12 nejlepších krémů na strie – recenze a zkušenosti

Shrnutí: Strie má v různé míře skoro každý a v podstatě jde o pouhý kosmetický problém, který nijak neohrožuje zdraví. Pokud vás však strie trápí z estetického hlediska, existuje spoustu produktů, které jejich viditelnost výrazně snižují a fungují i jako prevence jejich vzniku. Abych vám ulehčila výběr ideálního krému na strie, v tomto článku jsem srovnala dvanáct nejkvalitnějších produktů, které se striemi umí zatočit.

 • První místo u mě má Weleda Těhotenský olej na strie, který hojí nově vzniklé strie a brání vzniku nových díky 100% přírodnímu složení, v němž najdete olej z pšeničných klíčků, mandlový nebo jojobový olej.
 • Na 2. místo jsem vybrala Lobey Pěsticí tělový olej, který opět funguje na bázi několika přírodních olejů, dodává kůži pružnost, čímž brání vzniku strií.
 • A na 3. příčku jsem posadila Nobilis Tilia Masážní olej proti striím, který je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku a pomáhá redukovat strie, které vznikly z jakéhokoli důvodu.

Co se v článku dozvíte dále?

Vše o striích – o co jde,[1] kdy strie vznikají, jak vypadají a kde se nejčastěji vyskytují.[2] Prozradím vám i pár tipů,  jak jejich vzniku předcházet. A také odpovím na otázku, zda mohou zcela zmizet a jakých možností můžete využít, když chcete strie hojit.[10]

TOP  1. místo

Weleda
těhotenský olej na strie

Orientační cena: 470 Kč
Proč 1. místo?
Protože tento přírodní olej chrání namáhanou pokožku před nechtěnými změnami kůže při těhotenství. Zvyšuje elasticitu zabráňuje vzniku prasklinek a pomáhá hojit i nově vzniklé strie.
2. místo

Lobey
Pěsticí tělový olej BIO

Orientační cena: 400 Kč
Proč 2. místo?
Jelikož jde o přírodní směs olejů (ovesný, moringový, makadamový, mandlový atd.), které pomáhají předcházet vzniku strií. Díky čistému složení je vhodný i pro nejcitlivější pokožku a těhotné i kojící ženy.
3. místo

Nobilis Tilia
olej proti striím

Orientační cena: 500 Kč
Proč 3. místo?
Neboť tato kombinace levandulového, mandlového a oleje z pšeničných klíčků, které doplňuje esence z myrhy, efektivně redukuje viditelnost strií, ať už je způsobilo těhotenství nebo výkyvy váhy.

Dvanáct nejlepších krémů proti striím

Co jsou to strie?

Strie[1] neboli pajizévky představují druh jizev, které vznikají v momentě, když se naše kůže v krátkém časovém úseku natáhne nebo stáhne. Taková náhlá změna způsobí popraskání elastinu a kolagenu – dvou důležitých vláknitých bílkovin, které jsou v naší kůži a které se starají o to, aby byla elastická a pevná. Když se popraskaný elastin a kolagen hojí, mohou se na pokožce objevit právě strie. Některým lidem se strie objevují hodně, jiným naopak málo nebo vůbec. Předpokládá se, že velkou roli na jejich výskytu má kolísající hladina hormonů, ale také genetická predispozice jedince. Takže pokud někteří členové vaší rodiny na strie trpí, je větší riziko, že se objeví i u vás.

Kdy strie nejčastěji vznikají?

Růstový spurt je období, kdy v životě dítěte nebo teenagera dochází k náhlému zrychlení růstu. Děje se tomu tak zejména v prvním roce života a následně v období puberty. U dívek zpravidla mezi 8. až 13. rokem a u chlapců ve věku 10. až 15. let. Může se stát, že během tohoto období dítě vyroste i přes 10 cm za rok. A právě tehdy se mohou objevit i strie.

Strie jsou v těhotenství velmi častým jevem a postihují přibližně 8 z 10 gravidních žen. Nejčastěji se objevují na břichu, stehnech a prsou, což jsou místa, která se během očekávání miminka nejvíce zvětšují a kůže se zde hodně natahuje.

Jizvičky mohou vznikat i v důsledku rychlého přibírání na váze, kdy se kůže hodně natahuje, což způsobuje vznik trhlin v jejích vnitřních vrstvách. Ale může se tak stát i ve zcela opačném případě, a to během prudkého zhubnutí. Přebytečná kůže může také způsobit natažení a následné natržení pokožky. Nicméně většina strií vzniká při rychlém nabrání hmotnosti, akorát jsou po rychlém úbytku váhy více vidět.

Jestli si myslíte, že tyto trhlinky v kůži postihují jen ženy, jste na omylu. Mnoho kulturistů a mužů, kteří nadměrně zatěžují své bicepsy, jsou také ohrožení. Intenzivní posilování totiž může přispět k tvorbě pajizévek. Pokud je vaším cílem rychlý nárůst svalové hmoty na ramenou a pažích, podstupujete zároveň riziko, že se vám na těchto místech objeví strie.

Strie mohou vznikat i jako reakce na dlouhodobou léčbu kortikosteroidními přípravky a také při onemocněních, které postihují žlázy s vnitřní sekrecí. Jde například o Cushingův syndrom, kdy je v těle nadměrná hladina stresového hormonu kortizolu, nebo Marfanův syndrom, který vede ke snížení elasticity kožní tkáně, takže je mnohem více náchylná k prasknutí.

Jak strie vypadají?

Mají podobu jakýchsi vroubkovaných proužků na kůži a jejich barva se odvíjí od tónu vaší kůže a také se mění v čase. Když se strie poprvé objeví, mohou být růžové, fialové, červené, červenohnědé i hnědé. Zpočátku mohou také lehce vystupovat nad povrch kůže a svědit. Postupem času ale blednou a přestávají být vystouplé. Nakonec se z nich stávají malé bílé a mírně prohloubené jizvičky.

 • Prsa,
 • břicho,
 • hýždě,
 • boky,
 • stehna,
 • třísla,
 • záda,
 • paže a podpaží.[2]

Jak se vyvarovat jejich vzniku?

Prevence je velmi důležitá, proto vám přinášíme hned několik tipů, které vám mohou pomoci zabránit nebo zmírnit výskyt strií na vašem těle.

Není to jen o tom, co si dáváme na kůži, ale také co přijímáme vnitřně. Pokud váš jídelníček neobsahuje důležité živiny, může být vaše kůže „podvyživená“ a mnohem náchylnější k zjizvení. Takže, které zdraví prospěšné látky byste měli přijímat? Vitamín C, D, E, zinek a dostatek bílkovin. Zařaďte do svého jídelníčku tučné mořské ryby, bobulovité a citrusové ovoce, zeleninu, celozrnné a mléčné výrobky, a vaše kůže vám poděkuje.

Hydratace je základ, to si zapamatujte. Pití dostatečného množství neochucené vody pomáhá udržet vaši pokožku jemnou a „šťavnatou“, takže nebude mít tendenci tvořit strie tak moc, jako suchá a dehydratovaná kůže. Dejte si také pozor na kávu a jiné nápoje s kofeinem, které odvádí vodu z těla. Příjem těchto nápojů vždy vyvažujte dostatečným množstvím vody nebo neochucených bylinkových čajů.

Toto je jedna z nejužitečnějších věcí, kterou pro prevenci strií můžete udělat. Prostřednictvím vyvážené stravy a zdravého pohybu můžete docílit toho, že nebudete skokově hubnout ani přibírat. A pokud se to přece jen zničehonic děje, určitě navštivte svého lékaře, aby určil, zda se nejedná o příznak nějaké vážnější choroby.

Používání produktů proti striím nemusí zcela zabránit jejich vzniku, ale může pomoci tomu, aby byly méně výrazné a znatelné, a to prostřednictvím zlepšení elasticity pokožky a jejího vyhlazení. Tyto přípravky pomáhají ke zvýšení pružnosti kůže, sjednocují její odstín a časté promazávání může dokázat skutečné zázraky.

 • Kyselina hyaluronová – má báječnou schopnost hydratace a hojení kůže, protože na sebe umí navázat velké množství vody.[3]
 • Elastin[4] – pomáhá natažené kůži znovu získat svůj původní tvar a udržuje ji pružnou.
 • Kolagen – základní stavební jednotka kůže.[5]
 • Vitamín A[6] – neboli retinol zvyšuje produkci kolagenu a tvorbu nových cév, což vede ke hladší pleti se sjednoceným odstínem.
 • Vitamin E[7] – neboli tokoferol představuje silný antioxidant, který pokožku se striemi hluboce hydratuje a postupem času jizvičky i zesvětluje.
 • Přírodní oleje – jako například kokosový, arganový, šípkový,[8] mandlový či pomerančový.
 • D-panthenol– je provitamín, který podporuje hojení ran a jizev, neboť pomáhá stimulovat obnovu kožních buněk.[9]

Co dělat, když se pajizvičky objeví?

Začněte je mazat a to co nejdříve. Když strie takzvaně podchytíte v jejich raném stádiu, pravděpodobně docílíte mnohem lepších výsledků. Vyberte si přípravek, který vám vyhovuje, a aplikujte ho pravidelně každý den, jestli není napsáno na obalu jinak. Pokud ho budete nanášet společně s jemnou masáží postiženého místa, můžete výrazně zvýšit jeho účinnost.

Jak vybrat nejlepší krém proti striím?

Nejdůležitější je kvalitní složení. Pozorně čtěte obaly produktů, sledujte obsah účinných látek, ale také to, zda neobsahují zbytečnou chemii. Zvláště pokud jste těhotná, dávejte přednost přírodním produktům, které jsou šetrnější ke zdraví vás i vašeho miminka.

Mohou strie zmizet úplně?

V některých případech mohou strie vyblednout, takže nejsou skoro vůbec viditelné. V domácím prostředí je však zcela odstranit nelze, ale můžete významně snížit jejich nápadnost. Jak?

 • Udržujte pokožku neustále hydratovanou pomocí olejů a krémů.
 • Dělejte si pravidelný peeling, který odstraní odumřelé části kůže a zlepší její regeneraci.
 • Vyzkoušejte speciální krémy na jizvy, které je pomáhají zesvětlovat.

Pokud však viditelnými striemi trpí vaše sebevědomí a ovlivňuje to kvalitu vašeho života, nebojte se navštívit specialisty na klinikách estetické medicíny. Tam vám trhlinky na kůži odstraní laserem nebo mikrojehličkováním.[10]

1. místo

Weleda těhotenský olej na strie

Veganský olej s certifikací kvality NaTrue, který brání vzniku strií (nejen) v těhotenství, ale hojí i ty, které už existují.

Orientační cena: 470 Kč

Proč je těhotenský olej na strie od Weledy na 1. místě?

Těhotenský pěsticí olej na strie od švýcarské značky Weleda totiž pomáhá předcházet vzniku strií, ale také hojit ty existující. Nejúčinněji hojí zejména ty, které nevznikly déle než před 18 měsíci.

Olej se pyšní certifikátem Natrue od neziskové organizace True Friends of Natural and Organic Cosmetics a má čistě přírodní složení plní pečujících ingrediencí. Patří k nim hlavně lehoučký olej ze sladkých mandlí, olej z pšeničných klíčků s vysokým obsahem vitamínu E, hojivý jojobový olej a extrakt z arniky, což je bylina s antibakteriálními vlastnostmi, která přispívá ke zlepšení odolnosti a elasticity kůže.

Uživatelské recenze

Tento olej na strie od Weledy jsem vybrala na první místo, protože jsem se na něj dočetla obrovské množství pozitivních recenzí. Například na Heurece se jeho procentuální ohodnocení převyšuje 90 % a v písemných hodnoceních lidé vyjadřují nadšení. Potvrzují, že po jeho použití strie blednou a stávají se méně viditelnými a také, že opravdu brání jejich vzniku. Jedna uživatelka dokonce napsala, že „Po prvním těhotenství jsem neměla jedinou strii. Super!“. A proti výskytu strií v těhotenství ho doporučují i uživatelky na eMimino.

Co se týče internetového srovnáváče zbozi.cz, tady se hodnocení oleje velmi blíží ke sto procentům a kromě potvrzení výše zmíněných účinků jsem se tu také dočetla, že krásně voní, skvěle se roztírá a nezanechává mastné skvrny na oblečení, což považuji za další významné plus.

Dále o produktu

Jak tento olej aplikovat, aby měl co nejefektivnější účinky?

Začněte ho používat jakmile zjistíte, že jste těhotná a pokračujte s tím i po porodu, cca do 3. měsíce. Nanášejte ho krouživými masážními pohyby na nejvíce namáhaná místa na kůži (obvykle to jsou: bříško, hýždě, stehna a prsa) ve frekvenci 2× či 3× za týden. Aplikace se doporučuje po sprše či koupeli, když je kůže ještě vlhká.

100 ml tohoto oleje vás vyjde na cca 470 korun.

2. místo

Lobey Pěsticí tělový olej BIO

100% přírodní olej s obsahem BIO olejů, který zvyšuje pružnost kůže a předchází vzniku strií. Vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je pěstící tělový olej od Lobey na 2. místě?

Jelikož se jedná o 100% přírodní olej s promyšlenou recepturou, který dodává kůži elasticitu a brání tak vzniku strií. Líbí se mi, že vytvořený i pro velmi citlivou pokožku a mohou jej používat i nastávající či kojící maminky.

Obsahuje hloubkově hydratační ovesný olej, BIO mandlový olej, který báječně obnovuje pružnost pokožky, BIO makadamiový olej s vyhlazujícími, hojivými a uklidňujícími účinky a také BIO moringový olej, který přispívá k pevné a rozzářené pleti. Plus je obohacený také o olej z jadérek černého rybízu a výtažek ze srdcovnice lysé, které báječně opečovávají podrážděnou kůži.

Kromě strií je tento olej také skvělý na masáž hráze a prsou.

Uživatelské recenze

Tělový olej od Lobey se těší velké chvále třeba na Heurece. Lidem vyhovuje jeho nemastná a nelepivá struktura, která ale báječně vyživuje a přitom se rychlé vstřebává. Často se tu vyzdvihuje i jemná vůně produktu a nesmím vynechat ani kladné hodnocení účinků na strie. Nejedna recenzentka těhotná recenzentka potvrzuje, že olej používá a zatím se neobjevila žádná strie. Jiná zákaznice zase píše, že „moje fialové ,,kámošky,, na stehnech už nejsou tak výrazné“.

Super hodnocení má olej i na zbozi.cz, kde se píše, že „Je úžasný a krásně promastí pokožku.“ Lidé se chválí všestrannost jeho použití, včetně skvělého účinku na strie.

Další informace

Lobey je značka české, výhradně přírodní, kosmetiky, jejíž produkty neobsahují žádné syntetické látky. Naopak jsou nabité rostlinnými složkami (v drtivé většina v BIO kvalitě) a prvotřídně kvalitními aktivními látkami. Velmi sympatické mi je, že zakladatelé Lobey – Milan, Tomáš a David – dbají na to, aby produkty byly šetrné jak ke člověku, tak k naší planetě. Proto je jakýkoliv přípravek, který u této značky nakoupíte, ukrytý v recyklovatelném obalu ze dřeva, skla či certifikovaného recyklovaného plastu.

Konkrétně 100 ml tohoto pěstícího oleje, který stojí necelých 400 korun, je ukryté ve skleněné lahvičce se dřeveným víčkem a plastovým aplikátorem.

3. místo

Nobilis Tilia olej proti striím

Přírodní a veganský masážní olej od české značky, který pomáhá redukovat strie a celkově zlepšuje stav pokožky.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je olej proti striím od Nobilis Tilia na 3. místě?

Jelikož jde o skvělý masážní olej s příjemnou bylinkovou vůní, který obsahuje slunečnicový a mandlový olej, olej z pšeničných klíčků, rakytníkový olej a směs éterických olejů včetně mandarinkového, myrhového, levandulového a Neroli. A právě tyto složky účinně bojují s prasklinkami na kůži. Olej je určený všem, které trápí strie – ať už při těhotenství, při kolísání hmotnosti, anebo pokud se chtějí vzniku strií vyvarovat.

Produkt od české značky Nobilis Tilia nese certifikát CPK BIO, není testovaný na zvířatech a neobsahuje žádné ingredience živočišného původu, proto jej bez problémů mohou používat i vegani.

Uživatelské recenze

I tento olej sklízí úspěch na Heurece a zbozi.cz. Lidé si hodně pochvalují jeho příjemnou vůni a rychlé vstřebávání do pokožky. A samozřejmě nechybí ani chvála jeho super účinků proti striím. Mnoho recenzentek píše, že se jim díky produktu během těhotenství neobjevila ani jedna strie. Krásně to ilustruje stručný, ale výstižný komentář na HeureceJedinečný olej, který opravdu funguje.“

Více informací

Jak tento olejíček proti striím používat?

Pokud jste těhotná, začněte olej používat od 3. měsíce jednou či dvakrát za den. Ve všech případech se doporučuje ho aplikovat po koupeli, kdy je pokožka vlhká a prokrvená. Jestli chcete docílit vyšší účinnosti, zkuste produkt nanášet krouživými pohyby pomocí masážní rukavice.

200ml balení masážního oleje proti striím pořídíte za cca 500 korun.

4. místo

Kvitok olej Krásné Bříško

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala olej Krásní Bříško od Kvitok?

Slovenská přírodní kosmetika s roztomilými designy obalů i názvy produktů přivedla na svět tento Regenerační olej Krásné bříško. Ten se postará o to, aby vaše bříško zůstalo stále krásné a bez strií i po tom, co vy přivedete na svět vaše miminko. A v čem spočívá tajemství jeho účinnosti? V obsahu vitamínu E ve směsi přírodního šípkového, avokádového, pšeničného oleje a dalších dvou, které si zaslouží představit podrobněji – tamanu olej a olej Sacha Inchi. Tamanu olej je bohatý na antioxidanty, perfektně hojí jizvy a redukuje skvrny na kůži. Olej ze semínek Sacha Inchi zase obsahuje obrovské množství nenasycených mastných kyselin, které výrazně zlepšují strukturu pokožky a zabraňují jejímu popraskání.

Jak se olej používá?

Před prvním použitím se doporučuje udělat test citlivosti, abyste se vyhnuli případné alergické reakci. Pokud je všechno v pořádku, olej nanášejte ideálně po koupeli či sprše na pokožku břicha, stehen a prsou. A jak často? Každý den, ráno i večer.

50 ml tohoto regeneračního oleje vás přijde na cca 350 korun.

5. místo

Feel Pearls tělový olej s perlovým práškem SPF 15

Orientační cena: 780 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila tělový olej s perlovým práškem od Feel Pearls?

Ačkoli tělový olej od Feel Pearls není přímo propagovaný jako produkt proti striím, přesto jsem ho do srovnání zařadila, protože obsahuje dva oleje, které jsou známými přírodními pomocníky na tento problém. Které to jsou?

 • Arganový olej, který dokáže předcházet vzniku strií díky báječným hydratačním, vyhlazovacím, vyživujícím a hojivým vlastnostem. Obsahuje například vitamín E a skvalen.
 • Ricinový olej, který je „svatým grálem“ pro suchou kůže, kterou báječně zvlhčuje, a pomáhá vyhlazovat strie i jiné jizvy.

Kromě těchto blahodárných olejů obsahuje produkt ještě mnoho dalších – mandlový, ovesný, konopný – a dále vyniká obsahem jemného perlového prášku, který je signature ingrediencí této značky. Kromě toho se pyšní ochranným faktorem SPF 15 a extra ochranou před oxidačním stresem v podobě složky RADICARE®-GOLD.

Olej je potřeba aplikovat na vlhkou pokožku, takže ideálně po sprše či koupeli, případně po zvlhčení kůže vodou ve spreji. Další možností je smíchání oleje s vaším oblíbeným tělovým mlékem.

100 ml tělového oleje ve skleněné lahvičce stojí cca 780 korun.

6. místo

laSaponaria Tělové sérum na strie BIO

Orientační cena: 480 Kč

Čím mě zaujalo tělové sérum na strie od laSaponaria?

Tento produkt na strie od italské značky laSaponaria jsem vybrala, protože mě velmi zaujalo, že se jedná o sérum s typickou lehkou konzistencí, která se ihned vstřebá do pokožky, což mi přijde velice komfortní. Co se týče aktivních ingrediencí, sérum obsahuje extrakty z rostlin Astragalus Membranaceus a Codonopsis Pilo Sula s obsahem polysacharidů a saponinů, které stimulují regeneraci kožních buněk, dále pak vitamíny E, F a fytoretinol, které pokožce propůjčují pružnost, součástí je i nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která silně hydratuje pokožku do hloubky a nesmím zapomenout ani na blahodárný hydrolát z granátového jablka.

Výrobce udává, že toto sérum efektivně bojuje s existujícími striemi, jejichž viditelnost redukuje už po 28denním používání, a zároveň funguje jako prevence vzniku strií nových.

Produkt se doporučuje vmasírovat do pokožky ráno a večer. Dokáže pomoci se striemi těhotným i kojícím ženám, ale i těm, kterým strie vznikly kvůli váhovým výkyvům.

Co se týče ceny, 100ml balení stojí okolo 480 korun.

7. místo

VENIRA krém proti striím

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala krém proti striím od Veniry?

Jelikož jde o krém od oblíbené české značky, který byl přímo vyvinut, aby pomohl významně snížit viditelnost jejich strií, ale předcházet jejich vzniku. Činí tak díky promyšlenému složení s aktivní látkou LIFTONIN®-XPERT ECO získanou z mízy listů rostliny Bulbine frutescens, která proniká hluboko do kůže a stimuluje produkci kolagenu. Krém dále obsahuje vysoce hydratační sodnou sůl kyseliny hyaluronové, antioxidační mix vitaminu A a kyseliny palmitové, vitamín E a spoustu přírodních extraktů (z jahod, kiwi, malin, z květů jabloně, z plodů broskvoně obecné, z plodu papáji a okurky seté), které zlepšují elasticitu pokožky, čímž zlepšují vzhled strií a eliminují jejich viditelnost.

Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, je potřeba, abyste tento veganský krém používali dlouhodobě (minimálně dva měsíce) a každý den (minimálně dvakrát denně). Produkt se doporučuje aplikovat krouživými pohyby na všechna striemi postižená místa (břicho, boky, paže, hýždě, stehna, prsa či záda), a to minimálně 2× za den (například během ranní a večerní péče).

Bonusem krému, jehož 150ml balení stojí cca 500 Kč, je příjemná, sladce malinová vůně a také to, že ho mohou používat těhotné i kojící ženy.

8. místo

FranChouliPom bio tělový olej

Orientační cena: 1260 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila tělový olej FranChouliPom?

Tělový olej od britské značky Terre Verdi s názvem FranChouliPom obsahuje 99 % BIO složek, je 100% přírodní a nese certifikát COSMOS ORGANIC. Je přímo nadupaný ingrediencemi, které bojují proti striím, podporují pružnost a pevnost pokožky. Najdete v něm například arganový olej, olej z kamélie, olej ze slunečnicových semínek, jojobový olej, olej z granátových jablek, vitamín E, extrakt z měsíčku lékařského a pačuli. Vyniká lehkou olejovou konzistencí, která však není mastná, skvěle se vstřebává do pokožky a zanechává ji po celý den vyživenou. Skvěle se hodí pro masírování míst postižených striemi a je perfektní i na sluncem namáhanou kůži. Takže pokud vaše bříško vystavujete slunečním paprskům třeba při pobytu u moře, tělový olej FranChouliPom je pro vás ideální volba.

Jak často a jakým způsobem olej používat?

Pomocí jemných krouživých pohybů nanášejte na celé tělo a zaměřte se zejména na suchá a napnutá místa. Produkt můžete použít i při nejrůznějších masážích.

A kolik vás bude stát 100ml balení? Přibližně 1260 korun.

9. místo

DULCIA natural krém na strie

Orientační cena: 700 Kč

Čím mě zaujal krém na strie od DULCIA natural?

Regenerační krém na strie je určený pro těhotné ženy, ale i pro ostatní, kterým hrozí vznik strií nebo už je mají. Jedná se o čistě přírodní produkt a 90 % ingrediencí pochází z bioprodukce. Obsahuje celou řadu přírodních složek, které pečují o namáhanou kůži a zanechávají ji pružnou, pevnou a hladkou. V krému najdete směs přírodních olejů (pomerančový, šípkový, grepový, levandulový a avokádový), růžové vody a vitamínu E, což jsou silné antioxidanty, které aktivně podporují tvorbu elastinu a kolagenu.

Tento produkt, který neobsahuje silikony, parabeny, palmový olej ani žádné syntetické parfémy, pochází od slovenské značky DULCIA natural, která vychází z bylinkářské a mastičkářské tradice, takže v jejím sortimentu najdete pouze ty nejčistší a nejšetrnější přípravky.

A jak krém používat?
Pravidelně a pečlivě ho vmasírujte na postižená místa nebo tam, kde se pokožka rychle napíná a je tedy náchylnější ke vzniku strií.

Balení o objemu 150 ml vás bude stát cca 700 korun.

10. místo

Alteya Organics olej proti striím

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala olej proti striím od Altey Organics?

Prémiový olej proti striím od bulharské rodinné firmy Alteya Organics si zamiluje jakákoliv pokožka, kterou ohrožuje vznik trhlinek. Tento produkt bez palmového oleje, konzervantů, silikonů a umělých parfémů je vhodný pro všechny ženy bez rozdílu věku. Jedná se o čistě přírodní veganský „koktejl“ výživných, hydratujících a změkčujících olejů včetně bambuckého, mandlového, meruňkového, makadamiového, měsíčkového, pšeničného, konopného, brutnákového a růžového oleje. Ten poslední pochází ze vzácné bulharské růže, což je signifikantní ingredience značky Alteya Organics, kterou ve svých produktech používají. Tato směs olejů bojuje proti striím během i po těhotenství, zlepšuje elasticitu pokožky a také ulevuje pocitům svědění, které s sebou pajizvičky mohou přinášet.

A jak se doporučuje produkt používat?

Olej nanášejte každé ráno i večer lehkými krouživými pohyby na pokožku v oblasti stehen, bříška, hýždí nebo tam, kde je kůže náchylná k napínání.

Balení o objemu 110 ml zakoupíte za necelých 550 korun.

11. místo

Saloos masážní olej Antistri

Orientační cena: 470 Kč

Z jakých důvodů jsem sem zařadila masážní olej Antistri od Saloos?

Tento olej s příznačným názvem Antistri o české značky přírodní kosmetiky Saloos je určený jako prevence proti vzniku pajizévek v období očekávání miminka, v pubertě při skokovém růstu i při rychlém hubnutí či přibírání na váze. Je vhodný pro vegany i všechny s citlivou pokožkou, protože neobsahuje žádnou parfemaci. Funguje na bázi rostlinných olejů (mandlový, sezamový, slunečnicový, makadamiový a meruňkový), které namáhané pokožce poskytují výživu, regeneraci a stimulují produkci elastinu a kolagenu, které se starají o její pružnost.

Jak Antistri olej používat?

Pro ty nejlepší výsledky se doporučuje olej aplikovat den co den. Stačí jej pomocí krouživých pohybů vmasírovat do těch částí pokožky, které jsou ke vzniku strií nejvíce náchylné. Masáž si navíc užijete díky nádherné citrusové vůni tohoto čistě přírodního produktu.

A jaká je jeho cena? Okolo 470 korun.

12. místo

Cocosolis Suchý olej proti striím

Orientační cena: 850 Kč

A proč srovnání zakončuji suchým olejem proti striím od Cocosolis?

Suchý olej od bulharské značky COCOSOLIS organic totiž poskytuje výjimečnou ochranu před vznikem strií jak těhotným ženám, tak těm, jejichž kůže je náchylnější k výskytu jizviček ať už z důvodu rychlého kolísání váhy, růstu či jiných hormonálních změn. Mohou ho používat všechny ženy bez rozdílu, muži a ti, kteří žijí vegansky. Jedná se o účinnou směs za studena lisovaných přírodních olejů včetně šípkového, mandlového, olivového, kokosového a avokádového. Dále v něm najdete kakaové máslo, výtažky z vlčích bobů a měsíčku lékařského. Všechny obsažené suroviny podporují vznik kolagenních vláken a přispívají k větší pružnosti pokožky. 

A naopak v něm nenajdete žádné parabeny, silikony ani minerální oleje.

Jeho struktura je velmi lehká, rychle se vstřebává a nezanechává nepříjemný mastný film, díky čemuž je ideální ke každodennímu použití. Zanechává pokožku vyživenou, hydratovanou a promaštěnou.
Třešničkou na pomyslném dortu je nádherná vůně mandarinky, která působí aromaterapeuticky, uvolňuje napětí, úzkost a zlepšuje náladu, takže si aplikaci oleje formou masáže opravdu užijete všemi smysly.

Kolik stojí balení o velikosti 110 ml? Cca 850 korun.

Závěrem

Dnešní doba nabízí celou řadu způsobů, jak omezit viditelnost strií nebo se jich zcela zbavit. Pamatujte ale, že je to běžná součást života mnoha lidí a není potřeba se za strie stydět nebo se jimi příliš stresovat. Téměř všechny totiž časem vyblednou a nejsou tak výrazné, jako když se objeví poprvé. Pokud se však chcete aktivně zasadit o prevenci jejich vzniku, dbejte na vyvážený jídelníček a dostatečnou hydrataci vaší pokožky prostřednictvím pitného režimu a používejte kvalitní krémy či oleje. Srovnání dvanácti nejlepších jsem pro vás sepsala výše v článku.

Na základě podrobného průzkumu bych vám doporučila především Weleda Těhotenský pěsticí olej na strie, který funguje jako prevence, ale pomáhá hojit i stávající strie a má fantastická uživatelská hodnocení. Proti striím také skvěle účinkuje Lobey Pěsticí tělový olej díky obsahu mandlového, makadamového a moringového oleje v BIO kvalitě, který je velmi šetrný k citlivé pokožce a mohou jej používat i těhotné a kojící ženy. A do třetice musím vypíchnout další český produkt, tentokrát Nobilis Tilia Masážní olej proti striím, který kombinuje olej z pšeničných klíčků s levandulovým a mandlovým olejem, zatímco esence z myrhy mu dodává jemnou vůni. A podle uživatelských recenzí se striemi bojuje více než úspěšně.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Jizva

[12] Diplomová práce (CZ): NEJČASTĚJŠÍ TĚHOTENSKÉ POTÍŽE

[13] Healthline (ENG): Everything You Need to Know About Stretch Marks

[14] Healthline (ENG): How to Get Rid of Stretch Marks: 11 Ingredients to Try

[15] PubMed Central (ENG): Management of stretch marks (with a focus on striae rubrae)

4.9/5 (Počet hlasů: 40)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »