10 tipů na nejlepší kratom – zkušenosti, recenze a jak vybrat

Shrnutí: Chcete si pořídit kratom?[1] V následujícím článku jsem pro vás shrnula 10 e-shopů, kde kvalitní kratom najdete. Ze srovnávní vyšly jako úplně nejlepší tyto tři e-shopy:

 • 1. místo získal Ráj Kratomu, kde najdete přímo z Bali od tamních pěstitelů + velký výběr druhů.
 • Na 2. místo jsem vybrala e-shop Rage Fitness, který nabízí různé druhy kratomu a další produkty (např. CBD).
 • A na 3. místě se umístil e-shop Kryptonit kratom, který prodává hodně typů kratomu a i další zboží.

A co se dozvíte dál?

Zes studií a dotazníků vyplývá,[7][8] že lidé kratom užívají hlavně kvůli úlevě od bolesti, pro zlepšení úzkostí či depresí, nebo jako pomoc od závislostech na lécích. V Česku je však kratom legální pouze jako sběratelský předmět. Jak to tedy vlastně je? Dnes vám to vše povím.

TOP  1. místo

Ráj Kratomu

Proč 1. místo

Protože jde o specializovaný kratomový e-shop s kvalitními produkty.

2. místo

Rage Fitness

Proč 2. místo

Jelikož je to skvělý fitness e-shop, který mimo jiné nabízí velký výběr kratomu.

3. místo

Kryptonit kratom

Proč 3. místo

Jde totiž o výborný e-shop, na kterém kromě kratomu najdete
i spoustu jiných věcí.

Deset nejlepších e-shopů s kratomem

Na základě nařízení Evropské unie č.1924/2006 se v ČR nesmí podávat žádné informace, účinky, ani zdravotní tvrzení týkající se kratomu. Proto jsem si pro vás připravila tento článek, ve kterém si projdeme konkrétní skutečné vědecké studie, dotazníky a zkušenosti jiných lidí s kratomem a nebudu vás tak zahlcovat pouze náhodnými názory z internetu.

Je Kratom legální?

Prodej kratomu[1] je v České republice sice legální, ovšem Kratom není schválený jako potravina či výživový doplněk, proto se prodává pouze pro sběratelské účely.

Lidé však přesto Kratom konzumují[2][3] a já jsem se tak rozhodla, že se vám pokusím sepsat alespoň informace o Kratomu, které by vám mohly pomoct. 

Nad tímto článkem jsem strávila opravdu hodně času a veškeré tvrzení o kratomu jsou podložené studiemi, nebo jde o nezávislé či anonymní dotazníky, které vám překládám a reportuji dle důvěryhodných anglických zdrojů jako je PubMed, nebo NIH (National Library of Medicine). 

Existuje nezměrné množství superpotravin, vitaminů, minerálů, nootropik, adaptogenů, bylinek a mnoho dalšího, které nějakým způsobem ovlivňují naše těla. Mnoho z nich se dá suplementovat a doplňovat do těla externě. Každá taková bylinka či superpotravina má své specifické účinky na tělo, některé jsou komplexní, jiné zase jednoduché, ale všechny jsou zajímavé a stojí za to si o nich něco přečíst. 

Zde máte seznam superpotravin, bylinek a mikroživin, které našemu tělu prospívají: 

Co je to kratom?

Kratom[1] (neboli Mitragyna Speciosa) je stálezelený tropický strom z čeledi kávovníků, s listy, které obsahují sloučeniny, jež mohou mít psychotropní účinky.[4] Strom je původem z Thajska, Myanmaru, Malajsie a dalších jihoasijských zemí a dosahuje výšky až 30 metrů. Nejvíce zkoumanými látkami v kratomu  jsou Mitragynin,[5] 7-hydroxymitragynin a Pseudoindoxyl mitragynin.

Složení kratomu je velice komplexní; v Mitragyna speciosa (kratom) bylo doposud identifikováno více než 40 různých alkaloidů, z nichž hlavní složkou je mitragynin, který v jiných rostlinách téměr nevyskytuje.[4]

Užívání kratomu

Jak jsem již psala, kratom se v Česku legálně prodává pouze jako sběratelský předmět, nikoliv jako doplněk stravy a momentálně se projednává jeho legalizace. Proto vám ani nemůžu říct žádnou doporučenou dávku, nebo jak ho užívat.

Můžu vám ale říct, jak dopadly průzkumy:

Podle průzkumu publikovaném na NIH ze vzorku více než 8000 dospělých užívajících kratom téměř polovina (48,6 %) uvedla, že tuto bylinu obvykle konzumuje:
 • ve formě prášku s nápojem,
 • nebo v čisté formě,
 • či ve formě tablet,
 • a nebo konzumací vlastnoručně připraveného kratomového čaje.[6]

Účinky kratomu

Kratom má psychoaktivní účinky[5] a momentálně se zkoumají i jeho zdravotní účinky.[3] I proto se v jihovýchodní asii, odkud pochází, používá již přes staletí k léčbě a jako stimulant.[2]

V roce 2016 proběhl průzkum při kterém bylo osloveno 10 000 lidí užívajících kratom. Z těchto 10 000 lidí průzkum dokončilo 8049 a mezi nejčastější odpovědi zúčastněných patřily:
 • příznivé efekty užívaní kratomu pro domácí úlevu od bolesti (68% dotázaných),
 • zlepšení emocionální a mentální kondice (66% lidí)
 • či užívání pro úlevu od abstinenčních příznakům spojených s používáním opioidů na předpis.[7]

Většina dotázaných byli muži ve věku 31-50 let, někteří zmiňovali vedlejší efekty kratomu jako nevolnost či zácpa, které se projevovaly hlavně při vyšších dávkách kratomu (třeba 22x za týden).

Další průzkum proběhl v září 2017, kdy bylo anonymně tázáno téměř 3000 lidí, kteří užívají kratom.[8] Kratom uživatelé brali hlavně na:
 • úlevu od bolesti (48% lidí),
 • pro pomoc od úzkostí, PTSD, nebo depresí (22% lidí),
 • na zvýšení energie (10%) lidí
 • a pro pomoc od závislostí na lécích na předpis (10%).

Více než 90% dotázaných, kteří kratom užívali místo léků uvedlo, že jim pomáhá zmírnit bolest, omezit užívání léků či zmírnit abstinenční příznaky.[8] Výskyt negativních či nežádoucích účinků byl 13% a ty byly v drtivé většině mírné a zvládnutelné vlastními silami.

1. místo

Ráj Kratomu

Ráj Kratomu je super e-shop, kde najdete spoustu druhů kvalitního kratomu z Bali, ale také blog se zajímavými informacemi.

Proč je Ráj Kratomu na 1. místě?

Protože Ráj kratomu je webový portál, kde naleznete e-shop, blog a řadu potřebných informací na jednom místě. Web provozují vášniví cestovatelé, kteří kratom střetli při poznávání Thajska, Malajsie a Indonésie. Zaujala je jeho historie o které se dozvídali od místních léčitelů, ale i lékařů.

Uživatelské recenze

Drtivá větsina recenzí e-shopu Ráj Kratomu je pozitivní. Recenzenti na heurece vyzdvihují zejména vysokou kvalitu zboží, rychlost dodání, skvělou cenu, profesionální jednání a také dáreček k objednávce.

Více informací

Zakladatelé Ráje Kratomu měli možnost nahlédnout na proces pěstování, sušení a mletí kratomu přímo u domorodých profíků. Slovo dalo slovo a díky nim se dostal i k nám do České republiky.

Ráj Kratomu svůj kratom dováží přímo z Bali od pěstitelů a na výběr na e-shopu najdete velké množství druhů kratomu.

2. místo

Rage Fitness

Kvalitní e-shop, kde kromě kratonu najdete také CBD, přírodní a sportovní doplňky stravy.

Proč se e-shop Rage Fitness umístil na 2. příčce?

Rage Fitness je internetový shop, na kterém najdete celou škálu zajímavých produktů. Zmínit můžeme například CBD, obecně doplňky stravy či například kratom. Najdete zde několik druhů kratomů a to včetně balení a gramáží. Výběr je opravdu široký.

Uživatelské recenze

Fitness Rage má na heurece velkou převahu pozitivních recenzí. Uživatelé kvitují zejména rychlost doručení, výběr a kvalitu zboží, ale také komunikaci, což je vidět i v samotných recenzích – téměř každou recenzi firma komentuje a děkuje za hodnocení. A pokud se jedná o kritiku, snaží se vysvětlit svůj pohled a najít řešení, což je velmi sympatické.

Další informace

E-shop dováží všechny své produkty opravdu v té nejvyšší možné kvalitě. Kvalitu kontrolují vždy přímo na místě sběru nebo výroby – podle toho o jaký produkt se jedná.

3. místo

Kryptonit Kratom

Skvělý e-shop se všemi odrůdami kratomu a dalšími bylinkami a bylinnými extrakty.

Proč je e-shop Kryptonit Kratom na 3. místě?

Kryptonit Kratom je e-shop zaměřený na alternativní zdravou výživu a krom toho i na kratom. Mají velký výběr sortimentu zboží a samozřejmě, jak název vypovídá, nechybí zde kratom.

Uživatelské recenze

I Kryptonit Kratom dostává na heurece vesměs samé kladně hodnotící recenze. Uživatelé si chválí rychlost doručení a kvalitní balení produktů, výbornou komunikaci a dárek k objednávce.

Více info

Co se týče kratomu, dá se zde sehnat velká spousta odrůd všech typů a barev. Kromě kratomového prášku si zde však můžete nadiktovat i například kratom v liquidu, a mnoho dalšího.

E-shop v roce 2019 založil pár Kačka & Janek, jejichž cílem bylo do Česka přivést kvalitní kratom. A daří se jim to dobře.

4. místo

Euforian

Proč jsem vybrala internetový obchod Euforian?

Euforian je e-shop, který se specializuje na osvětu v oblasti látky, která se nazývá Kratom, který dováží z Bornea, Bali a Sumatry.

Euforian je poměrně nová značka, která má hodnoty jako je kvalita a kladný vztah k přírodě a ekologii obecně. Tvrdí, že jejich posláním je tvořit spokojenost a dodávat to nejlepší.

Firma nakupuje Kratom od velkoobchodního dodavatele, který se specializuje na dovoz Kratomu do České Republiky od roku 2006. Zakládají si na kvalitním uskladnění, čistotě a původu. To vše zajistí jeho vysokou kvalitu.

5. místo

Herbal Store

Proč jsem zvolila e-shop Herbal Store?

Herbal store je e shop, který se zabývá prodejem bylinných preparátu a produktů zdravého životního stylu. Naleznete zde mnoho výrobků od čajů, vitálních hub, ajurvédských produktů, CBD až po ořechy. Na e shopu můžete vyhledávat podle druhu, který vás trápí a rovnou vám budou nabídnuté produkty vhodné právě pro vaše trápení.

Co se týče kratomu, tak si zde můžete vybrat ze spousty druhů – Kratom Bali Green, Kratom Bali Red, Kratom Bali Yellow, Kratom Bali White, které jsou přímo z Bali, nebo
Kratom Maeng Da Green / White / Red / Yellow, které jsou z Thajska a mnoho dalšího.

6. místo

Kratomuj

Proč jsem vybrala Herbal Store?

Kratomuj je nápaditý e-shop s letitou tradicí. Cílem je zavést klienty do světa Kratomu a ukázat o jakou látku se jedná, představit ji světu. Od roku 2017 získala tato společnost mnoho zkušeností a praktických znalostí z kratomového světa. V roce 2018 navštívil tým svého dodavatele v Indonésii, abych se ujistili, zda je kvalita opravdu taková, jaká se traduje. A hle, byla! Samozřejmostí je nicméně také pravidelné testování, kterým dodávaný kratom kratom prochází.

7. místo

Nejlepšíkratom.cz

Proč jsem sem umístila e-shop Nejlepšíkratom.cz ?

E-shop nejlepsikratom.cz byl založen v roce 2020, ovšem jeho spolumajitel kratom objevil již v roce 2013. 

„Na základě mých dlouholetých zkušeností jsem se rozhodl, že zúročím své zkušenosti a znalosti o kratomu a začnu sám s jeho prodejem. Tento sen jsem si splnil a tak nás máte tady 🙂 Troufám si říci, že v tuto chvíli prodáváme jeden z nejlepších kratomů na trhu. Vybere si u nás každý a hlavně za rozumné ceny.“

Na webu můžete koupit všechny možné druhy kratomu, jako bílý, zelený, žlutý, zlatý či červený, a kromě toho zde pořídíte i některé konopné produkty. 

Na e-shopu se i můžete dočít, že si jde kratom vypěstovat i doma a mnoho dalších zajímavých informací.

8. místo

I love Kratom

Proč je tu I love Kratom?

Tato firma je na trhu od roku 1995, což je už nějaký ten pátek. Od roku 2018 dováží různé druhy kratomu do České republiky a následně je prodává na e-shopu.

Všechny jimi nabízené odrůdy jsou v prvotřídní kvalitě, tedy v takové kvalitě, v jaké se užívají v Indonésii k dalšímu zpracování.

Měli možnost nahlédnout na proces pěstování, sušení a mletí přímo u domorodých profíků. Slovo dalo slovo a díky nim se dostává i k nám, do Čech.

9. místo

Kratomit

Proč jsem zvolila Kratomit?

Tento český internetový obchod se specializuje výhradně na prodej kratomu a šíření informací o něm. Na e shopu najdete mnoho cenných informací.

Můžete si zde vybrat z kratomu různých druhů, jako například bílý, červený, zelený, žlutý, zlatý a tak dále. Kratom si můžete zakoupit i v kapslích. Kromě kratomu zde ale pořídíte i třeba CBD, CBG a jiné konopné produkty, nebo i různé doplňky stravy a bylinky, jako ženšen, matchu, šafrán a další.

10. místo

Král Kratomu

Proč se tu objevuje Král Kratomu?

Král Kratomu je další z e-shopů, na kterých můžete najít kratom. E-shop je zatím malinký, takže na něm naleznete vesměs pouze kratom, který je ale mimořádně kvalitní:

„Prodáváme kratom pouze nejvyšší kvality. Našim zdrojem je dodavatel, který má výbornou pověst na mezinárodním trhu. Plantáže, z kterých je náš kratom mají již dlouholetou tradici ve výrobě této přírodní síly. Například naše odrůda Maeng da se pěstuje na plantáži se 14 letou tradicí.Takto sklizený kratom má větší množství aktivních látek (alkaloidů) a to dodává mimořádnou kvalitu.“

Závěrem

Pokud vás kratom zaujal a chcete si ho pořídit, našla jsem pro vás 10 nejlepších e-shopů, které se na jeho prodej specializují. Vítězi jsou pak první tři internetové obchody Ráj Kratomu, Rage Fitness (kde koupíte i další zajímavé produkty včetně CBD) a Kryptonit kratom.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Mitragyna speciosa

[10] Diplomová práce (SK): Rastliny vo výživových doplňkoch

[11] Healthline (ENG): Kratom: Is It Safe?

[12] PubMed Central (ENG): Kratom—Pharmacology, Clinical Implications, and Outlook: A Comprehensive Review

[13] PubMed Central (ENG): Current perspectives on the impact of Kratom use

[14] PubMed Central (ENG): Following “the Roots” of Kratom (Mitragyna speciosa): The Evolution of an Enhancer from a Traditional Use to Increase Work and Productivity in Southeast Asia to a Recreational Psychoactive Drug in Western Countries

4.7/5 (Počet hlasů: 76)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »