13 nejlepších vitamínů pro děti, kojence a miminka – srovnání a recenze

Shrnutí: Hledáte kvalitní vitamíny pro vaše děti? V tomto článku jsem zhodnotila 13 nejlepších produktů pro ty nejmenší. Na stupních vítězů skončily následující:

Co se v článku dozvíte dál?

Proč jsou vitamíny[1] pro dětský organismus důležité? Které látky děti nejvíce potřebují doplňovat[5][6][7][9][10] a z jakých zdrojů?

TOP  1. místo

Vitamin Code
Kids

Orientační cena: 700 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o lahodný třešňový multivitamín, který se cucá jako bonbon a je speciálně navržen tak, aby vyhovoval výživovým potřebám dětí od 4 let. RAW kvalita, vegetariánský a bezlepkový.

2. místo

Extra panenský olej
z tresčích jater

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 2. místo?

Jde totiž o extra panenský olej s vysokým obsahem omega 3 z jater volně lovených tresek v čistých norských vodách, který je zpracováván za studena, čímž si zachovává maximální kvalitu. Vhodný pro děti od 6 měsíců.

3. místo

Betula Pendula
kozí kolostrum

Orientační cena: 1600 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož toto kolostrum z kozího mleziva obsahuje koncentrovanou směs aktivních látek jako imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny atd., které jsou blahodárné pro dětský organismus.

Třináct nejlepších vitamínů pro děti

Co jsou to vitamíny a proč jsou nezbytné pro zdraví dětí?

Neustále někde slýcháme nebo čteme, jak jsou vitamíny nezbytné, ale víme ve výsledku, o co se přesně jedná?

 • Vitamíny[1] jsou zkrátka potřebné, to asi nelze zpochybnit. Nevýhoda je v tom, že až na výjimky, které potvrzují pravidlo, si je lidský organismus nedokáže sám vyrobit. Nezbývá tedy nic jiného, než je do těla vpravit prostřednictvím kvalitní stravy, popřípadě suplementů. 
 • Vitamíny jsou naprosto zásadní pro správné fungování organismu – podílejí se totiž na metabolismu bílkovin, tuků i cukrů.
 • Děti rostou, vyvíjejí se a proto potřebují vitamíny, aby vše šlo tak, jak má. Aby správně fungoval mozek, metabolické reakce v těle, aby měly silnou imunitu, zdravé a pevné kosti i zuby.

Co je největším zdrojem vitamínů a minerálů u dětí?

Zásadní roli hraje vždy strava a životní styl obecně. Tyto návyky a potřeby můžeme rozdělit podle věku dítěte:

U novorozenců, miminek a i batolat hraje významnou roli kojení.[2] Pokud je vše v pořádku a příroda dovolí, je mateřské mléko to nejlepší, co může děťátko dostat.

 • Udává se, že až 98 % žen dokáže kojit své dítě. Samozřejmě že někdy nastanou situace a okolnosti, kdy to možné není a netřeba se tím trápit. Žijeme v době, kdy existují takzvaná umělá mléka, která dokáží to mateřské z velké části suplovat.
 • Podle WHO kojené děti obecně lépe prospívají a jsou odolnější vůči různým infekcím a virům.[3] Při kojení dostává děťátko dokonale vyvážený poměr základních složek jako jsou bílkoviny, tuky a sacharidy. Kromě toho také vitamíny a minerály.

Kolem druhého roku dítěte už nastává období, kdy touží objevovat chutě, poznávat a ochutnávat. V tuto dobu hrají hlavní roli rodiče, protože vždy záleží jen na nich, jaké potraviny budou děťáku dávat. Je důležité myslet na to, že jaké návyky dáme dítěti v tomto věku, ty si s sebou ponese po zbytek života.

Základní heslo by mělo být pestrá a vyvážená strava:[4]

 • Ovoce a zelenina (syrové i vařené) 
 • Menší množství nastrouhaných nebo rozemletých ořechů
 • Luštěniny alespoň 1× týdně
 • Ryby nejlépe 2× týdně
 • Obiloviny
 • Mléčné a zakysané výrobky
 • Rostlinné oleje 
 • Voda

Kdy je potřeba doplňovat dětem vitamíny?

Pokud dítě dostává opravdu pestrou stravu a nevidíme na něm nějaké příznaky, které by mohly znamenat absenci vitamínů, není třeba. Když si nejste jisti, nic nezkazíte konzultací s lékařem.

Nebojte se, na svém dítěti poznáte, že není takzvaně ve své kůži nebo ho něco trápí. Existují příznaky, podle kterých můžete vypozorovat, že mu něco chybí:

 • Nechutenství, ekzémy a vyrážky – většinou značí absenci vitamínu A.
 • Svalová slabost, apatie, zvracení či křeče – tyto příznaky mohou signalizovat nedostatek B-komplexu.
 • Únava, špatný růst – zde je důležité zajistit vitamín D.
 • Náchylnost ke zlomeninám, kazivost zubů – nedostatek vápníku.
 • Únava, anémie (bledost) – toto je signál nedostatku železa.

To je několik příznaků, které mohou znamenat nedostatek zmíněných vitamínů. Nicméně nic nezkazíte tím, když budete děťátku například v období chřipkové sezóny doplňovat multivitaminový komplex, který bude posilovat jeho imunitu. Jednosložkové vitamíny doplňujte po konzultaci s lékařem.

Jaké vitamíny jsou důležité?

V určitém poměru všechny. Každý vitamin plní určitou funkci a je ho potřeba konkrétní množství, aby tělo fungovalo tak, jak má.

Na ten nezapomínejte hlavně v prvních dvou letech života vašeho miminka. V létě není jeho suplementování nutné, protože se přirozeně do těla dostává skrz pokožku ze slunečního záření. Problém může nastat v zimním období, kdy slunečního světla ubývá, dny se krátí a je dříve tma. Venku jsme méně častěji než v letních měsících a proto je důležité být obezřetný.

Optimální hladina „déčka“ je důležitá pro vývoj kostí, jinak hrozí takzvaná křivice.[5] Dále velmi silně posiluje imunitu. 

Vitamín D se nachází například v  rybím oleji, listové zeleniny, rybách či obilovinách.

Vitamín K je vitamín rozpustný v tucích a dělí se do několika „podtypů“. „Káčko“ má za úkol regulovat správnou srážlivost krve, podporuje činnost jater a pomáhá organismu vstřebávat vápník. 

Tento vitamín se podává novorozencům právě jako prevence rozvoje krvácivé nemoci.[6]

Vitamín K najdeme například v avokádu, brokolici či koriandru.

„Áčko“ můžete najít v mrkvi, batátech, melounu, vejcích nebo i rybách. Je důležité pro dobrý zrak, zdravou kůži a správný metabolismus.[7]

Vitamín C[8] se přirozeně nachází v ovoci a zelenině. Při pestré stravě by tedy jeho příjem neměl být problém. Zkuste vaše dítě navyknout k tomu, aby bylo ovoce jako dezert a zelenina součástí přílohy každého hlavního jídla.

Velmi jednoduše řečeno – „céčko“ je nezbytné pro většinu chemických pochodů v těle. Bez něj se zkrátka neobejdeme.

Perfektní zdroj B komplexu jsou kvasnice, lahůdkové droždí, obiloviny, játra či vajíčka. Vitamíny skupiny B[9] jsou důležité pro správnou funkci svalů, kostí, metabolismu a imunity.

Vitamin E[10] posiluje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti choroboplodným zárodkům. Vitamin E také udržuje krevní cévy dostatečně otevřené, aby krev mohla volně proudit, a pomáhá buňkám v těle spolupracovat při plnění mnoha důležitých funkcí.

Tento vitamín se dá velmi dobře získávat z potravin a obsahují ho zejména mandle, slunečnicová semínka, arašídové máslo, slunečnicový a olivový olej, kiwi, špenát, brokolice, mango, kešu oříšky, rajčata, hrášek nebo mrkev.

Jak se vitamíny dělí?

V současnosti známe 13 základních typů vitamínů,  které dělíme na:

 1. Rozpustné v tucích – A, D, E a K 2
 2. Rozpustné ve vodě – B komplex a vitamín C 

Vitamíny rozpustné v tucích si tělo dokáže v menší míře uložit do zásoby. Nemusíme je tedy doplňovat tak často jako ty rozpustné ve vodě.

Optimální příjem vitamínů a minerálů u dětí se liší podle:

 • Věku
 • Pohlaví
 • Výšky
 • Hmotnosti
 • Fyzické aktivity
 • Zdravotního stavu

Jakou formou lze vitamíny doplňovat?

Vitamíny můžete přijímat různými způsoby. Je důležité zohlednit několik faktorů. Například jestli je bude konzumovat dítě, nebo dospělá osoba, protože vitamíny pro dětskou populaci jsou většinou ve formě želé či rozpustných tablet, zatímco dospělí jedinci mohou konzumovat jak kapsle, tablety, tak i tinktury.

Můžete tedy zkusit:

 • Kapsle
 • Želé a bonbony
 • Sypký prášek
 • Sirup 
 • Tinktury
 • Kapky

Jak dětem posilovat imunitu?

Říká se, že děti jsou jako houby – nasávají co mohou. Je to vždy na rodičích, jak k dětem přistupují. Většinou se osvědčuje děti nechat, ať si samy řeknou, zda je jim teplo nebo zima – zbytečně je „nenavlékat“. Samy dobře vědí, jak se cítí. A tak i když nám dospělým je teplo, je důležité myslet na to, že děti jsou neustále v pohybu a tím pádem jsou zahřáté, mají rozprouděnou krev.

Jaké jsou tedy tipy na posílení dětské imunity?

 • Zdravá a pestrá strava
 • Pohyb
 • Otužování
 • Dobrá nálada

A čemu se naopak vyvarovat?

 • Nezdravé a fastfoodové stravě
 • Stresu
 • Pasivitě
 • Cukru a slazeným nápojům

1. místo

Vitamin Code Kids

Lahodný cucavý multivitamín ve tvaru medvídků s vitamíny, minerály, probiotiky v RAW kvalitě. Pro děti od 4 let a výše.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je Vitamin Code Kids na prvním místě?

Protože se jedná o prvotřídně kvalitní a zároveň lahodné cucavé bonbonky, které obsahují důležité vitamíny a minerály jako jsou A, D, E, K, C či vápník, jód, zinek a mnoho dalších. Jsou v nich také živá probiotika a hodí se pro vegetariány.

A naopak neobsahují žádné umělé aroma, sladidla nebo přísady ani GMO.

Uživatelské recenze

Tento vitamín pro děti pochází z USA a podle recenzí to vypadá, že u nás ještě není tolik známý. Nějaké recenze jsem k němu ale našla na zbozi.cz a heuréce, kde si uživatelky chválí jak přírodní složení, tak chuť a krásnou vůni těchto cucavých medvídků.

Dále o produktu

Jaké je doporučené dávkování těchto vitamínů v rozkošném balení, které zdobí obrázky zvířátek? Hodí se pro děti od 4 let, kterým dávejte 2 žvýkací medvídky denně.

Cena za tento výrobek je cca 700 korun.

2. místo

Rosita Extra panenský olej z tresčích jater

Extra panenský tresčí olej z volně lovených tresek v Norsku. Zpraocovaný za studena, což mu zachovává maximální kvalitu.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je na druhém místě olej z tresčích jater od značky Rosita?

Protože dodá vašemu dítěti extra kvalitní porci omega 3 mastných kyselin, které pocházejí z volně lovených tresek v průzračně čistých norských vodách. Je za studena lisovaný tradiční metodou, takže si zachovává nejvyšší možný obsah omega 3 mastných kyselin, které působí blahodárně na dětský imunitní systém, dýchací soustavu i trávení.

Uživatelské recenze

Tento rybí olej má spoustu pozitivních recenzí na zbozi.cz (jeho celkově hodnocení je krásných 97 %) – hodnotitelé chválí především skvělé účinky na zdraví. Někdo dokonce chválí i jemnou rybí chuť, která chutná i jeho dětem. V jiných recenzích se naopak objevuje, že je cítit jako každý jiný rybí tuk. I přesto ho ale uživatelé mají rádi díky prvotřídní kvalitě a naprosto čistému složení. Na heuréce má produkt zatím jen jednu recenzi, ale i ta je stoprocentně kladná.

Více informací o produktu

Jak tento olej užívat? Polovinu čajové lžičky denně můžete podávat dětem od 6 měsíců věku a ty, kterým už bylo 12 měsíců, mohou každý den konzumat 1 čajovou lžičku. Olej lze konzumovat v jakoukoliv denní dobu, ale doporučuje se užívat společně s pokrmem bohatým na tuky.

A jaká je cena balení o velikosti 150 ml? Cca 1200 korun.

3. místo

Betula Pendula kozí kolostrum

Kvalitní kozí kolostrum s koncentrovaným obsahem látek, které posilují dětskou imunitu. Menší kapsle, speciálně upravené pro děti.

Orientační cena: 1600 Kč

Proč má třetí místo dětské kozí kolostrum od značky Betula?

Toto kozí kolostrum ve formě tobolek je produkt, který je unikátní zejména proto, že je velmi podobný mateřskému mléku. Obsahuje množství různorodých biologicky aktivních látek a kozí mlezivo z pečlivě vybraných farem v České republice s důrazem na chov koz v přirozeném prostředí. 

Kolostrum je velmi vhodné pro děti, protože se v něm nachází imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, biominerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon a další. 

Uživatelské recenze

Vzhledem k tomu, že toto dětské kolostrum se od toho pro dospělé liší pouze zmenšenou velikostí tobolek, dovolila jsem si hledat recenze jakéhokoli druhu colostra od značky Betula. Na Zboží má 98% kladné hodnocení. Jedna uživatelka dokonce uvádí, že její dcera při užívání tohoto colostra není tak často nemocná. Stejně kladné hodnocení uvádí i uživatelka na heuréce.

Více informací o produktu

Jak užívat? Ideálně 1 tobolku 2× denně, minimálně půl hodiny před jídlem.

Cena za tento výrobek je cca 1600 korun.

4. místo

Bears with Benefits multivitaminový komplex pro děti (bez cukru)

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem vybrala multivitamín pro děti od Bear with Benefits?

Protože se jedná o formu bonbonků, která děti určitě potěší. A rodiče zase může potěšit, že jsou gumoví medvídci slazení stévii. Kromě té produkt obsahuje i maltitolový sirup, což je další náhradní sladidlo, které je v ČR považováno za bezpečné v určitém množství.

Co se týče obsahu účinných látek, gumídci obsahují vitamíny A, B6, B12, B2, C, K2, E a vitamin D3, minerály biotin, zinek a jód. Všechny tyto látky podporují obranyschopnost dětí i správný vývoj jejich kostí.

Bonbonky jsou vhodné pro děti od 4 let a také pro vegany.

Balení se 60 medvídky, které vydrží na měsíc užívání (doporučuje se totiž brát 2 bonbonky denně) stojí cca 650 korun.

5. místo

Viridian Viridikid Multivitamin

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Viridikid multivitamín?

Veganské kapsle od značky Viridian jsou vhodné pro děti od  3-14 let. Kapsle jsou velmi malé, takže dětem nedělají problémy při polykání.

Jedná se o čistou směs bioaktivních složek,bez GMO a živočišných složek, umělých sladidel, barviv a konzervantů.

Produkt balí do ekologického balení, konkrétně se jedná o skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah před světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. 

A jak dávkovat? Výrobce doporučuje 1-2 kapsle denně s jídlem.

Cena za 90 kusů je cca 500 korun.

6. místo

Möller's rybí olej s přírodní ovocnou příchutí

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala tento rybí olej od značky Möller's?

Není rybí tuk jako rybí tuk. Möller's Omega 3 je rybí olej z norské přírody. Získává se z tresčích jater. Tyto tresky žijí v chladných vodách u ostrovů Lofoty. Tento olej nemá pachuť, takže ho děti bez problému zvládnou. Popřípadě ho můžete přidat do jídla po dokončení tepelné úpravy.

Značka Möller’s nabízí svým uživatelům více než 160 let zkušeností s výrobou a vývojem omega 3 výrobků a stala se nejprodávanější značkou ve své kategorii v Norsku.

Tento rybí olej je geniálním zdrojem vitamínu D, který je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji dětských kostí. Má také skvělé účinky na imunitu a to díky vitamínům A a D.

Jak dávkovat? Přípravek mohou užívat jak děti od 3 let, tak dospělí. Doporučuje se 5ml denně.

A cena? Tento produkt stojí cca 300 korun.

7. místo

Rakytníček veganské želé

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala veganské želé Rakytníček?

Skřítci pro „skřítky“. To je veganské želé pro naše nejmenší. Tento produkt obsahuje účinnou látku rakytník a směs ovocných koncentrátů a vitaminy. Navíc příchuť Maracuja okouzlí i ty nejmenší z nejmenších.

Rakytník řešetlákový je vhodný na podporu obranyschopnosti organizmu, pomáhá snižovat únavu, podporuje činnost srdce a trávicího traktu, pomáhá udržovat zdravou pokožku.

Jedná se o želé, takže děti budou mít z konzumace těchto vitamínů určitě radost.

Jak dávkovat? Doporučuje se 1 želé 3× za den – rozžvýkat a spolknout.

Cena za 90 kusů je cca 200 korun.

8. místo

Nordic Berries Multivitamin

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem zvolila multivitamín Nordic Berries?

Značka Nordic Naturals je, jak už název napovídá, norská značka a funguje od roku 1995. Společnost si zakládá svou firemní identitu na tom, že  produkuje pouze čisté výrobky z rybího oleje a vysokou hodnotou omega-3 mastných kyselin. Tato firma působí již ve 35 zemích světa a stále postupně rozšiřuje svou nabídku nejen rybích olejů, ale také multivitamínů, probiotik nebo kolagenu. 

Tento multivitamín pro děti má příjemnou, citronovou chuť  a je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty. Každá porce poskytuje deset nejdůležitějších živin, včetně zinku a vitamínů A, C, D3 a E. 

Jak dávkovat? Děti od 2 let 4 bonbony denně s jídlem.

Cena za jedno balení je cca 1000 korun.

9. místo

Colostrum Liquid

Orientační cena: 960 Kč

Proč jsem se zařadila také Colostrum Liquid?

Protože jde o 100% čisté kolostrum, odtučněné, nepasterizované a bez kaseinu, které se hodí pro děti již od 6 měsíců.

Objem produktu má 125 ml, což je dávka, která vydrží cca na 15 dní. 

A jak dávkovat? Výrobce doporučuje užívat 1 polévkovou lžíci denně samostatně nebo zapít. Produkt by se neměl míchat s teplými nápoji.

Cena za 125 ml je cca 960 korun.

10. místo

Ekomedica Vitamín C pro děti

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Vitamín C pro děti od Ekomedicy?

Produkt obsahuje vitamín C z rostlinných zdrojů s chutí pomeranče a yuzu. „Céčko“ je takový svatý grál mezi vitamíny – dokáže totiž velmi komplexně působit na zdraví celého těla. Podporuje normální funkci imunitního systému a chrání buňky před oxidativním stresem. Pomáhá udržovat tvorbu kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Zvyšuje vstřebávání železa, podporuje energetický metabolismus, snižuje míru únavy a vyčerpání, přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E. Pomáhá udržovat normální činnost nervové soustavy.

A jak dávkovat? 1 odměrku denně rozpusťte ve vlažné vodě, džusu či jiném vhodném nápoji.

250 g vás vyjde na cca 400 korun.

11. místo

Mykind Organics žvýkací multivitamín pro děti

Orientační cena: 880 Kč

Proč jsem vybrala žvýkací multivitamín od Mykind Organics?

V každém roztomilém balení tohoto multivitamínu pro děti od značky Garden of Life najdete 120 žvýkacích gumídků, které pocházejí z 9 kusů organického ovoce. S těmito vitamíny tedy vaše děti dostanou vysoce kvalitní organický produkt, který neobsahuje žádné syntetické látky, živočišnou želatinu, sladidla ani cukr. To, čím jsou bonbónky poprášené, také není cukr, ale organický rýžový prášek.

Tento multivitamín je určený dětem od 4 let a starším – důležité je, aby už uměly důkladně žvýkat.

A jaké je denní dávkování? Doporučuje se každý den rozžvýkat 4 gumové bonbony, což je 10 g produktu, a nejlépe s jídlem. S tímto dávkováním vám produkt vydrží na 30 dní.

Jaká je cena jednoho balení? Cca 880 korun.

12. místo

Puravia LABS Vitamín D3 pro děti v olivovém oleji

Orientační cena: 400 Kč

Proč tu je vitamín D3 od Puravia LABS?

Tento vitamín D3 od značky Puravia LABS s absolutně čistým a funkčním složením je vyrobený v České republice a jedná se o vegetariánský doplněk stravy pro děti, který je velmi dobře biologicky dostupný. Vitamín D3 v podobě cholekalciferolu je zde rozpuštěn v extra panenském olivovém oleji pocházejícím z Řecka. Kvalitu produktu, který v jedné dávce obsahuje 400 IU vitamínu D3, je laboratorně testovaný a pravidelně znovu kontrolovaný.

Vitamín D3 přispívá ke zdravému stavu dětských zubů, kostí, svalů a celkově napomáhá udržet zdravý a silný imunitní systém. Produkt je vhodný pro děti od 0 měsíců do 36 měsíců věku a podává se 1 kapka každý den.

Balení o objemu 30 ml, které vystačí na cca 900 kapek, stojí cca 400 korun.

13. místo

Solgar Multivitamín a minerál

Orientační cena: 400 Kč

Proč tu je také multivitamín a minerál od Solgaru?

Jedná se o formu cucavých tablet s příjemnou angreštovou příchutí, které se hodí již pro děti od 3 let. Jedná se o komplexní multivitamín a minerál pro děti. 

Tento produkt se nehodí pro těhotné a kojící ženy a stejně tak i pro menší děti. zde je riziko, že multivitamín zaskočí, protože dětí mladší tří let ještě nechápou, jak cucat bonbony a vzhledem ke své aktivitě by jim mohl zaskočit.

Jak dávkovat? Děti od 3 do 5 let jednu tabletu za den při jídle. Starší děti a dospělí dvě tablety denně při jídle.

A jaká je cena? Cca 400 korun.

Závěr

Děti jsou křehké. Mnohdy jejich zdraví může vykolejit i napětí a stres. Zkuste je udržovat v klidu a v pohodě a uvidíte, jak budou prospívat.

A pokud jim chcete dopřát extra péči ve formě multivitamínových doplňků stravy, v tomto článku jsem pro vás srovnala 13 takových produktů. Doporučuji především lahodné cucavé bonbonky Vitamin Code Kids v RAW kvalitě s obsahem všech důležitých vitamínů, minerálů a dokonce i probiotik. Dále stojí za vyzkoušení Rosita extra panenský olej z tresčích jater z volně žijících norských tresek. Nebo vyzkoušejte blahodárné kozí kolostrum Betula, které dětem dodá pořádnou porci výživných látek, které posílí jejich obranyschopnost.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Vitamín

[12] Wikiskripta (CZ): Výživa dětí

[13] Wikiskripta (CZ): Vitaminy v dietě

[14] Wikiskripta (CZ): Vitaminy

[15] Healthline (ENG): 9 Best Vitamins for Kids: Do They Need Them (and Which Ones)?

[16] PubMed Central (ENG): Production of Bovine Colostrum for Human Consumption to Improve Health

[17] PubMed Central (ENG): The Potential Danger of Flavoring in Health Promoting and Health Compromising Products: Implications for Children

5/5 (Počet hlasů: 3)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »