, které váš muž využije ve sprše i mimo ní. Německá značka Accentra ho naplnila spoustou kosmetických produktů a pomůcek, díky kterým se bude v koupelně cítit jako v lázních. Uvidíte, že za tenhle adventní kalendář vám vaše drahá polovička poděkuje, protože si díky němu alespoň na chvíli odpočine od každodenního předvánočního shonu.

A co přesně tento kalendář obsahuje?

Stejně jako předchozí kalendář, i tento je naplněný pánskou kosmetikou jako je například vlasový a tělový šampón, mýdlo, koupelová sůl, fizzery do koupele, peeling na ruce, krém na ruce i na tělo, balzám po holení, olej na vousy a další. Mužům ale udělají radost i další praktické pomůcky, z nichž za zmínku stojí třeba imbus, metr, čisticí hadřík, karabina, hřeben, štípátko na nehty, otvírák na láhve, náramek nebo metr.

A na kolik vás tento pánský adventní kalendář vyjde? Na cca 800 korun.

4. místo

Mixit Velký adventní kalendář

Orientační cena: 1400 Kč

Proč jsem vybrala velký adventní kalendář od Mixit?

Tento velký kalendář od české značky Mixit obsahuje přes kilogram (konkrétně 1358 g) zdravých dobrůtek, které potěší všechny věkové kategorie, ženy, ale také muže! Vždyť i oni si rádi pochutnají na něčem dobrém!

V kalendáři najdete spoustu produktů od Mixit, které se dají koupit i samostatně, ale v této kolekci vyjdou cenově mnohem výhodněji. Ve 24 okénkách vás čeká: různé druhy müsli, mini čokolády posypané oříšky, Mixitky, preclíky, sušenky, mini Mixitelly, kaše, oříšky a směsi lyofilizovaného ovoce. A jako bonus si pro vás tvůrci kalendáře připravili další 2 překvapení.

Více o kalendáři

Krabice, do které jsou všechny mixit dárečky zabalené, zároveň funguje jako loutkové divadlo (v balení dokonce najdete i krásné loutky). To sice není až tak „mužná“ záležitost, ale třeba ve vašem blízém muži vyvolá touhu vrátit se do dětství a divadlo si zahrát. Nebo jej může věnovat svým dětem či vnoučatům, takže kalendář poslouží jako dva dárky v jednom

A kolik korun tento bohatě naplněný kalendář stojí? Cca 1400 korun.

5. místo

Čajový adventní kalendář Puzzle

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila čajový adventní kalendář od značky English Tea Shop?

Miluje váš muž čaj? Pak mu určitě udělá radost tento čajový adventní kalendář od britské firmy English Tea Shop, která vyrábí čaje v BIO kvalitě v továrně na Srí Lance. Tato adventní sada čajů v krásné bílé krabici obsahuje celkem 25 pyramidových sáčků místo obvyklých 24, protože v Anglii se rozdávají dárky až 25. prosince. Díky tomu bude mít váš muž čaj i na ráno po Štědrém dni.

Co se týče druhu čajů v balíčku, najdete v něm jak černý a zelený, tak třeba bezkofeinový rooibos nebo různé bylinkové čajové směsi. A co víc? Všechny čaje se dají připravit i v ledové variantě, pokud by se váš muž potřeboval i v zimním období osvěžit něčím studeným.

Dále o kalendáři

Obdarované jistě zaujmou i designové sáčky s originálními názvy jako: Perníčkové pohoštění, Svěží broskev, Irské vánoce, Mátové cukroví, Zimní prohřátí, Šťastné vánoce, Super anýz, Božsky zelený, Sváteční koření, Tropická citronová tráva, Osvěžení po oslavách, Náboj Chai tea nebo Přízračné koření.

A kolik tento čajový kalendář stojí? Cca 300 korun.

6. místo

Adventní kalendář Zimní příběh

Orientační cena: 900 Kč

Čím mě zaujal adventní kalendář Zimní příběh od Chocolissimo?

Máte doma milovníka sladkého? Udělejte mu radost tímto adventním kalendářem s příznačným názvem Zimní příběh, který vytvořila společnost Chocolissimo. Krásné balení ve stříbřitě šedé, bílé a zlaté barvě přímo vybízí k otevření jednotlivých čtyřiadvaceti okének, která ukrývají malá čokoládová překvapení. Náplní je 24 kvalitních belgických pralinek, které vašemu partnerovi doslova osladí život. A protože muži si rádi dopřejí i kapku tvrdého alkoholu, některé pralinky jsou vyšperkované k dokonalosti různými alkoholickými nápoji jako například šampaňské, brandy, gin, prosecco, višňový likér, amaretto, vanilkový likér nebo Marc de Champagne.

Více informací

Tento kalendář je fantastickou volbou pro jakéhokoliv muže z vaší rodiny, který už dosáhl plnoletosti, kamaráda nebo třeba šéfa, který si rád pochutná na sladkém.

A kolik pralinkový kalendář o hmotnosti 288 g stojí? Necelých 900 korun.

7. místo

Adventní kalendář Tricolor

Orientační cena: 360 Kč

Proč jsem od Chocolissimo vybrala také adventní kalendář Tricolor?

Někteří muži mají raději hořkou čokoládu, proto jsme do našeho výběru zařadili tento luxusní čokoládový adventní kalendář, který navíc vypadá velmi elegantně. Je poměrně skladný, protože je oboustranný. Najdete v něm celkem 24 okének, která ukrývají malé čokoládky z minimálně 54% hořké čokolády. Čokoládky jsou ozdobené vánočními motivy, například hvězdou, vánočním stromečkem nebo hlavou Santa Clause. Ozdoby jsou navíc obarvené přírodními barvivy.

Další informace

Celková hmotnost čokolády uvnitř kalendáře je 180 gramů a rozměry krabičky jsou 180×143×34 mm.

A kolik adventní kalendář Tricolor od značky Chocolissimo stojí? Cca 360 korun.

Závěrem

Muže, kterému se chystáte nadělit pánský adventní kalendář, znáte sami nejlépe. Inspirujte se mým výše uvedeným výběrem nejlepších adventních kalendářů pro muže a vyberte svému příteli, manželovi, tatínkovi, dědečkovi nebo jakémukoli jinému blízkému muži ten, který se mu bude líbit nejvíce. Uvidíte, že bude mít velkou radost a ještě hezčí adventní čas.

A pokud ještě nevíte, který vybrat, osobně mi úplně nelepší připadá luxusní adventní kalendář pro vousáče s výběrem kvalitní pánské kosmetiky (nejen) na vousy od různých značek. Cenově příznivější variantou je pak adventní kalendář Men's Style, který obsahuje jak pánskou koupelovou kosmetiku, tak praktické pomůcky jako například multifunkční nástroj, otvírák, klíčenku a další. Stylový navenek i uvnitř je adventní kalendář Men's Collection, který ukrývá tělovou kosmetiku do sprchy i pro následnou péči, a další drobnosti – mimo jiné třeba štípátko na nehty, imbus nebo slušivý náramek.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Adventní kalendář

[2] Wikipedie (ENG): Advent calendar

[3] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[4] Wikipedie (ENG): Cosmetics

Další články o adventních kalendářích

4.7/5 (Počet hlasů: 27)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »