TOP 14: nejlepší protein na hubnutí – recenze a jak vybrat

Jaký je nejlepší protein na hubnutí? Jak protein dokáže hubnutí pomáhat? Jaké mít očekávání a na co se připravit?

TOP  1. místo

BioTechUSA 100% Pure Whey

Orientační cena: 1000 Kč
2. místo

Impact Whey Isolate

Orientační cena: 1000 Kč
3. místo

Amix IsoPrime CFM Whey Protein Isolate

Orientační cena: 1400 Kč

Čtrnáct nejlepších proteinů na hubnutí

Pomáhá protein hubnout?

Protein při hubnutí hraje roli a ano, může být aspektem, který hubnutí pomáhá. Ale pozor, tvrzení typu “pokud začnete konzumovat proteinový doplněk stravy, zázračně zhubnete” pravdivé nejsou – tak jednoduché to bohužel není. 

Nicméně, jak jsme již řekli, protein vám redukci pomoct může. Jak je známo, bílkoviny jsou takový základní stavební kámen při budování lidského těla a tím pádem mají velký vliv na stav svalů i šlach a vaziva. Některé druhy bílkovin dokáží i velmi pozitivně působit na správný vývoj kostí či hormonální rovnováhu. 

Proteiny mají takové vlastnosti, že:

 • Snižují chuť k jídlu
 • Pomáhají udržovat a zrychlovat zdravý metabolismus 
 • Starají se o svalovou hmotu
 • Déle se tráví, tudíž zasytí na delší dobu
 • Pozitivně ovlivňují hormonální systém a trávicí trakt
 • Jejich zpracovávání tělem pálí kalorie

Takže suma sumárum, jenom samotným proteinem nezhubnete, ale když ke konzumaci proteinu snížíte počet nezdravých sacharidů a tuků, spustí se spalování tukových zásob, protože na trávení bílkovin potřebuje tělo více času – jednoduše řečeno, vy jste sytí delší dobu a nemáte potřebu jíst nevhodné potraviny.

Proteinové koktejly jednoduše představují pohodlný způsob, jak zvýšit denní příjem bílkovin, pokud jich nepřijímáte dostatek pomocí stravy. Bílkoviny najdete například v mase, luštěninách, mléce nebo obilovinách, každopádně pro průměrného člověka je kolikrát těžké zkonzumovat jich tolik, aby to stačilo na denní dávku. Z tohoto důvodu se hodí sáhnout po proteinových doplňcích, které s tímto deficitem dokáží pomoci.

Co je to protein?

Protein, nebo také bílkovina, je základní stavební kámen každé buňky, takže i nás. Bez nich bychom byli nic a to doslova.

Název protein pochází z řeckého slova “protos” a to znamená “něco nenahraditelného” nebo taky “první, původní”. Název tedy říká vše na první dobrou. Proteiny jsou zkrátka nepostradatelné.

Každá bílkovina se skládá z aminokyselin, jejichž počet se liší právě u každého druhu proteinu. Nelze tedy dogmaticky říci, že protein obsahuje tolik a tolik aminokyselin. Bílkoviny jsou vysokomolekulární látky a nejdůležitější je pravděpodobně to, že si je tělo nedokáže samo vytvořit. Proto musí být skladba našeho jídelníčku vyvážená, abychom jich do těla nepříjimali ani moc, ani málo, ale tak akorát.

K čemu proteiny slouží?

Jak bylo řečeno již výše, bílkoviny toho mají na pomyslných bedrech opravdu hodně.

Proteiny jsou takový stavební dozor, bez kterého se neobejde jediný úkon. Musí dbát na to, aby se vše “vybudovalo” podle těch nejpřísnějších norem. Díky nim máme svalovou hmotu, tkáně, ale i orgány. Jsme zkrátka živí.

Ano, je to tak, proteiny mají vliv i na trávení. Obsahují totiž enzymy, které celý proces nejen usnadňují, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné.

Proteiny dokáží řídit a regulovat hormonální hladiny v lidském těle.

Bílkoviny umí mimojiné přenášet kyslík do svalů a tím zlepšovat jejich funkci. Svaly potřebujeme i k miniaturnímu pohybu. Nezdá se to, ale pokud se zaměříte na svůj denní režim tak zjistíte, že svaly jsou pro náš život prostě nezbytný pilíř.

Bílkoviny vytváří krevní protilátky, které podporují správnou funkci imunity.

Tělo je velmi vynalézavé, o tom netřeba mluvit. Ale jak to vymyslelo zde, to je neuvěřitelné. Pokud přijímáte málo sacharidů a tím pádem trpíte nedostatkem energie, podají bílkoviny pomocnou ruku tak, že poslouží místo cukrů jako energetický zdroj.

Jaké jsou druhy proteinů?

Občas nejsme schopni pokrýt běžnou denní potřebu bílkovin a tak není určitě na škodu je doplnit. Je to vlastně přesně naopak – tím, že proteiny doplníme, dostane se tělo do rovnováhy a bude pracovat tak, jak má.

Na trhu je velké množství proteinů od nejrůznějších výrobců a značek. Můžete vybírat například z těchto:

Abychom se dostali k bližší podstatě, musíme si nejdříve objasnit, co je to syrovátka? Je zajímavé, že anglický překlad je “whey” a s tímto názvem se můžete setkat u četného množství výrobců, ale i značek. Syrovátka pochází z mléka, jedná se tedy o živočišný produkt. Nalezneme ji v každém mléce jakéhokoliv savce, který produkuje mléko skrz mléčné žlázy.

Syrovátka je takový malý zázrak, protože její složení opravdu zázračné je. Aminokyseliny, které obsahuje jsou pro tělo nepostradatelné.

A jak syrovátkový profil pomůže lidskému tělu? Je velkým zdrojem BCAA aminokyselin, které příznivě působí na stavbu svalů a tkání, dále syrovátka podporuje imunitu, zmírňuje záněty, dokáže snížit krevní tlak a působí jako antioxidant.

Ze syrovátky se vyrábí tři druhy proteinů – koncentrát, izolát a hydrolyzát.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je kasein, což je mléčná bílkovina. Většinou ji najdeme v kravském mléce, kde je v hojném zastoupení, je to jeho nerozpustná část. Je to velký zdroj aminokyselin, dále obsahuje vápník a fosfor ve stopovém množství.

Proč se mu říká noční protein? Protože když si ho dáte v klidu, večer, než ulehnete do postele, zařídíte tak klidné vstřebávání živin, nicméně není to nutné.

Jedná se o produkt, který obsahuje bílkoviny ze dvou a více zdrojů. Můžete mít tedy například kombinaci syrovátky a kaseinu.

O tomto proteinu se říká, že je všestranný. Aby ne, více druhů bílkovin se navzájem doplňuje a mohou tvořit komplexní, ucelený systém. Další jeho výhodou je i cena, která se pohybuje na nižší hranici, než jsou ty jednosložkové. Nevýhodou může naopak být, že každá jeho složka se vstřebává v jinou dobu a to může ztížit zažívání.

Tyto proteiny jsou, jak název napovídá, vhodné pro vegetariány i vegany. Jedná se tedy o produkty 100 % z rostlin. Rostlinné proteiny pochází například z quinoy, pohanky, sóji, ale i hrachu či konopí. 

Rostlinné proteiny mají ale tu nevýhodou, že mohou obsahovat méně aminokyselin, než ty živočišné.

Jaké proteiny jsou nejlepší na hubnutí?

Proteiny vhodné na hubnutí jsou ideálně takové, které neobsahují přidané cukry, konzervanty, barviva a tuky. Pokud tedy nevíte, jaký je pro vás ten vhodný, nic nezkazíte, pokud zvolíte Natural řadu. To je přírodní produkt bez příchutě, bez nadbytečných cukrů.

Proteinové doplňky většinou dosahují až 90 % obsahu bílkovin. Čím vyšší procento, tím samozřejmě lépe. Hlídejte si tedy složení produktu a na základě toho se rozhodněte.

Jak protein konzumovat?

Určitě se řiďte pokyny výrobce, nicméně pokud je váš cíl shození přebytečných kil, respektive nežádoucích tuků, snažte se míchat protein s vodou a ne s mlékem a podobně. Pokud totiž místo obyčejné, neperlivé vody použijte například klasické, plnotučné mléko, přidáte si o cca 9 g tuků více, což hubnutí jednoduše neprospívá.

1. místo

BioTechUSA 100% Pure Whey

Orientační cena: 1000 Kč

Tento syrovátkový protein od značky BioTech USA obsahuje az 76 % bílkovin. BioTech USA je, jak název napovídá, americká značka, která v dnešní době expandovala už do 44 zemí světa, včetně Čech.  

V každé dávce dostanete kromě 21g skvělé bílkoviny i trávicí enzym bromelain, 4443 mg BCAA, minimum tuků a sacharidů. Produkt je bezlepkový a vyrobený pouze z prvotřídních surovin.

jak dávkovat? Výrobce doporučuje rozmixovat 1 odměrku proteinu s 250ml vody nebo polotučného mléka či jiné oblíbené tekutiny. 

2270 g stojí cca 1000 korun a můžete vyzkoušet například  tyto příchutě:

 • Jahoda
 • Oříšek
 • Malinový cheesecake
 • Sušenka
 • Banán
 • Karamel a mnoho dalších skvělých chutí.

2. místo

Impact Whey Isolate

Orientační cena: 1000 Kč

Pokud se snažíte shodit nějaké to přebytečné kilo, tento protein by mohl být skvělý parťák. Je bez příchuti, takže žádné schované cukry.  Jedná se o velmi kvalitní směs, která vám dodá až 23 g bílkovin v jedné porci. 

A skvělé je, že neobsahuje žádný tuk ani cukr. Na redukci váhy značka ideál. 

A kdy si tento protein dopřít? Jelikož se tento produkt poměrně rychle vstřebává, je na něj ideální čas cca 30–60 minut po tréninku. 1 odměrku rozšejkrujte s cca 250ml vody, mléka nebo třeba rostlinného mléka a vypijte. 

A jaká je cena? Za kilo produktu zaplatíte cca 1000 korun, 2,5 kg stojí cca 2000 korun a 5kg necelých 4000 korun.

3. místo

Amix IsoPrime CFM Whey Protein Isolate

Orientační cena: 1400 Kč

Až 69 dávek skvělého proteinu v jednom balení, který si můžete vychutnat až 3x za den. Tento produkt je syrovátkový bílkovinný izolát, který se vyrábí velmi šetrnou metodou CFM. Proteinový doplněk má výbornou vstřebatelnost, takže nezatěžuje trávicí systém a nevytváří pocit “kamení” v žaludku.

Kromě kvalitní bílkoviny obsahuje tento produkt přirozeně vysoké množství aminokyselin BCAA, L-Argininu a L-Glutaminu a pro ještě lepší stravitelnost je každá dávka proteinu obohacená enzymatickým komplexem DigeZyme®. Tento výrobek je doslazován pouze sukralózou Splenda®, jinak v něm nenajdete žádné přebytečné cukry.

Jak dávkovat? Jednu odměrku rozmixujte s libovolnou tekutinou a konzumujte.

2000 g stojí cca 1400 korun a kromě přírodní varianty je k dispozici například i čokoláda, lesní plody, pistácie a další.

4. místo

PeptoPro® kasein

Orientační cena: 1700 Kč

Tento produkt, PeptoPro®  kasein, je kvalitní natrávená bílkovina, která má navíc velmi malý obsah tuku a cukrů.  V jedné dávce vpravíte s tímto výrobkem do těla 

16 g bílkovin a tím podpoříte růst i udržení svalstva. 

Tento produkt je unikátní v tom, že natrávený kasein se do těla vstřebává rychleji než jiné bílkoviny, takže se velmi jednoduše řečeno, dostane ke svalů mnohem rychleji. Ještě navíc výrobek obsahuje všech 20 aminokyselin, které pomáhají tělu správně fungovat.

Výrobce doporučuje rozmixovat 30 g s cca 200ml vody či například mléka 30 minut před nebo po cvičení.

Kilo tohoto produktu stojí cca 1700 korun.

5. místo

Alavis Maxima Whey Protein Concentrate 80%

Orientační cena: 1300 Kč

Tento přírodní protein, bez příchuti neobsahuje žádné přidané cukry a minimum tuků. Tento protein se velmi dobře vstřebává a míří cíleně přesně tam, kam potřebuje. kromě kvalitního proteinu zde najdete i vápník, který se podílí fyziologické funkci metabolism a udržuje normální stav kostí.

Jak dávkovat? 3 odměrky prášku rozmixujte s vodou a vypijte. Pro lepší chuť přidejte kousky ledu. Výrobce doporučuje pít tento proteinový nápoj cca 0 – 60 min po cvičení .

2270 g stojí cca 1300 korun.

6. místo

Micelární kasein bez příchuti MPC 86

Orientační cena: 400 Kč

Tento doplněk stravy je druh micelárního kaseinu a občas se zařazuje mezi takzvané “noční proteiny”. Proč? Jelikož má delší dobu vstřebatelnost a živiny se mohou absorbovat až 7 hodin. Z tohoto důvodu je lepší dát si ho například hodinu před spánkem a nechat ho přes noc aktivně působit. 

MPC 86 reaguje s kyselým obsahem žaludku, kde vytváří gelovou konzistenci, která zajistí pomalé a postupné uvolňování živin.

Jak tento protein užívat? Jak bylo již řečeno výše, ideálně na noc  nebo bezprostředně po tréninku. 30 g rozmíchejte v přibližně 300 ml vody a na zdraví!

Kolik tento produkt stojí? 1 kg stojí cca 400 korun.

7. místo

Hydro Isolate 90

Orientační cena: 800 Kč

Tento syrovátkový proteinový hydrolyzát je prima parťák při redukčním režimu. Vite jak se to říká – ve dvou se to lépe táhne. Tento protein je naštěpený a předtrávený na peptidy, čímž zaručuje okamžitou vstřebatelnost. Obsahuje téměř 0 % laktózy, tuky i cukru, čímž se řadí do kategorie proteinů, která vám při hubnutí mohou pomoci. 

Jak doplněk stravy dávkovat? Běžná jednorázová dávka představuje 30 g prášku, který smícháte s cca 300ml vody. 

1 kg proteinu stojí něco málo přes 800 korun.

8. místo

Puhdistamo HERA Protein

Orientační cena: 500 Kč

Produkt značky HERA je superprémiový BIO syrovátkový protein, který má svůj původ ve volných pastevních odchovech. Kromě krásného přístupu k přírodě a zvířatům obecně si značka zakládá na prvotřídní kvalitě finálního produktu, se vším všudy. Právě proto neobsahuje žádná umělá sladidla ani další aditiva. Když zvolíte nějakou příchuť, tak počítejte s tím, že jsou doslazované steviol-glykosidem. A jaké příchutě můžete tedy zkusit?

 • Čokoláda
 • Vanilka

Jak protein dávkovat? Smíchejte 26 g s 300 – 400 ml vody nebo mléka a potom si už vychutnávejte skvělou chuť.  

500 g produktu stojí cca 500 korun.

9. místo

Amix Gold Whey Protein Isolate

Orientační cena: 1300 Kč

Protein od Gold Whey  je syrovátkový izolát té nejvyšší kvality. Velkou výhodou je, že se tento protein lehce a rychle vstřebává a tak nezatěžuje trávicí soustavu. 

V každé jedné dávce dostane vaše tělo 26 g bílkovin, BCAA kyseliny a trávicí enzymy.

Abyste si mohli na tomto proteinu pochutnat, smíchejte 30 g s 300 ml vody.  Konzumujte 1-3 denně.

Kromě verze Natural můžete ochutnat například příchutě: banán, čokoláda, vanilka a další.

2280 g stojí cca 1300 korun

10. místo

WPC 80 syrovátkový whey protein

Orientační cena: 400 Kč

Tento syrovátkový protein se velmi dobře rozpouští a rychle vstřebává do těla, kde aktivně působí na růst svalů. Kromě kvalitní bílkoviny produkt nabízí i vysoký podíl bioaktivních sloučenin a aminokyselin.

Výrobek nabízí opravdu širokou škálu příchutí. Za zmínku stojí například:

 • Kokos
 • Bílá čokoláda
 • Pistácie
 • Vanilka
 • Banofee a další

Kromě chutí můžete experimentovat i s velikostí balení – 1 kg proteinu stojí cca 400 korun, kdežto 2 kg cca 650 korun.

11. místo

Protein&Co. 100% Virgin Whey

Orientační cena: 350 Kč

Virgin Whey, doslova “panenský syrovátkový protein”. Tento druh proteinového doplňku má jemně mléčnou chuť, čímž získává punc univerzálního pomocníka – můžete ho dávat nejen do drinků, ale zároveň do jakýchkoliv jídel i koláčů. Produkt neobsahuje žádná sladidla, konzervanty, aromata ani barviva.

Virgin Whey podporuje růst a následné udržení svalové hmoty a tím pomáhá redukovat přebytečný tuk.

Jak ho dávkovat? Jednu odměrku, která je 30 g, rozmíchejte ve 200ml vody nebo jak bylo již řečeno, nasypte toto množství do těsta, směsi či jiného pokrmu. Konzumujte 1 – 3 porce denně.

Kilo produktu stojí cca 350 korun.

12. místo

Sójový proteinový izolát

Orientační cena: 350 Kč

Ideální varianta proteinu pro vegetariány, ale i vegany, nebo jen pro milovníky rostlinných produktů. Sojový izolát obsahuje až 27 g bílkovin v jedné porci, což dohromady činí  

90 % bílkovin v celkovém objemu.

Tento produkt je vyrobený z odtučněných sójových bobů, bez přídavků tuku a cukru, takže se zbytečně nezatěžujete nechtěnými kaloriemi. 

Můžete zakoupit půlkilové nebo dvouapůl kilové balení. 500 g stojí cca 350 korun a 2,5 kg stojí cca 1000 korun.

13. místo

MyoTec 100% Grass-Fed Whey

Orientační cena: 800 Kč

Tento produkt je izolát syrovátkové bílkoviny a obsahuje v celkovém objemu až  87 % bílkovin. Můžete vybírat ze dvou příchutí – mléčný natural, nebo čokoláda. 

Kromě prvotřídního proteinu dodáte tělu i vysoký obsah esenciálních aminokyselin BCAA + EAA.

Navíc je skvělé, že značka myslí na ekologii a produkt má 100% recyklovatelný obal.

Jak si protein připravit?  Smíchejte 30 g s 200 ml studené vody nebo například mléka v mixéru a míchejte cca 30 sekund. Dávkujte 2 – 3 porce denně.

900g vás bude stát cca 800 korun.

14. místo

Bodylab Whey Protein 100

Orientační cena: 550 Kč

Bodylab Whey 100 je syrovátkový proteinový prášek z kravského mléka.  Tento produkt je kombinace jen toho nejlepšího – 100% čistého, nedenaturovaného syrovátkového koncentrátu a syrovátkového izolátu.

Kromě verze Natural na vás čeká mimojiné i Vanilka / Ledová káva 

Produkt  obsahuje až 22,9% BCAA, žádný přidaný cukr nebo barviva.

Jak dávkovat? Smíchejte 1 odměrku s 300 – 400 ml vody nebo jiného oblíbeného nápoje a vypijte. 

1000 g stojí cca 550 korun.

Závěr

Hubnutí a protein, to je kombinace, která funguje. Zařaďte ke konzumaci proteinu i dostatečný pohyb, vyřaďte průmyslově zpracované cukry a výsledek se bezpochyby dostaví.

Kam dál?