14 nejlepších veganských proteiů (rostlinné proteiny) – recenze a srovnání

Shrnutí: Stravujete se vegetariánsky či vegansky a hledáte ten nejlepší rostlinný (veganský) protein? Jste tu správně. Protože na trhu je k dostání obrovské množství rostlinných proteinů, připravila jsem pro vás srovnání čtrnácti nejlepších. Které to jsou?

  • První místo u mě jednoznačně získal veganský protein NaturalProtein z kombinace rýžového a hrachového proteinu v pěti lahodných příchutích (jahoda, malina, banán, kakao, arašídy).
  • Na 2. příčku jsem posadila Clean Lean Protein ze 100% hrachového proteinového izolátu z Francie. K dispozici v několika příchutích i bez příchuti.
  • A 3. místo si u mě vysloužily kapsle Wild & Coco Essential Protein, jejichž užíváním vaše tělo dokáže vytvořit až sedmkrát více proteinů.

V článku se dále dozvíte:

Co je to protein. Jaké jsou výhody a případné nevýhody rostlinných proteinů ve srovnání s těmi živočišnými.[1] Jaké jsou hlavní funkce a také druhy proteinů.[5]

TOP  1. místo

NaturalProtein
Veganský protein

Orientační cena: 400 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o mimořádně chutný proteinový nápoj vhodný i pro vegany, který neobsahuje žádné zbytečné chemické příměsi. Základem je zde BIO rýžový a BIO hrachový protein v poměru 1:1.

2. místo

Nuzest
Clean Lean Protein

Orientační cena: 960 / 1600 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož tento veganský drink obsahuje 9 základních aminokyselin, 83 % hrachového proteinu a má skvělou 98% vstřebatelnost v těle. Předností nápoje je i jeho lahodná chuť.

3. místo

Wild & Coco
Essential Protein

Orientační cena: 900 Kč
Proč 3. místo?

Neboť jde o snadný a zároveň efektivní způsob, jak tělu dodat proteiny. Produkt se vyrábí ve formě kapslí s obsahem 8 krystalicky čistých aminokyselin, jejichž účinky pocítíte prakticky ihned.

Čtrnáct nejlepších veganských proteinů

  1. NaturalProtein Veganský protein 400 Kč (350 g)
  2. Nuzest Clean Lean Protein 960 / 1600 Kč (500 /1000 g)
  3. Wild & Coco Essential Protein 900 Kč (180 kapslí)
  4. Raw Protein Slim & Tone 850 Kč (500 g)
  5. Weider Vegan Protein 650 Kč (750 g)
  6. BIO Hemp Protein 270 Kč (400 g)
  7. BiotechUSA Vegan Protein 1350 Kč (2000 g)
  8. Puhdistamo Optimal Vegan Protein 500 Kč (600 g)
  9. MyProtein Hrachový protein Isolate 400 Kč (500 g)
  10. Extrifit Vegan 80 550 Kč (1000 g)
  11. Sunwarrior Protein Warrior Blend 600 Kč (375 g)
  12. USN 100% Plant Protein 850 Kč (900 g)
  13. Purasana Vegan Protein Mix 660 Kč (400 g)
  14. Vegan Fitness Hrachový Protein 450 Kč (1000 g)

Co jsou rostlinné proteiny?

Je skvělé, že jsou na trhu i rostlinné alternativy proteinů,[1] takže si mohou i vegetariáni nebo vegani přijít na své. I mezi vegetariánskými a veganskými proteiny může být ale rozdíl. Každý tento výživový směr je trošku jiný, a tak i požadavky na protein jsou odlišné. Vegetariánské proteiny totuž mohou obsahovat živočišný druh bílkoviny (v nichž ale není maso), zatímco veganské nikoliv – v tomto případě musí jít o zcela rostlinný produkt. 

  • Na trhu je velké množství zcela rostlinných produktů, které ocení nejen vegani, ale i kdokoliv jiný, protože jsou velmi chutné a plnohodnotně nahrazují ty živočišné.[2]
  • Je známo, že živočišné bílkoviny zahrnují maso, vejce a mléko. V rostlinné říši můžeme sáhnout například po quinoe, pohance či konopném semínku. Živočišné zdroje bílkovin jsou zdrojem 20 aminokyselin, z toho 9 je esenciálních což znamená, že si je tělo nedokáže vytvořit samo. To bohužel u většiny rostlinných proteinů nenajdeme. A právě z tohoto důvodu výrobci vyrábějí vícesložkové proteiny, aby konzumentům zajistili přísun všech těchto aminokyselin.
  • Neobsahují laktózu, což je skvělé pro alergiky
  • Umí navodit dlouhodobu sytost
  • Mají vysokou nutriční hodnotu
  • Mají méně kalorií než ty živočišné

Obsahují méně aminokyselin než živočišné.

Proteiny obecně, tedy i ty živočišné je dobré konzumovat když víte, že vaše strava jich neobsahuje dostatek, nebo například když cílíte na budování svalů.

Bílkoviny tělo potřebuje k tomu aby správně fungovaly téměř veškeré fyziologické procesy, jsou naším základním stavebním kamenem. Pomáhají nám regenerovat svalovou tkáň a tvořit svalovou hmotu.

Odborníci uvádí, že pokud se jedná o kvalitní proteinový doplněk stravy, můžete ho konzumovat de facto kdykoliv během dne, nebo před spánkem. Proteinovým shakem můžete nahradit snídani i svačiny během dne, popřípadě si ho umixovat jako druhou večeři.

Obecně se doporučuje dát si jednu dávku před a nebo po cvičení a další mezi jídly, jako svačinku. Protein nemusíte pouze pít, můžete ho přidávat i do jídel, třeba do vaječné omelety, kaše apod.

Co je to protein?

Protein,[3] nebo také bílkovina, je základní stavební kámen každé buňky, tedy i našeho těla. Bez nich bychom prostě nemohli existovat.

  • Název protein pochází z řeckého slova „protos“, což znamená „něco nenahraditelného“ nebo taky „první, původní“. Název tedy říká vše na první dobrou. Proteiny jsou zkrátka nepostradatelné.
  • Každá bílkovina se skládá z aminokyselin, jejichž počet se liší právě u každého druhu proteinu. Nelze tedy dogmaticky říci, že protein obsahuje tolik a tolik aminokyselin. Bílkoviny[4] jsou vysokomolekulární látky a nejdůležitější je pravděpodobně to, že si je tělo nedokáže samo vytvořit. Proto musí být skladba našeho jídelníčku vyvážená, abychom jich nepříjimali ani moc, ani málo, ale tak akorát.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

K čemu proteiny slouží?

Jak jsem již psala výše, bílkoviny v našem těle zastávají spoustu důležitých funkcí:[5]

Proteiny jsou takový stavební dozor, bez kterého se neobejde jediný úkon. Musí dbát na to, aby se vše vybudovalo podle těch nejpřísnějších norem. Díky nim máme svalovou hmotu, tkáně, ale i orgány.[6] Jsme zkrátka živí.

Ano, je to tak, proteiny mají vliv i na trávení. Obsahují totiž enzymy, které celý proces nejen usnadňují, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné.[7]

Proteiny dokáží řídit a regulovat hormonální hladiny v lidském těle.

Bílkoviny umí mimojiné přenášet kyslík do svalů a tím zlepšovat jejich funkci. Svaly potřebujeme i k miniaturnímu pohybu. Nezdá se to, ale pokud se zaměříte na svůj denní režim tak zjistíte, že svaly jsou pro náš život prostě nezbytný pilíř.

Bílkoviny vytváří krevní protilátky, které podporují správnou funkci imunity.

Tělo je velmi vynalézavé, o tom netřeba mluvit. Ale jak to vymyslelo zde, to je neuvěřitelné. Pokud přijímáte málo sacharidů a tím pádem trpíte nedostatkem energie, podají bílkoviny pomocnou ruku tak, že poslouží místo cukrů jako energetický zdroj.

Přečtěte si také: Nejlepší proteiny na hubnutí | PŘEČÍST →

Jaké jsou druhy proteinů?

Občas nejsme schopni pokrýt běžnou denní potřebu bílkovin a tak není určitě na škodu je doplnit. Je to vlastně přesně naopak – tím, že proteiny doplníme, dostane se tělo do rovnováhy a bude pracovat tak, jak má.

Na trhu je velké množství proteinů od nejrůznějších výrobců a značek. Můžete vybírat například z těchto:

Abychom se dostali k bližší podstatě, musíme si nejdříve objasnit, co je to syrovátka? Je zajímavé, že anglický překlad je „whey“ a s tímto názvem se můžete setkat u četného množství výrobců, ale i značek. Syrovátka pochází z mléka, jedná se tedy o živočišný produkt. Nalezneme ji v každém mléce jakéhokoliv savce, který produkuje mléko skrz mléčné žlázy.

Syrovátka je takový malý zázrak, protože její složení opravdu zázračné je. Aminokyseliny, které obsahuje jsou pro tělo nepostradatelné.

A jak syrovátkový profil pomůže lidskému tělu? Je velkým zdrojem BCAA aminokyselin, které příznivě působí na stavbu svalů a tkání, dále syrovátka podporuje imunitu, zmírňuje záněty, dokáže snížit krevní tlak a působí jako antioxidant.[8]

Ze syrovátky se vyrábí tři druhy proteinů – koncentrát, izolát a hydrolyzát.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je kasein, což je mléčná bílkovina. Většinou ji najdeme v kravském mléce, kde je v hojném zastoupení, je to jeho nerozpustná část. Je to velký zdroj aminokyselin, dále obsahuje vápník a fosfor ve stopovém množství.

Proč se mu říká noční protein? Protože když si ho dáte v klidu, večer, než ulehnete do postele, zařídíte tak klidné vstřebávání živin,[9] nicméně není to nutné.

Jedná se o produkt, který obsahuje bílkoviny ze dvou a více zdrojů. Můžete mít tedy například kombinaci syrovátky a kaseinu.

O tomto proteinu se říká, že je všestranný. Aby ne, více druhů bílkovin se navzájem doplňuje a mohou tvořit komplexní, ucelený systém. Další jeho výhodou je i cena, která se pohybuje na nižší hranici, než jsou ty jednosložkové. Nevýhodou může naopak být, že každá jeho složka se vstřebává v jinou dobu a to může ztížit zažívání.

Tyto proteiny jsou, jak uvádím výše v článku, vhodné pro vegetariány i vegany. Jedná se tedy o produkty 100 % z rostlin. Rostlinné proteiny pochází například z quinoy, pohanky, sóji, ale i hrachu či konopí.[10]

Rostlinné proteiny mají ale tu nevýhodou, že mohou obsahovat méně aminokyselin, než ty živočišné.

1. místo

NaturalProtein Veganský protein

Lahodný veganský proteinový nápoj obsahující BIO rýžový a BIO hrachový protein.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je veganský protein od NaturalProteinu na 1. místě?

První místo jsem se rozhodla věnovat Veganskému proteinu od kvalitní české značky NaturalProtein, která nabízí sympatickou alternativu (nejen) pro vegany, kteří se snaží vyhýbat syrovátkovému proteinu.

Ve složení tohoto výrobku najdete směs BIO rýžového a BIO hrachového proteinu, dále pak ozvláštňující příchuť ve formě pravého ovoce sušeného mrazem, arašídů či kakaa (mým favoritem je ale jahoda) a vlákninu z kořene čekanky. Sladkou chuť výsledného nápoje pak zajišťuje malé množství stévie.

Tento nápoj navíc neobsahuje žádnou škodlivou chemii, což je jedině plus.

Uživatelské recenze

Na stránkách od NaturalProteinu se nakupuje naprosto božsky, nejen proto, že mají krásný web, ale i díky všemu ostatnímu. Sama jsem na e-shopu nakupovala, takže to můžu potvrdit a praví tak i recenze, které lze najít jak přímo na stránkách e-shopu (naturalprotein.cz), tak i na Heurece. Zákazníci, kteří tu nakoupili, jsou spokojení. Zboží je tady podle komentářů dodáváno rychlostí blesku, a to v krásném balení. Kromě toho lidé potvrzují kvalitu zdejších produktů a líbí se jim i sortiment zboží. Pozitivně pak zákazníci hodnotí i zákaznický servis.

Více informací

V tomto veganském drinku najdete vysoký obsah bílkovin (63 %) i vlákniny, dále pak obsahuje vitamín K, vitamín E, beta-karoten, kyselinu listovou, riboflavin, vitamín B5, draslík, železo, vápník, fosfor, hořčík, mangan či měď. Nápoj vás zasytí, dodá vám energii a pochutnáte si na něm. Je to taková zdravá proteinová odměna.

Za jedno balení produktu zaplatíte necelých 400 Kč (což odpovídá deseti porcím), ale lze jej koupit i levněji po třech či pěti kusech.

2. místo

Nuzest Clean Lean Protein

Čistě přírodní proteinový nápoj s 98% vstřebatelností, který je hypoalergenní, veganský a paleo.

Orientační cena: 960 / 1600 Kč

Proč je Clean Lean Protein od Nuzest na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila Clean Lean Protein, a to z toho důvodu, že také v tomto případě máme v ruce kvalitní a čistě přírodní produkt. Co do obsahu aminokyselin je tento výrobek srovnatelný s vaječnými bílkovinami a syrovátkovými proteiny. Obsahuje totiž 9 základních aminokyselin a 83 % proteinu rostlinného původu – konkrétně se získává z hrachu pěstovaného ve Francii. 

Nespornou předností nápoje je pak jeho 98% vstřebatelnost. A navíc výborně chutná!

Uživatelské recenze

Recenze na tento produkt jsem našla například na stránkách heureka.cz, kde o něm lidé píší, že má lahodnou chuť a zdá se, že v tomto směru jsou uživatelé skutečně spokojeni. Dále zde jeden zákazník poznamenal, že je nápoj dobře stravitelný, a to je také rozhodně dobře.

Velice příznivé ohlasy se pak objevují na Amazonu, kde jeden z uživatelů například podotýká, že mu byl tento drink doporučen lékařem jako dobrou alternativu pro osoby s citlivým žaludkem – a prý je s ním spokojený. Další ze zákazníků popisuje chuť nápoje za skvěle vyváženou; tak akorát sladkou a tak akorát silnou. A co se hvězdičkového hodnocení týče – také to se zde pohybuje okolo pěti.

Dále o produktu

Clean Lean Protein je lehce stravitelný a neobsahuje žádná nežádoucí aditiva, což je rozhodně výhoda. 

Tento nápoj seženete v několika chuťových variantách. K dispozici je například vanilka, čokoláda, jahoda nebo třeba káva + kokos. Tak co? Kterou byste si dali vy?

Za 1000 g tohoto prášku zaplatíte cca 1600 Kč, za poloviční gramáž pak cca 960 Kč.

3. místo

Wild & Coco Essential Protein

Krystalicky čisté veganské proteinové kapsle s 99% vstřebatelností.

Orientační cena: 900 Kč

Proč je Essential Protein od Wild & Coco na 3. místě?

Třetí místo jsem se rozhodla udělit tomuto speciálnímu produktu od značky Wild & Coco, jehož základem je osm esenciálních aminokyselin, které se pyšní 99% biologickou dostupností.

Tento doplněk sice neobsahuje přímo bílkoviny, ale přesto má mimořádný efekt. Jak je to možné? Inu proto, že zatímco běžné proteiny musí organismus nejprve rozložit na aminokyseliny, v případě Essential Proteinu tělu tyto aminokyseliny dopřáváte v jejich základní formě. Z toho důvodu jsou výsledky doplňku rychlejší, než když byste si dali klasický proteinový drink.

Uživatelské recenze

Pozitivní ohlasy na tento výrobek jsem našla stránkách prodejce (wildandcoco.com), kde se píše například to, že tento doplněk je skvělou alternativou pro vegany, kteří potřebují doplnit proteiny, ale je jim nepříjemné se soustavně přejídat.

Samotný e-shop má pak také moc hezké ohlasy, například na stránkách heureka.cz či slevomat.cz – tady zákazníci poznamenávají, že zboží bývá expedováno velmi rychle a jedna recenzentka dokonce zmiňuje, že při zpoždění zásilky obdržela milý dáreček jako omluvu.

Více informací

Na závěr bych ještě zmínila, že efektivita Essential Proteinu je až 7× vyšší než tomu bývá u běžných typů doplňků na bázi proteinů. Kapsle nezatěžují ledviny, ani trávení obecně, neobsahují žádná aditiva, nejsou kalorické a obsahují následující esenciální aminokyseliny: L-Leucin, L-Valin, L-Isoleucin, L-Lysin, L-Phenylalanin, L-Threonin, L-Methionin a L-Tryptophan.

Za tento doplněk zaplatíte cca 900 Kč / balení (180 kapslí).

4. místo

Raw Protein Slim & Tone

Orientační cena: 850 Kč

Proč jsem vybrala Raw Protein Slim & Tone od značky Amazonia?

Jelikož se jedná o vysoce stravitelný veganský protein s optimálním poměrem živin. Jeho hlavní složkou je žlutý hrách v BIO kvalitě, který se před přidáním do produktu namočí. Tím se přirozeně aktivuje proces klíčení, které přispívá k lepší vstřebatelnosti živin do organismu. Kromě toho produkt obsahuje celou řadu dalších blahodárných ingrediencí (například zázvor, ginko bilobu, sibiřský ženšen, ostropestřec mariánský, gotu kolu a jiné), které obsahují spoustu vitamínů, minerálů a důležitých živin. Navíc je mi sympatické, že celý produkt je vyrobený udržitelně a nese certifikát ACO (Australian certified organic). Kromě toho mi příchuť čokoláda s karamelem připadá velmi lákavá.

500gramové balení tohoto veganského proteinu bez lepku, GMO, sóji a konzervantů stojí cca 850 korun.

5. místo

Weider Vegan Protein

Orientační cena: 650 Kč

Čím mě zaujal veganský protein od značky Weider?

Tento produkt je slazen stévií a je vyroben z hrachového izolátu a rýžového proteinu. Protein je lehce stravitelný a chutný.

Jaké můžete ochutnat příchutě?

  • Pina colada
  • Ledové cappuccino
  • Vanilka
  • Čokoláda
  • Mango / Matcha tea
  • Berry mix

Výrobce doporučuje konzumovat protein maximálně 3× za den. Rozpusťte 30 g prášku ve 300 ml vody a vypijte.

25 dávek stojí cca 650 korun.

6. místo

BIO Hemp Protein

Orientační cena: 270 Kč

Proč jsem vybrala BIO konopný protein od značky Natural Nutrition?

Bio Hemp Protein je konopný protein v Bio kvalitě a má jemnou chuť oříšků. V tomto produktu je vyšší obsah aminokyselin, i těch esenciálních  a skvělé je, že je pro tělo výborně stravitelný, tudíž nezatěžuje naše trávení.

Můžete si zakoupit buď balení 400 g za cca 270 korun nebo kilo za necelých 800 korun.

7. místo

BiotechUSA Vegan Protein

Orientační cena: 1350 Kč

Čím mě zaujal veganský protein od BiotechUSA?

Tento veganský proteinový komplex se skládá z kombinace rýže a hrášku, což jsou plodiny, s vysokým obsahem proteinů. Produkt obsahuje i přidané esenciální aminokyseliny, aby působil pro tělo celistvě. Dále zde je obsažená mouka z quinoy, které je vynikajícím zdrojem minerálních látek. Potom také Acai prášek, což je superpotravina a Goji prášek, který obsahuje 8 esenciálních aminokyselin a velkou dávku vitaminu C.

Jak tento protein dávkovat? Výrobce doporučuje smíchat  Smíchejte 1 odměrku prášku s 250 ml vody nebo jiné tekutiny a vypít.

2000 g stojí cca 1350 korun a můžete vyzkoušet tyto příchutě:

  • Lesní plody
  • Čokoláda / Skořice
  • Vanilkové cookie
  • Banán

8. místo

Puhdistamo Optimal Vegan Protein

Orientační cena: 500 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila veganský protein od značky Puhdistamo?

Výrobek je kombinace kvalitního rýžového a hrachového proteinu v prémiové BIO kvalitě. Kombinace těchto dvou proteinů dává dohromady komplexní aminokyselinové spektrum, s dostatkem všech BCAA a dalších aminokyselin. Dalším benefitem je vynikající stravitelnost, takže nezatěžuje náš trávicí trakt.

Výrobce doporučuje smíchat 25 g s 300 – 400 ml vody a vypít před, nebo po tréninku.

600 g stojí cca 500 korun a kromě Natural verze můžete zkusit i Vanilku nebo Čokoládu.

9. místo

MyProtein Hrachový protein Isolate

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila hrachový protein od MyProtein?

Tento veganský protein je vyrobený z hrachu a tělu dodá až 23 g proteinu v jedné dávce. Výrobek je zcela přírodní a bez přidaného cukru. Navíc je vhodný při redukčních či jiných dietách, protože má pouze 107 kalorií v jedné dávce. 

Zkuste tyto příchutě:

  • Jahoda
  • Čokoláda
  • Coffe a Walnut

Vybírat můžete ze dvou velikostí – kilové balení za cca 400 korun a 1 kg za cca 700 korun.

10. místo

Extrifit Vegan 80

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala produkt Vegan 80 od Extrifitu?

Protein Extrifit Vegan 80 je rostlinný izolát, který tělu dodá až 75 % bílkovin a 5000 mg BCAA v jedné dávce. 

Produkt se skládá ze dvou zdrojů rostlinných bílkovin, což jsou rýžový a hrachový proteinový izolát v poměru 1 : 1, plus k tomu v něm ještě najdete přírodní enzymy bromelain a papain.

Výrobek je bez obsahu barviv, zahušťovadel a dalších přídatných látek. 

Jak protein dávkovat? Výrobce uvádí, že dávkování závisí na tělesné hmotnosti, sportovní aktivitě a složení stravy, nicméně obecně doporučuje rozmixovat 1 odměrku ve 200 – 300 ml vody.

1000 g stojí cca 550 korun a je možné zakoupit tyto příchutě:

  • Čokoláda
  • Ledová káva
  • Oříšek
  • Karamel

11. místo

Sunwarrior Protein Warrior Blend

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě zaujal rostlinný protein od Sunwarrior?

Tento Slunečný Bojovník je vyroben z hrachu, který se považuje za unikátní zdroj přírodních bílkovin a aminokyselin zároveň. Proteiny přirozeně se vyskytující v hrášku se nacházejí v neaktivní formě a musí být aktivovány pomocí speciálních enzymů, aby se mohly vstřeba. Je tedy rozdíl v tom, zda konzumujete hrách čerstvý nebo v podobě proteinového doplňku stravy. 

Jak dávkovat? 1 odměrku smíchejte s 300 ml vody nebo džusu či mléka a konzumujte. Vyzkoušejte Moka, Natura, Vanilka, Berry nebo Čokoláda. 

Cena za 375 g je cca 600 korun.

12. místo

USN 100% Plant Protein

Orientační cena: 850 Kč

Proč jsem vybrala rostlinný protein od USN?

Čokoláda, Jahoda nebo Vanilla maple? Všechny tyto příchutě nabízí tato směs na přípravu proteinového drinku a dodáte tělu 21 g proteinu.

Abyste získali  kýžený výsledek, smíchejte jednu odměrku prášku s 300 – 350 ml studené vody v shakeru nebo mixéru, kvůli hladké konzistenci. 

Balení s 900 gramy prášku stojí cca 850 korun.

13. místo

Purasana Vegan Protein Mix

Orientační cena: 660 Kč

Proč jsem vybrala veganský protein od značky Purasana?

Proteinový mix z dýňového, slunečnicového, konopného, hrachového a rýžového proteinu je skvělé alternativa živočišného proteinu a dokáže tělu dodat komplexní živiny. Produkt je slazený bio cukrem z kokosových květů.

Jaké jsou k dispozici příchutě?

  • Banán / Vanilka
  • Kakao 

Dohromady výrobek obsahuje až 61 % bílkovin a skvěle se hodí i na přípravu oblíbených jídel, například kaše nebo palačinek. 

Jeden a půl lžíce rozmíchejte v 300 – 350 ml vody nebo jiné tekutiny a konzumujte. 

400 g stojí cca 660 korun.

14. místo

Vegan Fitness Hrachový Protein

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala Vegan Fitness Hrachový Protein?

Tento 80% proteinový hrachový izolát se vyrábí ve Francii speciální technologií, pod značkou NUTRALYS®. Tento výrobek je kompletně RAW, GMO-free a tím se stává vhodným i pro vegany. Nenajdete zde žádné konzervanty ani barviva.

25 g smíchejte s 150 – 250 ml vody a nebo džusu či rostlinného mléka a dejte si nápoj ideálně po tréninku nebo večer před spaním jako noční protein.

Kilové balení stojí cca 450 korun.

Závěr

Jste vegan či vegetarián, nebo jen rádi střídáte živočišné a rostliné produkty? Pokud jste odpověděli alespoň na jednu část otázky ano, jsou pro vás rostlinné alternativy proteinů skvělá volba. Na základě důkladného průzkumu bych vám doporučila zejména tři produkty, které jsou všechny veganské. Za prvé je to NaturalProtein veganský protein, který tvoří kombinace hrachového a rýžového proteinu. Dále obsahuje pouze trošku stévie pro doslazení a přírodní ingredience k ochucení dle příchuti (jahoda, malina, banán, kakao, arašídy nebo vanilka). Za druhé je to Clean Lean Protein, v němž najdete prémiový rostlinný protein z hrachu vypěstovaného ve Francii a k dispozici máte třeba vanilkovou, čokoládovou, jahodovou, kávovo-kokosovou či naturální variantu. A za třetí podle mě stojí za vyzkoušení velmi inovativní forma, která má dle výrobce až sedmkrát vyšší efektivitu než obyčejný protein – krystalicky čisté kapsle Wild & Coco Essential Protein s 8 esenciálními aminokyselinami.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[12] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[13] Healthline (ENG): A Nutritionist’s Guide to Plant-Based Protein: How to Make It, Eat It, and Love It

[14] PubMed Central (ENG): Plant Proteins: Assessing Their Nutritional Quality and Effects on Health and Physical Function

[15] PubMed Central (ENG): The Role of the Anabolic Properties of Plant- versus Animal-Based Protein Sources in Supporting Muscle Mass Maintenance: A Critical Review

4.1/5 (Počet hlasů: 11)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »