12 nejlepších vitamínů pro těhotné – srovnání a recenze

Shrnutí: Jaké doplňky stravy jsou nejlepší, pokud zrovna čekáte miminko? Právě na tuhle otázku se teď dozvíte odpověď, protože vás čeká srovnání kvalitních vitamínových doplňků pro těhotné, které jsem pro vás důkladně prozkoumala.

 • První místo ode mě má Vitamin Code Raw Prenatal, což je komplexní multivitamínová výživa, speciálně vyvinutá pro podporu těhotenství. Balení obsahuje 60 denních dávek.
 • Na 2. místo jsem dala VENIRA komplex pro těhotné a kojící ženy s 25 blahodárnými látkami pro současné i budoucí maminky.
 • A 3. příčku získaly kapsle Vegetology Pregnancy Care, které obsahují denní dávku kyseliny listové, vitamín B12, D3, železo a celou řadu dalších aktivních látek.

V článku se dále dozvíte:

Které vitamíny je vhodné v těhotenství doplňovat?[1][2] Jaké potraviny se doporučuje jíst[3] a čemu je dobré se v očekávání miminka vyvarovat?[14][15]

TOP  1. místo

Vitamin Code Raw Prenatal

Orientační cena: 1600 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o komplexní multivitamínovou výživu pro těhotné ženy, kojící ženy nebo ženy snažící se otěhotnět. Obsahuje mimo jiné kyselinu listovou, železo, zinek, vitamín E, vitamín C nebo vitamíny skupiny B.

2. místo

VENIRA komplex pro těhotné a kojící ženy

Orientační cena: 600 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož obsahuje 25 účinných látek, jejich výběr a množství je uzpůsobeno ženám v těhotenství, kojícím ženám a jejich miminkům. Líbí se mi také to, že jde o český produkt, který je přírodní, navíc bez cukru, bez laktózy a bez lepku.

3. místo

Vegetology
Pregnancy Care

Orientační cena: 490 Kč
Proč 3. místo?

Tyto kapsle totiž obsahují 20 účinných látek vybraných tak, aby co nejvíce podpořily zdraví a pohodu těhotných a kojících žen i jejich miminek. Jako velkou výhodu vidím i to, že snižuje vyčerpání a pomáhá budovat imunitu.

Dvanáct nejlepších vitamínů pro těhotné

 1. Vitamin Code Raw Prenatal 1600 Kč (180 kapslí)
 2. VENIRA komplex pro těhotné a kojící ženy 600 Kč (60 kapslí)
 3. Vegetology Pregnancy Care 490 Kč (60 tablet)
 4. Dr. Formulated Probiotics once daily Prenatal 620 Kč (30 kapslí)
 5. Viridian Pregnancy Complex 700 Kč (120 kapslí)
 6. Chytré Miminko Superfolin 450 Kč (30 tablet + 30 kapslí)
 7. Femibion 2 Těhotenství 600 Kč (28 tablet + 28 tobolek)
 8. Gs Mamavit Prefolin + Dha 430 Kč (30 tablet + 30 kapslí)
 9. Fertiprona Inositol A Metylfolát 400 Kč (30 sáčků)
 10. Jarrow Methyl Folate 630 Kč (100 kapslí)
 11. Verra Plodnost & Těhotenství 900 Kč (60 kapslí)
 12. Starlife Folic Acid Star 220 Kč (60 tablet)

Co jsou to vitamíny pro těhotné?

Vitamíny jsou látky, které potřebujeme k životu. Neobejdeme se bez nich, protože se účastní mnoha biochemických reakcí v těle, podporují metabolismus cukrů, tuků i bílkovin, posilují imunitu a mnoho dalšího.

 • Vitamíny můžeme dělit podle toho, zda jsou rozpustné ve vodě nebo v tucích. Ty v tucích to mají o něco jednodušší, protože si je tělo dokáže „schovat“ do zásoby a není nutné je doplňovat tak často. Řadí se mezi ně A, D, E, K 2. Rozpustné ve vodě jsou B komplex a vitamín C.
 • V těhotenství je péče o zdraví důležitější než kdy jindy.[1] Primárním zdrojem vitamínů by měla být pestrá a čerstvá strava. dále se obecně doporučuje když plánujete miminko, brát kyselinu listovou a B6, D či jód. Je to kvůli tomu, že první týdny jsou pro zdravý vývoj miminka nejdůležitější.

Kyselina listová – proč je nezbytné ji v těhotenství doplňovat?

Kyselina listová je vitamin, který se řadí do B komplexu. Její úkol je poměrně zásadní. Podporuje vznik nových buněk, takže je v těhotenství naprosto zásadní. Pomáhá miminku ve správném vývoji mozku a dalších orgánů. Zároveň působí jako prevence vzniku různých vad, jako je defekt neurální trubice, rozštěp páteře a další.[2]

 • Měla by se brát v průběhu prvního trimestru, neurčí li lékař jinak.
 • Jako první zdroj kvalitní kyseliny listové je pestrá strava. Do jídelníčku zařaďte čerstvé ovoce a zeleninu, například melouny, pomeranče, brokolice, artyčoky, ořechy, semínka či luštěniny. Jiným zdrojem jsou i játra.[3]
 • Pokud ale víte, že ji nezvládnete doplnit pomocí jídelníčku, zkuste doplňky stravy, které vám může doporučit váš gynekolog nebo lékárník.

Vitamíny a minerály, které jsou pro vývoj děťátka v těhotenství důležité

D3 je jedna z forem vitaminu D a je důležitý pro vstřebávání a následné využití vápníku. V těhotenství je nezbytný jak pro matku, tak pro miminko. Díky jeho dostatku je v těle správná imunita, prospívají a vyvíjí se jak zuby, tak i kosti. 

 • V období těhotenství je tedy dobré ho brát v podobě doplňků stravy.[4]
 • Dejte ale pozor a suplementaci „déčka“ vždy konzultujte s lékařem, protože jeho vysoké dávky jsou toxické. Předávkování tímto vitamínem se projevuje srdeční arytmií či křečemi. Buďte tedy obezřetní.

„Béčko“[5] je nesmírně důležitý vitamín, který podporuje správnou funkci celého nervového systému a psychiky, dále udržuje v těle energii a tlumí pocit vyčerpání. Pokud vám padají vlasy, pociťujete nadměrnou únavu nebo máte problémy s pokožkou, ujistěte se, že máte dostatek tohoto vitaminu.

Nejen v těhotenství, ale obecně je vitamin C[6] naprosto zásadní pro správné fungování lidského organismu. Mezi jeho hlavní funkce patří například tvorba kolagenu, podpora imunity, boj proti volným radikálům a mnoho dalších.

 • „Céčko“ je esenciální, což znamená, že si ho tělo nedokáže vyrobit samo, ale potřebuje k tomu vnější zdroje. Následně si ho dokáže uložit na určitou dobu do zásob. Tyto zásoby jsou v těle rozložené nerovnoměrně a jsou zastoupené v různých tkáních.
 • Vitamínem C se prakticky nedá předávkovat, takže se nemusíte bát. Jeho přebytek tělo vyloučí společně s močí.

Jód je zásadní pro tvorbu hormonů štítné žlázy, které hrají naprosto klíčovou roli pro vývoj organismu a to už od početí. 

 • Štítná žláza miminka se začíná vyvíjet již kolem 12. týdne těhotenství a je přímo úměrná hladině jodu matky a toto pravidlo platí i v průběhu kojení. Pokud se hormony ve štítné žláze tvoří ve sníženém množství, může to způsobit předčasný porod, malou porodní váhu, zrakové či sluchové poruchy nebo ADHD a další.
 • Hladina jódu by se tedy měla během těhotenstvé obzvláště hlídat.[7]

V průběhu těhotenství je důležité hlídat hladinu železa a pokud je ho nedostatek, tak suplementovat. Pokud je ho málo, hrozí anémie,[8] čímž následně nedostatečné okysličení a tkání vyšší krvácivost.

 • Nedostatek železa se projevuje bledostí, nadměrnou únavou, spavostí a bolestí hlavy.

K tomu, aby se mohl do těla plně vstřebat, je nutná přítomnost hořčíku, zinku a fosforu. Díky těmto minerálům se z vápníku vytvoří takzvaný kostní minerál , jehož základní složkou je fosforečnan vápenatý. Pokud tyto minerály tělo postrádá, odchází vápník bez využití z těla ven. 

 • Vápník je zodpovědný za výstavbu a přestavbu kostní hmoty a ovlivňuje v organismu řadu regulačních pochodů jako jsou například srážení krve, přenosu vzruchů v nervových buňkách, kontrakce srdeční svaloviny a mnoho dalších.[9]

Hořčík ovlivňuje vývoj miminka a proto je důležité v těhotenství jeho hladinu hlídat.[10] Je ale zásadní v průběhu celého života, protože se účastní dělení buněk a to právě při graviditě, kdy roste dítě a děloha.

Omega 3 podporují zdravé srdce, mozek a oči a navíc působí skvěle na psychiku. Posilují imunitu a regulují zánětlivé procesy.[11]

Kdy je vhodné vitamíny v těhotenství doplňovat?

Těhotenství je opravdu jiný stav. pro ženu úplně nový a může mít různé scénáře. Někdo nepociťuje změny až do pokročilejšího stádia a někdo vnímá rozdíly snad od prvního dne. A proto je důležité ke všemu přistupovat individuálně a s pokorou.

 • Nezapomeňte, pokud to žaludek a hormony dovolí, konzumovat vyváženou  a pestrou stravu. Možná se to na první dobrou nezdá, ale dobře zvolené potraviny mohou udělat zázraky. Díky nim doplníte vitamíny naprosto přirozeně. někdy to ale samozřejmě není možné a potom je nutné domluvit se s lékařem na vhodných doplňcích.
 • Před početím i v celém prvním trimestru se doporučuje konzumace zmíněné kyseliny listové. I když jíte hodně zeleniny a produktů bohatých na tuto kyselinu, tak i přes to dokáže organismus vstřebat jen určité množství, které nemusí stačit. Její denní dávka by měla být cca 400 μg.[12]
 • Další vitamíny, jejich suplementaci a doplnění zvažte po konzultaci s lékařem.

Po jakých potravinách je dobré v těhotenství sáhnout?

Určitě ty přirozeně se vyskytující a co nejméně zpracované. Patří sem  například:

 • Ovoce
 • Zelenina
 • Celozrnné obiloviny
 • Luštěniny
 • Ořechy
 • Semínka
 • Maso od farmáře
 • Kvalitní vejce a neplísňové sýry

Čemu se naopak v těhotenství vyvarovat?

 • Nezdravé stravě
 • Přemíry vitamínu A (může zapříčinit vrozené vady)[13]
 • Syrovému masu a syrovým vejcím[14]
 • Alkoholu a kouření[15]

1. místo

Vitamin Code Raw Prenatal

Skvělý „vitamínový koktejl“ pro výživu miminka i vašeho těla během těhotenství.

Orientační cena: 1600 Kč

Proč je Vitamin Code Raw Prenatal od Garden of Life na 1. místě?

Protože se jedná o komplexní multivitamínovou výživu, která je naprosto vhodná jak pro ženy před početím, tak i v průběhu těhotenství a kojení. Produkt obsahuje 800 μg kyseliny listové, což skvěle pokryje množství, které tělo potřebuje. Neobsahuje žádná pojiva, chemické přísady, lepek ani laktózu. Vitamíny a minerály jsou získávány z raw organické směsi z ovoce a zeleniny (např. jablko, červená řepa, brokolice, špenát apod.).

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že tento produkt se v hodnoceních drží velmi vysoko na zboží.cz, kde jedna uživatelka zmiňuje, že produkt vyměnila za jiný konkurenční produkt, protože skutečně neobsahuje lepek, konzervanty ani barviva. Skvělá hodnocení má Vitamin Code Raw Prenatal i na Amazonu, kde si těhotné nebo kojící ženy pochvalují, že jsou kapsle velmi šetrné, nebolí je po nich žaludek a také prý pomáhají na nevolnosti.

Dále o produktu

Složení tohoto doplňku stravy mi připadá opravdu unikátní. Obsahuje totiž také skupinu živých bakterií (Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus bulgaricus) a také zázvor a organickou směs klíčků. A jak dávkovat? Výrobce doporučuje 1 kapsli 3× denně, ideálně s jídlem a dostatečným množství vody. Další variantou je kapsle otevřít, vysypat a smíchat například s džusem. Cena za 180 kapslí je cca 1600 korun.

2. místo

VENIRA komplex pro těhotné a kojící ženy

Výborný doplněk stravy pro těhotné a kojící ženy, který obsahuje 25 blahodárných látek pro současné i budoucí maminky.

Orientační cena: 600 Kč

Proč je vitamínový komplex pro těhotné a kojící ženy od Veniry na 2. místě?

Protože obsahuje 25 přírodních látek, které zajišťují komplexní výživu ženám v období těhotenství nebo kojení. A jaké konkrétní složky produkt například obsahuje?

 • Kyselinu listovou neboli folát, který pomáhá chránit plod před poruchami neurální trubice.
 • Magnesium, který pomáhá proti svalovým křečím, přispívá k celkové psychické pohodě a přispívá ke snížení stresu a únavy.
 • Zinek, který přispívá k normální funkci reprodukční soustavy a udržuje v zdravém stavu pokožku i vlasy.
 • Nechybí ani jód, který ovlivňuje správný růst dítěte, a železo napomáhající k rozvíjení kognitivních funkcí u dětí.

Uživatelské recenze

Veniru mám osobně ráda, líbí se mi jejich produkty. Kapsle pro těhotné od Veniry mají na zboží.cz velmi dobré hodnocení, které se udržuje procentuálně velmi vysoko. I na e-shopu Venira mají kapsle téměř plný počet hvězdiček. Recenzentky zmiňují třeba to, že jim po pravidelném užívání padají méně vlasy, mají kvalitnější nehty, lépe se jim spí a několikrát se v hodnoceních objevuje, že tento produkt ženy nakupují opakovaně.

Další informace

Tento suplement od Veniry dodá tělu potřebné vitamíny a minerály, mezi ty nejdůležitější patří vitamin B9, C, železo a hořčík. Díky zázvoru pomáhá i při nevolnostech. A jeho výhodou je také obsah probiotik.

Užívá se následovně – každý den jedna kapsle ráno a jedna kapsle večer. Balení se 60 kapslemi vám tedy vydrží na celý měsíc užívání. Cena produktu se pohybuje okolo 600 korun.

3. místo

Vegetology Pregnancy Care pro těhotné a kojící ženy

100% rostlinné kapsle v recyklovatelných bioplastových dózách pro tu nejlepší péči o těhotné a kojící ženy.

Orientační cena: 490 Kč

Proč je Pregnancy Care od Vegetology na 3. místě?

Protože jedna dávka obsahuje 400 μg kyseliny listové v aktivní formě (vyrobena fermentováním), která pomáhá snížit riziko rozštěpu neurální trubice až o 70 %. Navíc přispívá ke krvetvorbě a růstu zárodečných tkání. Pravidelným užíváním se může také zmírnit únava a vyčerpání. Jedna kapsle obsahuje také 100% denní dávku železa, které přispívá k tvorbě červených krvinek a k přenosu kyslíku v těle.

Uživatelské recenze

Na oficiálním webu Vegetology.com jsou recenze od uživatelek, které jsou nebo byly těhotné. Po Vegetology Pregnancy Care se cítily dobře, některé dokonce produktu připisují zásluhu, že bez komplikací otěhotněly. Na našem trhu je možné kapsle koupit na e-shopu Econea, což je pro mě, ale i podle vysokého hodnocení třeba na Heurece statisticky jeden z nejoblíbenějších obchodů s přírodní kosmetikou, doplňky stravy a ekodrogerií. Podle Heuréky by skoro 100 % zákazníků doporučilo nákup v tomto obchodě. Přijde mi také relevantní a fajn, že získal cenu SHOP ROKU 2021 v kategoriích Cena Heureky a Cena udržitelného e-shopu.

Více informací

Vegetology je velmi sympatická britská značka, která získala několik certifikátů. Jejich produkty jsou čistě přírodní, absolutně čisté – to znamená, že při výrobě nepoužívají geneticky modifikované organismy. Kapsle neobsahují ani cukr, lepek nebo laktózu a jsou veganské. Ve Vegetology spolupracují s předními odborníky a nezávislými laboratořemi, což přináší nejšpičkovější kvalitu jejich produktů. Kúru na dva měsíce pořídíte asi za 490 korun.

4. místo

Dr. Formulated Probiotics Once Daily Prenatal

Orientační cena: 620 Kč

Proč jsem vybrala Dr. Formulated Probiotika pro prenatální období?

Tento doplněk stravy je totiž obohacený o klinicky ověřená probiotika (16 kmenů s 20 miliardy CFU), která jsou speciálně vytvořená pro nastávající i kojící maminky. Prenatální probiotika jsou účinný způsob, jak posílit rozmanitost a zdraví mikrobiomu těhotných žen přirozenou cestou. Doplněk podporuje zdravý imunitní systém maminky a i miminka.

Výrobce doporučuje brát 1 kapsli denně.

Cena za 30 rostlinných kapslí je cca 620 korun.

5. místo

Viridian Pregnancy Complex

Orientační cena: 700 Kč

Čím mě zaujal Pregnancy Complex od Viridianu?

Tento doplněk stravy pro těhotné ve formě kapslí totiž obsahuje vyvážený komplex minerálů, vitamínů a esenciálních aminokyselin. A maminky ho mohou bez problémů užívat i během kojení.

Produkt obsahuje například:

 • Kyselinu listovou 
 • Jód
 • Vitamin C
 • Železo
 • Vitaminy skupiny B

Co se týče dávkování, výrobce doporučuje 2 kapsle za den s jídlem nebo jak vám poradí lékař.

A cena? Balení stojí cca 700 korun/120 kapslí.

6. místo

Chytré Miminko Superfolin

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila Superfolin od OnaPharm?

Protože vitamíny Chytré miminko superfolin 2 MAMA jsou určené těhotným ženám ve druhém a třetím trimestru a zároveň i kojícím maminkám. Obsahuje vysokou dávku folátů,  jódu a DHA. Všechny tyto sloučeniny podporují správný vývoj očí a mozku miminka v bříšku.

A jaké je doporučení užívání?

Vitamíny se doporučuje užívat až od 4. měsíce těhotenství a pak i během kojení. Užívejte dohromady 1 kaspli a 1 tabletu za den s dostatečným množství vody.

Cena za jedno balení je cca 450 korun.

7. místo

Femibion 2 Těhotenství

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala doplněk stravy Femibion 2 Těhotenství?

Jelikož se jedná o suplement, který je speciálně cílený pro těhotné ženy a to už od 13. týdne těhotenství a je možné ho brát až do porodu. 

Ve složení najdete např. folát, omega-3 mastnou kyselinu DHA, železo, vápník, selen a další.

Jak dávkovat? Je doporučené užívat 1 tabletu a 1 tobolku současně, nejlépe společně s hlavním jídlem. Nezapomeňte tabletky zapít dostatečným množstvím vody.

Toto balení, tedy 28 tablet a 28 tobolek, vás vyjde na cca 600 korun.

8. místo

Gs Mamavit Prefolin + Dha

Orientační cena: 430 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila také GS Mamavit Prefolin + DHA?

Jelikož tento produkt byl vytvořený ve spolupráci s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí za využití nejnovějších poznatků o výživě těhotných a kojících žen. 

GS Mamavit Prefolin®+DHA a EPA představuje vyvážené spojení vitamínů a minerálů s vysokým obsahem kyseliny listové, hořčíku, esenciálních mastných kyselin DHA a EPA. Veškeré zmíněné složky jsou zásadní při zdravém vývoji miminka a i při následném kojení.

Dávkování se liší podle toho, zda se žena snaží otěhotnět, nebo jestli už těhotná je.

 1. Před otěhotněním: bere se střídavě obden 1 kasple a 1 tableta (během nebo po hlavním jídle), která se zapije dostatkem vody.
 2. V době těhotenství: Berte jednou za den 1 tabletu a 1 kapsli pokaždé během nebo po hlavním jídle a zapijte tekutinou v dostatečném množství.

A cena? Mix 30 tablet a 30 kapslí stojí cca 430 korun.

9. místo

Fertiprona Inositol A Metylfolát

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala suplement v sáčcích FERTIPRONA Inositol a Metylfolát od značky OnaPharm?

Protože tyto sáčky, jejichž náplň se rozpustí ve vodě a vypije, obsahují kyselinu listovou a metylfolát, které podporují správný vývoj miminka. Dále také vitamín C, E, riboflavin a mnoho dalších.

Jak dávkovat? 2× za den 1 sáček, jehož obsah vysypte do tekutiny a vypijte.

Cena za 30 ks sáčků je cca 400 korun.

10. místo

Jarrow Methyl Folate

Orientační cena: 630 Kč

Proč jsem vybrala produkt Methyl Folate od Jarrow?

Tvrdí se, že methyl folát ((6S) -5-methyltetrahydrofolát nebo (6S) -5-MTHF) je biologicky nejúčinnější forma folátu, která podporuje správný vývoj plodu a současně vyživují tělo matky. Oproti kyselině listové může 5-MTHF procházet hematoencefalickou bariérou, tudíž jednoduše řečeno se jedná o biologicky dostupnější formu. Produkt je vhodný i pro vegetariány a vegany.

A jak dávkovat? Výrobce doporučuje 1 tobolku za den s jídlem nebo podle pokynů lékaře. 

A kolik stojí? 100 kapslí vás vyjde cca na 630 korun.

11. místo

Verra Plodnost & Těhotenství

Orientační cena: 900 Kč

Čím mě zaujaly kapsle Plodnost & Těhotenství od značky Verra?

Tento vitamínový komplex je určený jak na podporu plodnosti, tak pro klidné a zdravé těhotenství. Výrobek obsahuje vitamíny B1, B2, B5, B6, C a D2, kyselinu listovou ve formě L-methylfolátu vápenatého, železo, hořčík, zinek a mnoho dalších potřebných vitamínů a minerálů.

Kapsle jsou bez aditiv, obsahují vysoce vstřebatelné formy nutrientů a hodí se i pro veganky.

Jak je užívat? Doporučuje se 2 kapsle za den a zapít dostatečným množství vody.

A cena? Cca 900 korun za 60 kapslí.

11. místo

Folic Acid Star

Orientační cena: 220 Kč

Proč srovnání zakončuji suplementem Folic Acid Star od značky Starlife?

Neboť se jedná se o tablety, které obsahují 0.8 mg kyseliny listové v jedné tabletě, která je, jak už jsem několikrát v článku zmiňovala, je esenciální pro růst buněk a jejich obnovu.

60 tablet vás vyjde na cca 220 korun, přičemž těhotným a kojícím ženám se doporučuje užívat maximálně 1/2 tablety za den.

Závěr

Ať už těhotenství plánujete nebo miminko již čekáte či kojíte, je dobré udržovat tělo zdravé a v kondici. Dodržujte zásady zdravého životního stylu, pijte hodně vody, choďte na dlouhé procházky a nestresujte se. Pokud se cítíte unavená a bez energie, nebojte se poradit se svým lékařem a nechte si doporučit doplňky stravy, které pro vás budou nejvhodnější.

Můžete se inspirovat i v tomto článku, kde jsem pro vás srovnala samé kvalitní doplňky stravy pro těhotné ženy. Myslím, že za vyzkoušení určitě stojí komplexní mix vitamínů v kapslích Vitamin Code Raw Prenatal, které vám vydrží na celé dva měsíce. 25 důležitých látek v těhotenství i během kojení vám dodá i suplement s názvem VENIRA vitamínový komplex pro těhotné a kojící ženy. A pro budoucí nebo kojící maminky, které jsou veganky (ale nejen pro ně) je jako dělaný doplněk stravy Vegetology Pregnancy Care, rovněž s obsahem kyseliny listové a spousty dalších aktivních látek.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[16] Wikipedie (CZ): Těhotenství

[17] Wikiskripta (CZ): Těhotenství

[18] Healthline (ENG): Nutritional Needs During Pregnancy

[19] PubMed Central (ENG): Comparison and Characterization of Prenatal Nutrition Counseling among Large-for-Gestational Age Deliveries by Pre-Pregnancy BMI

[20] PubMed Central (ENG): Maternal Dietary Patterns during Pregnancy Are Associated with Child Growth in the First 3 Years of Life

5/5 (Počet hlasů: 2)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »