14 nejlepších proteinů na hubnutí – recenze a jak vybrat

Shrnutí: Chcete shodit nějaké to kilo? Pak jste tu správně, protože s vhodným proteinem vám hubnutí půjde mnohem snáz a rychleji. Mrkněte na srovnání 14 nejlepších proteinů na hubnutí, které jsem pro vás připravila. Jak to dopadlo?

 • 1. místo obsadil dietní koktejl Chia Shake s obsahem syrovátkového proteinu, který zasytí a zabraňuje ztrátě svalové hmoty. 14 skvělých příchutí.
 • Na 2. příčce se umístil proteinový nápoj KetoDiet, který vyniká vysokým obsahem bílkovin na jednu porci. 11 příchutí.
 • A 3. místo patří proteinovému koktejlu KetoMix, který obsahuje sojový a syrovátkový protein. Varianta natural nebo 7 příchutí.

Dále se v článku dozvíte:

Jak protein[1][4] dokáže hubnutí pomáhat? Jaká mít očekávání a na co se připravit při dietě?[3]

TOP  1. místo

Chia Shake
dietní koktejl

Orientační cena: 500 Kč
Proč 1. místo?

Jde totiž o lahodný dietní koktejl, který obsahuje kvalitní syrovátkový protein, co zvyšuje pocit sytosti a brání ztrátě svalové hmoty při dietě a cvičení. Vybírat můžete ze 14 skvělých příchutí proteinového nápoje.

2. místo

KetoDiet
Proteinový nápoj

Orientační cena: 1500 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož proteinové drinky od KetoDiet jsou považovány za nejoblíbenější na trhu. Mají vysoký obsah bílkovin a obsahují také vlákninu, vitamíny a minerály. Můžete je mít i ve výhodném balení na 2, 3 a 4 týdny.

3. místo

KetoMix
Proteinový koktejl

Orientační cena: 800 – 1500 Kč
Proč 3. místo?

Protože proteinové koktejly KetoMix jsou zdrojem kvalitního sójového a syrovátkového proteinu, které bezpečně chrání vaší svalovou hmotu a zabrání její ztrátě během redukční diety.

Čtrnáct nejlepších proteinů na hubnutí

Pomáhá protein hubnout?

Protein při hubnutí hraje roli a ano, může být aspektem, který hubnutí pomáhá.[1] Ale pozor, tvrzení typu „pokud začnete konzumovat proteinový doplněk stravy, zázračně zhubnete“ pravdivé nejsou – tak jednoduché to bohužel není. 

Nicméně, jak jsem již psala, protein vám k redukci pomoci může. Jak je známo, bílkoviny[2] jsou takový základní stavební kámen při budování lidského těla a tím pádem mají velký vliv na stav svalů, šlach i vaziva. Některé druhy bílkovin dokáží i velmi pozitivně působit na správný vývoj kostí či hormonální rovnováhu. 

Mezi důležité vlastnosti proteinů patří:

 • Snižují chuť k jídlu.
 • Pomáhají udržovat a zrychlovat zdravý metabolismus.
 • Starají se o svalovou hmotu.
 • Déle se tráví, tudíž zasytí na delší dobu.
 • Pozitivně ovlivňují hormonální systém a trávicí trakt.
 • Při jejich zpracovávání tělo spaluje kalorie.


Sečteno podtrženo, jenom samotným proteinem nezhubnete, ale když společně s konzumací proteinu snížíte konzumaci nezdravých sacharidů a tuků, spustí se spalování tukových zásob, protože na trávení bílkovin potřebuje tělo více času – jednoduše řečeno, budete sytí delší dobu a nebudete mít potřebu jíst nevhodné potraviny.

Proteinové koktejly jednoduše představují pohodlný způsob, jak zvýšit denní příjem bílkovin, pokud jich nepřijímáte dostatek ve stravě. Bílkoviny najdete například v masu, luštěninách, mléku nebo obilovinách. Jenže pro člověka je mnohdy těžké zkonzumovat za den tolik bílkovin, aby to stačilo na denní dávku. Z tohoto důvodu se hodí sáhnout po proteinových doplňcích, které s tímto deficitem dokáží pomoci a podporují tím zachování vaší svalové hmoty.[3]

Co je to protein?

Protein,[4] nebo také bílkovina, je základní stavební kámen každé buňky, takže i nás. Bez nich bychom zkrátka nemohli existovat.

 • Název protein pochází z řeckého slova „protos“, což znamená „něco nenahraditelného“ nebo taky „první, původní“. Název tedy říká vše na první dobrou. Proteiny jsou zkrátka nepostradatelné.
 • Každá bílkovina se skládá z aminokyselin, jejichž počet se liší právě u každého druhu proteinu. Nelze tedy dogmaticky říci, že protein obsahuje tolik a tolik aminokyselin. Bílkoviny jsou vysokomolekulární látky a nejdůležitější je pravděpodobně to, že si je tělo nedokáže samo vytvořit. Proto musí být skladba našeho jídelníčku vyvážená, abychom jich do těla nepříjimali ani moc, ani málo, ale tak akorát.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

K čemu proteiny slouží?

Jak bylo řečeno již výše, bílkoviny toho mají na pomyslných bedrech opravdu hodně.[5]

Proteiny jsou takový stavební dozor, bez kterého se neobejde jediný úkon. Musí dbát na to, aby se vše „vybudovalo“ podle těch nejpřísnějších norem. Díky nim máme svalovou hmotu, tkáně, ale i orgány. Jsme zkrátka živí.

Ano, je to tak, proteiny mají vliv i na trávení. Obsahují totiž enzymy, které celý proces nejen usnadňují, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné.

Proteiny dokáží řídit a regulovat hormonální hladiny v lidském těle.

Bílkoviny umí mimojiné přenášet kyslík do svalů a tím zlepšovat jejich funkci. Svaly potřebujeme i k miniaturnímu pohybu. Nezdá se to, ale pokud se zaměříte na svůj denní režim, tak zjistíte, že svaly jsou pro náš život prostě nezbytný pilíř.

Bílkoviny vytváří krevní protilátky, které podporují správnou funkci imunity.

Tělo je velmi vynalézavé, o tom netřeba mluvit. Ale jak to vymyslelo zde, to je neuvěřitelné. Pokud přijímáte málo sacharidů a tím pádem trpíte nedostatkem energie, podají bílkoviny pomocnou ruku tak, že poslouží místo cukrů jako energetický zdroj.

Jaké jsou druhy proteinů?

Občas nejsme schopni pokrýt běžnou denní potřebu bílkovin a tak není určitě na škodu je doplnit. Je to vlastně přesně naopak – tím, že proteiny doplníme, dostane se tělo do rovnováhy a bude pracovat tak, jak má.

Na trhu je velké množství proteinů od nejrůznějších výrobců a značek. Můžete vybírat například z těchto:

Abych se dostala k objasnění syrovátkového proteinu, musím nejprve objasnit, co je to syrovátka. Je zajímavé, že anglický překlad je „whey“ a s tímto názvem se můžete setkat u četného množství výrobců, ale i značek. Syrovátka pochází z mléka, jedná se tedy o živočišný produkt. Nalezneme ji v každém mléku jakéhokoliv savce, který produkuje mléko skrz mléčné žlázy.

Syrovátka je takový malý zázrak, protože její složení opravdu zázračné je. Aminokyseliny, které obsahuje, jsou pro tělo nepostradatelné.

A jak syrovátkový profil pomůže lidskému tělu? Je velkým zdrojem BCAA aminokyselin, které příznivě působí na stavbu svalů a tkání, dále syrovátka podporuje imunitu, energii,[6] zmírňuje záněty, dokáže snížit krevní tlak a působí jako antioxidant.

Ze syrovátky se vyrábí tři druhy proteinů – koncentrát, izolát a hydrolyzát.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je kasein, což je mléčná bílkovina. Většinou ji najdeme v kravském mléce, kde je v hojném zastoupení, je to jeho nerozpustná část. Je to velký zdroj aminokyselin, dále obsahuje vápník a fosfor ve stopovém množství.

Proč se mu říká noční protein? Protože když si ho dáte v klidu, večer, než ulehnete do postele, zařídíte tak klidné vstřebávání živin a lepší regeneraci svalů.[7]

Jedná se o produkt, který obsahuje bílkoviny ze dvou a více zdrojů. Můžete mít tedy například kombinaci syrovátky a kaseinu.

O tomto proteinu se říká, že je všestranný. Aby ne, více druhů bílkovin se navzájem doplňuje a mohou tvořit komplexní, ucelený systém. Další jeho výhodou je i cena, která se pohybuje na nižší hranici, než jsou ty jednosložkové. Nevýhodou může naopak být, že každá jeho složka se vstřebává v jinou dobu a to může ztížit zažívání.

Tyto proteiny jsou, jak název napovídá, vhodné pro vegetariány i vegany. Jedná se tedy o 100% rostlinné produkty. Rostlinné proteiny pochází například z quinoy, pohanky, sóji, ale i hrachu či konopí.

Rostlinné proteiny mají ale tu nevýhodu, že mohou obsahovat méně aminokyselin, než ty živočišné.

Jaké proteiny jsou nejlepší na hubnutí?

Proteiny vhodné na hubnutí jsou ideálně takové, které neobsahují přidané cukry, konzervanty, barviva a tuky. Pokud tedy nevíte, jaký je pro vás ten vhodný, nic nezkazíte, pokud zvolíte Natural řadu. To je přírodní produkt bez příchutě, bez nadbytečných cukrů.

Proteinové doplňky většinou dosahují až 90 % obsahu bílkovin. Čím vyšší procento, tím samozřejmě lépe. Hlídejte si tedy složení produktu a na základě toho se rozhodněte.

Jak protein konzumovat?

Určitě se řiďte pokyny výrobce, nicméně pokud je váš cíl shození přebytečných kil, respektive nežádoucích tuků, snažte se míchat protein s vodou a ne s mlékem a podobně. Pokud totiž místo obyčejné, neperlivé vody použijte například klasické, plnotučné mléko, přidáte si o cca 9 g tuků více, což hubnutí jednoduše neprospívá.

1. místo

Chia Shake dietní koktejl

Orientační cena: 500 Kč

Proteinový koktejl se syrovátkovým proteinem, který je ideální na hubnutí. Přírodní složení bez GMO a cukru. 14 delikátních příchutí.

Proč jsem vybrala proteinové koktejly od Chia Shake na 1. místo?

Protože jsou to nápoje plné bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů (jako je vápník, hořčík, železo, zinek, jód, draslík či selen), se kterými vám hubnutí přebytečných kil půjde mnohem snáz. Navíc jsou vyrobeny výhradně z přírodních surovin a neobsahují žádný přidaný cukr, GMO ani gluten. Jsou obohaceny o MCT olej, který napomáhá spalování tuků.

Co se týče bílkovin, tak koktejly obsahují kvalitní syrovátkový protein, který zvyšuje pocit sytosti a bojuje proti ztrátě svalové hmoty.

Uživatelské recenze

Moc mě potěšilo, že jsem na dietní koktejly od ChiaShake našla skvělé recenze. Na heuréce najdete spoustu recenzí na jednotlivé příchutě. Uživatelé hodnotí zejména lahodnou chuť (někdo dokonce zmiňuje, že je chutnější než proteinový koktejl od Ketomix, který jsem umístila na 3. místo tohoto srovnání) a také fakt, že skutečně zasytí. Mezi uživatelský oblíbené příchutě patří: vanilková, čokoládová, pistáciová, meruňková, banánová. Na zboží si zase pochvalují jahodovo-malinovou příchuť.

Další informace o proteinovém koktejlu

Můžete si vybrat hned ze čtrnácti různých příchutí:

 • Jahoda a malina
 • Banán
 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Hruška se skořicí
 • Pistácie
 • Cappuccino
 • Třešeň
 • Lískový oříšek
 • Slaný karamel
 • Meruňka
 • Borůvka a vanilka
 • Kokos a ananas
 • Mango


Balení na 10 porcí stojí cca 500 korun, ale můžete si pořídit i cenově výhodnější balení se 30 porcemi, které stojí cca 1300 korun
.

2. místo

KetoDiet Proteinový nápoj

Orientační cena: 1500 Kč

Bezlepkový proteinový nápoj s vysokým obsahem bílkovin (62,5 % na porci), vlákninou, vitamíny a minerály. Varianta natural nebo 10 skvělých příchutí.

Proč je na 2. místě proteinový nápoj od KetoDiet?

Jelikož proteinové drinky od značky KetoDiet jsou skvělými pomocníky při hubnutí, které vám dodají potřebné bílkoviny, zasytí a navíc skvěle chutnají. V jedné porci je skvělých 62,5 % bílkovin, pouze 2,1 gramů cukru, a navíc obsahuje vitamíny, minerály i vlákninu a je bezlepkový.

Uživatelské recenze

Proteinový nápoj od KetoDiet má na heuréce více než 500 recenzí, z nichž valná většina je pozitivní, což bezesporu svědčí o kvalitách produktu. Lidé si chválí chuť, snadnou a rychlou přípravu i schopnost zasytit. Podobná hodnocení má produkt i na zboží.

Více informací o proteinovém nápoji

K dispozici máte následující příchutě:

 • Čokoláda a kokos (která podle uživatelských recenzí chutná jako zmrzlina Eskymo)
 • Višeň a jogurt
 • Jahoda a banán
 • Lískový oříšek a čokoláda
 • Malina a černý rybíz
 • Vanilka
 • Natural
 • Meruňka a mango
 • Piňa Colada
 • Ledová káva a čokoláda
 • Čokoláda

Nápoj si přichystáte jednoduše tak, že důkladně rozmícháte 27 gramů prášku (tedy 2 zarovnané odměrky) ve 200 až 250 ml studené vody. Pak stačí nechat jen 5 minut odstát a můžete si vychutnávat váš „hubnoucí drink“.

Co se týče ceny, množství na 35 – 45 porcí stojí okolo 1500 korun. Balení se 7 porcemi vás vyjde na cca 450 korun a můžete si zakoupit i jednoporcovou lahvičku o objemu 250 ml – ta stojí okolo 75 korun.

3. místo

KetoMix Proteinový koktejl

Orientační cena: 800 – 1500 Kč

Proteinový koktejl ze sojového a syrovátkového proteinu. Obohacený o vitamíny a minerální látky. 7 lahodných příchutí (včetně varianty natural).

Z jakých důvodů jsem na 3. místo vybrala proteinový koktejl od KetoMix?

Protože jejich koktejly obsahují kvalitní sojový a syrovátkový protein, ale i dostatek vlákniny a všechny důležité vitamíny a minerální látky. Jedná se o dokonalou potravinu při redukčním režimu, která vás zasytí, dodá potřebné živiny a ještě si můžete vybrat ze spousty lahodných příchutí.

Uživatelské recenze

I proteinový koktejl od KetoMixu recenzentům na heuréce velmi chutná. Jedna uživatelka dokonce uvedla, že díky pití tohoto produktu shodila 13 kilogramů. Jiní si zase chválí chuť, která je lahodná, ale není přeslazená. Někdo prášek na koktejl používá i k pečení.

Další informace o koktejlu

Ketomix je česká značka, která přináší na trh produkty určené pro keto dietu. A v jejím portfoliu najdete i tyhle proteinové koktejly, které se hodí na jakoukoliv dietu, kterou jste se rozhodli držet. Co se týče příchutí, na výběr máte:

 • Čokoláda-banán
 • Vanilka-jahoda
 • Vanilka-malina
 • Jahoda
 • Pistácie
 • Čokoláda
 • Natural


450 g proteinového koktejlu, který vyjde na 15 porcí, stojí cca 800 korun.
1050 g proteinového koktejlu, který vyjde na 35 porcí, stojí cca 1500 korun.

K dispozici jsou však i výhodná balení na 2, 3 i 4 týdny nebo naopak jednoporcová balení (32 gramů), takže záleží jen na vás, jaké množství koktejlu si doma přejete mít.

4. místo

BioTechUSA 100% Pure Whey

Orientační cena: 1400 Kč

Proč je tu 100% Pure Whey od BioTech USA?

Tento syrovátkový protein od značky BioTech USA obsahuje az 76 % bílkovin. BioTech USA je, jak název napovídá, americká značka, která v dnešní době expandovala už do 44 zemí světa, včetně Čech.  

V každé dávce dostanete kromě 21 gramů skvělé bílkoviny i trávicí enzym bromelain, 4443 mg BCAA, a zároveň minimum tuků a sacharidů. Produkt je bezlepkový a vyrobený pouze z prvotřídních surovin.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje rozmixovat 1 odměrku proteinu s 250 ml vody nebo polotučného mléka či jiné oblíbené tekutiny. 

2270 g stojí cca 1400 korun a můžete vyzkoušet například  tyto příchutě:

 • Jahoda
 • Oříšek
 • Malinový cheesecake
 • Sušenka
 • Banán
 • Karamel a mnoho dalších skvělých chutí.

5. místo

Amix IsoPrime CFM Whey Protein Isolate

Orientační cena: 1750 Kč

Proč jsem vybrala tento protein od Amixu?

Až 69 dávek skvělého proteinu v jednom balení, který si můžete vychutnat až 3× za den. Tento produkt je syrovátkový bílkovinný izolát, který se vyrábí velmi šetrnou metodou CFM. Proteinový doplněk má výbornou vstřebatelnost, takže nezatěžuje trávicí systém a nevytváří pocit „kamení“ v žaludku.

Kromě kvalitní bílkoviny obsahuje tento produkt přirozeně vysoké množství aminokyselin BCAA, L-Argininu a L-Glutaminu a pro ještě lepší stravitelnost je každá dávka proteinu obohacená enzymatickým komplexem DigeZyme®. Tento výrobek je doslazován pouze sukralózou Splenda®, jinak v něm nenajdete žádné přebytečné cukry.

Jak dávkovat? Jednu odměrku rozmixujte s libovolnou tekutinou a konzumujte.

2000 g stojí cca 1750 korun a kromě přírodní varianty je k dispozici například i čokoláda, lesní plody, pistácie a další.

6. místo

PeptoPro® kasein

Orientační cena: 3200 Kč

Proč jsem vybrala PeptoPro® kaisen od značky Myprotein?

Tento produkt, PeptoPro® kasein, je kvalitní natrávená bílkovina, která má navíc velmi malý obsah tuku a cukrů. V jedné dávce vpravíte s tímto výrobkem do těla 16 gramů bílkovin a tím podpoříte růst i udržení svalstva. 

Tento produkt je unikátní v tom, že natrávený kasein se do těla vstřebává rychleji než jiné bílkoviny, takže se velmi jednoduše řečeno, dostane ke svalů mnohem rychleji. A navíc produkt obsahuje všech 20 aminokyselin, které pomáhají tělu správně fungovat.

Výrobce doporučuje rozmixovat 30 g prášku s cca 200 ml vody či například mléka 30 minut před nebo po cvičení.

Kilo tohoto produktu stojí cca 3200 korun.

7. místo

Alavis Maxima Whey Protein Concentrate 80%

Orientační cena: 1200 Kč

Proč jsem se umístila protein od značky Alavis?

Tento přírodní protein bez příchuti neobsahuje žádné přidané cukry a minimum tuků. Tento protein se velmi dobře vstřebává a míří cíleně přesně tam, kam potřebuje. Kromě kvalitního proteinu zde najdete i vápník, který se podílí fyziologické funkci metabolism a udržuje normální stav kostí.

Jak dávkovat? 3 odměrky prášku rozmixujte s vodou a vypijte. Pro lepší chuť přidejte kousky ledu. Výrobce doporučuje pít tento proteinový nápoj cca 30 – 60 min po cvičení .

1500 g stojí cca 1200 korun.

8. místo

Micelární kasein bez příchuti MPC 86

Orientační cena: 500 Kč

Z jakého důvodu jsem vybrala micelární kasein od Natural Nutrition?

Tento doplněk stravy je druh micelárního kaseinu a občas se zařazuje mezi takzvané „noční proteiny“. Proč? Jelikož má delší dobu vstřebatelnosti a živiny se tak mohou absorbovat až 7 hodin. Z tohoto důvodu je lepší dát si ho například hodinu před spánkem a nechat ho přes noc aktivně působit. 

MPC 86 reaguje s kyselým obsahem žaludku, kde vytváří gelovou konzistenci, která zajistí pomalé a postupné uvolňování živin.

Jak tento protein užívat? Jak bylo již řečeno výše, ideálně na noc  nebo bezprostředně po tréninku. 30 g rozmíchejte v přibližně 300 ml vody a na zdraví!

Kolik tento produkt stojí? 1 kg vás vyjde na cca 500 korun.

9. místo

Hydro Isolate 90

Orientační cena: 800 Kč

Proč je tu proteinovž hydrolyzát od značky Natural Nutrition?

Tento syrovátkový proteinový hydrolyzát je prima parťák při redukčním režimu. Víte jak se to říká – ve dvou se to lépe táhne. Tento protein je naštěpený a předtrávený na peptidy, čímž zaručuje okamžitou vstřebatelnost. Obsahuje téměř 0 % laktózy, tuků i cukru, čímž se řadí do kategorie proteinů, které vám při hubnutí mohou pomoci. 

Jak doplněk stravy dávkovat? Běžná jednorázová dávka představuje 30 g prášku, který smícháte s cca 300 ml vody. 

1 kg proteinu stojí něco málo přes 800 korun.

10. místo

Puhdistamo HERA Protein

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala syrovátkový protein HERA?

Produkt značky HERA je superprémiový BIO syrovátkový protein, který má svůj původ ve volných pastevních odchovech. Kromě krásného přístupu k přírodě a zvířatům obecně si značka zakládá na prvotřídní kvalitě finálního produktu, se vším všudy. Právě proto neobsahuje žádná umělá sladidla ani další aditiva. Když zvolíte nějakou příchuť, tak počítejte s tím, že jsou doslazované steviol-glykosidem. A jaké příchutě můžete tedy zkusit?

 • Čokoláda
 • Vanilka

Jak protein dávkovat? Smíchejte 26 g s 300 – 400 ml vody nebo mléka a potom si už vychutnávejte skvělou chuť.  

500 g produktu stojí cca 500 korun.

11. místo

Amix Gold Whey Protein Isolate

Orientační cena: 1800 Kč

Proč je tu syrovátkový izolát od Amixu?

Protein od Gold Whey  je syrovátkový izolát té nejvyšší kvality. Velkou výhodou je, že se tento protein lehce a rychle vstřebává a tak nezatěžuje vaši trávicí soustavu. 

V každé jedné dávce dostane vaše tělo 26 g bílkovin, BCAA kyseliny a trávicí enzymy.

Abyste si mohli na tomto proteinu pochutnat, smíchejte 30 g s 300 ml vody. Konzumujte 1–3× denně.

Kromě verze Natural můžete ochutnat například příchutě: banán, čokoláda, vanilka a další.

2280 g stojí cca 1800 korun

12. místo

WPC 80 syrovátkový whey protein

Orientační cena: 500 Kč

Z jakého důvodu je v tomto srovnání protein WPC 80?

Tento syrovátkový protein se velmi dobře rozpouští a rychle vstřebává do těla, kde aktivně působí na růst svalů. Kromě kvalitní bílkoviny produkt nabízí i vysoký podíl bioaktivních sloučenin a aminokyselin.

Výrobek nabízí opravdu širokou škálu příchutí. Za zmínku stojí například:

 • Kokos
 • Bílá čokoláda
 • Pistácie
 • Vanilka
 • Banofee a další

Kromě chutí můžete experimentovat i s velikostí balení – 1 kg proteinu stojí cca 500 korun, kdežto 2 kg cca 1000 korun.

13. místo

Sójový proteinový izolát

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala sójový proteinový izolát od Myprotein?

Ideální varianta proteinu pro vegetariány, ale i vegany, nebo jen pro milovníky rostlinných produktů. Sojový izolát obsahuje až 27 g bílkovin v jedné porci, což dohromady činí  90 % bílkovin v celkovém objemu.

Tento produkt je vyrobený z odtučněných sójových bobů, bez přídavků tuku a cukru, takže se zbytečně nezatěžujete nechtěnými kaloriemi. 

Můžete zakoupit půlkilové nebo dvouapůl kilové balení. 500 g stojí cca 400 korun.

14. místo

MyoTec 100% Grass-Fed Whey

Orientační cena: 1200 Kč

Proč jsem vybrala MyoTec 100% Grass-Fed Whey?

Tento produkt je izolát syrovátkové bílkoviny a obsahuje v celkovém objemu až 87 % bílkovin. Můžete vybírat ze dvou příchutí – mléčný natural, nebo čokoláda. 

Kromě prvotřídního proteinu dodáte tělu i vysoký obsah esenciálních aminokyselin BCAA + EAA.

Navíc je skvělé, že značka myslí na ekologii a produkt má 100% recyklovatelný obal.

Jak si protein připravit?  Smíchejte 30 g s 200 ml studené vody nebo například mléka v mixéru a míchejte cca 30 sekund. Dávkujte 2 – 3 porce denně.

900 g vás bude stát cca 1200 korun.

Závěr

Hubnutí a protein, to je kombinace, která funguje. Zařaďte ke konzumaci proteinu i dostatečný pohyb, vyřaďte průmyslově zpracované cukry a výsledek se bezpochyby dostaví.

A jestli si chcete k vysněné postavě dopomoci lahodnými proteinovými koktejly, doporučuji vyzkoušet zejména ty od značky ChiaShake, které mají přírodní složení, spoustu příchutí a obsahují MCT olej, co pomáhá spalování tuků. Dále pak stojí za vyzkoušení proteinový nápoj od KetoDiet, který obsahuje velké množství proteinů na jednu porci, nebo KetoMix proteinový koktejl se sojovým a syrovátkovým proteinem, které jsou ideální při redukční dietě.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[8] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[9] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[10] Healthline (ENG): How Protein Can Help You Lose Weight Naturally

[11] PubMed Central (ENG): The role of protein in weight loss and maintenance

[12] PubMed Central (ENG): Clinical Evidence and Mechanisms of High-Protein Diet-Induced Weight Loss

4.7/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »