13 nejlepších probiotik pro děti, miminka a novorozence

Shrnutí: Hledáte kvalitní probiotika pro novorozená miminka, batolata i trošku větší děti? Právě pro vás jsem vytvořila tento článek, ve kterém srovnávám třináct skvělých probiotických produktů. Mezi ty nej patří:

 • 1. místo má Smidge Infant. Šetrná probiotika pro zažívací trakt kojenců. Oproti jiným produktům dlouho vydrží.
 • 2. místo získala probiotika Superhuman, která obsahují jeden z nejvyšších počtů bakteriálních kmenů na trhu.
 • 3. příčku jsem dala probiotické zmrzlině Wild&Coco. Mimořádně lahodná forma probiotik, kterou si děti zamilují.

V článku se dále dozvíte:

Co jsou probiotika, prebiotika a trávicí enzymy? K čemu slouží?[2][3][4][5] A na co se zaměřit při výběru probiotik pro děti?

TOP  1. místo

Smidge Infant probiotika

Orientační cena: 2400 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o šetrný, ale velmi účinný prášek plný živých probiotických bakterií v lyofilizované (mrazem sušené) formě. Speciálně vyvinutý pro potřeby zažívacího traktu kojenců, ale hodí se i pro starší děti, teenagery a dospělé.

2. místo

Probiotika Superhuman

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož se jedná o jedna z nejlepších probiotik pro podporu imunity i vnitřního pocitu štěstí a tvorbu zdravého střevního mikrobiomu. Obsahují 28 bakteriálních kmenů, které rády osidlují lidská střeva a pečují o jejich zdraví.

3. místo

Probiotická zmrzlina

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o zmrzlinu tedy boží způsob, jak dát dětem probiotika lahodnou formou. Zmrzlina je čistě rostlinná, bez laktózy a kromě probiotik obsahuje čekankovou vlákninu a rýžový, lískooříškový, kokosový a mandlový nápoj.

Třináct nejlepších probiotik pro děti a miminka

 1. Smidge Infant probiotika v prášku 2400 Kč (15 g)
 2. Wild&Coco Probiotika Superhuman 1000 Kč (30 kapslí)
 3. Wild&Coco probiotická zmrzlina 400 Kč (500 g)
 4. Wild&Coco Natural Primebiotic Cocoguard BIO 400 Kč (1000 g)
 5. Infant probiotika pro děti v prášku 2800 Kč (50 g)
 6. ProBiota Infant 1500 Kč (60 g)
 7. Viridian Mother and Baby 500 Kč (30 g)
 8. ProViotic veganské probiotikum pro děti 600 Kč (20 g)
 9. Primal Defense Kids Banana 880 Kč (81 g)
 10. Nordic Flora Probiotic Kids 550 Kč (60 gumových bonbonů)
 11. Imunit® Laktobacily Jack Laktobacilák 350 Kč (72 tablet)
 12. NATUREVIA Laktobacílky baby 250 Kč (60 sáčků)
 13. NOW BerryDophilus Kids 250 Kč (60 žvýkacích pastilek)

Co jsou to probiotika?

Říká se, že střevní mikrobiom[1] je náš druhý (možná první) mozek, a proto je důležité udržovat jeho stav na opravdu zdravé fyziologické úrovni.

 • Se zažíváním mívají vlivem velké změny, kdy přechází z pupečníkové stravy na tu pevnou, problémy už miminka. Proto je důležité předcházet takovým problémům už v útlém věku. A jak tedy na to?
 • Velmi účinnou cestou jsou probiotika,[2] což je vlastně živá část potravy, která má velmi kladný vliv na zdraví člověka. Jsou důležitou součástí imunitního a trávicího systému každého z nás.

K čemu probiotika slouží?

Zjednodušeně by se dalo říci, že udržují trávicí trakt v rovnováze a tím napomáhají našemu organismu v mnoha aspektech:

Ve střevě se potkává a vzájemně ovlivňuje mnoho cizorodých látek, které mohou velmi negativně působit na celé naše tělo. Probiotika dokáží tyto nechtěné látky eliminovat a „zbavit se jich“.

Někdy jsou antibiotika bohužel nezbytná a na druhou stranu, díky za ně, protože nám mohou pomoci překonat různé závažnější nemoci.

Jejich nevýhodou ale je, že ačkoliv působí proti bakteriím, které infekci vyvolaly, tak ale zároveň i proti těm prospěšným – neumí je odlišit. Vedlejším účinkem léčby antibiotiky tedy může být například nadýmání a další potíže. Probiotika s tím umí pomoci.

Mnoho žen trpí na vaginální záněty, které někdy může způsobit i běžná návštěva veřejného koupaliště. Probiotika se při léčbě těchto infekcí v intimních partií často používají – mohou se podávat orálně nebo vaginálně.

Existují průjmy, které se dějí nárazově a trvají zhruba 3-4 dny. Mohou mít různé příčiny – od stresu přes změny prostředí až po špatnou kombinaci jídla. Probiotika by měla být pravděpodobně první variantou, po které v těchto případech sáhnout.

O koho bychom měli lépe pečovat než o miminka. Než se střevo novorozeňátka osídlí bakteriemi, mohou tomu předcházet různé peripetie. Nejčastějším projevem je takzvaná kolika. Lékař vám v těchto případech většinou doporučí nejrůznější probiotika, která by měla děťátku ulevit.

Co jsou to prebiotika?

Prebiotika[3] jsou nestravitelné složky potravy a slouží jako krmná směs pro probiotika. Jedná se o vlákninu, kterou nerozkládají trávicí enzymy, ale mají to na starost bakterie tlustého střeva jako například pektin.[4]

Co jsou to trávicí enzymy?

Jak název napovídá, jsou to látky, které by měly usnadňovat a vlastně i umožňovat trávení. Jejich hlavním úkolem je rozkládat složité molekuly na ty jednoduché. Do trávicích enzymů patří mnoho látek, jako jsou i mikroorganismy nebo houby. Trávicí enzymy[5] mají více typů: proteázy, lipázy, nukleázy, různé amylázy a další.

Trávicí enzymy se nachází i v celé řadě potravin, které běžně konzumujeme. Najdete je například v:

 • fermentované zelenině,
 • ovoci,
 • zázvoru,
 • mléčných produktech.

Časté dotazy k bakteriím a mikrobiomu

Poslední dobou se hodně mluví o důležitosti střevního mikrobiomu a právem. Střevo je domovina mnoha bakterií – jak dobrých, tak těch horších. A to vše lidský organismus velmi ovlivňuje, včetně psychiky.

Střevní mikrobiom tvoří skupina různorodých bakterií, jejichž počet stoupá až k hodnotě trilionů. Tento bakteriální orgán u normálního dospělého člověka celkově váží kolem 2 kilo.

 • Zpracovávají zbytky stolice.
 • Syntetizují biologicky aktivní látky, vitamin K2 a z části i B12.
 • Podporují fyziologický pohyb střev.
 • Posilují imunitu.
 • Produkují ochranný hlen.
 • Produkují kyselinu mléčnou a další organické kyseliny.
 • Zabíjí nechtěné bakterie.
 • Rozkládají složité cukry.
 • Zabíjí nepřátelské bakterie.
 • Špatná strava – průmyslově zpracované potraviny, fast food, hodně sacharidů a podobně.
 • Antibiotika.
 • Neléčené potravinové alergie.
 • Alkohol.

Může mít vícero projevů. Mezi ty nejčastější patří:

 • Zhoršené trávení.
 • Nadýmání.
 • Průjem.
 • Zácpa.

Jak vybrat nejlepší probiotika pro děti? Na co se při výběru zaměřit?

Určitě se vždy poraďte s pediatrem, který produkt by doporučil právě on. Kromě toho ale můžete sledovat několik důležitých faktorů:

 • Počet bakterií.
 • Typ bakterií.
 • Styl zpracování.
 • Od kolika měsíců a let je možné produkt užívat.

Vždy důkladně prozkoumejte složení, aby přípravky neobsahovaly nějaké alergeny, které mohou miminku nebo dítěti uškodit.

1. místo

Smidge Infant probiotika v prášku

Velmi šetrná a pravidelně testovaná probiotika pro vyvíjející se zažívací ústrojí miminek. Obsahují 7 prospěšných bakteriálních kmenů. Užívají se po velmi malých dávkách, takže dlouho vydrží.

Orientační cena: 2400 Kč

Proč jsem vybrala na 1. místo Smidge Infant probiotika v prášku?

Protože se jedná o opravdu kvalitní probiotika ve formě prášku, která jsou určena těm nejmenším. Skvěle se hodí pro podporu správného fungování zažívacího ústrojí miminka. Obsahují 7 kmenů velmi prospěšných bakterií, které se naprosto přirozeně vyskytují v zažívacím traktu zdravých novorozenců a miminek.

Je to velmi šetrný produkt, který děťátko nijak nezatěžuje. Až z poloviny ho tvoří Bifidobacterium infantis, což je bakteriální kmen, který se fyziologicky vyskytuje v mateřském mléku.

Uživatelské recenze

Určitě je potřeba říct, že tato probiotika rozhodně patří k těm dražším, což by vás mohlo odradit od jejich koupě. Nicméně po důkladné rešerši bych vás chtěla povzbudit, abyste jim opravdu dali šanci. Dávkují se totiž ve velmi malém množství pomocí přiložené lžičky (která je mnohem menší než klasická čajová lžička), takže vám, oproti jiným probiotikům, vydrží mnohem déle. Například uživatelka lenerka1 na webu Modrý koník uvádí, že jich stačí opravdu malinko a že i když je užívají celá rodina, vydrží jim dlouho.

Jedna zahraniční recenze na Amazonu zase potvrzuje, že se opravdu hodí pro miminka, která trpí kojeneckou kolikou. Skvělá hodnocení jsou i na samotném e-shopu Puravia, kde recenzentka Veronika uvádí, že při jejich užívání netrpí její syn na prdíky a jsou to podle ní, cituji: „nejlepší probiotika, oproti těm předrazeným v lékárně.“ Přes devadesát procent pak tato probiotika získala i na portálu Zboží.

Více informací

Všechny kmeny, které v těchto probiotikách najdete, se pěstují na kultuře, která neobsahuje mléčné, sójové médium. Pěstují se na vegetariánské kultuře bez GMO a pro zajištění co největšího účinku se suší mrazem. Navíc byly pečlivě vědecky prozkoumány a zdokumentovány. A také jsou pravidelně testovány na účinnost, čistotu a výživovou hodnotu. (Mezi tyto nezávislé testy patří test na těžké kovy, analýza mikrobiomu, analýza účinnosti a další.)

A jak probiotika dávkovat? Vždy pomocí malinké přibalené lžičky, která produkt perfektně nadávkuje.

 • Novorozenec/kojenec – doporučuje se podávat 1 lžičku během jídla. Nepřekračujte 2 lžičky za den.
 • Batole/dítě – doporučuje se podávat 1 lžičku během jídla. Nepřekračujte 3 lžičky denně.

A cena? Cca 2400 korun.

2. místo

Wild&Coco Probiotika Superhuman

Mimořádná veganská probiotika s vysokým počtem CFU i bakteriálních kmenů. Bez alergenů.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem na 2. místo vybrala probiotika Superhuman od české značky Wild&Coco?

Jelikož jsou to kvalitní veganská probiotika od české značky Wild&Coco. Obsahují 28 bakteriálních kmenů, které jsou důležité pro normální fungování lidských střev. Jejich účinnost podporuje vláknina z topinamburu, která jim pomáhá dostat se hluboko do střev.

Superhuman probiotika napomáhají k příjemnému vylučování, efektivní absorpci živin z jídla, zajišťují odolnost před infekcemi, ale také emoční stabilitu a lepší náladu.

Uživatelské recenze

Značku Wild&Coco jsem si velmi oblíbila. Má hezký a přehledný e-shop plný zajímavých a hodnotných informací a také mi moc chutná jejich kokosový jogurt, který v tomto srovnání taky najdete. A protože mám s touto značkou jen dobrou zkušenost, musím doporučit i tato probiotika Superhuman, na které jsem našla spoustu kladných recenzí.

Na samotném webu Wild&Coco zákazníci uvádí, že jsou to skvělá probiotika pro celou rodinu, která pomáhají se zažívacími problémy. Umístily se také na 1. příčce v nezávislém hodnocení na webu Vitalpoint, které vytvořila RNDr. Michaela Bebová. 

Další informace

Tato probiotika se doporučují užívat tři měsíce, aby byl plně využit jejich blahodárný účinek. Co se týče doporučeného dávkování, doporučuje se začít s menšími dávkami a postupně je navyšovat. Obecně se doporučuje užívat na lačno 1 až 3 kapsle.

Cena balení se 30 kapslemi je cca 1000 korun.

3. místo

Wild&Coco probiotická zmrzlina

Osvěžující veganská zmrzlina s probiotiky díky obsahu kokosového jogurtu Primebiotic Cocoguard od Wild&Coco.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je na 3. místě probiotická zmrzlina od Wild&Coco?

Protože zmrzlina patří k nejoblíbenějším dětským sladkostem! A tahle navíc obsahuje zdraví prospěšná probiotika – což je podle mě výhra po všech stránkách!

Značka Wild&Coco se pro výrobu téhle probiotické zmrzlina spojila s přední pražskou zmrzlinárnou Crème de la Crème (mimochodem, jejich zmrzlina naprosto zbožňuju), kterou vede zmrzlinový mistr Jan Hoschsteiger a právě on stojí za finálním složením a recepturou.

Uživatelské recenze

U samotné zmrzlina na webu Wild&Coco jsem našla nadšené recenze. Uživatel Ferdinand dokonce píše, že tahle zmrzlina nesmí chybět v jejich mrazáku. Jan Pochop dodává, že zmrzlina chutná jedinečně a i přes vyšší cenu stojí za vyzkoušení.

Já se k pánům přidávám, protože jsem zmrzlinu sama ochutnala a je opravdu skvělá. A fakt, že navíc obsahuje prospěšná probiotika, z ní pro mě dělá naprostou „superzmrzlinu“ a ideální způsob, jak do vašich dětí dostat probiotika chutnou a nenásilnou formou.

Dále o zmrzlině

Zmrzlina obsahuje můj milovaný probiotický jogurt Primebiotic Cocoguard od Wild&Coco a dále mandlový, kokosový, lískooříškový a rýžový nápoj. Je oslazená třtinovým cukrem a dále v ní najdete čekankovou vlákninu, dextrosu, citronovou šťávu a karob. Nadto je zcela přírodní, vhodná i pro vegany a není v ní žádná laktóza.

Krásný červeno-bílý kyblík s logem Crème de la Crème s 500 gramy zmrzlinové pochoutky stojí cca 400 korun.

4. místo

Wild&Coco Natural Primebiotic Cocoguard BIO

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem od Wild&Coco vybrala také Natural Primebiotic Cocoguard BIO?

Pokud jste ještě neochutnali probiotický jogurt Natural Primebiotic Cocoguard od české značky Wild&Coco, je čas to napravit. Nejen že chutná naprosto báječně, ale také obsahuje živé prospěšné bakterie.

Na první ochutnání mě nadcla jeho jemně nasládlá chuť – tu mu propůjčuje dužina i voda z mladého kokosu, který prochází procesem fermentace (kvašení). Díky tomu je jogurt nabitý šesti bakteriálními kmeny, které blahodárně působí na trávení i celkovou pohodu.

Jogurt je jemně tepelně upravený, díky čemuž má mnohem jemnější chuť, kterou si děti určitě zamilují. Je vhodný pro všechny zdravé děti od šesti měsíců věku. Navíc potěší všestranným využitím – chutná na sladko s granolou a ovocem, ale i na slano jako zálivka na salát či dip.

Kilové balení jogurtu, které vám v lednici vydrží po otevření celý týden, stojí cca 400 korun.

5. místo

Infant probiotika pro děti v prášku

Orientační cena: 2800 Kč

Proč jsem vybrala Infant probiotika pro děti od značky Custom Probiotics?

Tato probiotika v prášku pro děti jsou totiž vysoce kvalitní a neobsahují žádné alergeny ani jiné přísady jako cukr, mléko, sóju, kasein, kvasnice, umělá barviva ani příchutě. Najdete v nich až 250 miliard CFU (jednotky tvořící kolonie).

Hodí se pro miminka už od 6 měsíců. Díky svému specifickému složení cílí na střevní mikroflóru během tohoto klíčového růstového období. 

Jak je užívat? Doporučuje se dávat děťátku jednu odměrku ráno nalačno. Prášek rozpusťte ve sklenici dechlorované vody. Tuto dávku podávejte asi 3-5 dní. Případně ohledně dávkování poraďte s pediatrem.

A kolik stojí? Cca 2800 korun.

6. místo

ProBiota Infant

Orientační cena: 1500 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala ProBiota Infant od značky Seeking Health?

Probiotika Infant se hodí pro miminka od první dne po narození až do dvou let. Obsahují až 5 miliard živých bakterií v jedné odměrce obohacených o přírodní prebiotickou vlákninu z čekanky – inulin, který pomáhá vyživovat bakterie. Tento produkt by se měl uchovávat v lednici, aby nedošlo ke snížení jeho účinku. 

Tato probiotika jsou bez obsahu mléka, vajec, ryb, lepku, umělých sladidel, příchutí, barviv nebo konzervačních látek.

A jak je dávkovat?

 • Kojenci ve věku 6-12 měsíců: podávejte 1 odměrku denně.
 • Od 12 měsíců: podávejte 1 odměrku jednou nebo dvakrát denně.

Prášek s probiotiky smíchejte v kojenecké výživě, mléce či chladném čaji. Můžete také smíchat s potravinami, jako je jogurt, přesnídávka nebo chladnější kaše.

U kojících maminek není problém přidat produkt do odstříkaného mateřského mléka.

7. místo

Viridian Mother and Baby

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala probiotickou směs Mother and Baby od značky Viridian?

Probiotika od značky Mother and Baby jsou vhodná pro užívání jak během těhotenství, tak pro děti od tří měsíců věku. Doporučuje se při zažívacích potížích, střevních infekcích, alergiích na jídla, průjmu a dalších komplikacích.

Tento výrobek svou čistotou a složením splňuje parametry kategorie Kosher a všechny složky jsou 100% aktivní. Mother and Baby neobsahuje syntetické, geneticky modifikované či ozařované složky a ani složky živočišného původu. 

Jak produkt dávkovat? Pro těhotné nebo kojící maminky se doporučuje brát 1 g denně. Kojencům od 3 měsíců a dětem do 12 let se doporučuje taktéž 1 g denně nebo dle doporučení lékaře.

8. místo

ProViotic veganské probiotikum pro děti

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala veganské dětské probiotikum v sáčcích od značky ProViotic?

Veganská probiotika v sáčcích pro děti od 8 měsíců obsahují až 5 miliard živých buněk Lactobacillus bulgaricus, které jsou jedinečné tím, že jsou izolovány z květů sněženky. Kompletní výroba probiotika probíhá na území Bulharska.

Probiotika mají přirozeně nasládlou chuť a neobsahují žádný přidaný cukr. Jedno balení obsahuje 10 sáčků.

Jak je dávkovat? Dětem se doporučuje vypít po jídle 1 sáček rozmíchaný v dostatečném množství tekutiny. 

A kolik tento produkt stojí? Cca 600 korun.

9. místo

Primal Defense Kids Banana

Orientační cena: 880 Kč

Z jakých důvodů jsem sem zařadila probiotika pro děti s příchutí banánu od značky Garden of Life?

Toto probiotikum je ve formě prášku a hodí se pro děti od 3 let. Má aroma organického banánu a obsahuje unikátní směs 3 Bifidobacterium včetně Bifidobacterium breve, Bifidobacterium infantis a Bifidobacterium longum, spolu se Saccharomyces boulardii pro podporu zdraví trávicího traktu a imunitního systému dětí. 

Produkt podporuje normální funkci střev, zdravý imunitní systém, růst prospěšných bakterií a pomáhá v absorpci vápníku.

Jak dávkovat? Před každým použitím se doporučuje probiotika protřepat. Potom dětem od 3 let přidejte 1/4 lžičky k jídlu nebo pití jednou denně. 

A cena? Cca 880 korun.

10. místo

Nordic Flora Probiotic Kids

Orientační cena: 550 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila dětská probiotika ve formě gumídků od značky Nordic Naturals?

Jelikož se tato probiotika hodí pro starší děti a jsou ve formě lahodných gumových bonbónů. A hlavně – obsahují synergickou směs probiotik a prebiotické vlákniny, které pomáhají nastolit a udržovat zdravou rovnováhu trávení. Kromě toho umožňují rozmnožování dobrých bakterií, podporují zdravou imunitu, zažívání i vyměšování a vstřebávání živin.

Jak dávkovat? Hodí se pro děti od dvou let a neměla by se překračovat dávka 2 bonbóny za den. 

A cena? Cca 550 korun.

11. místo

Imunit® Laktobacily Jack Laktobacilák

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala Laktobacily Jack Laktobacilák pro děti od značky Simply You?

Laktobacily pro děti od 3 let obsahují unikátní kombinaci 5 kmenů laktobacilů a bifidobakterií, selenu, silice fenyklu a prebiotické vlákniny inulin. Produkt tím zaručuje rovnováhu střevní mikroflóry, podporuje imunitu a zlepšuje celkové trávení. 

Tablety chutnají po jahodách, což je příchuť, která dětem ve většině případů moc chutná.

A jak dávkovat? Doporučuje se brát 2 tablety za den a ideálně po jídle. 

Kolik stojí? Cca 350 korun.

12. místo

NATUREVIA Laktobacílky baby

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem sem zařadila také Laktobacílky baby v sáčcích od značky NATUREVIA?

Protože laktobacílky jsou sáčky plné zdravých probiotik. Obsahují unikátní komplex 5 vybraných kmenů laktobacilů a bifidobakterií lidského původu, které se přirozeně vyskytují ve vyvážené střevní mikroflóře dětí a prebiotika fruktooligosacharidy (FOS).

Skvěle se hodí i pro malá miminka. Neobsahují mléko, laktózu, lepek, barviva, konzervanty. Obsah sáčků můžete rozmíchat do vody i mateřského mléka. 

Jak přesně dávkovat? Jeden sáček denně vysypte do kojeneckého mléka, vody nebo jídla. 

A cena? Okolo 250 korun za jedno balení s 60 sáčky.

13. místo

NOW BerryDophilus Kids

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala probiotické žvýkací pastilky BerryDophilus Kids od značky NOW?

Protože pastilky BerryDophilus Kids poskytují dětem až 2 miliardy CFU v kombinaci deseti probiotických bakteriálních kmenů, které jsou určené k podpoře gastrointestinálního ústrojí a zároveň posiluje zdravé funkce imunitního systému. Mohou je užívat jak dospělí, tak děti.

Navíc se jedná o chutné žvýkací pastilky, které jsou slazené Xylitolem, takže jsou příjemně sladké, ale zároveň neškodí zubům.

A jak je užívat? Děti do dvou let by měly produkt užívat po konzultaci s lékařem. Dětem od 2 let a dospělým se doporučuje žvýkat 1 pastilku 1-3× za den nalačno nebo mezi jídly.

A kolik stojí? Cca 250 korun.

Závěr

Pokud vaše děti trápí nejrůznější trávicí potíže, nebo jim chcete posílit střevní mikroflóru a posílit jejich obranyschopnost, probiotika by mohly být tou pravou volbou. Nicméně vždycky je dobré se poradit s vaším pediatrem, která probiotika jsou nejlepší pro vaše nejmenší.

Na základě mého průzkumu i osobních zkušeností bych vám doporučila především probiotika Smidge Infant, která jsou sice dražší, ale zato mimořádně kvalitní a šetrná k dětskému organismu. A navíc vám dlouho vydrží, takže se jejich cena nakonec vyrovná těm, která se na první pohled jeví jako levnější. Další skvělá probotika s názvem Superhuman nabízí značka Wild&Coco, která mají vysoký obsah CFU a bakteriálních kmenů. Další super možností, jak dětem podat probiotika, je prostřednictvím probiotické zmrzliny Wild&Coco, která je veganská, bezlaktózová a hlavně – mimořádně lahodná!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[6] Wikipedie (CZ): Probiotikum

[7] Wikiskripta (CZ): Probiotika, prebiotika, synbiotika

[8] Healthline (ENG): Are Probiotics Healthy for Children?

[9] PubMed Central (ENG): Systematic review: probiotics for functional constipation in children

[10] PubMed Central (ENG): Probiotics for Children with Gastroenteritis

4.8/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »