18 nejlepších food blogerů 2024

Zajímá vás, jací blogeři vedou v roce 2022 v oblasti výživy a stravování? V našem článku najdete inspiraci, koho sledovat a jací čeští blogeři by vám mohli pomoct v oblasti receptů, nebo životního stylu. Potýkáte se někdy s problémem, že máte pocit, že vaříte dokola to samé, že vlastně nevíte na co se ve stravování zaměřit? Tito blogeři jsou tu pro to, aby vám předali vše, co znají (většinou z vlastních zkušeností) ze stravování, receptů, nebo třeba životního stylu.

Tip: zajímá vás cestování?

Přečtěte si článek o 30ti nejlepších cestovalských bloggerech.

Cukrfree

Blog plný cukr free článků

Kdo blog píše?

Bloggerka a autorka na webu cukrfree je Janina Černá. Janina má za sebou celý příběh o tom, jak se k bezcukernému životnímu stylu dostala. Za život zkusila již mnoho diet, způsobů stravování a cest ke správné stravě. A až cukrfree jí ukázalo, jak chce jíst.

“V tuto chvíli jem již 5 let cukrfree. Tzv. “cheat days” u mě nenajdete, protože nemám ani důvod dělat si speciální den, kdy bych mohla jíst vše na co mám chuť, protože takovým dnem je každý můj den – avšak bez výčitek! Nežiju, abych jedla, ale jím abych žila a byla zdravá.” – Janina

O čem blog je?

Blog je receptářem plným receptů bez cukru. Najdete zde tedy tipy jak jíst, články o tom, jak skončit s cukrem a hlavně spousty cukr free receptů, ať už se jedná o polévky, hlavní jídla, saláty, pomazánky, nápoje, nebo dokonce bezcukerné dezerty. Blog je velmi čtivý a má krásný design. Pro všechny, kteří se tedy snaží skoncovat s cukrem a vařit zdravěji je blog naprostým ideálem.

Karolína Four

Blog o životním stylu, zdraví a receptech

Kdo blog píše?

Autorkou blogu je Karolína Fourová, která se se svým blogem stala i foodblogerkou roku 2020! Kromě toho napsala i knihu a je Ing. v oblasti výživy.

„Jsem inženýrka v oboru výživy a kvality potravin, autorka Jediné knihy o jídle, kterou potřebujete. Vystudovala jsem chemii, ale více než pipetou vládnu šlehací metlou a věřím, že když si člověk něco moc přeje, najde ho to.“

O čem blog je?

Na blogu najdete všechno možné, od spousty receptů, snidaňových, svačinových, nebo třeba vánočních, přes rady o výživě a stravování, až po bloggování o cestách, nebo třeba informacích o Kájiné knize!

Neplecha na plechu

Výborný receptář plný inspirace

Kdo blog píše?

Autory tohoto skvělého blogu jsou partneři Markéta a František Lorencovi, kteří se stali absolutními vítězi food blogu 2020.

„Seděli jsme v kuchyni u našeho jídelního stolu, dojídali jsme poslední vánoční cukroví a přemýšleli nad uplynulým rokem, který byl pracovně velmi náročný. Měli jsme málo času na sebe a chtěli jsme to změnit. Přišel čas, abychom našli společnou aktivitu, která by nás bavila a náš společný čas vedla smysluplným směrem. Tehdy vznikl blog Neplecha na plechu.“

O čem blog je?

Na krásném blogu najdete velikánskou spoustu receptů všeho druhu – předkrmy, snídaně, svačiny, obědy, saláty, těstoviny, dezerty, nebo třeba dokonce nápoje. Dvojice má i malinký eshop, kde si můžete zakoupit jejich knížky – kuchařky.

Cat & Cook

Blog o životě, kuchyni a cestování

Kdo blog píše?

Cat & Cook píše Ivana Jindřichová, která má pro vás pořádnou zásobu receptů. Miluje vaření, pečení & svoje Mindy (kočičky). Ivana i aktivně intergauje se svými sledujícími na instagramu a na facebooku.

O čem blog je?

Blog je plný informací o vaření, najdete na něm i kuchařku, kteoru si můžete zakoupit, hromadu různodorých receptů, ale třeba i spoustu článků na různá témata ze života, z kuchyně, nebo třeba z cestování!

Kitchenette

Receptář psaný s láskou

Kdo blog píše?

Autorkou Kitchenette je sympatická Markéta Pavleje (Šimrová), která blog začala už dávno. Píše ho však tak krásně a s láskou, že se již mnohokrát objevila mezi nejlepšími bloggerami roku!

„Jsem blogerka, ne vystudovaná dietoložka, kuchařka či redaktorka, od dětství bylo vaření moje hobby, vášeň, prostředek k relaxaci a kreativnímu projevu, tak nebuďte příliš kritičtí a berte to jako moji-vaši rodinnou kuchařku a inspiraci, i se škrtanci a poznámkami nad textem. Pokud narazíte na chyby, přimhuřte pro mě oko … )“

O čem blog je?

Na blogu najdete opravdu dlouhý seznam receptů, jako snídaně a brunch, k aperitivu, předkrmy, saláty, polévky, hlavní jídla, přílohy, moučníky, dezerty, muffiny, cukroví, chléb a jiné pečivo, koktejly a jiné napoje, bezlepkové, vegetariánské, veganské, raw, dětské a mnoho a mnoh dalších. Krom toho si můžete počíst něco o Markétiném životě, cestách a dalších zajímavostech!

My cooking diary

Blog pro milovníky (nejen) vaření

Kdo blog píše?

Autorka blogu je milovnice vaření Kateřina Saint Germain. Celý dlouhý a zajímavý příběh o tom, jak se k vaření a blogování vlastně dostala si na jejích stránkách můžete přečíst.

“Začala jsem vařit ve chvíli, kdy jsem se s přítelem Adamem odstěhovala od rodičů a nic jinýho mi vlastně ani nezbejvalo. Bylo mi devatenáct, byl to rok 2009 a každej večer jsem měla mámu na drátě a ptala se jí, co je to jíška, jak udělám omáčku a kolik mám dát soli do vody na brambory. Postavila jsem se k tomu dost čelem, nebrala jsem to jako povinnost, ale jako výzvu a začala se učit základy český kuchyně.” – Katka

O čem blog je?

Blog vznikl jako cestovatelský deník lomeno receptář. A dodnes jím je. Najdete na něm snídaně, dezerty, polévky, hlavní chody, nebo nápoje či chuťovky. Mimo jiné zde najdete články o Kačiných cestách do Asie, nebo po Evropě, či tipy kam zajít v Praze nebo Olomouci.

CeliaXmoni

Blog plný bezlepkových receptů

Kdo blog píše?

Autorkou blogu CeliaXmoni je Monika Menky, které byla diagnostikována celiakie (onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku). Její blog odstartoval díky tomu, že si uvědomila, jak svými bezlepkovými recepty může pomoci ostatním. Vše o svých začátcích na svém blogu krásně popisuje.

“Každopádně vznik Celiaxmoni byla vlastně náhoda. Za ni vděčím své nemoci. Rozhodla jsem se, že svoje recepty budu publikovat online, protože tak mohou pomoci ostatním, tak jako mně pomohly veškeré informace bezprostředně poté, co jsem se dozvěděla svou diagnózu.” – Monika

O čem blog je?

Jak už bylo řečeno, Celiaxmoni je blog plný receptů bez lepku. Najdete zde recepty jak na polévky, tak hlavní jídla, dezerty a mnohé další. Mimo jiné na blogu najdete veškeré informace o samotné celiakii a dále spousty článků o životě, nebo cestování. Mimo jiné je blog přehledný a má krásný design. Pokud jíte bezlepkově, ať už z jakéhokoliv důvodu, blog je pro vás jako stvořený. A pokud ne, i tak zde najdete spousty nových tipů do kuchyně.

Češka z Česka

Blog o Česku a jeho (nejen) kuchyni

Kdo blog píše?

Bloggerkou a autorkou blogu Češka z Česka je Jana Krátká. Web se rozhodla začít z lásky k Česku. Její blog není pouze klasickým receptářem, ale blogem, kde se snaží odhalit a vyzdvihnout jak krásu České republiky, tak její kuchyně, zvyků, tradic, nebo třeba míst.

“Najdete zde recepty na jídla, která se od nepaměti připravují v naší zemi, místní suroviny, využití bylin, české zvyky a tradice, krásná místa Čech, Moravy a Slezska.” – Jana

O čem blog je?

Blog Češka z Česka je blogem, kde najdete všemožné informace o jídle, surovinách, bylinkách, nebo třeba zvyk a tradicí v České republice. Mimo jiné zde najdete spousty a spousty receptů, ať už se jedná o polévky, hlavní jídla, saláty, nebo třeba cukroví. Blog je zaměřený na Českou kuchyni a najdete na něm třeba i zajímavosti o pivu, či vínu. V neposlední řadě si zde můžete přečíst o Jančiných cestách ať už po České Republice, či zahraničí a mnoho dalších zajímavostí.

Oh my chef

Blog a deník gastroloverů

Kdo blog píše?

Autory blogu Oh my chef je dvojice – pár – Edita Zeit a Jan Kaplan. Oba oplývají láskou ke gastronomii a Edita se věnuje i psaní. Není tedy divu, že založili úžasný blog plný poutavých receptů.

“Oh My Chef spolu tvoří Edita a Honza. Honza je šéfkuchař, který vaří i doma, Edita je foodie s občasnými sklony ke grafomanii. Oh My Chef je vhledem do naší domácí kuchyně a zároveň také naším prvním společným projektem (čtěte: pokud náš vztah vydrží tohle, tak už zvládneme cokoliv).” – z blogu Oh my chef

O čem blog je?

Na blogu najdete množství receptů od hlavních jídel až po dezerty. Mimo jiné zde autoři doporučují kuchařky, nebo vedou gastrodeník, ve kterém se dočtete spousty zajímavých příběhů a tipů. Blog doporučujeme navštívit. Můžete zde najít spousty inspirace a zajímavého čtení.

Na skok v kuchyni

Receptář a deník pro milovníky kuchyně

Kdo blog píše?

Zakladatelkou a autorkou blogu Na skok v kuchyni je Romana Böhmová. S vařením začala když jí bylo dvanáct let a postupem času se ve vaření zlepšovala a zlepšovala, až založila svůj první food blog na facebooku. Velmi brzy poté spustila i právě blog Na skok v kuchyni.

“A navíc dělám to, co každému člověku na světě může přinést lásku, protože jak všichni víme, „láska prochází žaludkem“. Nemusíte trávit hodiny v kuchyni, abyste ji někomu předali, stačí jen přijít na chuť dobrému vaření a pravá láska může být na světě.” – Romana

O čem blog je?

Na Romčiném blogu naleznete nesčetné množství receptů, ať už se jedná o snídaně, brunche, hlavní jídla, dezerty, dále zde najdete recepty na nápoje, grilování, zavařování, vegetariánské, bezlepkové a raw recepty a spoustu dalších. Na blogu si můžete stáhnout foodmagazín v elektronické podobě, ve kterém naleznete spousty receptů a tipů na vaření. V neposlední řadě se na blogu dočtete spousty tipů a rad, nebo také Romčiny cestovatelské zážitky, či příhody ze života. Blog je inspirací pro všechny a je moc krásně psaný a zpracovaný.

A co teda jíš

Veganský receptář

Kdo blog píše?

Vlastníkem, pisálkem a nadšencem, který píše tento blog je veganka Linda Müllerová. A jak sama tvrdí, její blog je (již podle názvu) převážně odpovědí na to, jak se vlastně stravuje a co jí, protože otázky typu “Nechybí ti chuť masa nebo mléčných výrobků?”, nebo “Máš dostatek bílkovin?” jsou pro všechny vegany unavující. Jak A co teda jíš popisuje sama majitelka je vtipné a trefné. Po přečtení vás mohou veganské recepty a celkově veganství inspirovat, ať už veganem jste, nejste, nebo chcete být.

O čem blog je?

Jak už jste tedy nejspíš zaregistrovali, blog A co teda jíš je blogem zaměřeným na veganské recepty. Najdete jich zde přes 270 a dost možná díky němu zjistíte, že veganská jídla jsou nejen chutná, ale nejsou zapovězená pouze a striktně pro vegany. Můžete se inspirovat a kdo ví, třeba vás veganství zaujme. Web je krásný, jednoduchý a určitě doporučujeme navštívit.

Smooth & cooking

Blog plný vaření, receptů, rad a příběhů

Kdo blog píše?

Majitelkou a blogerkou je Kateřina Kuranova – Smooth, která se v roce 2012 vlastně docela krásnou náhodou dostala k vytváření receptů a jejich zapisování. O rok později začala sepisovat recepty pro své přátelé na smoothcooking.blog.cz a o další rok později rozjela svůj skutečný blog smoothcooking.cz. V příběhu se jí toho ale píše mnohem více.

O čem blog je?

Blog tedy začal jako receptář. V průběhu let ale přibyla i spousta rubrik z Katčiného života a cest. Nyní se na blogu tedy dozvíte i vše o jejím cestování a životě, nebo třeba Katkou doporučené restaurace. Blog je ovšem stále nejvíce blogem plným receptů, proto Smooth & cooking určitě zařaďte do své online kuchařky. Mimo jiné je blog přehledný a krásný a vše, co chete najít, najdete rychle jednoduše.

S vášní pro jídlo

Blog nejen s recepty

Kdo blog píše?

Autorkou blogu je Karolína – Kaya, která se rozhodla, že chce své zkušenosti a nápady předávat dál. Její blog je nejen receptář, ale chce jím i ukázat, že lidé se zájmem o dobré jídlo nejsou jen ve velkých městech a že kvalitní a dobré jídlo může uvařit každý.“Sama sebe považuju za foodie, blázna do všeho co se okolo jídla točí. Nejsem líná stát ráno frontu na tu nejčerstvější zeleninu na trhu, cestovat přes půl republiky za gastrozážitky a dobrým jídlem.” – Kaya

O čem blog je?

Na blogu S vášní pro jídlo najdete nesčetné množství předkrmů a malých jídel, polévek, hlavních chodů, příloh, salátů, dezertů a pečení, nebo dokonce drinky. Veškeré recepty má přehledně seřazeny a zkrátka zde najdete veškerou inspiraci pro své každodenní kouzlení v kuchyni. Pokud se tedy potýkáte s problémem, co dnes večer uvařit na večeři, co uvařit na zítřejší oběd, co upéct v neděli jako zákusek, díky Kayinému blogu třeba budete mít více inspirace.

Kublanka

Receptář potvrzující, že láska prochází žaludkem

Kdo blog píše?

Tento blog píše manželský pár Kuba a Blanka – Kublanka. Blog založili společně, poté co se jich okolí neúnavně nepřestalo vyptávat, kdy už si založí foodblog. Kuba na blogu krásně popisuje, jak se vlastně Blanka k vaření dostala a jak jejich první recept byl vtipným zážitkem.

O čem blog je?

Na blogu se nachází celá řada výborných receptů. Najdete zde jak polévky, tak malá jídla, hlavní jídla, nebo slané či sladké pečení. V neposlední řadě zde najdete i sekci plnou domácích tipů pro lepší vaření. Recepty jsou originální a výborné. Znovu tedy můžete čerpat inspiraci a nevymýšlet v kuchyni, co dnes uvařit.

Foodlover

Receptář psaný srdcem

Kdo blog píše?

Autorka blogu je milovnice jídla a cestování Tereza Boušková. Terka je doktorka práv a advokátka a svůj blog vede čistě z lásky k jídlu. Začala v roce 2012 na vysoké a dodnes se mu věnuje nejlépe, jak umí.

“A vůbec nejlepší na blogování je ten pocit, že blog čtete, vaříte podle něj, píšete mi emaily, sledujete facebook, posíláte mi fotky, to je největší odměna za tu spoustu práce a času, kterou jsem do něj dala a dávám.” – Terka

O čem blog je?

Blog je zaměřený převážně na recepty, ať už se jedná o recepty s masem či bez, polévky, sladké, nebo pečení. Dále u Terky najdete nabídku plátěných tašek s hojným využitím. Musí se navíc rozhodně nechat, že Foodlover je opravdu krásně nadesignovaný blog. Určitě doporučujeme navštívit, blog je plný zajímavých receptů a tipů – můžete zde hledat další inspiraci a zajímavosti ze světa vaření.

Děvče u plotny

Blog nejen o pečení

Kdo blog píše?

Autorkou blogu Děvče u plotny je Kristina Lund. Její historie v kuchyni se píše už od jejího malička. Kristina svůj blog odstartovala již v roce 2012 a od té doby zde neustále přidává nové recepty a zkušenosti. V průběhu svého příběhu dokonce otevřela vlastní cukrářskou provozovnu, nebo pekla dezerty pro brněnské bistro.

“Svůj blog píšu už víc jak šest a půl roku. Za tu dobu jsem se naučila dobře péct, psát o jídle a fotit. Ověřila jsem si, že recept postavený na kvalitních surovinách bude vždycky chutnat dobře. Taková je moje filozofie u plotny.” – Kristina

O čem blog je?

Jedná se o blog plný receptů. Jelikož se Kristina v kuchyni motá již od malička, receptů za svůj život nasbírala spousty. Najdete zde nesčetné množství receptů na pečení, dorty, koláče a cukrovinky, ale také na sirupy, těsta či slané pochutiny a spoustu dalšího. Pro inspiraci rozhodně doporučujeme navštívit.

Cooking with šůša

Blog o zdraví a receptech

Kdo blog píše?

Tvůrcem a majitelkou blogu je Michaela Šupáková (Šůša). Blog začala s přesvědčením, že bude lidem předávat zdravé recepty, bez umělých dochucovadel, instantních výrobků nebo chemicky a průmyslově zpracovaných potravin. A toto přesvědčení ji drží doteď.

“Nerada vařím takovou tu českou klasiku, jako je knedlo, zelo, vepřo apod. Mám dojem, že takových stránek o vaření je hodně a receptů snad ještě víc. Ráda vařím ze zeleniny a taky hodně peču. Ráda experimentuju a zapojuju do vaření i suroviny, které byste v jídle nečekali.” – Šůša

O čem blog je?

Jedná se tedy o blog zaměřený na zdravé recepty. Veškeré jídla, které na blogu naleznete jsou ze zdravých a přírodních potravin, bez dochucovadel a předpřipravených směsí. Spousta z jejích receptů je bezlepkových, či veganských. Najdete zde recepty na slané i sladké snídaně, polévky, hlavní jídla, dezerty, nebo třeba i na rostlinná mléka, saláty a spousty dalších. Recepty jsou netradiční a zajímavé, stejně jako celý blog. Můžete zde tedy hledat skvělou inspiraci a nové zážitky z vaření.

Fit & fabulous

Blog o zdravém životním stylu

Kdo blog píše?

Majitelkou blogu fit & fabulous je Andrea Mokrejšová. Blog založila v roce 2016 a od té doby ho neustále rozšiřuje. Blog má neskutečně přehledný a chytrý, stejně jako informace v něm podávané.

“Nebudu vám sem psát, jak jsem se zrovna ráno vyspala, co jsem si dala k snídani nebo jaké problémy s kočkou má moje nejlepší kamarádka. Budu psát tak, abyste si mohli něco hodnotného odnést.” – Andy

O čem blog je?

Blog Andy je velmi obsáhlý a zaměřený na zdravý životní styl. Najdete zde tipy na cvičení, návody, jak efektivně hubnout, seznamy blogerů, tipy na zdravé mlsání, nebo na dobrou kávu. Mimo jiné pro vás připravila spoustu rozhovorů s fitnessáky, recenze na cvičení a mnoho dalšího. Pokud vás tedy zajímá výživa, sport a zdraví, určitě doporučujeme navštívit.

Na závěr

Úžasných food blogů existuje veliká spousta! Pokud máte svůj food blog a chtěli byste se v našem seznamu objevit, stačí nám napsat na email info@zivotavyziva.cz, něco o sobě sdělit a rádi vás do něj zařadíme!

4.3/5 (Počet hlasů: 18)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Výživa

Kalkulačka bazálního metabolismu

Bazálním metabolismem se myslí určitá číselná hodnota.[1] Jednoduše řečeno, bazální metabolismus je počet kilokalorií, které vaše tělo za den vydá, pokud je v naprostém klidu.

Přečíst »
Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »