14 nejlepších bělicích past na zuby – recenze

Shrnutí: Toužíte po bělejším chrupu, ale na profesionální bělení v ordinaci se zatím necítíte? Zkuste bělící zubní pastu, která může přinést uspokojivé výsledky v pohodlí domova.

V článku se dále dozvíte:

Vše o bělení zubů (jak to funguje a jaké máte možnosti).[1] V čem spočívá tajemství bělicích zubních past[2] a jak vybrat tu pravou?

TOP  1. místo

Daynight
Kit 2 zubních past

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o speciální sadu, která zajišťuje bělicí efekt nejen prostřednictvím dvou přírodních zubních past, ale také pomocí sonického zubního kartáčku s LED světlem. Použití tohoto výrobku je účinné a bezpečné.

2. místo

Brilliantcoco
Zero Waste

Orientační cena: 850 Kč
Proč 2. místo?

Protože jde o přírodní set produktů, které působí antibakteriálně a kromě toho jsou vyrobené s respektem k naší planetě. Pasta obsahuje kokosový olej a mátový extrakt, rukojeť kartáčku je zhotovena z plně rozložitelného bambusu.

3. místo

Ben & Anna
Bělicí zubní prášek

Orientační cena: 290 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož je to zajímavá alternativa k běžné zubní pastě. Přírodní prášek obsahuje látky, které pomáhají zuby lehce vybělit i chránit před zubním kazem. Obsahuje např. křemík, jedlou sodu, Calcium Hydroxyapatite, výtažek z aloe vera a skořice.

Čtrnáct nejlepších bělicích zubních past

  1. Daynight Kit 2 zubních past 1000 Kč (60 ml + 60 ml + Led zubní kartáček s AA baterii + 2 ks náhradní hlavice)
  2. Brilliantcoco Zero Waste 850 Kč (2× 120 ml + zubní  kartáček + čistič jazyka + zubní nit)
  3. Ben & Anna Bělící zubní prášek Skořice 290 Kč (45 g)
  4. Lavera bělicí zubní pasta 170 Kč (75 ml)
  5. Officina Naturae Bělicí mátová zubní pasta Ecobio 120 Kč (75 ml)
  6. Urtekram Bělící zubní pasta s mátou 120 Kč (75 ml)
  7. Ben & Anna White zubní pasta 150 Kč (100 ml)
  8. You & Oil Bělicí zubní pasta 170 Kč (90 g)
  9. Black Lotus zubní pasta 210 Kč (75 ml)
  10. Zubní pasta Powersmile 180 Kč (170 g)
  11. Bělicí zubní pasta Polární noc 200 Kč (75 g)
  12. Bělicí zubní pasta s propolisem 300 Kč (75 ml)
  13. Caltha zubní pasta Propolis 200 Kč (75 g)
  14. Esi zubní gel Whitening 130 Kč (100 ml)

Co přesně znamená bělení zubů?

Bělení zubů[1] je v současné době velmi hojně skloňované slovo. Aby ne. Každý by chtěl mít chrup nejen zdravý, ale i krásný. A to jde ruku v ruce. Zažloutlé nebo nehezky zabarvené zuby trápí nejednoho z nás. Stejně tak, jako má každý odlišnou barvu kůže a vlasů, mají lidé i rozdílný odstín zubních tkání. Někteří mají žlutější zuby fyziologicky, jiným se mění zbarvení s přibývajícím věkem. Samozřejmě zde hrají důležitou roli i jiné, vnější faktory jako je kouření, pití kávy a čaje či červeného vína.

  • Nepříjemného pigmentu na zubech je možné se zbavit. Na trhu je celá škála bělicích přípravků a metod. Některé z nich jsou vyzkoušené a bezpečné, před jinými je lépe mít se na pozoru. Od bělicích past,[2] pudrů nebo gelů až po různé metody bělení v zubní ordinaci pod kontrolou lékaře nebo dentální hygienistky. Veškeré tyto přípravky mají za úkol rozkládat ukotvené pigmenty v zubech na menší molekuly, které zuby už opticky nezabarvují, a ústa od nich vyčistit. Výsledkem je to, že zuby budou krásně bílé. 
  • Vyznat se v nabídce bělicích přípravků na zuby je docela složité. Výrobci se předháněli v síle bělicích preparátů, takže jejich použití bylo často doslova „o zuby“. Proto od roku 2013 platí nařízení Evropské unie, že žádný bělicí prostředek nesmí mít vyšší koncentraci než 6 % peroxidu vodíku[3] (ten tvoří hlavní složku všech přípravků). Tato bezpečná koncentrace má ale omezenější účinky, takže pokud někdo v reklamě slibuje zázračné vybělení nějakým domácím prostředkem, pravděpodobně vás vodí za nos. Bělicí preparáty vybírejte pečlivě, čtěte recenze a raději nekupujte hned první produkt, který uvidíte.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Co jsou to bělicí pasty na zuby a pomohu skutečně vybělit zuby?

Bělicí pasty na zuby jsou pravděpodobně nejběžnější prostředek domácího bělení vůbec. Tyto pasty jsou snadno dostupné a jejich aplikace vám nezabere žádný čas navíc. Nicméně i zde je důležité zvážit, kterou zakoupíte, protože není pasta jako pasta. A pozor, i když některá z nich opravdu funguje, což je určitě bezpochyby možné, myslete na to, že jakmile ji přestanete používat, může se zabarvení zubů vrátit.

  • Existuje mnoho past, které slibují bělicí zázraky. Na jaké bázi tyto produkty fungují? Pasty s bělicím účinkem obsahují složky, které pomáhají navodit bělostný efekt. Může se jednat například o různé mikročástice jako je aktivní uhlí, soda, nízká koncentrace peroxidu nebo například enzymy.
  • Pasty však bohužel nejsou všemocné, bělí pouze vnější, povrchové skvrny. Zázraky nesvedou. Pokud máte rozsáhlejší pigmentace, je určitě lepší navštívit zubního lékaře a nechat si poradit o metodách ordinačního bělení.

Za jak dlouho jsou vidět výsledky?

Pokud budete bělicí pasty používat každý den, může se efekt dostavit přibližně po čtrnácti dnech – je ale velmi důležité číst doporučení přímo od výrobce, popřípadě se poradit se svým stomatologem, protože ne každá bělicí pasta je vhodná ke každodennímu použití. Dentisté doporučují bělicí pasty pravidelně střídat s klasickými.

  • Bělicí zubní pasty obecně slouží spíše k udržování efektu po ordinačním bělení.
  • Podle jedné studie z roku 2021 mohou bělící zubní pasty vykazovat znatelný bělící účinek již po krátké době používání, ale bez dlouhodobého účinku.[4] Ale i to je lepší než nic, že?

Jak vybrat bělicí zubní pastu?

Jelikož existuje opravdu velké množství past s bělícím účinkem, je velmi důležité vybrat tu správnou. Pokud si nejste jistí, po jaké sáhnout, to znamená že nemáte třeba předchozí zkušenost, určitě výběr neuspěchejte. Ideální je poradit se se svým zubním lékařem nebo dentální hygienistkou. Některé zubní pasty mohou být velmi agresivní a tím pádem zuby poničit. 

  • Bělicí pasta by měla být tedy k zubům a sklovině velmi šetrná a zub neobrušovat. Obecně platí to, že byste se měli zaměřit na takové, které mají nižší hodnotu RDA neboli Radio Dentin Abrasion (hodnota, která určuje abrazivitu past).[5]
  • Můžete sáhnout po přírodních pastách, které obsahují například kokosový olej, což je přírodní bělicí složka. Navíc má antimikrobiální vlastnosti a ukazuje se že technika oil pulling pomáhá snižovat ulpívání bakterií a plaku na zubech.[6]

Jaké jsou možnost bělení zubů?

O pastách a jejich funkčním principu jsme si řekli výše. Nyní se podíváme na bělící pudry. 

Zatímco zubní pasty, jak už víme, mohou určitý podíl bělící látky obsahovat, pudry povrch zubů pouze škrábou, a jejich použití může být vyloženě nebezpečné a odborníci je z velké většiny nedoporučují.

Ty se většinou skládají z nějakého univerzálního nosiče, který se nasazuje na zuby a dovnitř se aplikuje gel, který si můžete volně koupit v drogerii nebo prodejně péče o zuby. Variantou jsou pak nejrůznější samolepící pásky, bělící pera a další způsoby, které si můžete sami aplikovat. Tyto výrobky již bělící látky obsahují, ale také jen do maximální povolené koncentrace 6 %. Problémem je, že tyto produkty musí vydržet dlouhé skladování bez kontroly teploty, takže jejich skutečná koncentrace je výrazně nižší. Pomocí těchto preparátů si tedy zuby vybělit můžete, ale počítejte s delším časem (jedno nebo dvě balení vám rozhodně stačit nebude) a značně omezeným účinkem. Cena bývá obvykle 1 – 3 tisíce korun.

To si na první pohled trošku protiřečí, ale je to tak. V zubní ordinaci vám lékař nebo dentální hygienistka zhotoví přesně podle vašich zubů individuální nosiče, které dopadnou na čelist a zuby utěsní, takže zajistí maximální účinek. K tomu dostanete sadu bělících gelů, které jsou čerstvé a od výroby až k vám uchovávané v ledničce při nízké teplotě, takže nedochází k rozkladu účinné látky. Bělení tímto způsobem trvá sice déle, ale pokud jste trpěliví, zuby si určitě vybělíte. Cena bývá obvykle kolem 5 tisíc korun.

Tohle bělení už probíhá kompletně v zubní ordinaci, a hlavní výhodou je rychlost – je to hotové v jedné návštěvě. Na zuby se nanese koncentrovaný gel, který se pak aktivuje speciální lampou, konkrétně jejím světlem o určité vlnové délce. Tím se rozkládá peroxid a vzniklé radikály zuby intenzivně bělí. Tak jako je rychlost u tohoto bělení výhodou, nevýhodou je vyšší cena (kolem 10 tisíc korun) a také to, že je bělení po čase vhodné opakovat.

Tato nejmodernější metoda kombinuje výhody domácího a ordinačního bělení, a slibuje zákazníkům trvale udržitelné vybělení zubů. Je vlastně kombinací obou předchozích technik – zuby se nejprve připravují na bělení sérií domácích aplikací bělícího gelu, a když jsou správně připravené, aplikuje se na ně aktivované ordinační bělení. Zatímco „domácí kúra“ zlikviduje pigmentace na povrchu zubů a otevře cestu do hloubky, ordinační bělení proniká hluboko do zubů a rozbíjí pigmenty, které by jinak zůstaly nepřístupné. Výsledkem proto bývají zářivě bílé zuby, o několik odstínů světlejší, než byste dosáhli jinými technikami bělení. Zde je cena vyšší a pohybuje se okolo 10 – 15 tisíc korun.

Čemu se při bělení zubů vyvarovat?

Platí jedno pravidlo, které by se mělo při bělení vždy dodržovat a to zní – bělte si pouze zdravé zuby. Raději si na preventivní prohlídce nechte od zubaře opravit všechny neduhy a až potom začněte s bělením. Pokud se bělení aplikuje na nezdravé zuby, může je to ještě více poškodit a bude to velmi bolestivé.

A jaké jsou další kontraindikace?

  • Těhotenství a kojení
  • Paradentóza
  • Vysoká citlivost zubních krčků

Jaká rizika může bělení zubů přinášet?

Moderní bělící techniky rizika spíše eliminují ale může se stát, že kvůli peroxidu, který je v přípravcích obsažený, můžete přechodně cítit zvýšenou citlivost zubů či jejich „trnutí“ nebo  podráždění dásní.

1. místo

Daynight Kit 2 zubních past

Speciální bělicí sada obsahující denní zubní pastu, noční zubní pastu, sonický kartáček s LED světlem včetně 2 ks náhradních hlavic.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč je produkt Daynight Kit na 1. místě?

První místo u mě obsadil produkt od značky Daynight, protože se jedná o skutečně sofistikovanou bělicí sadu. Set obsahuje dva druhy past (na den a na noc) a speciální sonický kartáček, který je vybaven LED světlem. To působí jako takzvaný „urychlovač“ a právě díky němu má čištění ten správný efekt.

Dále určitě oceňuju přírodní složení výrobku: denní pasta obsahuje 100% přírodní kokosový olej, který v kombinaci s LED kartáčkem minimalizuje bakterie v ústech a zuby přirozeně zesvětlí. Noční pasta pak obsahuje aktivní uhlí, které bělící efekt také značně podpoří.

Uživatelské recenze

Recenzí na tento produkt bohužel na srovnávačích moc nenajdete. A ani na stránkách prodejce (daynight.cz) se k jedné jediné osamocené reakci zatím žádná další nepřipojila. Pokud byste si nicméně rádi přečetli hodně podrobnou (a nutno říct, že pochvalnou) recenzi, podívejte se na stránky magazínu budkocka.cz.

Dále o produktu

Bělení pomocí této sady je velmi jednoduché a bezpečné. Zubní pasty nejsou testovány na zvířatech, jsou klinicky testované a můžete se na ně spolehnout.

Kartáček funguje na baterii typu AA, která je součástí balení.

Cena za tento bělicí set se pohybuje okolo cca 1000 korun.

Fotografie produktu

2. místo

Brilliantcoco Zero Waste

Produktový set obsahující 2 ks přírodní zubní pasty, bambusový kartáček, čistič jazyka a zubní nit – to vše rozložitelné v přírodě.

Orientační cena: 850 Kč

Proč je produkt Brilliantcoco Zero Waste na 2. místě?

Na druhou příčku jsem se rozhodla umístit produkt Brilliantcoco Zero Waste, protože jde (opět) o přírodní produkt, který se tentokrát skládá ze 100% přírodního kokosového oleje a výtažku z máty. Olej působí antibakteriálně a máta funguje jako svěží dezinfekce.

Zubní kartáček je vyroben z přírodního bambusu. Je hustý, měkký a rovně střižený – a to jsou vlastnosti, které by měl dobrý kartáček mít. Rukojeť je pak také bambusová, a tím pádem 100% rozložitelná.

Uživatelské recenze

Velice podrobnou recenzi tohoto produktu najdete na stránkách biorecenze.cz, ve které se autorka vyjadřuje pochvalně (mimo jiné i k chuti pasty). Na klasických srovnávačích nicméně na produkty značky Brilliantcoco také moc nenajdeme. Zatím se objevila jen jedna na Heurece.

Dále o produktu

Tento ZERO WASTE SET obsahuje dvě přírodní zubní pasty Brilliantcoco, bambusový zubní kartáček, bambusový čistič jazyka a jednu zubní nit.

Díky tomuto produktu se každopádně zbavíte bakterií i ústního zápachu, zuby přirozeně očistíte a hlavně je vyleštíte tak, že budou stále vypadat, jako kdybyste právě přišli z dentální hygieny. 

A nakonec jedna poznámka: zaujalo mě, že se tato značka propaguje takzvaný „oil pulling“. To znamená, že při hygienickém rituálu kombinujete vyplachování úst kokosovým olejem, čištění jazyka a zubů.

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 850 korun.

Fotografie produktu

3. místo

Ben & Anna Bělicí zubní prášek Skořice

Skořicový zubní prášek s bělícím účinkem a antibakteriálním efektem.

Orientační cena: 290 Kč

Proč je Ben & Anna Bělicí zubní prášek na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala skořicovému zubnímu prášku od lotyšské značky Ben & Anna, protože se také pyšní 100% přírodním složením. Konkrétně obsahuje křemík, jedlou sodu (ta má jemné bělicí schopnosti), Calcium Hydroxyapatite (tato látka je zase schopna opravit mikroskopických trhlin na povrchu zubů), výtažek z aloe vera a také antibakteriálně a protizánětlivě působící extrakt ze skořice.

Uživatelské recenze

Recenzí na tento výrobek najdeme jen několik, zato však pozitivních. Na Heurece se například píše, že prášek zanechává příjemný pocit v ústech a že skvrny na zubech opravdu pomalu mizí. Na ostatních srovnávačích se hodnocení nevyskytují a asi si na ně tím pádem budeme muset počkat.

Dále o produktu

Výrobek perfektně chrání před zubním kazem, důkladně čistí i citlivé zuby a co je důležité – nepoškrábe je. Mimo to můžete mít jistotu, že se v produktu nevyskytují ftaláty, parabeny, mikroplasty a ani formaldehyd.

Způsob použití se pak doporučuje tento: naneste malé množství prášku na navlhčený zubní kartáček a poté přistupte k čištění zubů, klasickým způsobem. 

Za tento výrobek zaplatíte cca 290 Kč.

4. místo

Lavera bělící zubní pasta

Orientační cena: 170 Kč

Proč jsem vybrala bělící zubní pastu od Lavery?

Bělící pasta od známé německé značky Lavera kromě bělení se zuby i šetrně zachází – posiluje zubní sklovinu, odstraňuje plak a aktivně chrání dásně před záněty. Díky přidané mátě i velmi dobře chutná. 

Lavera je tradiční značka, která je na trhu už téměř 35 let. Všechny produkty jsou v BIO kvalitě a mají přísnou evropskou certifikaci NaTrue. 

Tato pasta není vhodná pro děti do 7 let.

A kolik stojí? Cca 170 korun.

5. místo

Officina Naturae Bělicí mátová zubní pasta Ecobio

Orientační cena: 170 Kč

Proč jsem vybrala přírodní a veganskou bělicí pastu od značky Officina Naturae?

Italská mátová zubní pasta Ecobio je také veganskou a přírodní alternativou k pastám klasického typu. A také v tomto případě se můžete těšit na bělicí účinky. Kromě toho je tahle pasta „oblečena“ do udržitelných materiálů = recyklovatelného hliníku a víčka z bioplastu.

Ve složení samotné pasty pak figuruje například citron, šalvěj, přírodní sladidlo Erythritol. To mimochodem nejen že propůjčuje pastě příjemnější chuť, ale také pomáhá proti vzniku zubních kazů.

V produktu naopak nenajdete fluoridy ani barviva. A co víc – tenhle výrobek získal certifikaci Cosmos Natural, která dokládá kvalitní složení výrobku a jeho šetrnost k přírodě.

Bělicí mátová zubní pasta Ecobio vás bude stát cca 120 Kč.

6. místo

Urtekram Bělicí zubní pasta s mátou

Orientační cena: 120 Kč

Proč jsem zvolila bělicí zubní pastu s mátou od Urtekram?

Urtekram je přírodní skandinávská značka, která si zakládá na čistotě svých produktů a není tomu jinak ani u této pasty. Bělící pasta má příjemnou chuť po mátě a díky práškové křídě z mořského dna a apatitu velmi přirozenou cestou bělí sklovinu. Mimo to pasta obsahuje i výtažek z aloe vera, která chrání dásně a pečuje o ně. A jako bonus i myrhu, která jemně dezinfikuje. 

Tahle pasta neobsahuje fluorid sodný a má nízký koeficient abrazivity RDA.

A cena? Cca 120 korun.

Fotografie produktu

7. místo

Ben & Anna White zubní pasta

Orientační cena: 150 Kč

Z jakých důvodů jsem sem zahrnula také White zubní pastu Ben & Anna?

Bělící zubní pasta od německé značky Ben & Anna White obsahuje fluorid a dále se pyšní 100% přírodním a veganským složením. Pasta navíc chrání a posiluje citlivou zubní sklovinu. Velké plus je, že je zabalená v moc hezkém a hlavně recyklovatelném skleněném obalu.

V této pastě je obsažen extrakt z heřmánku, který uklidňuje dásně, zmírňuje podráždění a zastavuje krvácení. Dále pak extrakt z aloe vera, rakytníku, mátový esenciální olej a další.

Pasta není testovaná na zvířatech, neobsahuje ftaláty, peroxid, parabeny, mikroplasty ani SLS a pyšní se certifikáty VEGAN, NATRUE, ICADA.

Jaká je cena této pasty? Cca 150 korun.

8. místo

You & Oil Bělicí zubní pasta

Orientační cena: 170 Kč

Proč jsem vybrala bělicí zubní pastu You & Oil?

Tato bioaktivní pasta v sobě ukrývá doslova poklady. Za zmínku bezesporu stojí například enzym papain z ananasového extraktu, který jemně čistí a pomáhá předcházet vzniku kazů a jemně bělí sklovinu. Další účinná složka je minerální voda bohatá na hořčík, vápník, sodík či draslík, které sklovinu kromě zesvětlení i posilují. Mentol a esenciální oleje ze skořicové kůry a mandarinky zanechají v ústech příjemný svěží pocit. 

Pasta neobsahuje fluor a hodí se pro děti od 7 let.

A jaká je cena? Cca 170 korun.

9. místo

Black Lotus zubní pasta

Orientační cena: 210 Kč

Proč jsem vybrala zubní pastu Black Lotus?

Značka SPLAT z Lotyšska vyrobila přírodní bělící pastu, která přirozeně bělí zubní sklovinu, obnovuje bělost a lesk. Obsahuje bambusový prášek, který velmi účinně čistí plak, odstraňuje pigmentace a bakterie.

Kromě bambusu obsahuje i extrakt z lotusu, který má prokazatelně silný antibakteriální účinek a osvěžuje dech. Je zde i extrakt z orchideje, růžová voda či biosol, které dutině ústní opravdu pomáhají. 

Tato pasta vás vyjde na cca 210 korun.

10. místo

Zubní pasta Powersmile

Orientační cena: 180 Kč

Proč jsem sem zahrnula i zubní pastu Powersmile od JĀSÖN?

Zubní pasta od americké značky JĀSÖN jemně čistí celou ústní dutinu a osvěžuje dech. Díky tomu, že minimalizuje zubní plak a výskyt bakterií, docílí přirozeného očištění chrupu a bělícího efektu. Tato pasta neobsahuje fluoridy, umělá sladidla ani ochucovadla. Součástí Powersmile je výtažek ze zrnek grepu, která působí antibakteriálně a chrání před vznikem zubního kazu. Dále v ní najdete například i aloe vera.

Tato značka netestuje na zvířatech a dbá na použití kvalitních přírodních surovin.

A kolik vás tato pasta bude stát? Cca 180 korun.

11. místo

Bělicí zubní pasta Polární noc

Orientační cena: 85 Kč

Proč jsem vybrala zubní pastu Polární noc od značky Natura Siberica?

Ruská značka přírodní kosmetiky Natura Siberica přináší černou bělící pastu, která má zajistit, že budou vaše zuby krásně čisté a bílé bez žlutého nádechu. Obsahuje účinné látky jako je aktivní uhlí, mořská sůl, vybrané sibiřské bylinky a jedinečný přírodní bělící komplex. Dále je pasta obohacená o rakytníkový olej, heřmánkový a mátový hydrolát, které zajistí svěží dech a současně pečují o dásně.

Tato pasta vás vyjde přibližně na 85 korun.

12. místo

Bělicí zubní pasta s propolisem

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala bělicí zubní pastu od Argital?

Bělicí pasta od italské značky Argital s propolisem a dentie obsahuje celou řadu přírodních látek, které zuby velmi šetrně a jemně bělí a zároveň jejím používáním budete předcházet vzniku zubního kazu. 

Prášek dentie, který obsahuje, je přírodním abrazivem, které šetrně bělí zuby a odstraňuje barevné skvrny.

Tuto pastu můžete bez problému používat i dvakrát za den.

Produkty této značky mají řadu certifikátů, jako BDIH, ICEA, Demeter a LAV.

Cena je cca 300 korun.

13. místo

Caltha zubní pasta Propolis

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala zubní pastu Propolis od české značky Caltha?

Česká zubní pasta propolis CALTHA obsahuje hojivý propolisový extrakt, pomeranč a citron, které velmi příjemně osvěží dech a dodá vašim ústům pocit čistoty. Propolis je velice příznivý, protože umí potlačit růst bakterií, které tvoří zubní plak a tím i nevzhledné zabarvení zubů. V pastě je dále i aktivní křemelina a soda, které mají lehké abrazivní účinky a tím zuby decentně a jemně bělí.  

Dejte si jen pozor, protože propolis může způsobit alergické reakce.

A kolik pasta stojí? Cca 200 korun.

14. místo

Esi zubní gel Whitening

Orientační cena: 130 Kč

Proč jsem vybrala bělicí zubní pastu od Esi?

Bělící zubní pasta od italské značky ESI obsahuje přírodní výtažky z aloe vera a dalších bylinek. Pasta aktivně pečuje o zdraví celých úst a velmi neinvazivně zesvětluje přirozenou barvu vašich zubů.  

Kromě aloe jsou v pastě i výtažky z kaštanu, lípy a tea tree. Tyto látky ústa chrání před množením bakterií a vznikem nevzhledného plaku. 

Tato značka sází na léčivou sílu aloe vera a jako první získala certifikát IASC. Šťávy z aloe vera mají ochrannou známku Certiquality.

Jaká je cena této pasty? Necelých 130 korun.

Závěr

Bílé zuby jsou určitou vizitkou naší osobnosti. Než se ale pustíte do bělícího procesu, raději vše prokonzultujte s dentální hygienistkou nebo zubním lékařem, kteří vám doporučí nejvhodnější produkty.

Dobrou pomůckou pro bělější chrup jsou určitě i bělící zubní pasty. Na základě mého srovnání doporučuji především bělicí sadu 2 zubních past Daynight, která navíc obsahuje i sonický zubní kartáček s LED světlem a 2 náhradní hlavice. Dále stojí za vyzkoušení 100% přírodní Briliantcoco Zero Waste set, ve kterém za přijatelnou cenu získáte hned 2 naturální zubní pasty,  rozložitelný bambusový kartáček, čistič jazyka a taktéž kompostovatelnou zubní nit. Nebo zkuste bělicí zubní prášek Ben & Anna s příjemnou chutí skořice, který se používá stejně jako zubní pasta.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[7] Wikipedie (CZ): Zubní pasta

[8] Wikiskripta (CZ): Bělení zubů

[9] Healthline (ENG): The 5 Best Whitening Toothpastes

[10] PubMed Central (ENG): Whitening toothpaste containing activated charcoal, blue covarine, hydrogen peroxide or microbeads: which one is the most effective?

[11] PubMed Central (ENG): Whitening toothpastes: a review of the literature

4.7/5 (Počet hlasů: 25)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »