17 nejlepších vitamínů na imunitu pro děti – recenze

Shrnuntí: Myslím si, že vybudovat dětem silnou imunitu je velmi důležitým úkolem každého rodiče. V tomto článku se dozvíte, jak na to a jaké kvalitní vitamíny a doplňky stravy na imunitu můžete dětem pořídit. Které vyšly z mého srovnání jako nejlepší?

V tomto článku se mimo jiné dozvíte, co to imunita vlastně je,[1] proč je důležité chránit a posilovat imunitu vašich dětí a jak na to.[4][5]

TOP  1. místo

Betula
Kozí kolostrum pro děti

Orientační cena: 1600 Kč
Proč 1. místo?

Neboť základem tohoto produktu je vysoce funkční kozí mlezivo s řadou látek podporujících imunitu. Součástí této unikátní tekutiny jsou např. imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, biominerály, interferon a mnoho dalších.

2. místo

Vitamin Code Kids multivitamín pro děti

Orientační cena: 690 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož tihle cucaví medvídci dodají dětskému organismu nejen vitaminovou vzpruhu, která podpoří jejich imunitní systém, ale také jim budou chutnat. Navíc se tento produkt vyrábí výhradně z přírodních surovin v BIO kvalitě.

3. místo

VENIRA
vitamin D pro děti

Orientační cena: 300 Kč
Proč 3. místo?

Protože déčka není nikdy dost a konkrétně v tomto doplňku je ho skutečně požehnaně. Navíc se vyrábí ve formě cucavých oranžových kostiček s příchutí pomeranče, díky čemuž děti vitamin D slupnou jako malinu.

Sedmnáct nejlepších vitaminů na dětskou imunitu

Co je to imunita?

O imunitě toho bylo řečeno i napsáno hodně. Téměř každá druhá reklama doporučuje nějaký produkt, který posiluje imunitu. A co že to ta imunita vlastně je?

Imunita je schopnost organismu bránit se jak vnitřním, tak vnějším nepříznivým vlivům, které jsou pro tělo nějakým způsobem nebezpečné.[1] Tyto vlivy zahrnují nemoci, viry, bakterie, ale i stres a psychické rozpoložení. Úkolem imunity je tedy chránit tělo a tím zabezpečit jeho přetrvávající zdraví.

Existují dva typy imunity:

Můžete se s ní také setkat po názvem „nespecifická“. Právě tento první typ je evolučně starší, máme ji od narození.[2] Vrozená imunita je kódovaná do DNA a nevýhodou je, že si neumí zapamatovat žádné nové vjemy. Hlavní roli u této imunity hrají bílé krvinky, které bijí na poplach 24 hodin denně. Jakmile se v těle objeví infekce, bílé krvinky ihned nastupují do první linie. Podporou bílých krvinek je kůže, veškeré sliznice, žaludek a vylučovací soustava.

Ačkoliv se logicky jedná o mladší typ imunity, určitě není méně důležitý. Získaná imunita se objevuje pouze u obratlovců a začíná se rozvíjet až po narození. Skvělé je, že první a druhý typ imunity spolu spolupracují a fungují jako rovnocenní partneři. Získaná imunita má takzvanou paměťovou vlastnost. Co to přesně znamená? Že v okamžiku, kdy se tato imunita potká s „nepřítelem“, okamžitě vybere protilátku, která ho zneškodní. Tenhle proces se zakóduje do paměti a pokud se bude situace v budoucnu opakovat, už zná řešení a tím pádem ho aplikuje mnohem rychleji.[3]

Proč je důležité chránit dětskou imunitu?

Jakmile se děťátko narodí, hned se mu začne imunita vyvíjet. Protože je doslova vrženo do ráje patogenů a nejrůznějších virů. A jak dítě roste, roste i jeho imunita. Asi největší boom nastává tehdy, když je dítě „hozeno“ do většího dětského kolektiv. Může jít o jesličky, školky či školy. Zde se to doslova hemží mikroorganismy a adaptogeny. 

 • Dětská imunita je tak trošku v rukách rodiče. Někdo děti otužuje, jiný raději teple obléká, někdo dává dětem vitamíny, jiný třeba hodně ovoce či zeleniny. Cest je opravdu hodně a každé děťátko potřebuje trošku něco jiného. Důležitý je tedy individuální přístup.
 • Například těsně po narození je největší zdroj imunity kojení a mateřské mléko, které dává miminku vše, co potřebuje. Doporučuje se kojit minimálně půl roku – pokud to samozřejmě lze. Je dobré vědět, že dětská imunita se vyvíjí do sedmi let, takže jaké semínko zasadíte, to vám vyroste.

Jaké látky podporují imunitu u dětí?

Existuje poměrně velké množství látek, které podporují zdravou imunitu dětí. Patří mezi ně:

 • Kojení[4]
 • Kvalitní a vyvážená strava[5]
 • Bílkoviny
 • Vitamíny A, K a C[6]
 • Selen a zinek[7]
 • Vitamin D[8]
 • Probiotika[9]
 • Omega 3 mastné kyseliny[10]

Ale samozřejmě se jedná o komplexní životosprávu, do které patří pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, eliminace stresu, dobré psychické rozpoložení, dobré rodinné zázemí, správné hygienické návyky či dostatečné oblékání.

Jak vybrat ten nejlepší produkt? Na co se při výběru zaměřit?

Určitě je dobré vždy myslet na individuální potřeby dítěte, které zahrnují i respekt k jeho zdravotnímu stavu, zvyklostem nebo tělesné konstituci.

Podle čeho vitamíny na imunitu vybírat?

Na jaře se hodí něco jiného než v zimě a naopak. Například v jarních a letních měsících stačí obvykle multivitamíny, jelikož všude okolo nás je dostatek pestré a čerstvé stravy. A naopak v podzimních a zimních měsících jsou vhodnější i samostatné vitamíny. Například vitamín D.

Určitě se snažte vybírat podle složení, které by mělo mít co nejméně zbytečných a přídatných látek či cukrů. Ideální množství je žádné.

Vybírejte takovou, která se hodí právě pro děti.

Vyberte typ produktu, které bude vašemu dítěti vyhovovat. Ať už je to prášek, sprej, kapky nebo jiné varianty.

Na co si dát pozor?

 1. Pokud vaše dítě bere pravidelně nějaké léky, tak určitě výběr produktů na podporu imunity konzultujte s pediatrem, aby nevznikla kontraindikace.
 2. Pozor na přemíru cukrů a umělých sladidel v doplňcích stravy pro děti.
 3. Obsah nezdravých tuků také není žádoucí.
 4. Produkt by měl obsahovat co možná nejméně barviv a zvýrazňovačů chutí.

1. místo

Kozí kolostrum pro děti

Vysoce kvalitní kozí kolostrum, které účinně podporuje imunitu nejen dětí. Šikovné malé kapsle v ideální velikosti pro děti.

Orientační cena: 1600 Kč

Proč je kozí kolostrum pro děti na 1. místě?

První místo jsem věnovala kozímu kolostru od značky Betula Pendula, protože o kozím mlezivu se říká, že je jedním z nejunikátnějších prvních mlék na světě. Je plné jedinečných látek, a i proto patří kozy k nejzdravějším zvířatům vůbec.

Kozí kolostrum pro děti tedy obsahuje kozí mlezivo, což je unikátní tekutina, kterou vylučují samice savců ihned po porodu mláděte. V této tekutině se nachází rozmanité a biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, biominerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon a další.

Uživatelské recenze

Příjmně mě překvapilo, že na stránkách zbozi.cz má toto kozí kolostrum hodnocení přes 90 % a kromě účinnosti tobolek se tady o nich píše, že jsou i malé (a pro děti tedy lehce konzumovatelné). A pokud si produkt koupíte na e-shopu puravia.cz, čeká na vás rychlé doručení i příjemný zákaznický servis, což tvrdí recenze na portále heureka.cz.

Dále o produktu

A jak toto kolostrum dávkovat? Doporučuje se brát 1 kapsli denně, v případě potřeby až 3× 3 kapsle za den. Kromě toho by se mělo podávat minimálně 30 minut před jídlem  s dostatečným množstvím vody.

Cena tohoto výrobku se pohybuje okolo 1600 korun za balení se 120 kapslemi.

2. místo

Vitamin Code Kids multivitamín pro děti

Lahodní vitamínoví medvídci z přírodních BIO surovin chutnající po třešních.

Orientační cena: 690 Kč

Proč je multivitamín VITAMIN CODE Kids na 2. místě?

Druhé místo v mém žebříčku obsadil produkt VITAMIN CODE Kids od značky Garden of Life v příjemně hravém balení, protože se jedná o doplněk napumpovaný vitaminy a minerály extrahovanými z přírodních surovin (především z ovoce a zeleniny v BIO kvalitě). Mimo to výrobek obsahuje také účinnou probiotickou směs (Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum).

A co je úplně super – tyto „pilulky“ se prodávají ve formě roztomilých cucavých medvídků a skvěle chutnají po třešních. To je skvělá zpráva, protože jakožto rodič nebudete muset bojovat se znechucenými grimasami svých dětí, ale možná před nimi tuhle krabičku budete muset naopak schovávat.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, jak pozitivně jsou tito medvídci hodnocení na heurece.cz i na zbozi.cz. Podle zákazníků tabletky krásně voní a je to takový „zdravý bonbon pro děti“. Kromě toho lidé oceňují i prvotřídně kvalitní (= přírodní) složení výrobku.

Více informací

Vitaminy obsažené v tomto výrobku nejsou tepelně upravované, neobsahují chemické přísady a jsou určené pro děti od 4 let.

A které konkrétní látky tady najdete? Inu: vitaminy A, C, D3, B6, E, K, B12, niacin, kyselinu pantotheovou, zinek, riboflavin, thiamin, kyselinu listovou, biotin, jód a selen.

Cena medvídků se pohybuje okolo 690 Kč / 60 kapslí (= 30 dávek).

3. místo

VENIRA vitamin D pro děti

Bohatá porce vitaminu D ve formě cucavých kostiček s příchutí pomeranče.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je vitamin D pro děti od Veniry na 3. místě?

Na třetí místo jsem umístila vitamin D od značky Venira, protože právě ten je pro imunitní systém klíčový. A stejně jako v případě třešňových medvídků od značky Garden of Life, i tady děti dozajista potěší příjemná chuť, tentokrát pomerančová.

Doplněk se prodává ve formě kostiček, obsahuje 200 % doporučené denní dávky vitamínu D3 a kromě toho i kurkuminový extrakt.

Uživatelské recenze

Zaujalo mě, že na stránkách výrobce (venira.cz) se objevuje hned několik pětihvězdičkových hodnocení, ve kterých lidé chválí především chuť kostiček. A rovněž na stránkách zbozi.cz jedna zákaznice potvrzuje, že právě tento doplněk její dcerka ráda užívá.

Další informace

A na závěr bych ještě mohla dodat, že tento produkt (navzdory jeho příjemné chuti) neobsahuje žádný cukr a je přírodní.

Doplněk by se měl užívat po jedné až dvou kostičkách denně (ideálně ráno a večer).

Cena za balení (= 120 kostiček) se v tomto případě pohybuje okolo 300 Kč.

4. místo

Vegetology VitaShine Vitamin D3 ve spreji

Orientační cena: 280 Kč

Proč sem vybrala vitamín D3 ve spreji od Vegetology?

Protože tento vitamin D od britské značky Vegetology má složení na bázi kokosového oleje, které je jemné a ideální především pro malé děti, včetně novorozených miminek. Vitamin D přispívá ke správnému vstřebávání vápníku a fosforu, k udržení normálního stavu kostí a zubů, správné činnosti svalů a podporuje přirozenou obranyschopnost. 

Tento produkt, Vitashine, je jediný rostlinný zdroj vitamínu D na světě, který je registrovaný u Vegan Society.

Jak dávkovat? Doporučené množství je 1-5 střiků za den a je možné ho aplikovat přímo do úst nebo na pokrm. U novorozeňat se doporučuje dávkovat 1 stříknutí denně.

A cena? Cca 280 korun.

5. místo

Rosita extra panenský olej z tresčích jater

Orientační cena: 1190 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala olej z tresčích jater od značky Rosita?

Rosita extra panenský olej z tresčích jater je produkt, který imunitu dětí doslova nakopne a podpoří ze všech úhlů. Produkt je získáván z volně lovených tresek, konkrétně z tresky obecné (Gadus morhua), která je udržitelně lovená v čistých norských vodách a zpracováván za studena, čímž si zachovává maximální kvalitu. 

Tresčí játra jsou velmi bohatá na omega 3 mastné kyseliny, které kromě imunity podporují i správnou funkci mozku a centrální nervové soustavy, což je v době růstu dětí zásadní. 

A jaké jsou hlavní benefity tohoto výrobku?

 • Jedná se o za studena lisovaný extra panenský olej, který neztrácí kvalitu.
 • Je bez tepelného, chemického a mechanického zpracování.
 • Vyrábí se podle norem pro bezpečnost potravin HACCP.
 • Produkt se balí do skleněných lahví, které zabraňují následné oxidaci
 • Je zdrojem vitamínu E.
 • Použitý vitamín E je celospektrální a obsahuje alfa-, beta-, gama a delta-tokoferol. 

A jak dávkovat?

 • Dospělí: 1 – 2 čajové lžičky denně.
 • Děti od 6 měsíců: půl čajové lžičky denně.
 • Děti od 12 měsíců: 1 čajová lžička denně.

A cena? Cca 1190 korun.

6. místo

MycoMedica MycoBaby dračí sirup

Orientační cena: 200 Kč

Čím mě zaujal dračí sirup MycoBaby od MycoMedica?

Protože si myslím, že tenhle dračí sirup si děti zamilují na první pohled díky krásnému obalu. Zezadu na krabičce je napsaná pohádka o dráčkovi. Kromě chytlavé etikety je samozřejmě i skvělým doplňkem pro dětské zdraví. Díky kombinaci polysacharidů, vitálních hub a extraktů z bylinek výrazně působí na posílení přirozené obranyschopnosti těla. Jelikož jsou vitální houby poměrně chuťově výrazné, je do sirupu přidáno vysoce kvalitní holandské kakao, aby sirup lépe a sladce chutnal. 

Hodí se jak pro děti, tak pro dospělé. Sirup přispívá k udržení normální funkce imunitního systému a díky vitamínu C má i antioxidační schopnosti. 

Jak sirup dávkovat? Děti od 3 do 7 let by měly užívat 5 ml 1–3× denně. Starší děti od 7 let mohou užívat sirup v množství 5 ml, 2–6× denně.

A cena? Cca 200 korun.

7. místo

Salvia Paradise Echinacea tinktura

Orientační cena: 150 Kč

Proč jsem vybrala echinaceovou tinkturu od Salvia Paradise?

Tinktura od české značky Salvia Paradise podporuje přirozenou obranyschopnost, pomáhá udržovat správnou funkci dýchacího ústrojí, konkrétně horních cest dýchacích a stará se také o správnou funkci močových cest. 

Tato tinktura vznikla několikanásobnou extrakcí a lahvička je tak plná maximálního množství účinných látek. Produkt neobsahuje žádný alkohol, takže se výborně hodí pro děti. 

Tinktura obsahuje echinaceu, neboli třapatku nachovou, což je trvalka, která má blahodárné účinky na celé tělo. Například podporuje normální funkce dolních cest močových, přispívá k přirozené obranyschopnosti a pomáhá správné funkci dýchacího systému.

Jak dávkovat? Řiďte se příbalovým letákem, kde je přesný návod na dávkování.

A cena? Cca 150 korun.

8. místo

Smidge Infant probiotika v prášku

Orientační cena: 2350 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila probiotika v prášku Smidge Infant?

Tato probiotika byla navržena speciálně pro zažívací ústrojí miminek, a to na základě dlouhodobého výzkumu. Probiotika obsahují 7 kmenů zdraví prospěšných bakterií, které se přirozeně vyskytují v zažívacím traktu zdravého kojence a mají dostatečnou schopnost kolonizovat střevo a zároveň jsou pro děťátko šetrné a nezatěžují ho.

Z 50 % se jedná o Bifidobacterium infantis, což je bakteriální kmen přítomný v mateřském mléce, který je stěžejní součástí vyvíjejícího se dítěte.

Výrobek naopak neobsahuje žádné kmeny, které produkují D-laktát. Neobsahuje Streptococcus thermophilus ani žádné kmeny tvořící spory či bakterie způsobující histaminovou intoleranci. 

Nemusíte mít z ničeho obavy, jelikož všechny kmeny byly pečlivě vědecky prozkoumány a zdokumentovány a jsou certifikovány American Type Culture Collection (ATCC).

A jak dávkovat? Novorozencům a kojencům se doporučuje podávat 1 lžičku během jídla. Nepřekračujte 2 lžičky denně. Batolatům a starším dětem podávejce 1 lžičku během jídla a nepřekračujte 3 lžičky denně

A jaká je cena? Cca 2350 korun.

9. místo

MÖLLER´S Omega 3 (ovocná příchuť)

Orientační cena: 270 Kč

Proč tu je také MÖLLER´S Omega 3 s ovocnou příchutí?

Jedná se o tekutý rybí olej z tresčích jater s ovocnou příchutí, aby dětem více chutnal. Vyrábí se tradičním způsobem z jater volně žijící tresky arktické. Tento olej je úžasný zdroj omega 3 (EPA,DHA), vitaminu A, D, E.

A jaké je přesné složení výrobku? Rybí olej z jater tresky, přírodní aromata, DL-alfa-tokoferyl-acetát (vitamin E), antioxidant (extrakt s vysokým obsahem tokoferolů). Baleno v ochranné atmosféře.

A jak olej dávkovat? Dětem od tří let se doporučuje užívat 5 ml denně.

A cena? Cca 270 korun.

10. místo

Hlíváček sirup s hlívou a rakytníkem

Orientační cena: 240 Kč

Proč jsem vybrala dětský sirup Hlíváček s hlívou a rakytníkem?

Hlíváček je ovocný sirup pro děti od 1 roku a kombinuje v sobě dvě účinné látky – hlívu a rakytník. Nenajdete v něm žádné konzervanty, barviva, ani umělá sladidla. Na každou jednu lahvičku sirupu padlo více než 1 kg čerstvého ovoce. Děti si ho pro svou chuť zamilují.

A jak dávkovat? Podávejte 1 čajovou lžičku před jídlem.

A cena? Cca 240 korun.

11. místo

Imunoglukan P4H® sirup

Orientační cena: 360 Kč

Čím mě zaujal sirup Imunoglukan P4H®?

Jelikož Imunoglukan P4H® je doplněk stravy, který se hodí a doporučuje pro dlouhodobé užívání. Obsahuje Imunoglukan® v kombinaci s vitaminem C, který přispívá k normální funkci imunitního systému. 

Skvěle se hodí pro děti, které jsou často ve velkém kolektivu.

A jak dávkovat? Užívejte 1 ml na 5 kg tělesné hmotnosti a to 1× denně, minimálně 2-3 měsíce. 

A cena? Cca 360 korun.

12. místo

Viridian Children's Synerbio dětská probiotika

Orientační cena: 550 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala dětská probiotika od Viridianu?

Children’s Synerbio je přípravek, který se hodí pro děti od 4 do cca 14 let. Obsahuje probiotika a prebiotika, která udržují v normě střevní mikrobiom. Konkrétně jde o směs čtyř kmenů střevních bakterií, laktobacilů a bifidobakterií, které byly vybrány prostřednictvím jedinečného postupu určeného k identifikaci nejvíce klinicky zkoumaných probiotických kmenů. Unikátní Prebiotikum FS2-60 nabízí celé-spektrum prebiotik oligosacharidů a inulinu rostlinného původu.

Produkt svou čistotou a složením splňuje parametry kategorie Kosher. Všechny jeho složky jsou 100% aktivní a neobsahují geneticky modifikované či ozařované složky.

Tento výrobek se skvěle hodí jak pro vegetariány, tak i pro vegany.

A jak dávkovat? Děti od 4 do 8 let by měly brát 2 g denně. Větší děti od 8 do 11 let 3 g denně a nejstarší děti od 11 do 14 let 4 g denně. 

A cena? Cca 550 korun.

13. místo

Nordic Naturals Baby's DHA s Vitamínem D3

Orientační cena: 460 Kč

Proč jsem vybrala produkt Nordic Naturals Baby's DHA?

Jedná se o čistý, bezpečný a certifikovaný zdroj omega-3 DHA pro děti, který je navíc doplněný o vitamín D3. DHA je důležitá především pro správnou funkci buněčných stěn, nervů, zraku, imunity a srdečněcévního systému či pro mentální vývoj v dětství.

Skvěle se hodí už i pro kojence a miminka. Produkt je bez GMO a hexanu.

A jak dávkovat? Doporučené dávkování je podle tělesné hmotnosti:

 • 2 – 4,5 kg: 1 ml
 • 5,5 – 10 kg: 2,0 ml
 • 10,5 -12,5 kg: 3 ml
 • 13 – 15 kg: 4,0 ml
 • 15,5 – 17,5 kg: 5 ml

A cena? Cca 460 korun.

14. místo

Nordic Berries Multivitamin pro děti

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila i multivitamín pro děti jménem Nordic Berries?

Protože tyto doplňky stravy pro děti ve formě gumových bonbonů vaše ratolesti doslova nadchnou. Budou si myslet, že mlsají a přitom je to úplně opačně. Tento multivitamin je z třešňových bobulí Nordic Berries a zachycuje ducha léta a prázdnin. Zároveň je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty a podporuje správnou výživu dětí. Každá porce poskytuje tělíčku deset nejdůležitějších živin, včetně zinku a vitamínů A, C, D3 a E. 

A jak dávkovat? Pro děti od dvou let se doporučuje 4 gumové bonbony denně s jídlem.

A cena? Cca 700 korun.

15. místo

NOW Kid Vits Berry blast multivitamín

Orientační cena: 290 Kč

Proč jsem vybrala dětský multivitamín NOW Kid Vits Berry blast?

Jelikož tyto žvýkací pastilky od americké značky NOW si vaše dítě určitě oblíbí. Balení obsahuje 120 kusů. Tento výrobek obsahuje vitamíny, antioxidanty, minerály a další důležité kofaktory, které hrají klíčovou roli v růstu a vývoji kosterních struktur, mozkových funkcí, vnitřních orgánů a mnoha dalších oblastech.

A jak dávkovat? Výrobek je vhodný pro děti od čtyř let a doporučuje se brát 2 žvýkací pastilky denně.

A cena? Cca 290 korun.

16. místo

Viridian Viridikid Vitamin C v kapkách

Orientační cena: 430 Kč

Proč tu je také vitamín C Viridikid od Viridianu?

Tento vitamin C v kapkách je určený pro děti od 6 měsíců. Obsahuje přírodní vitamín C získaný z BIO aceroly.

Najdete v něm 100% aktivní látky a 0% balastních aditiv a pojiv. Kapsle jsou veganské a neobsahují ani umělá sladidla a barviva, ani konzervanty.

Skvělé je, že Viridian používá skleněné lahvičky z takzvaného amber glass, které chrání obsah před světlem a teplem. Zároveň je lze recyklovat nebo použít znova. 

A jak dávkovat? Pomocí kapátka přidejte 2 ml denně do jídla, pití nebo přímo do úst.

A cena? Cca 430 korun.

17. místo

Jamieson Omega-3 Kids Gummies

Orientační cena: 350 Kč

A proč jsem srovnání zakončila produktem Omega-3 Kids Gummies od Jamiesonu?

Tento doplněk stravy od značky Jamieson je ve formě želatinových pastilek ve tvaru rybiček. Skvělá příchuť pomeranče, citronu, banánu a jahody děti nadchne. Pastilky jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin. Obsahují výlučně přírodní barviva a příchutě, bez aspartamu a konzervantů.

A jak dávkovat? Doporučují se dětem od tří let, třikrát denně.

A cena? Cca 350 korun.

Závěrem

Dětská imunita je velmi důležitá. Děti se dostávají do různých prostředí, kde musí čelit mnoha patogenům. Je tedy nejlepší ji budovat už od narození. Nejprve kojením, pokud je to možné, a později kvalitní životosprávou a případně podáváním vhodných doplňků stravy, které jsem pro vás srovnala právě v tomto článku.

Na základě průzkumu mi jako úplně nejlepší připadá Betula kozí kolostrum pro děti, které je plné koncentrovaných aktivních látek podporujících imunitu. Super je, že kapsle tohoto produktu jsou velikostně speciálně upravené (tedy zmenšené), aby se dětem dobře polykaly. Pokud hledáte ideální dětský multivitamín, doporučila bych Vitamin Code Kids multivitamín pro děti pro děti od 4 let, který obsahuje všechny potřebné látky a navíc je ve formě cucavých bonbónků. Ve formě lahodných cucavých kostiček je také VENIRA vitamin D pro děti s příchutí pomeranče, který je ideální od 3. let věku a přispívá (nejen) k normální funkci svalů, kostí a zubů.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Imunita (biologie)

[12] Wikiskripta (CZ): Imunitní systém

[13] Healthline (ENG): Does Exercise Boost Immunity?

[14] PubMed Central (ENG): Effect of probiotics on digestibility and immunity in infants: A study protocol for a randomized controlled trial

[15] PubMed Central (ENG): Essential role of vitamin C and zinc in child immunity and health

4.7/5 (Počet hlasů: 14)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »