11 nejlepších a nejúčinnějších masek na vlasy – recenze

Shrnutí: Víte, že maska může významně zlepšit kvalitu vašich vlasů? Abyste se o tom mohli přesvědčit, srovnala jsem pro vás jedenáct kvalitních masek na vlasy, co jsou na našem trhu k mání. Které to vyhrály?

V článku se dále dozvíte:

Vše o vlasové péči – proč se hodí do ní zahrnout právě masku? Jakou masku si můžete vyrobit sami doma? A v čem se liší maska od kondicionéru?

TOP  1. místo

Hairburst Maska pro dlouhé a zdravé vlasy

Orientační cena: 840 Kč

Maska od Hairburst je jedna z nejlepších na trhu. Nejen, že obsahuje přírodní složky, jako je třeba avokádový olej, ale je opravdu jemná, příjemná, snadno se nanáší, užívá, vymývá, hezky voní a hlavně: skutečně funguje.

2. místo

Annemarie Börlind Intenzivní maska

Orientační cena: 370 Kč

Protože se jedná o intenzivní masku na vlasy od přírodní značky Annmarie Börlind a jejími hlavními účinnými látkami je extrakt z cukrové řepy a ricinový olej, které vlasy intenzivně vyživují.

3. místo

VENIRA maska na vlasy pro lesk a hebkost

Orientační cena: 400 Kč

Jelikož okamžitě vyhlazuje roztřepené vlasy, dodává jim hydrataci a lesk. Jde o přírodní produkt, který vlasy vyživí a dodá sílu celému vlasu od kořenu ke konečku. Vlasy se pravidelným používáním méně lámají a třepí.

Jednáct nejlepších masek na vlasy

Určitě víte, že vlas je jakási pokrývka pokožky, která může mít různé délky, barvy i struktury. Pokud se na to podíváme z chemického hlediska, tak zjistíme, že vlasy obsahují uhlík, vodík, kyslík, dusík, železo,měď, zinek, jód, 20 různých druhů aminokyselin, bílkoviny, tuky a asi 12 % vody. 

  • Uvádí se, že v průměru mají na hlavě nejvíce vlasů světlovlasí lidé, až okolo 140 000, a naopak nejméně rusovlasí, cca 80 000. Ale samozřejmě to nelze paušalizovat a aplikovat na všechny – co člověk, to originál, a tak se velmi často můžete potkat s pravým opakem. 
  • Každý vlasový kořínek má v průběhu své existence až 12 vlasů. Průměrná tloušťka vlasu je 42-95 mikrometrů.  Ženské vlasy jsou obecně silnější a hustší, než ty mužské, ovšem bez rozdílu na pohlaví má každý člověk pod pokožkou 2 až 5 milionů vlasových váčků. Počet a druh váčků je de facto jasný již od narozená.
  • Vlas roste přibližně 2 – 6 let a potom vypadne. Denně vypadne člověku asi 70 – 100 vlasů a je to zcela fyziologické a normální. Je to zkrátka proces. Takový koloběh života.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Jak se starat o vlasy?

Pokud chcete, aby byly vlasy krásné a halvně zdravé, je důležité jim věnovat péči. Masky mohou být jedna z možností, jak toho docílit.

  • Žijeme v době, kdy nic není problém a na trhu je řada různorodých rad i produktů. Možnosti jsou takřka nekonečné. Stav svých vlasů můžete zkonzultovat s kadeřníkem, poradit se o produktech a to samé i na specializovaných e-shopech, kde je možné prostřednictvím chatovacího okénka zjistit o produktu mnohem více.
  • Obecně je velmi důležité, jakým způsobem pracujete s vlasovou kosmetikou, a jak ji následně nanášíte do vlasů.
  • U mytí vlasů zkuste dodržovat pravidlo, že byste měli vlasy mýt dvakrát, a to masážními krouživými pohyby tak, abyste promasírovali pokožku celé hlavy, čímž ji krásně prokrvíte. Poprvé smyjete nečistotu a špínu z povrchu vlasu, podruhé myjete vlasy více do hloubky. 
  • Po mytí vždy použijte kondicionér. Ačkoliv to může vypadat jako banalita, opak je pravdou. Kondicionér vlas uzavře. Pokud vlas neuzavřete, zůstane zranitelný a hned po mytí do něj nasbíráte nečistoty, špíny, prach, kouř či smog.
  • Po kondicionéru následuje maska, která ho však nenahrazuje. Ideální je masku používat cca 1× týdně, neuvádí-li výrobce jinak, vždy ale až po kondicionéru. Po působení masky je důležité vlasy opět důkladně opláchnout – pokud se tedy nejedná o bezoplachovou masku.
  • Následně nezapomeňte vlasy vyfoukat. Když byste nechali vlasy uschnout jen tak na vzduchu, vznikne na pokožce hlavy vlhké prostředí, které je mokvavé. Může docházet k plísním, které se projevují v podobě lupů.

Co jsou to masky na vlasy?

Masky na vlasy jsou podpůrná péče pro to, aby byla vaše kštice zdravá a krásná na pohled. Nejdůležitější je vybrat tu správnou. Pokud si nejste jisti, nebojte se zeptat svého kadeřníka, který dokáže typ vašich vlasů definovat a na tomto základě masku doporučit.

  • Vlasoví specialisté se shodují na tom, aby se masky braly o něco vážněji. Dokonce doporučují, aby se používaly tak často jako šampon a kondicionér. Maska může být klíčový prostředek v péči o vlasy z toho důvodu, že obsahuje vysokou koncentraci užitečných ingrediencí a pomůže nasytit vlasy do hloubky.

Jak masku na vlasy používat?

Je dobré dbát na doporučení a pokyny výrobce. U každé masky to může být trošku jinak. Pokud si nejste jisti, jak často masku používat, zvolte zdravou zlatou střední cestu cca 1 – 2× za týden. Pokud chcete docílit trvalého efektu, používejte pečující produkt pravidelně.  

Jak na to?

  1. Vlasy umyjte jako obvykle a pak ručníkem trochu osušte.
  2. Masku naneste na vlhké vlasy a nechte působit po dobu přibližně 5-10 minut. Ideální je masku nanést s pomocí hřebene se širokými zuby a pak si kolem hlavy omotat ručník či fólii. Teplo pomůže aktivovat ingredience a maska je tak účinnější.
  3. Vlasy pořádně opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou.

Domácí recepty na masky na vlasy

Víte, co je asi největší výhoda masek? Že si je můžete poměrně snadno vyrobit i doma. Můžete použít například různé oleje, které mají nespočet příznivých účinků na stav vlasů.

Které oleje vlasům pomáhají?

Tento olej vlasy vyživuje a regeneruje, zlepšuje jejich elasticitu a chrání je při nadměrném vystavování teplu.

Avokádový olej umí zajistit hydrataci pokožky hlavy, pomáhá jejich růstu a celkově je posiluje.

Říká se, že tento olej má antibakteriální účinky a pokožka hlavy je díky němu chráněna před infekcemi, které mohou být příčinou vzniku lupů.

Jojobový olej hydratuje pokožku hlavy a posiluje vlasové folikuly, dokáže vyčistit pokožku od odumřelé kůže a nečistot.

Tento méně známý olej vlasy posiluje, hydratuje a čistí pokožku.

Dodává vlasům lesk a objem a zlepšuje jejich pružnost, tím pádem se lépe rozčesávají.

Tento olej je klasika, která nezklame. Vlasům dodává důležité živiny, posiluje a dodává lesk.

Čistí pokožku hlavy a vlasy hydratuje, podporuje jejich růst, dodává jim živiny a chrání je před vypadáváním.

Jaké další recepty na domácí masky můžete zkusit?

Budete potřebovat jablečný ocet a vlažnou vodu.

Smíchejte 2 lžíce octa se dvěma šálky vody a touto směsí přelijte již umyté vlasy, které už nemusíte dále oplachovat.

Připravte si pivo a vaječný žloutek.

Smíchejte 50 ml piva s jedním žloutkem a směs poté nanášejte na mokré vlasy. Nechte působit cca 30 minut a poté opláchněte.

Budete potřebovat banán, med a olivový olej.

Rozmixujte jeden banán se lžící medu a oleje. Naneste na vlasy a nechte cca 20 minut působit. Poté smyjte.

Připravte si med a bílý jogurt.

Jeden kelímek bílého jogurtu smíchejte se lžičkou medu a naneste na vlhké vlasy, které po 15 minutách opláchněte.

Jaký je rozdíl mezi kondicionérem a maskou?

Jak jsem již uvedla výše, kondicionér je důležitý z toho důvodu, že uzavře vlas.

Kondicionér by neměl chybět v základní péči o vlasy a používat ho vždy, když používáte šampon. Pokud by došlo k jeho absenci, tak by vlasy byly náchylné na poškození, lámání a třepení.

Jedná se o podpůrný přípravek, který dokáže cíleně působit tam, kde je to potřeba. Maska obsahuje velkou koncentraci aktivních látek, které dopomohou ke zdravým a hezkým vlasům. Podle typu vlasů a účelu můžeme vybírat například z těchto masek:

  • Na suché vlasy
  • Na mastné vlasy
  • Na zničené vlasy
  • Na barvené vlasy
  • Regenerační masky
  • Obnovující masky
  • Hydratační masky
  • Proti vypadávání vlasů

1. místo

Hairburst Maska pro dlouhé a zdravé vlasy

Účinná, hydratační, hluboce výživná a oblíbená maska na vlasy, která podporuje růst, zlepšuje lesk či hebkost a celkově chrání vlasy.

Orientační cena: 840 Kč

Proč je maska Hairburst na 1. místě?

Protože se zdá být naprosto univerzální a vhodná pro různé typy vlasů. Vlasy silně vyživuje, hydratuje a zlepšuje jejich vzhled, lesk a také třeba hebkost. Má jedinečné složení, v jehož čele stojí extrakty z avokádového oleje, černého ovsa a kokosu. Avokádový olej má schopnost dostat se dovnitř vlasu a vyživit jej zevnitř, čímž pomáhá jednak předcházet, ale také napravovat nejčastější problémy namáhaných vlasů – třepení konečků a krepatění. V neposlední řadě také podporuje vlasový růst.

Uživatelské recenze

Na stránkách hairburst.com ohodnotilo masku spoustu recenzentů a udržuje si tu téměř plný počet hvězdiček. Při čtení jednotlivých recenzí jsem často narazila na to, že jsou po pravidelném používání vlasy více hebké a lesklejší. Na Amazonu se hodnocení také pohybuje vysoko a uživatelé také potvrzují, že jsou jejich vlasy hladší a měkčí (i ty odbarvované).

Další info

Díky extraktu z černého ovsa, který je schopen na sebe vázat vodu, jsou vlasy hladší, lépe se rozčesávají a jsou lesklejší. Podobnou schopnost má i kokosový extrakt, který vlasům dodává hloubkovou hydrataci a hedvábnou strukturu. Vlasy jsou jemné a lesklé, ale nemají tendenci k maštění. Masku používejte na mokré, umyté vlasy, řádně ji rozprostřete po celých délkách a nechte 5 až 10 minut působit. Poté důkladně smyjte. Produkt o objemu 220 ml pořídíte za cca 840 korun.

2. místo

Annemarie Börlind Intenzivní maska ​​pro všechny typy vlasů

Intenzivní vlasová maska s mandlovým olejem, který posiluje vlasy a zklidňuje pokožku.

Orientační cena: 370 Kč

Proč je intenzivní maska na vlasy od Annemarie Börlind na 2. místě?

Protože obsahuje uníkátní složení z cininového a mandlového oleje, výtažku z cukrové řepy, patentovaný Natural Oil Komplex a olej z pracaxi, amazonského ovoce. To vše se stará o to, aby byly vlasy hloubkově vyživené, uhlazené, hydratované, lesklé a snadno se rozčesávaly. Kromě toho, že jsou vlasy krásnější na pohled, jsou díky obsaženému pšeničnému proteinu silnější a pružnější.

Uživatelské recenze

Na oficiální facebookové stránce značky má Annemarie Börlind téměř stoprocentní kladné hodnocení. Pochvalují si vysokou kvalitu produktů (nejen na vlasy, ale i na pokožku) a dobrou cenu, dobrá cena mě samotnou také mile překvapila. Na e-shopu annemarieborlind.cz si recenzentka pochvaluje pěknou vůni masky a velmi dobrou hydrataci. I na Heurece se objevuje pochvalné hodnocení, že masky stačí malé množství a že ji uživatelka používá jako kondicinonér a má vlasy „lesklé, poddajné, vyživené“.

Více informací

„Pokud to nemohu sníst, nedám si to na pokožku,“ řekla zakladatelka značky. Annemarie Börlind je veganská, přírodní kosmetika s šedesátiletou tradicí. Rodina, která firmu založila a po níž se značka jmenuje, začala s podnikáním poté, co si Annemarie – polovina zakladatelského dua, vyrobila masku na svou problematickou pleť a zjistila, že jí pomáhá. Dnes značku vede již třetí generace. Značka je udržitelná a má několik certifikátů. Masku pořídíte pod 400 korun.

3. místo

VENIRA maska na vlasy pro lesk a hebkost

Maska se čtyřmi aktivními látkami a arganovým olejem s vůní melounu pro hebké a lesklé vlasy.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je maska na vlasy pro lesk a hebkost od Veniry na 3. místě?

Protože jeho hlavní složkou je stoprocentně přírodní arganový olej, který dodává vlasům lesk, ale nemastí je ani nijak nezatěžuje. Další složkou je aminokyselinový komplex, který se dostane do vlasové pokožky, kterou vyživí a hydratuje. O hydrataci a výživu se stará také Emolid CC. Ten chrání vlasy před ztrátou vlhkosti a také posiluje kožní bariéru. A další skvělou látkou je neossance hemisqualane, která se prokazatelně podílí na menší lámavosti a třepení vlasů. A to o 29 %.

Uživatelské recenze

Na stránkách venira.cz je na tuto masku uvedena velmi hezká recenze, kde zaznívá spokojenost s hydratací poškozených odbarvených vlasů. I na Heurece jedna uživatelka píše, že má po masce vlasy vyživené a lesklé. Obecně jsou na webu na vlasové produkty od Veniry velmi pochvalné recenze s fotografiemi před užíváním a po. Mimo jiné se mi také velmi líbí, že se značkou Venira je na zbozi.cz spokojeno 99 % recenzentů.

Dále o produktu

Co je poslední nezmíněnou aktivní složkou? Aquarich! Látka, která obsahuje důležité proteiny, aminokyseliny a polysacharidy získané z oblíbeného černého ovsa. Aguarich vlasy regeneruje a hloubkově hydratuje. Do umytých mokrých vlasů aplikujte masku, nechte tři minuty působit a smyjte. Až poté naneste kondicionér, aplikováním masky před kondicionérem, který vlasy uzavírá, se do vlasů dostanou potřebné živiny. Voňavou masku pořídíte asi za 400 korun.

4. místo

laSaponaria Maska na vlasy pro hydrataci a lesk

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala masku na vlasy pro hydrataci a lesk od laSaponaria?

Protože se jedná o 100% přírodní produkt, který se stane záchranou všem, kteří bojují s vysušenou hřívou. A potvrzují to i pochvalné recenze na Heurece a Zboží.cz

Maska krásně voní po cistrusech díky esenciálnímu oleji z citronu, který jim dodává lesk. Dále obsahuje arganový a babassu olej, přírodní hydrosacharidy, extrakt z amly a heřmánku, ale také jojobový olej. Tento mix blahodárných látek dodává vlasům potřebnou hydrataci, zjemňuje je, takže se stanou poddajnější. Kromě toho jsou v produktu přítomná také čekanková probiotika, která posilují pokožku hlavy.

Balení o objemu 150 ml vás vyjde na cca 300 korun.

5. místo

MÁDARA maska na vlasy

Orientační cena: 620 Kč

Proč jsem vybrala masku na vlasy od Mádary?

Maska na vlasy, Repair & Dry Rescue od lotyšské značky MÁDARA docílí toho, že budou vaše vlasy lesklejší, měkčí a chráněné před vyblednutím barev.

Tato maska je na olejové bázi a výtažku z lišky obecné. Vyživuje, napomáhá ozdravování vlasových vláken a zachovává vysoký lesk barvy. Obnovuje lipidovou matrici a zlepšuje ochranu vlasů před mechanickým a tepelným poškozením.

180 ml můžete pořídit za necelých 620 korun.

6. místo

Maska na vlasy Hair of Gaurí

Orientační cena: 330 Kč

Čím mě zaujala maska Hair of Gaurí od Voono?

Zcela přírodní maska na vlasy Hair of Gaurí od výborné značky Voono se skvěle hodí pro tmavé vlasy. Obsahuje totiž 1% henny, čímž pomáhá udržet tón barvy.

Krom toho má maska výborné účinky na mastné vlasy, obsahuje blahodárné bylinky a látky jako Amla, Shikakai, Arnica, Brahmi, růžové okvětní lístky a další. Skvěle se hodí i pro celkovou regeneraci vlasů, pomáhá odrtraňovat lupy, účinně detoxikuje pokožku hlavy a podporuje zdravý růst vlasů. 

Produkt je ve formě prášku, který smícháte s vodou, nanesete na vlasy a necháte působit po dobu 30 minut.

7. místo

Maria Nila Colour Refresh

Orientační cena: 720 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula také pigmentovanou masku od Maria Nila?

Jelikož jde o velmi jemnou a vyživující masku, která obsahuje fialové pigmenty, které neutralizují žluté a zlatavé tóny ve vlasech, ale nejsou permanentní – postupně se z vlasů vymívají (výrobce udává, že vydrží přibližně 4 až 10 umytí). Tato maska je skvělá, když chcete dosáhnout platinové blond. Můžete ji ale aplikovat i na tmavé vlasy a získat tak chladný tmavý tón.

Další předností masky je její složení, v němž najdete arganový olej, který vlasy vyživuje a zjemňuje. Kromě toho je 100% veganská a obsahuje minimálně 85 % přírodních složek.

Maska se používá tak, že šamponem umyté vlasy vysušíte ručníkem a rozdělíte na menší prameny. Pomocí přiložených rukavic pak naneste masku na všechny vlasy nebo jen na vybrané prameny a necháte ji působit 3 až 10 minut (záleží, jak velkou intenzitu obarvení požadujete). Následně masku důkladně opláchnete a použijete kondicionér.

Cena masky je okolo 720 korun na 300 ml.

8. místo

Pura Vida Organic CBD kondicionér a maska

Orientační cena: 1300 Kč

Proč tu je CBD kondicionér a maska v jednom produktu od Pura Vida Organic?

CBD Kondicionér a maska na vlasy Pura Vida Organic obsahuje 1000 mg CBD.  To zpomaluje stárnutí buněk, napomáhá k jejich rychlejší regeneraci, urychluje hojení pokožky, hydratuje a obnovuje vlasová vlákna.

Základem kondicionéru je levandulová voda, která spolu s vitaminem B, rostlinným proteinem poskytuje extra výživnou a regenerační péči. Kondicionér napomáhá lehkému rozčesávání vlasů a obnovuje pevnost a lesk.

Značka Pura Vida Organic je organická, chorvatská CBD kosmetika, která získala certifikát COSMOS, který zaručuje čisté přírodní složení všech produktů a vysokou kvalitu výrobního procesu.

Cena kondicionéru je necelých 1300 korun za 100 ml.

9. místo

Kérastase Résistance Masque Thérapiste

Orientační cena: 1000 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala tuto masku od Kérastase?

Tato maska od značky Kérastase je speciálně navržená pro intenzivní péči o velmi slabé a poškozené vlasy. Obsahuje množství  přírodních výtažků a zanechává vlasy posilněné, výrazně zdravější a příjemně hladké na dotek.

Kérastase Paris patří pod mateřskou společnost L'Oréal Group a na trhu úspěšně působí již od roku 1964. Značka tvoří jedinečné revoluční produkty vyvinuté speciálně na míru pro každý typ vlasů. 

Cena je cca 1000 korun za 200 ml.

10. místo

Wella Professionals Fusion

Orientační cena: 640 Kč

Proč jsem vybrala obnovující masku od Welly?

Intenzivní obnovující maska Wella Professionals Fusion regeneruje vlasy do hloubky, napravuje jejich strukturu a díky technologii Silksteel posiluje vlasová vlákna. Tato maska vlasy regeneruje, hydratuje, posiluje a obnovuje jejich strukturu. 

Maska o objemu 500 ml stojí cca 640 korun.

11. místo

Regenerační sérum Curapil

Orientační cena: 450 Kč

Čím zaujalo sérum na vlasy od Curapilu?

Závěrečné bezoplachové sérum od značky Curapil je výborným pomocníkem při zničených vlasech. Nejen že vlasy regeneruje, hydratuje, obnovuje a chrání, ale také pomáhá obnovit jejich krásu, protože umí bojovat se zničenými vlasy či roztřepenými konečky. 

Sérum obsahuje kyselinu hyaluronovou, která pomáhá regeneraci, vyživuje vlákno a je velice příhodná i pro pokožku hlavy, jelikož zpomaluje proces stárnutí, dále obsahuje keratin, což je bílkovina, kterou naše vlasy potřebují jako sůl, jelikož jde o základní stavební kámen vlasu. Krom toho obsahuje například Bavlníkový olej, BIO arganový olej, vitamin B5, Panthenol a mnoho dalších vlasům příznivých látek.

Sérum se používá až po umytí vlasů a použití kondicionéru, na závěr. Díky praktické pumpičce vymáčkněte trochu séra a naneste jej do vlhkých umytých vlasů. Sérum můžete nanést jak na zničené konečky, tak i po celé délce vlasů. Sérum neoplachujte, nechejte ho na vlasech.

Závěr

Masky na vlasy by se měly brát jako standard pro udržení krásných a zdravých vlasů. Abyste našli ideální masku přesně pro vás, je dobré znát typ vašich vlasů a vědět, čeho s ní chcete docílit.

Můžete se poradit s kadeřníkem a společně vybrat vhodnou masku nebo se inspirujte mým výběrem kvalitních masek výše v článku. Za sebe vřele doporučuji masku pro dlouhé a zdravé vlasy Hairburst, která vlasy po všech stránkách vyživí, takže budou lesklejší, silnější, budou se méně lámat a rychleji růst. Skvělá je také intenzivní maska Annemarie Börlind, která je vhodná pro jakýkoliv typ vlasů. A každému, komu voní melouny, bude určitě vyhovovat VENIRA maska na vlasy pro lesk a hebkost se čtyřmi účinnými látkami a blahodárným arganovým olejem.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vlas

[2] Healthline (ENG): Everything You Need to Know About Using a Hair Mask

[3] Healthline (ENG): 18 Hair Mask Ingredients for Dry, Damaged Hair

[4] PubMed Central (ENG): Hair Cosmetics: An Overview

[5] PubMed Central (ENG): Health improvement of human hair and their reshaping using recombinant keratin K31

4.8/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »