TOP 12: nejlepší svíčky Woodwick – recenze a vůně

Co jsou to svíčky značky Woodwick? Které jsou ty nejlepší a nejoblíbenější vůně? Čím je značka tak známá a vyhlášená?

TOP  1. místo

Warm Wool

Orientační cena: 400 Kč

Vysoce kvalitní prémiová svíčka s vůní krásně měkké, hřejivé vlny a divokých květin.

2. místo

Cinnamon Chai

Orientační cena: 560 Kč

Vysoce kvalitní prémiová svíčka s vůní pikantní skořice a bohatých vanilkových tónů.

3. místo

Trilogy Cafe Sweets

Orientační cena: 600 Kč

Vysoce kvalitní prémiová svíčka s lahodnou vůní vanilky a sladkého karamelu.

Dvanáct nejlepších Woodwick svíček

Co jsou to vonné svíčky?

Vonné svíčky, asi největší hit podzimního a zimního období. Tyto krásky umí zabydlet prostor a dodat i holobytu kouzlo domova. Mohou fungovat jako stylová a nadčasová dekorace, ale zároveň i jako relaxační prostředek pro dlouhé zimní večery.

Vonné svíčky mohou být zcela přírodní ale také syntetické. Dejte tedy pozor, až si budete nějaké domů vybírat, protože mezi nimi může být velký rozdíl.

Ekologická domácnost je trendem poslední doby – má to ovšem pádný důvod: být EKO pomáhá jak našemu životu, tak i naší planetě. Potřebujete-li inspiraci pro váš dům či vaše zdraví, mrkněte do některého z následujících článků:

K čemu se používají?

Vonné svíčky umí navodit velmi příjemnou, až romantickou atmosféru. A to nejen plápolajícím ohýnkem, ale i díky vůni, kterou si zvolíte. Některé umí zklidnit  a jiné zase nabudit nebo rozjitřit smysly. 

Svíčky úžasně provoní váš domov, zaplní prázdná místa na polici, zpříjemní váš večer, kdy jste třeba sami se sebou. Zároveň je to i výborná volba jako báječný dárek, který ocení zejména ženy všech věkových skupin.

Jak dlouho vonné svíčky vydrží zapálené?

Je to velmi individuální. Na každé vonné svíčce by mělo být výrobcem uvedené, jak dlouho právě ta jeho hoří. Může jít o poměrně široké rozpětí. Některé hoří 10, jiné i 150 a více hodin.

Jakým způsobem svíčky pálit?

Aby svíčka dlouho vydržela, nedoutnala a necákal vám vosk všude kolem, je důležité se o ni správně starat. Hezká a důsledná péče je na místě.

Jakmile svíčku doma vybalíte, poohldéněte se po interiéru, kam by asi tak zapadla. Místo nesmí být jen hezké, ale hlavně praktické. Svíčka by měla být na rovném povrchu, nad sebou by měla mít prázdný prostor, daleko od klimatizace, otevřených oken nebo na místech kde je rušno.

Jakmile svíčku zapálíte, nechte ji, pokud možno, hořet alespoň 4 hodiny. Po této době se už vosk hezky roztaví do všech koutů nádobky a svíčka hoří příjemně a klidně.

Když svíčku zapalujete poněkolikáté, nejdřív konečky prstů odstraňte ohořelou část knotu a až potom obnovte plamen. Když to neuděláte, může svíčka doutnat.

Čím je značka Woodwick speciální?

Woodwick má krásný příběh, který jen a jen potvrzuje kouzlo této značky. A kromě story, která Woodwick doprovází, jsou svíčky této značky typické pro svůj “praskající” patentovaný knot, který evokuje atmosféru zapáleného krbu.

Psal se rok 2006. Pro někoho možná rok jako každý jiný, ale pro Woodwick to byl zrod. Zrod nového začátku a možná že tenkrát ještě vůbec netušili, jak obrovské zrozená to bude. Jako prvních spatřilo světlo světa 12 základních vůní. 

O čtyři roky později se narodila řada WoodWick Trilogy, která přinesla kombinace luxusních vůní v jedné svíčce. Takové tři v jednom. Velmi originální na tomto nápadu je, že každá vrstva má jinou barvu, takže svíčky jsou jedinečné i na pohled.

Postupně se rodina Woodwick rozrůstala a v roce 2011 se jejími členy staly svíčky PlusWick®. Jedná se o sérii s patentovaným knotem ve tvaru křížku z přírodního dřeva. Když ho zapálíte a zavřete oči, budete si jistí, že vám za zády hoří krb.  

Rok 2016 byl pro značku poměrně zlomový, protože se stala součástí skupiny interiérových vůní společnosti Newell a zařadila se tak po bok světoznámých značek jako jsou Yankee Candle a další. A tak se z Woodwicku stala jednička na trhu.

Rok 2018 znamenal pro Woodwick expanzi. Kam? Například do prodejen Yankee Candle®.

A postupně se díky své píli, snaze a touze jít neustále kupředu, posouvá značka výš a výš. V současnosti spolupracuje se zajímavými influencery z oblastí interiérového designu, módy a gastronomie.

Jaké jsou unikátní knoty?

Knoty jsou pro Woodwick deviza. Značka používá u svých produktů dva typy knotů z přírodního dřeva, které přinášejí jedinečný zážitek z jemného zvuku praskání.

Jedná se o patentovaný knot, která má křížkový tvar. Právě díky tvaru je možné rozpuštění voskového jezírka až 5x rychleji než u toho klasického, bavlněného. Knot velmi rychle rychle prodchne místnost příjemnou vůní. Navíc tento unikátní knot garantuje krásné a čisté hoření bez sazí na skle.

Exkluzivní dlouhý dřevěný knot se těší opravdu velké oblibě. Umí vytvořit kouzelný, dlouze hořící plamen, který letmo připomíná plápolající krb. U svíček ve tvaru lodě dochází k vytvoření extra širokého voskového jezírka a díky tomu je rozptýlení vůně po místnosti velmi intenzivní.

Jaké produkty Woodwick nabízí?

Dalo by se říci, že každý rok přichází Woodwick s novým, nebo propracovanějším produktem. Tvůrci se opravdu snaží a posouvají svou firmu stále více dopředu. Můžete si vyzkoušet:

Jedná se asi o nejprodávanější produkt. Svíce obsahují hladkou směs nejkvalitnějšího parafínu a sojového vosku. Tato unikátní směs je nasycená vysoce koncentrovanými esencemi, která dají produktu opravdu dlouhotrvající vůní.

Vonné vosky umí provonět váš domov opravu rychlostí kouzelného proutku. Jedná se o blend sojového vosku a potravinářského parafínu. Vosk voní více než 8 hodin. Můžete je rozpouštět jak v klasické aromalampě, tak v té elektrické.

Woodwick nabízí aromalampy nebo vonné difuzéry.

Nejedná se o klasické závěsné stromečky, které můžete koupit v každém supermarketu. Je to originální, praktická a neokoukaná forma, jak provonění vašeho vozu – tyčinky do auta. Základní jednotka je vyrobená z ručně leštěného kovu s poutkem vzhledu kůže, kterou zavěsíte na zrcátko. Můžete vybírat ze tří vůní – Fireside, Linen nebo Coastal Sunset. A až přestane tyčinka vonět, jednoduše koupíte do závěsného aparátu další. Každá náplň dvou tyčinek vydrží vonět až 30 dní.

Můžete vybírat z různých dárkových krabiček či voucherů. Výběr je opravdu rozmanitý.

Kdo by nemiloval voňavou domácnost, že? Difuzér vydrží až dva měsíce a navíc se prodává s víčkem proti vylití – úžasně praktické. V difuzéru je vonný olej, který se vsakuje do tyčinky

z přírodního ratanu, která vede do vrchního dřevěného víčka, odkud je vůně rozptylována do interiéru. 

Lahvička obsahuje 148 ml vonného oleje  a můžete vybírat z 10 vůní.

Jaké vůně jsou nejoblíbenější?

Woodwick nabízí opravdu široký sortiment vůní a aromat. Vybere si každý. A není nic neobvyklého, když máte na každé roční období oblíbený jiný tp vůně. V létě vás může ohromit svěží grep a přes zimu klasická vanilka nebo například perníček.

Vybírat můžete z těchto typů:

 • Květinové
 • Sladké
 • Kořeněné
 • Jemné, čisté, svěží
 • Ovocné
 • Dřevité

Jaký typ svíček Woodwick má v nabídce?

Jakmile proniknete do této značky tak zjistíte, že je jich opravdu mnoho. Nebudete vědět, jakou si vybrat.

Prvotní, basic sada svíček je taková ikona, která je pro značku typická.Řada svíček je v ručně tvarovaných sklenicích s unikátními patentovanými knoty z přírodního dřeva. 

Patří sem:

 • Váza malá
 • Váza střední
 • Váza velká
 • Svíčka loď
 • Svíčka petite

Dále woodwick nabízí svíčky s jedinečnou kombinací tří vůní, které se rozpouštějí postupně, po vrstvách a každá z nich má svou vůni, svůj jedinečný příběh.

Patří sem:

 • Váza střední
 • Váza velká
 • Svíčka loď

1. místo

Vonná svíčka váza Warm Wool

Orientační cena: 400 Kč

Tato decentní  a nadčasová svíčka má příjemné, relaxační aroma s nádechem divokých květin. Warm Wool má typické dřevěné víčko a tradiční praskající knot z přírodního dřeva, který podpoří pohodovou atmosféru.

Svíce má patentovaný křížkový tvar dřevěného knotu Pluswick® Innovation, který vytváří uklidňující zvuk praskajícího ohně. Tento knot umožňuje až 5x rychlejší rozpuštění voskového jezírka než ten klasický, bavlněný. Knot dále garantuje krásné a čisté hoření bez sazí na skle. 

 • Svíčka hoří až 60 hodin
 • Krásný zvuk praskajícího krbu
 • Zaručuje čisté hoření
 • Dřevěný knot
 • Designová váza z ručně foukaného skla
 • Víčko jako stojánek

A cena? Svíčku zakoupíte za cca 400 korun.

2. místo

Vonná svíčka váza Cinnamon Chai

Orientační cena: 560 Kč

Krásná, výrazná svíčka s názvem Cinnamon Chai je plná skořice a bohatých vanilkových tónů.  Je svá, důrazná a dominantní. Tento model má typické dřevěné víčko, které funguje jako příjemný stojánek, dřevěný praskající knot podporující kouzelnou atmosféru. Říká se, že domov je tam, kde praská oheň. 

 • Až 130 hodin hoření,
 • Krásný zvuk praskání při hoření
 • Dřevěný knot
 • Designová váza z ručně foukaného skla,
 • Víčko slouží jako podstavec

A cena? Tato svíčka vás vyjde na cca 560 korun.

3. místo

Vonná svíčka loď Trilogy Cafe Sweets

Orientační cena: 600 Kč

Svíčka v designu lodi Trilogy Cafe Sweets je plná hřejivé vůně vanilky a slaďoučkého karamelu.  Ani u tohoto designu nechybí natolik typický knot HEARTHWICK® FLAME, který přináší zážitek dokonalého pohodlí u hořícího krbu. Jemný zvuk praskání a dlouhý tančící plamen vytváří neopakovatelnou atmosféru. 

 • Hoří až 30-40 hodin
 • Hoření beze zbytků
 • Ze sojového vosku

A cena? Cca 600 korun.

4. místo

Vonná svíčka Trilogy Warm Woods

Orientační cena: 600 Kč

Stylová designová svíčka loď Trilogy Warm Woods přináší hřejivou vůni santalového dřeva s tóny hřebíčku, vetiveru a pižma. To aroma si zamilujete.  Svíčka má jedinečný, patentovaný knot HEARTHWICK® FLAME, který když zapálíte, zní jako praskající krb.

 • Hoří až 30-40 hodin
 • Směs prémiového parafínu a sojového vosku 
 • Čisté hoření bez nepříjemných zbytků
 • Otevřený tvar svíčky  

A kolik tato krásná svíčka stojí? Vyjde vás na cca 600 korun.

5. místo

Vonná svíčka loď White Tea & Jasmine

Orientační cena: 500 Kč

Bílý čaj a jasmín, to je dokonalá kombinace. Jemná a zároveň smyslná. Tato svíčka má design lodi a kromě zmíněného v sobě ukrývá i vůni červeného cedru a růže. Dokonalý knot HEARTHWICK® FLAME vám domů přinese zvuk praskajícího krbu, i když žádný nemáte. 

 • Hoří až 50 hodin.
 • Svíčka je ze směsi prémiového parafínu a sojového vosku 
 • Čisté hoření bez nepříjemných zbytků
 • Pečlivě vybrané vonné esence
 • Otevřený tvar svíčky zvyšuje plochu odpařování 
 • Dřevěné víčko funguje jako stojánek 

A kolik tato nádhera stojí? Cca 500 korun.

6. místo

Vonná svíčka váza Linen

Orientační cena: 500 Kč

Svíčka v designu vázy s vůní čistého prádla s typickým dřevěným víčkem provoní váš domov a naplní ho příjemným zvukem praskajícího krbu díky speciálnímu dřevěnému knotu, který Woodwick doslova proslavil. Svíčka velmi rychle protká místnost příjemnou vůní. 

 • Až 130 hodin hoření
 • Zvuk praskání “krbu” při hoření
 • Speciální dřevěný knot
 • Designová váza z ručně foukaného skla
 • Víčko slouží jako podstavec

A kolik tato svíčka stojí? Cca 500 korun.

7. místo

Vonná svíčka loď Fireside

Orientační cena: 550 Kč

Fireside svíčka ve stylu lodi v sobě ukrývá nenapodobitelnou vůni ambry, vetiveru a pižma. Díky jedinečnému knotu HEARTHWICK® FLAME budete mít pocit, jako že vám za okny plápolá krb. Vonné esence vybírali výrobci tak, aby místnost naplnili dlouhotrvající vůní. Otevřený tvar svíčky zvyšuje plochu odpařování vonných esencí z voskového jezírka a zajišťuje rovnoměrný vonný zážitek. 

 • Hoří až 40 hodin
 • Zvuk praskání při hoření
 • Čisté hoření beze zbytků
 • Unikátní dřevěný knot
 • Designový kousek z ručně foukaného skla
 • Víčko slouží jako stojan

Cena je cca 550 korun.

8. místo

Vonná svíčka loď White Teak

Orientační cena: 530 Kč

Svíčka White Teak navodí ve vašem domově atmosféru klidu a pohody. Svíčka je plná vůní jako jsou svěží větve balzámové jedle, santalové dřevo, dub, mechový strom a cedr. Čisté kouzlo přírody. Díky knotu  HEARTHWICK® FLAME budete slyšet praskání krbu v jakýkoliv čas.

 • Hoří až 50 hodin
 • Okouzlující vůně lesa a dřevitých tónů
 • Zvuk praskání při hoření
 • Čisté hoření
 • Specifický dřevěný knot

A cena? Cca 530 korun.

9. místo

Vonná svíčka loď Spiced Blackberry

Orientační cena: 600 Kč

Velmi výrazná svíčka, která svým designem rozzáří jakýkoliv interiér. Aroma ostružin, skořice a vanilky je silná kombinace, která svou smyslností nadchne snad každého. Směs prémiového parafínu a sójového vosku s vysoce koncentrovanými vůněmi zajišťuje čisté hoření bez nepříjemných zbytků. 

 • Vůně pikantní  a svěží ostružiny
 • Hoření až 40 hodin
 • Čisté hoření beze zbytků
 • Dřevěný knot
 • Designový kousek 

A kolik stojí? Cca 600 korun.

10. místo

Vonná svíčka loď Lemongrass & Lily

Orientační cena: 500 Kč

Lemongrass & Lily svíčka loď přináší úžasnou svěží vůni, díky které se na chvilku ocitnete uprostřed slunného léta. Ucítíte kromě typické citronové trávy i podtóny lilie. 

 • Hoří až 50 hodin
 • Čisté hoření beze zbytku
 • Typický dřevěný knot
 • Designový kousek z ručně foukaného skla
 • Víčko slouží jako podstavec

Cena za tuto loď je cca 500 korun.

11. místo

Vonná svíčka loď Island Coconut

Orientační cena: 500 Kč

Tropický kokos, to je vůně další svíčky v designu lodě. Island Coconut je plná aroma šťavnatého kokosu.  Je ze směsi prémiového parafínu a sojového vosku s vysoce koncentrovanými vůněmi, což zajistí čisté hoření bez nepříjemných zbytků. 

 • Hoří až 40 hodin
 • Nezaměnitelný zvuk praskání při hoření
 • Žádné zbytky – čisté hoření
 • Unikátní dřevěný knot
 • Designový kousek 
 • Víčko slouží jako podstavec

Cena za tuto loď je cca 500 korun.

12. místo

Vonná svíčka loď Black Cherry

Orientační cena: 550 Kč

Dominantní černá třešeň. Svíčka Black Cherry má sladké a zároveň velmi něžné aroma po šťavnatých černých třešní. Pokud chcete do svého interiéru výrazný prvek, je toto jasná volba. 

 • Hoří až 50 hodin
 • Čisté hoření
 • Typický dřevěný knot
 • Moderní
 • Víčko slouží jako podstavec,
 • Zvuk praskajícího krbu

A jaká je cena? Cca 550 korun.

Závěr

Vonné svíčky jsou slast pro duši i tělo. Vykouzlí příjemnou atmosféru domova, která je k nezaplacení.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Svíčka

[2] Bakalářská práce (CZ): Aromaterapie a její využití

[3] Healthline (ENG): Is Burning Candles Safe or Bad for Your Health?

[4] PubMed Central (ENG): Scented Candles as an Unrecognized Factor that Increases the Risk of Bladder Cancer; Is There Enough Evidence to Raise a Red Flag?

[5] Oficiální webová stránka Woodwick

4.3/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.