Co je to výživové poradenství a jakého poradce vybrat?

Kdo jsou to výživoví poradci?

Jak už název napovídá, výživoví poradci, neboli nutriční specialisté jsou lidé, kteří radí ostatním v oblasti stravy. Většinou vám sestavují jídelníčky, vysvětlují jaké látky je dobré přijímat a nebo vám dávají různé tipy.


Proč za výživovým poradcem vlastně jít?

Taková návštěva poradce může mít mnoho důvodů

  • Potřebujete zhubnout
  • Chcete přibrat / nabrat svalovou hmotu
  • Cítíte se nezdravě z důvodu stravování a nevíte kde začít
  • Chcete změnu, ale nevyznáte se v termínech a látkách
  • Máte problémy se stravováním
  • Jednoduše chcete změnit své stravovací návyky

K návštěvě poradce je mnoho důvodů – všechny se však dají shrnout následovně: Jednoduše je vaším cílem změnit své stravovací návyky ať už jakýmkoliv působem a z jakéhokoliv důvodu.

Nutriční specialisté vám pomohou začít, zorientovat se v jídelníčku a v tom, co je pro vás správné.


Námi doporučeno – Výživové poradenství Naturhouse

Pročesali jsme pro vás internet a vyhledali pro vás nejlepší výživová poradenství.

Výživové poradenství Naturhouse skončilo na prvním místě ať už dle srovnání nejlepších výživových poradenství, tak i dle spousty dalších zdrojů a osobních zkušeností.

Jejich přístup je přesně takový, jaký by měl být, poradci se vám skutečně věnují a zajímají se o vás. Jídelníček vám zprvu jen lehce upraví a postupně vás směřují správným směrem.


Co by vám měl výživový poradce říct?

Nutriční specialisté by se vás v první řadě měli pořádně vyptat na vaše veškeré stravovací návyky. Měli by vás vyzpovídat ze všeho co jíte, pijete a celkově přijímáte. Na základě těchto podrobných  informací by vám měli vytvořit jídelníček přesně na míru tak, aby vám seděl. Jídelníček by se neměl nijak extrémně a zásadně lišit od toho, na který jste zvyklí.

Správně by vám měl výživový poradce z jídelníčku vytáhnout ty nejnezdravější látky, Nejhorší sacharidy a tuky a nahradit je vhodnějšími potravinami.


Na co si dát pozor?

Pokud se rozhodnete k výživovému poradci zajít, dejte si pozor, aby jednal následovně:

Jídelníček vám sestaví skutečně z informací, které mu podáte – pokud vám prostě strčí předpřipravený jídelníček pro 30. letou ženu o váze 75 kg a více vám k tomu neřekne, je to špatně. Jestliže jste zvyklí jíst například hodně masa a pečiva a jídelníček by se skládal ze samých luštěnin a zeleniny, stejně u toho nevydržíte, nebudete se cítit lépe a zbytečně vyhodíte peníze za něco, co stejně nebudete dodržovat.

Dále se také zaměřte na to, aby vám výživový poradce skutečně vysvětlil proč se něco nějak má a proč právě tuto potravinu, kterou jste doteď nejedli zařadil do vašeho jídelníčku.

Díky těmto krůčkům za nějakou dobu nutričního specialistu potřebovat nebudete, protože se sami naučíte jak si jídlo ohlídat.


Jak se připravit?

Pokud jste se tedy rozhodli k výživovému poradci zajít, rozhodně a zásadně nelžete a nezapírejte, co denně sníte a kolik toho je. Správný specialista vám totiž stravu tvoří na základě těchto informací. A pokud mu je nepodáte, vytvoří vám zbytečně jídelníček, který vám vyhovovat nebude a s největší pravděpodobností ho nebudete schopni dodržet.

Tito lidé zde nejsou od toho, aby vám zakazovali jíst, naopak jsou zde od toho, aby vám pomohli. Pokud jste zvyklí, že si každé odpoledne dáte dortík a po večeři balíček chipsů, řekněte to. Specialista vám třeba ze začátku nechá jeden den dortík, druhý den chipsy a postupně budete vysazovat další a další – pokud budete chtít. Jsou to poradci – samotné stravování už je potom jen na vás!

Napsat komentář

two × 4 =