Shrnutí: Kondicionér je důležitou součástí péče o vlasy, který byste měli aplikovat po každém umytí vlasů šamponem. Na trhu najdete nepřeberné množství kondicionérů a abych vám výběr ulehčila, sestavila jsem pro vás srovnání jedenácti výborných kondicionérů. A které jsou ty nejlepší?
- První místo má Olaplex N°5 Bond Maintenance, což je posilující kondicionér pro hydrataci a lesk na všechny typy vlasů, který je uživatelsky velmi oblíbený a je vhodný i pro vegany.
- Na 2. místo jsem vybrala laSaponaria Kondicionér s moringou a slunečnicí, který je přírodní a BIO a hodí se předvším pro suché vlasy.
- Třetí místo si vysloužil Venira kondicionér s kolagenem pro všechny typy vlasů, který je bohatě vyživuje a působí proti jejich poškození. Navíc krásně voní po mangu a liči.
V článku si dále přečtěte:
Vše o kondicionérech – jak fungují, proč je důležité je používat a jak na to, jaké druhy máte k dispozici. Také jsem pro vás sepsala tipy pro zdravý růst vlasů a dva „recepty“ na domácí masku na vlasy.
Olaplex N°5 Bond Maintenance
Protože jde o výborný posilující kondicionér, který obnovuje a hydratuje zejména poškozené a křehké vlasy (ale je vhodný pro jakýkoliv typ vlasů). Také vlaůsm dodává krásný lesk a má veganské složení bez sulfátů, barviv a lepku.
Lasaponaria kondicionér s moringou a slunečnicí
Jelikož se jedná o 100% přírodní a BIO kondicionér pro suché vlasy, které obnovuje, posiluje a zanechává je výjimečně lesklé. To vše díky obsahu extraktů z moringy, slunečnice, lněného semínka a pomerančového květu.
Venira kondicionér
s kolagenem
Jde totiž o přírodní kondicionér pro všechny typy vlasů, poskytuje okamžitou výživu díky obsahu 23 účinných látek včetně kolagenu a hydrolyzovaného keratinu. Vlasy zanechává lesklé, pružné a krásně ovoněné tóny manga a liči.
Jedenáct nejlepších kondicionérů
- Olaplex N°5 Bond Maintenance 750 Kč (250 ml)
- Lasaponaria kondicionér 220 Kč (150 ml)
- Venira kondicionér s kolagenem 500 Kč (300 ml)
- Vielö Bio kondicionér 800 Kč (250 ml)
- Nobilis Tilia Výživný balzám 300 Kč (200 ml)
- Urtekram Nordic Berries 200 Kč (250 ml)
- Kvitok tuhý kondicionér 270 Kč (50 g)
- Mádara Grow 400 Kč (175 ml)
- Framesi Morphosis Sublimis Oil Conditioner 400 Kč (250 ml)
- Sinergy B.iO Volumizing Conditioner 350 Kč (250 ml)
- Kondicionér Curapil 350 Kč (200 ml)
Co je to kondicionér?
Péče o vlasy je velmi důležitá. Myslete na to, že je to součást naší osobnosti, naší fyzické schránky. Zdravé a krásné vlasy dokáží přijímat nervové vzruchy z okolí a jsou tak silný nástroj intuice.
- Kondicionér by měl být součástí základní výbavy vlasové péče a to spolu s šamponem a maskou. Tento přípravek by měl obsahovat látky, které vlasy zdravě hydratují a posilují v jednom tahu.
- Říká se, že šampony mohou narušit svrchní šupinatou vrstvu vlasu. Proto je nutný kondicionér, který vlasy následně obalí a uhladí.
- A co vlastně slovo „kondicionér“ znamená? Doslova je to „navrácení do řádného stavu“. Zkrátka a jistě, po použití kondicionéru se vlasy mnohem lépe rozčesávají. Pokud použijete jen šampon, může vám v ruce, potažmo na hřebenu, zůstat velké množství vlasů, což určitě nechcete.
Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.
Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:
- Ochrana vlasů před sluncem: 11 top sprejů na vlasy s UV filtrem
- Co na zničené vlasy? 10 tipů na nejlepší přípravky na zničené vlasy
- 17 nejlepších vitamínů proti vypadávání vlasů – recenze
- 14 nejlepších šamponů na suché vlasy – recenze
- 14 nejlepších přípravků proti vypadávání vlasů – recenze
- 14 nejlepších olejů na vlasy – recenze a diskuze
- 13 tipů na nejlepší sérum na řasy – srovnání, recenze a zkušenosti
- 13 nejlepších vitamínů na vlasy – recenze a zkušenosti
- 13 nejlepších vitamínů na růst vlasů – recenze a tipy
- 13 nejlepších šamponů a přípravků proti lupům ve vlasech – recenze
- 13 nejlepších kolagenů na vlasy – recenze a diskuze
- 12 tipů na nejlepší vlasovou kosmetiku – srovnání a recenze
- 12 tipů na nejlepší lak na vlasy – recenze a diskuze
- 12 tipů na nejlepší hydratační šampon na vlasy
- 12 nejlepších vitamínů a výživ na nehty – recenze a srovnání
- 12 nejlepších suchých šamponů – recenze a zkušenosti
- 12 nejlepších šamponů a přípravků proti vším – recenze
- 12 nejlepších přípravků pro podporu růstu vlasů – recenze
- 11 tipů na nejlepší silver šampon a fialový šampon
- 11 tipů na nejlepší šampon na poškozené vlasy – diskuze
- 11 nejlepších šamponů na vlasy – recenze a zkušenosti
- 11 nejlepších šamponů na mastné vlasy – diskuze
- 11 nejlepších šamponů na jemné vlasy – recenze
- 11 nejlepších přípravků na podporu růstu vousů – recenze
- 11 nejlepších olejů na vousy – srovnání a recenze
- 11 nejlepších barev na vlasy (přírodních) – recenze a diskuze
- 11 nejlepších a nejúčinnějších masek na vlasy – recenze
- 10 tipů na nejlepší termoochranu na vlasy – recenze
- 10 tipů na nejlepší fialovou (a silver) masku na (blond) vlasy
- 10 tipů na nejlepší bezoplachový kondicionér na vlasy – recenze
- 10 nejlepších zrzavých barev na vlasy – recenze
- 10 nejlepších šampuků a tuhých šamponů na vlasy – recenze
- 10 nejlepších šamponů na barvené vlasy – recenze a srovnání
- 10 nejlepších kartáčů na vlasy – srovnání a recenze
- 10 nejlepších hnědých barev na vlasy – recenze
- 10 nejlepších černých barev na vlasy – recenze
- 10 nejlepších blond barev na vlasy – recenze a tipy
Jaké jsou druhy kondicionérů?
Podle typu svých vlasů můžete vybrat vhodný kondicionér či šampon. Když si nevíte přesně rady s tím, jaké vlasy máte, zeptejte se své kadeřnice. Existují tedy přímo specifikované kondicionéry na suché, mastné či normální vlasy. Kromě toho můžete ještě vybírat z různých forem tohoto přípravku:
Základní kondicionéry umí pokrýt vlas jemňoučkým povlakem, zahladí je, dodají mu lesk a usnadní rozčesávání. Můžete je použít na všechny typy vlasů.
Používají se před stylingem vlasů a umí vytvořit ochrannou bariéru proti škodlivým účinkům tepla.
Můžete je používat jako klasický kondicionér, ale bez problémů i samotné na navlhčené vlasy, například do konečků. Vlasy intenzivně a do hloubky ošetří.
Pomáhají vlasům udržet přirozené množství vody tím, že ji doplňují tam, kde je to nutné. Tento typ kondicionéru se doporučuje používat u roztřepených, suchých či nepoddajných vlasů.
Pozor, stále se jedná o kondicionéry, i když se nesmývají. Umí udržet vláčnost a zároveň snížit statickou elektřinu.
Jak se kondicionér používá?
Kondicionér se používá jako druhý v řadě, ihned po šamponu. Na vlasech se nechává malou chvilku cca minutu, i když účinky jsou takřka okamžité. Kvalitní kondicionér by měl být součástí vaší vlasové rutiny. Vlasy hezky hydratuje, zanechá je hebké, vláčné a usnadňuje rozčesávání. Jakmile kondicionér vetřete do umytých, mokrých vlasů, opláchněte ho a může následovat buď styling, popřípadě tepelná ochrana či jiná následná péče.
- Možná jste o tom ještě neslyšeli, ale kondicionér chrání vlasy před poškozením ručníkem. A to není blud, je to fakt. Mechanické sušení vlasů ručníkem je může opravdu poškodit. Buďte tedy opatrní a vlasy jen jemně promačkejte, aby z nich vykapala přebytečná voda. Použití kondicionéru může toto riziko eliminovat.
- Nezapomínejte na to, že kondicionér je opravdu pro každého a to i tehdy, když máte krátké vlasy, je totiž naprosto základní přípravek pro udržení zdraví a kvality vlasů.
Jak často si mýt vlasy?
Popravdě, je to velmi individuální. Je to vlastně podobné jako s jídlem. Někdo jí každé dvě hodiny, jiný drží přerušovaný půst a další jí tři velké porce jídla za den. Co tělo, to unikát. A to samé platí i u vlasové péče.
Obecně ale existuje určitý interval, který vlasoví odoborníci považují za ideální a každý by ho měl dodržovat. Zjednodušeně je to pravidlo zlaté střední cesty – ani moc, ani příliš.
Mytí vlasů každý den je přesně ta silná intenzita, která vlasovému vláknu spíše škodí, než prospívá. Vlasy tím zbytečně připravujete o jejich přirozený kožní maz a tím dochází k vysoušení pokožky.
To by zase mohlo být málo. I když pro někoho je to takový kritický bod, kdy si jde vlas umýt. Sedmý den by měla být opravdu hranice. Při nedostatečném mytí vlasů se totiž tvoří velké množství mazu, tím vzniká zápach, tvoří se lupy a vlasy mohou začít padat.
To je takový hezký kompromis. Je to interval, který by měl vyhovovat většině lidí. Vlasy mohou dýchat, tvoří si přirozené množství mazu, ale zároveň se ho nestihne vytvořit přespříliš.
Jak se o vlasy starat a co podporuje jejich zdravý růst?
Poraďte se se svou kadeřnici, jaký přípravek se hodí právě pro váš typ vlasů. Je lepší si nechat poradit odborníkem, než zkoušet přípravky a zatěžovat vlasy. Při mytí vlasů dávkujte šampon střídmě. Měla by stačit velikost o rozměru hrášku. Vlasy myjte po směru růstu vlasů od kořínků po konečky, nejprve krouživými pohyby u pokožky až po jemné mytí vlasových délek. Po celou dobu se držte ve směru růstu, aby se vlasy nezacuchaly.
Potom, co umyjete vlasy šamponem a důkladně smyjete, určitě nevynechte kondicionér. Jeho výhody jsme si popsali výše. Další volbou může být maska. Odborníci tvrdí, že maska vyživuje vlasy do hloubky, ale vlasové vlákno neuzavře, proto ji používejte před kondicionérem, pokud není na obalu produktu uvedeno jinak.
Nenechávejte vlasy volně uschnout na vzduchu, protože by v nich mohla začít růst plíseň. Pokud máte třeba máslo času, vysušte je alespoň u kořínků a konce můžete nechat volně doschnout. Je důležité vlasovou pokožku dokonale vysušit, aby nedocházelo ke vzniku plísní.
Po umytí zabalte vlasy do ručníkového turbanu a nechte do něho vsáknout vodu. Potom ji ještě jemně vymačkejte. Fén držte dál od vlasové pokožky a plně postačí studený vzduch.
Vlasy češte vždy jemně, nervěte je. Mějte s nimi trpělivost. Hlavní zásadou je česat od konečků ke kořínkům, ne opačně, jak bývá často zvykem. Pokud je budete česat odshora, vzniklý „cuchanec“ stáhnete dolů a bude velký oříšek ho rozčesat.
Zkuste si vybírat hřebeny a kartáče z přírodních materiálů jako je dřevo nebo kančí štětiny.
Vitamíny, minerály a výživové složky hrají velkou roli v celé oblasti lidského těla a nejinak je tomu i u vlasů. Aby byly krásné a zdravé, je třeba mít dostatek těchto látek:
- Zinek
- Bílkoviny
- Železo
- Vitamin D
- Vitamíny z řady B
- Měď
Jak vybrat správný kondicionér?
Ideálně podle typu vlasů a poté podle jeho formy (sprej, krém a podobně). A když vám bude nějaký vyhovovat, používejte ho bez problému roky, protože vaše vlasy si na kondicionér „nezvyknou“. Pokud máte pocit, že váš kondicionér už nefunguje, je to ve skutečnosti nejspíš tím, že se změnil váš typ vlasů. Pokud toto nastane, poraďte se s kadeřnicí na jiné alternativě.
- Nezanedbávejte ani prostudování složení vybraného produktu. Čím víc přírodních složek bude obsahovat, tím lépe.
Co škodí vlasům?
Vlas je naprosto regulérní část vašeho organismu. Živá část. Vlas žije svým životem a dokáže vám dát hezky najevo, pokud se mu něco nelíbí. Velký vliv na kvalitu vlasů může mít:
- Nezdravá strava
- Nemoc
- Stres
- Špatně zvolená vlasová kosmetika
- Nešetrné zacházení s vlasy jako je odbarvování, příliš horký fén, žehlení, moc těsné gumičky a podobně.
Tip na domácí masku na vlasy
Budete potřebovat:
- 1/2 sklenice kokosového mléka
- 3 lžíce olivového oleje
- 1 avokádo
Avokádo zbavte slupky a rozmačkejte. Přidejte k němu hezky promíchané kokosové mléko a olivový olej. Masku aplikujte od kořínků směrem ke konečkům a nechce působit cca 30 minut, poté důkladně opláchněte.
Budete potřebovat:
- 1/2 avokáda
- 2 lžičky tekutého medu
- lžíci olivového oleje
Avokádo oloupejte a rozmačkejte. Přidejte k němu dvě lžičky tekutého medu a olivový olej. Nechte působit 15 minut a poté smyjte. Aplikujte na vlasy 1 – 2× týdně.
1. místo
Olaplex N°5 Bond Maintenance
Výborný a uživatelsky velmi oblíbený posilující kondicionér pro hydrataci a lesk, vhodný pro každý typ vlasů.
Proč je kondicionér N°5 Bond Maintenance od Olaplex na 1. místě?
Jelikož se jedná o posilující kondicionér pro hydrataci a lesk vlasů. Hodí se zejména pro poškozené vlasy, kterým navrací ztracenou vláhu, pružnost a krásný vzhled, ale můžete je použít na jakýkoliv typ vlasů. Výjimečné účinky tohoto kondicionéru má na svědomí zejména patentovaná látka „bis-aminopropyl diglykol dimaleát“, která vlasy hydratuje a obnovuje vlasové vlákno, aniž by ho zatížila.
Uživatelské recenze
Velmi pozitivně mě zaujalo, že uživatelé tento kondicionér hodnotí velmi kladně. Například na Heurece má dokonce označení „TOP 1“ a lidé píší, že se jim po jeho používání zlepšila kvalita vlasů (jsou hebké, snadno se rozčesávají apod.) a kupují ho opakovaně a objevují se tu i komentáře, že ho stačí použít jen trochu, takže i dlouho vydrží. I recenzenti na zbozi.cz kondicionér vychvalují z podobných důvodů jako na Heurece a přečetla jsem si tu, že produkt zlepšuje kvalitu i dlouhodobě odbarvovaných a melírem poničených vlasů, příkladem za všechny budiž například tento komentář: „mám jemné a odbarvované vlasy a žádný jiný šampon bych si už na ně nedala, vlasy jsou krásně hebké, hladké, jsem velmi spokojená a mohu jen doporučit“.
Dalším důkazem jeho kvalit je i to, že získal ocenění TOP produkt roku 2022 v kategorii Kondicionéry a balzámy na vlasy soutěže Produkt roku.
Dále o kondicionéru
Tento kondicionér si budou pochvalovat i majitelky křehkých a krepatých vlasů, protože přesně proti tomuhle „nešvaru“ produkt bojuje a navíc usnadňuje rozčesávání. Neobsahuje žádné sulfáty, lepek a je vhodný i pro vegany.
Doporučuje se nanést na vlasy po umytí šamponem ze stejné řady, nechat 3 minuty působit a poté spláchnout.
A jaká je jeho cena? Cca 750 korun za 250 ml.
Fotografie produktu
2. místo
Lasaponaria kondicionér
100% přírodní a 100% kompostovatelný kondicionér v BIO kvalitě, jehož složení s moringou a slunečnicí pečuje zejména o suché vlasy.
Proč je BIO kondicionér s moringou a slunečnicí od značky laSaponaria na 2. místě?
Protože tento kondicionér s moringou a slunečnicí BIO od italské značky laSaponaria se hodí pro suché vlasy, které se hodně lámou, ale stejnou službu udělá i vlasům barveným. Obsahuje výhradně přírodní složky, které pochází z ekologického zemědělství. Vyživuje vlasy do hloubky, usnadňuje jejich rozčesávání, zabraňuje elektrizování a navíc nádherně voní.
Obsahuje například šťávu z aloe vera, extrakty ze lněného semínka, slunečnice, moringy, pomerančového květu a esenciální olej ylang ylang (jeho krásnou vůni „zajišťují“ zejména poslední dvě složky).
Uživatelské recenze
U tohoto kondicionéru mě opět potěšily samé kladné reakce. Na Heurece se jeho hodnocení blíží téměř ke stoprocetní spokojenosti a objevují se tu komentáře o jeho krásné vůni, lehké a příjemné konzistenci. Vlasy jsou po jeho použití prý krásně hebké a snadno se rozčesávají. I na zbozi.cz jsem našla samou chvál. Podle jedné recenzentky se jedná dokonce o, cituji: „Nejlepší přírodní kondicionér, který jsem měla.“ Dále jsem se zde dočetla, že vlasy jsou po použití krásně lesklé, ale ne mastné, což je podle mého názoru velmi důležitá vlastnost. Dále prý pomáhá ke zdravějším vlasů, ale současně je nezatěžuje.
Další informace
Za zmínku také stojí, že materál lahvičky je 100% kompostovatelný a v přírodě rozložitelný, takže se jedná o maximálně ekologický produkt, který je šetrný ke člověku i k planetě.
A jak se používá? Nanáší se na šamponem umyté, vlhké vlasy. Nechá se pár minut působit a pak se jednoduše opláchne.
150ml balení stojí cca 220 korun.
3. místo
Venira kondicionér s kolagenem (mango-liči)
Přírodní kondicionér s obsahem kolagenu a hydrolyzovaného keratinu dodává vlasům výživu a opravuje jejich poškozené části.
Proč je kondicionér s kolagenem od značky Venira na 3. místě?
Tenhle kondicionér od české značky Venira je totiž doslova napěchovaný účinnými látkami, které blahodárně působí na stav vlasů. Důležitou ingrediencí v bohatém složení je například mořský kolagen, hydrolyzovaný keratin nebo Emolid CC – tyhle složky (a dalších 20) okamžitě vyživují vlasy, protože prostupují do jejich nejhlubších vrstev a opravují vlasová vlákna. Používáním tohoto šamponu můžete bojovat proti nejrůznějším poškozením vlasů jako je třepení, lámání i krepatění, neboť tento produkt poškozené vlasy uhlazuje a zanechává je hebké, pružné a lesklé. Kromě toho také usnadňuje jejich rozčesávání a moc hezky voní po exotickém ovoci (= mango a liči).
Uživatelské recenze
Z recenzí na Heurece usuzuji, že se jedná o super produkt, neboť spokojenost je s ním takřka stoprocentní. Jedna uživatelka uvádí, že se jedná o „nejlepší“ kondicionér, jaký si kdy koupila, další zase píše, že má díky jeho používání „vyživené lesklé vlasy.“
A hodnocení na samotném e-shopu Venira vypadá podobně nadšeně – uživatelům se líbí jeho účinky na vlasy, které jsou při jeho používání hebké, lesklé a snadno se rozčesávají. Také tu zaznívá spokojenost s krásnou vůní, kterou vlasům propůjčuje.
Více informací
Venira kondicionér je vhodný pro každodenní použití a pro jakýkoliv typ vlasů, ale obzvláště ho uvítají vlasy suché, poškozené či jinak oslabené.
Co se týče použití, je naprosto obvyklé – naneste kondicionér na mokré vlasy po umytí šamponem, jemně vmasírujte, nechte působit několik minut a důkladně opláchněte.
Balení se 300 ml produktu vás vyjde na cca 500 korun.
4. místo
Vielö Bio kondicionér
Z jakých důvodů jsem sem zařadila také BIO kondicionér od Vielö?
Tenhle kondicionér od rakouské značky Vielö má totiž výjimečně kvalitní složení, které vaší kštici poskytne luxusní péči. Obsahuje slunečnicový a šalvějový olej, které spolu s výtažky z pelargonie, levandule, kopřivy a rozmarýnu dodávají vlasům intenzivní výživu, zatímco BIO syrovátka z udržitelných zdrojů obnovuje ochranný film pokožky hlavy, reguluje její pH a pomáhá předcházet vysychání, maštění i tvorbě lupů.
Kondicionér je speciálně vyvinutý pro posílení a hydrataci namáhaných vlasů, dodává jim objem, vitalitu a nádherný lesk. Je vhodný pro jemné vlasy bez objemu a dobře ho snáší i majitelé a majitelky citlivé pokožky.
A jak se používá? Produkt jemně vmasírujte do mokrých umytých vlasů i pokožky hlavy, nechtě 3 minuty působit a pak důkladně opláchněte. Balení, které obsahuje 250 ml kondicionéru, stojí cca 800 korun.
5. místo
Nobilis Tilia Výživný balzám
Proč jsem vybrala výživný balzám na vlasy od Nobilis Tilia?
Balzám na vlasy od české značky Nobilis Tilia obsahuje hodně bioaktivních látek, které dodávají vlasům výživu, podporují jejich rozčesávání a zabraňují lámavosti. Dále je v něm obsažen jojobový olej, konopný olej, arganový olej vlasy dýňový olej a olej z kukuřičných klíčků, poté také myrhový extrakt s antibakteriálním a zklidňujícím působením.
Jak aplikovat? Nanášejte na umyté vlhké vlasy, nechte pár minut působit a omyjte vodou.
200ml balení stojí cca 300 korun.
6. místo
Urtekram Nordic Berries
Proč jsem vybrala BIO kondicionér se severskými bobulemi ve spreji od značky Urtekram?
Tento kondicionér ve spreji od dánské značky Urtekram totiž vlasům nabízí velkou porci vitamínů ze severských bobulí jako jsou borůvky, brusinky, rakytník, šípek a pro ještě větší hydrataci je v produktu i úžasná kyselina hyaluronová nebo aloe vera, rostlinný glycerin a výtažek z šípkové růže a cukrové třtiny. I když se kondicionér hodí pro všechny typy vlasů, opečuje i ty, které trpí suchostí a poškozením. Usnadňuje jejich rozčesávání, dodává jim vláhu a pomáhá je chránit před cucháním.
Také se mi líbí, že se jedná o kondicionér ve spreji, které se neoplachuje, takže vám ušetří spoustu času a hodí se tak třeba na cestování.
A jak přesně se používá? Před aplikací se musí protřepat a následně z větší vzdálenosti nastříkat do suchých nebo mokrých vlasů – jak už jsem psala – neoplachovat.
Cena za 250 ml je cca 200 korun.
7. místo
Kvitok tuhý kondicionér
Z jakých důvodů jsem zvolila tuhý ochranný kondicionér na mastné vlasy od Kvitok?
Tuhý kondicionér od slovenské značky Kvitok se hodí zejména pro mastné vlasy. Produkt ulehčuje rozčesávání, chrání vlasy před poškozením a zmírňuje třepení konečků.
Výrobek obsahuje emulgační vosk z kokosového oleje, murumuru máslo, brokolicový olej a esenciální oleje, které dodávají tuhému kondicionéru svěží jemnou vůni.
Jak se tuhý kondicionér používá? Naneste ho na umyté mokré vlasy a to do spodní části délky. stačí ho lehce promnout v dlaních a nanést. Nechte působit 3 – 5 minut a následně opláchněte.
1 kus o hmotnosti 50 g stojí cca 270 korun.
8. místo
Mádara Grow
Čím mě zaujal kondicionér Grow pro objem a růst vlasů od Mádary?
Lotyšská značka Mádara přichází s kondicionérem pro objem a růst vlasů se hodí pro všechny typy vlasů. Přípravek vlasy velmi dobře vyživuje a posiluje, navíc usnadňuje rozčesávání vlasů a zanechává je hladké a lesklé.
Kondicionér obsahuje fosfolipidy, extrakt z lišek, a výtažky z kopřivy, které zpevňují vlasové vlákno.
Jak tento kondicionér používat? Výrobce doporučuje vetřít ho do umytých a ručníkem vysušených vlasů. Nechte působit 3-5 minut a poté důkladně opláchněte.
Cena za 175 ml je cca 400 korun.
9. místo
Framesi Morphosis Sublimis Oil Conditioner
Proč jsem do srovnání zařadila hydratační kondicionér Morphosis Sublimis Oil od Framesi?
Hydratační kondicionér od italské značky Framesi pochází z produktové řady Morphosis Sublimis Oil, která je určená pro vlasy, co potřebují získat vláhu, kterou ztratily. Produkt obsahuje luxusní arganový, baobabový, mučenkový a meruňkový olej, které vynikají báječnými hydratačními účinky.
Kondicionér tak zanechá vaše vlasy provoněné vůní ovoce a bílých květů, ale také lesklé, vyživené a snadno tvarovatelné. Obzvláště potěší majitelky jemných až normálních vlasů.
Jako u všech produktů značky, i složení tohoto kondicionéru je 100% veganské, bez syntetických barviv, parabenů, lepku, SLES a SLS. Šetrná je ale i jeho výroba, které využívá technologií, během kterých dochází k výrazné eliminaci plýtvání s energiemi i vodou.
250 ml tohoto kondicionéru vás vyjde na cca 400 korun, ale můžete si koupit i větší, litrové, balení za cca 800, se kterým značně ušetříte a déle vám vydrží.
10. místo
Sinergy B.iO Volumizing Conditioner
Proč jsem vybrala objemový kondicionér Sinergy B.iO Volumizing Conditioner?
Italská značka Sinergy Cosmetics vydává řadu Sinergy B.iO, která je ekologická a šetrná k naší planetě i nám samotným. Využívá látek z rostlin pěstovaných v ekologickém zemědělství a dbá na užívání rozložitelných obalových materiálů.
Tento kondicionér se hodí zejména pro jemné vlasy, které účinně posiluje a dodává jim objem. Využívá k tomu přírodní látky jako je voda z červeného pepře (stimuluje vlasovou pokožku), extrakty z papyru, guarany, ženšenu a bambusu (mají hydratační, posilující, vyživující účinky), výtažek z organické bavlny (díky obsahu vitamínu E, kyseliny linolové a omega 6 pečuje o vlasovou pokožku),
kyselina linolová ze lněného oleje (napomáhá bojovat s vypadáváním vlasů) a esenciální oleje ze zázvoru a rozmarýnu (posilují a tonizují).
250 ml tohoto kondicionéru stojí cca 350 korun, ale k dispozici je i ekonomičtější litrové balení za cca 800 korun.
11. místo
Kondicionér Curapil
A proč srovnání zakončuji kondicionérem od Curapilu?
A nyní přichází kondicionér pro ty, kteří chtějí podpořit růst své hřívy. Vytvořila ho česká značky Curapil a zkombinovala v něm vážně úžasné účinné látky – které?
- Kofein (prověřený pomocník pro růst vlasů, neboť prokrvuje pokožku a stimuluje vlasové kořínky)
- Keratin (základní stavební kámen pokožky, nehtů i vlasů)
- Arganový olej v BIO kvalitě (poskytuje úžasné hydratační účinky a vyživuje)
- D-panthenol a výražek z aloe vera (hydratují a regenerují)
- Látka z rostliny jicama (je bohatá na minerály pro lesk a hebkost vlasů)
- Přírodní silice z máty, rozmarýnu, grapefruitu a eukalyptu (poskytují produktu nádhernou vůni)
Tenhle přírodní kondicionér se doporučuje používat společně se šamponem ze stejné řasy pro maximální efekt. Nanáší se na mokré, ale ručníkem jemně vysušené vlasy, nechá se několik minut působit a následně se spláchne vodou.
A kolik stojí? Balení o objemu 200 ml vás vyjde na cca 350 korun.
Závěr
Kondicionér by se měl stát běžnou součástí vlasové péče po umytí šamponem. Dokáže vlasy posílit, hydratovat, chránit před vnějšími vlivy – je to zkrátka takový ochranný štít vašich vlasů, který je zanechává v perfektním stavu.
Na základě důkladného průzkumu jsem vytvořila výše uvedené srovnání kvalitních kondicionérů, z nichž bych vám nejvíce doporučila, což je Olaplex N°5 Bond Maintenance pro všechny typy vlasů, ale obzvlášť dobře udělá těm křehkým či poškozeným, které vyživí, dodá jim vláhu, lesk a také chrání před krepatěním. Skvělý mi připadá také laSaponaria Kondicionér s moringou a slunečnicí, který je 100% přírodní a BIO a byl speciálně vyvinutý pro suché vlasy a také je veganský. Podobně jako Olaplex působí také Venira kondicionér s kolagenem a dalšími 22 účinnými látkami, který vlasy perfektně vyživuje, hydratuje, opravuje a uhlazuje. A navíc má krásnou ovocnou vůni manga s liči.
Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:
[1] Wikipedie (CZ): Kondicionér
[2] Healthline (ENG): How to Use Hair Conditioner
[3] Healthline (ENG): What’s the Proper Order to Use Shampoo and Conditioner While Bathing?
[4] PubMed Central (ENG): Shampoo and Conditioners: What a Dermatologist Should Know?
[5] PubMed Central (ENG): Hair Cosmetics: An Overview