15 nejlepších spalovačů tuků – recenze, zkušenosti a jak vybrat

Shrnutí: Potřebujete shodit nějaké to kilo tělesného tuku a rádi byste své úsilí podpořili vhodným doplňkem stravy? Zkuste sílu spalovačů tuku. V tomto článku vám představím 15 spalovačů, z nichž nejlepší jsou tyto:

 1. místo má spalovač KetoDiet HEAT s kofeinem, guaranou, zeleným čajem. Super cena a balení vydrží 2 měsíce.
 2. místo získal Garsin s obsahem 8 přírodních látek, které účinně pomáhají podporovat metabolismus tuků.
 3. místo jsem dala spalovači tuků NaturalProtein. Efektivní a díky přírodnímu složení zároveň šetrný spalovač.

Dále čtěte:

Co jsou spalovače tuků, jak fungují a které látky obsahují?[1][2][3][4][5][6] V jakých situacích jsou spalovače tuků dobrou volbou a jak vybrat ten nejlepší?

TOP  1. místo

KetoDiet HEAT

Orientační cena: 300 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o účinný spalovač tuků, který si poradí nejen s přebytečnými kily, ale také pomáhá vzdorovat únavě. Obsahuje extrakt z guarany a zeleného čaje, kofein, thiamin, vitamin B12 a kyselinu panthothenovou.

2. místo

Advance Garsin

Orientační cena: 380 Kč
Proč 2. místo?

Protože tyto tabletky od značky Advance nutraceutics mají skvělý poměr cena/výkon. Jedná se o vysoce účinný produkt, který navíc koupíte za příznivou cenu. Další výhodou doplňku je pak jeho přírodní složení.

3. místo

NaturalProtein Spalovač

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o unikátní směs účinných složek pomáhající efektivněji využívat kalorie, zbavovat tělo přebytečných tuků, redukovat únavu a snižovat chuť k jídlu. Mimo jiné obsahuje garcinii kambodžskou, kofein a zelený čaj.

Patnáct nejlepších spalovačů tuků

 1. KetoDiet HEAT – spalovač tuků 300 Kč (60 tablet)
 2. Advance Garsin 380 Kč (60 kapslí)
 3. NaturalProtein Spalovač tuků 400 Kč (60 kapslí)
 4. Prom-in Lean Solution 430 Kč (180 kapslí)
 5. GreenFood Fat Burner 200 Kč (60 kapslí)
 6. MyProtein Spalovač Thermopure 500 kč (90 kapslí)
 7. Grenade BLACK OPS 700 Kč (100 kapslí)
 8. Czech Virus Synephrine MAX 270 Kč (200 kapslí)
 9. Extrifit Thermogel 30 Kč (80 g – 1 porce)
 10. Grenade Thermo Detonator 700 Kč (100 kapslí)
 11. Extrifit Fatall ® Ultimate Fat Burner 600 Kč (130 kapslí)
 12. Survival Thermogenic Extreme Fair Power 600 Kč (120 kapslí)
 13. Nutrend Fat Direct Shot 40 Kč (60 ml – 1 porce)
 14. BioTechUSA Super Fat Burner 570 Kč (120 tablet)
 15. Nutrex Lipo 6 Black Weight Loss Support 530 Kč (120 kapslí)

Co jsou to spalovače tuků?

Kdo by se nechtěl zbavit přebytečného tuku, že? Mnohokrát se děje to, že cvičení a fyzický trénink nepřináší to ovoce, jaké bychom si představovali. Spalovače tuků, pokud se aplikují správně, v tom mohou dobře pomoci.

 • Jak jsem už naznačila, jedná se o doplňky stravy, které pomáhají ke spalování tuku.[1] Nejedná se však o zázrak, který by vše zařídil bez našeho přičinění a úsilí.
 • Když ale ke spalovači přidáte vaši cílevědomost a disciplínu, máte vyhráno.
 • V posledních letech jsou spalovače tuků čím dál tím více oblíbené a to jak mezi profesionálními sportovci, tak „normálními smrtelníky“, kteří chtějí být ve formě a cvičí jen rekreačně.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

Jak spalovače fungují?

Ve své podstatě pracují na dvou hlavních principech nebo na jejich kombinaci:

Termogeneze je tvorba tepla. Některé spalovače fungují tak, že tuto tvorbu zvyšují, my se více potíme a tím i rychleji a účinně spalujeme. Jedná se o poměrně náročný energetický proces, takže se tělo může snadno unavit. Je tedy důležité, abyste během užívání spalovačů dodržovali dostatečný kalorický příjem.

Odbourávání tuků se také nazývá „lipolýza“. Funguje to tak, že tělo uvolňuje mastné kyseliny do krevního řečiště ve zvýšeném množství, než je běžné za normální aktivity a zde je mohou využít ostatní tkáně jako primární zdroj energie. Zvýší se dostupnost tukových zásob, tím přímou úměrou i spotřeba energie a tělo hubne.

Jaké látky se ve spalovačích objevují?

To může být velmi různorodé, nicméně nyní vám představím ty, které jsou jejich běžnou součástí nejčastěji.

Tento název vám asi není neznámý. S kofeinem se setkáváme snad každý den, asi nejčastěji ve spojitosti s kávou. Nicméně kofein je právě jednou ze základních složek spalovačů.

 • Kofein je možné získat buď z přírodních zdrojů nebo ho vyrobit synteticky v laboratoři. 
 • Kofein[2] způsobuje mozkovu bdělost, podporuje soustředění, koncetnraci a dokáže zvýšit i výkonnost.
 • To není ovšem žádná novinka, protože když si dáte například kávu ve večerních hodinách, nebude žádným překvapením, že vás bude trápit nespavost.

Jak kofein funguje?

 • Když do těla kofein vpravíte, začne organismus více uvolňovat dva hormony – adrenalin a noradrenalin.
 • Tento proces vede ke zvýšení krevního tlaku, tepu a vyšší stimulace organismu.
 • Jeho skvělou funkcí také je, že podporuje vylučování tuku, čímž vlastně šetří glykogen ve svalech a neplýtvá energií.

Jedná se o přírodní látku, která se získává z kůry pomerančovníku.[3] Tento přírodní zázrak umí podpořit štěpení tuků a tím i ono hubnutí.  

 • Na základě článku z Aktin.cz[4] můžeme zmínit, že dávka 50 mg p-synefrinu může zvýšit klidový výdej energie o 3,7 % na dalších minimálně 75 minut.

L-karnitin pochází z lidského těla, což znamení, že člověk si tuto látku umí vytvořit sám, aniž by o tom věděl. Jak? Z esenciálních aminokyselin, konkrétně lysinu a methioninu ve všech buňkách.

 • Má to ale jeden háček. L-karnitin si sice dokážeme vytvořit sami, ale esenciální kyseliny ne. Ty jsou pro tělo nepostradatelné, ale nedokáže si je vytvořit samo. Nezbývá nám tedy nic jiného, než je přijímat z potravy. Zdrojem jsou bohužel výhradně živočišné zdroje.[5] Může to být tedy problém u vegetariánů, kterým se je doporučuje suplementovat.

Zelený čaj je známou zásobárnou antioxidantů a extrakt EGCG[6] je katechin, kterých je v zeleném čaji hned několik. A jaké má EGCG vlastnosti?

 • Podporuje činnost srdce.
 • Má protirakovinné účinky.
 • Umí regulovat hmotnost.
 • Pozitivně ovlivňuje funkce mozku.
 • Podporuje zdraví cév.

Kdy si spalovač tuku pořídit?

To je samozřejmě velmi individuální. Kdy a jestli vůbec. Hubnutí obecně je otázka hlavně kalorického deficitu – v krátkosti to znamená, že přijímáte méně, než vydáte. Spalovače tuků mohou hubnutí podpořit, ale nezařídí všechno bez vašeho přičinění. 

 • Spalovače mají cenu tehdy, pokud chcete zlepšit svůj výkon, spálit více kalorií a nebrat energii z nabraných svalů. Tehdy mají opravdu smysl a skvělé opodstatnění.

Jak vybrat nejlepší spalovač tuků?

V první řadě záleží na tom, co přesně od něj čekáte a jaká forma je pro vás nejpřijatelnější – tablety, shoty a podobně.

 • Většina spalovačí funguje tak, že vaše tělo vlastně vyburcují k výkonu. Před fyzickou aktivitou máte více energie a elánu a tím podáte vyšší výsledky.
 • Je dobré, pokud tento suplement obsahuje alespoň základní zmíněné látky, které jsem vypsala výše v článku.
 • A pozor – nikdy nepřekračujte maximální doporučenou denní dávku spalovače, protože by se to mohlo mimojiné projevit na kvalitě vašeho spánku.

1. místo

KetoDiet HEAT – spalovač tuků

Účinný spalovač přebytečných kil s obsahem kofeinu, guarany a zeleného čaje.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je spalovač tuků od značky KetoDiet na 1. místě?

První místo jsem věnovala spalovači tuků od značky KetoDiet, protože skvěle nastartuje metabolismus a taktéž dokáže zvýšit fyzickou výkonnost během sportovních aktivit.

Ve složení výrobku se objevuje kofein, výtažky z guarany a ze zeleného čaje. A to všechno jsou látky, které přispívají k redukci tělesné hmotnosti. Dále pak v tobolkách najdete thiamin (ten mimochodem podporuje srdeční činnost a nervovou soustavu), vitamin B12 a kyselinu panthothenovou, která zase pomáhá bojovat proti únavě.

Tyto tabletky jsou dále super i z toho důvodu, že obsahují L-Tyrosine, tj. neesenciální aminokyselinu mající příznivý vliv na koncentraci a paměť. To jen takový malý bonus navíc.

Uživatelské recenze

Na stránkách zbozi.cz si tento produkt vysloužil hodnocení okolo 80 %, což rozhodně není málo. Na Heurece se pak procenta drží kolem devadesátky, což mě ještě více potěšilo. Tady lidé povětšinou potvrzují, že jim tabletky pomohly a vyjadřují spokojenost.

Více info o produktu

Tento spalovač tuků by se měl dávkovat po jedné tabletě denně a jeho účinky budou nejzřetelnější, když tak učiníte v době před sportem. Takhle totiž výrazně podpoříte jeho výsledný efekt.

Za 60 tabletek zaplatíte přibližně 300 Kč.

2. místo

Advance Garsin

Přírodní tabletky na hubnutí se skvělým poměrem cena/výkon.

Orientační cena: 380 Kč

Proč jsem dala Garsin na 2. místo?

Na druhou příčku jsem umístila Garsin od značky Advance Nutraceutics, protože je vysoce účinný a přesto ho seženete za přijatelnou cenu. Mimo to vždycky připočítávám body k dobru za přírodní složení, což právě tento produkt perfektně splňuje.

Ve složení tablet najdete osm látek: královnu fitness světa garcinii kambodžskou, konjugovanou kyselinu linolovou, L-karnitin, zelenou kávu, zelený čaj, bobule acai, pomerančovník hořký a vitamín C.

Uživatelské recenze

Garsin si zákazníci chválí, a to jak na stránkách heureka.cz, tak na zbozi.cz. Lidé se tady svěřují s tím, že je během užívání tobolek nepronásledovala chuť na sladké a neměli tendence jíst po nocích. Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) pak mnoho uživatelů upozorňuje na to, že tabletky fungují, především však v kombinaci se zdravou životosprávou a dostatečným pohybem.

Další informace

Pro zajímavost bych ještě zmínila, že garcinie kambodžská je známým spalovačem tuků hlavně díky obsahu kyseliny hydroxycitrónové, která příznivě působí na metabolismus tuků v organismu, pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a kromě toho také zvládá „krotit“ nadměrnou chuť k jídlu.

Tohle je zkrátka produkt, který krásně podpoří metabolismus a spalování tuků obecně.

A jeho doporučené dávkování je třikrát denně po jedné tabletě.

3. místo

NaturalProtein Spalovač tuků

Přírodní produkt s redukčními účinky vyrobený v České republice.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je produkt Spalovač tuků od NaturalProtein na 3. místě?

Jednak proto, že má přírodní složení a za druhé považuju za nutné vyzdvihnout fakt, že tyhle tobolky opravdu fungují. To se ostatně dočtete i v mnoha uživatelských recenzích. Ve složení navíc opět najdete garcinii kambodžskou, do které se při hubnutí rozhodně vyplatí investovat. 

A ještě k něčemu se musím přiznat: on je mi sympatický i ten nenucený, ale příjemný design krabičky. Je to sice jen povrchní aspekt, ale vždycky jsem raději, když na mě ze skříňky mává hezká krabička než něco, co se mi prostě nelíbí.

Uživatelské recenze

Tento výrobek má skvělá hodnocení. Na Heurece zákazníci často potvrzují, že jim při užívání tobolek tělesná hmotnost skutečně klesla a s přebytečnými tuky se rozloučili (i když se najdou výjimky, tak jako všude). A kromě redukčních účinků pak lidé hojně vyzdvihují to, že je spalovač nabudil a cítili se po něm plní energie.

Více informací

Ve složení tohoto Spalovače tuků také figuruje bezvodý kofein, extrakt ze zeleného čaje, vitamín C (který oceníte nejen v oblasti hubnutí), synefrin a vitamín B3.

TIP: Pro ještě lepší výsledky můžete spalovač kombinovat spolu s produktem Stop hlad od stejné značky.

Za tento produkt zaplatíte cca 400 Kč.

4. místo

Prom-in Lean Solution

Orientační cena: 430 Kč

Proč jsem vybrala spalovač Lean Solution od Prom-in?

Jelikož se jedná se o třífázový spalovač tuků, který dokáže působit velmi účelně tam, kde je potřeba.

Obsahuje vysoké množství účinných složek jako je acetyl-L-karnitin HCl, extrakt zeleného čaje,L-tyrosin, kofein, kajenský pepř a synefrin.

Výrobce doporučuje užívat 3 kapsle denně a to nejlépe ráno, případně před tréninkem.

180 kapslí stojí cca 430 korun.

5. místo

GreenFood Fat Burner

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem zvolila Fat Burner od značky GreenFood nutrition?

Jedná se totiž o doplněk stravy s L-karnitinem tartrátem, synefrinem, kofeinem a salicinem, což je je extrakt z kůry Bílé vrby a extrakt ze zeleného čaje. Tento produkt je skvělou volbou při redukci hmotnosti a samozřejmě při fyzické aktivitě. 

Doporučuje se užívat jednu kapsli 2× denně a to ideálně cca 30 minut před snídaní a obědem.

60 kapslí stojí cca 200 korun.

6. místo

MyProtein Spalovač Thermopure

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala spalovač Thermopure od MyProtein?

Jedná se o spalovač tuků v kapslích, který obsahuje silnou dávku 150 mg kofeinu v každé porci. Dále v něm najdete velmi prospěšné vitamíny B6 a B12.

Produkt užívejte ideálně půl hodiny před fyzickou aktivitou s alespoň 200 ml vody nebo jiné tekutiny.

Můžete si zakoupit dvě různé balení – 90 kapslí za cca 500 korun nebo 180 kapslí za cca 900 korun.

7. místo

Grenade BLACK OPS

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala spalovač tuků Grenade BLACK OPS?

Jde o zesílenou verzi klasického spalovače tohoto výrobce, která má oproti ní zrychlený nástup účinku a silnější stimulační efekt.

Tento produkt je skvělý prostředek pro aktivní jedince, sportovce, kteří chtějí efektivně odbourávat tuk. Pokud praktikujete například HIIT tréninky, kde dochází ke střídání tepové frekvence, je toto skvělá volba jak workout ještě zefektivnit.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje užívat 1 kapsli 1× denně před jídlem a zapít dostatečným množství vody.

100 kapslí stojí cca 700 korun.

8. místo

Czech Virus Synephrine MAX

Orientační cena: 270 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila spalovač Synephrine MAX od značky Czech Virus?

Tento kapslový produkt obsahuje 10 mg synefrinu v jedné kapsli, což je nejvyšší legislativou povolené množství v ČR. Jedná se o přírodní extrakt, který pochází z kůry hořkého pomeranče. Synefrin působí termogenicky, dokáže tedy potenciálně zvýšit výdej energie.

Jak dávkovat? Dejte si jednu kapsli denně před cvičením a zapijte ji dostatečným množstvím tekutiny. 

200 kapslí stojí cca 270 korun.

9. místo

Extrifit Thermogel

Orientační cena: 30 Kč

Proč jsem sem zařadila také Thermogel od Extrifitu?

Višeň, kiwi, meruňka nebo třeba mandarinka? Tyto a mnoho dalších příchutí můžete vyzkoušet, když sáhnete po spalovači Extrifit.

Jedná se o termogel, který před tréninkem jen vypijete a můžete jít ihned cvičit. Tento spalovač tuků je super pro všechny sportovce – ať už profi nebo jen pohybové nadšence, kteří za sebou chtějí vidět výsledky.

Obsahuje například synefrin, extrakt ze zeleného čaje,kofein, taurin, HCA, karnitin, chrom a další. Tyto látky nabuzují k výkonu, snižují vyčerpání a podporují normální psychické zdraví.

Jak užívat? Jeden sáček si dejte cca půl hodiny před tréninkem Užívejte. Pokud vám nevyhovuje samotný, je tu ještě možnost ho zředit 100 až 200 ml vody

Jedna porce vyjde na cca 30 korun.

10. místo

Grenade Thermo Detonator

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala spalovač Grenade Thermo Detonator?

Tento produkt je termogenní předtréninkový stimulant. Hodí se jak pro muže, tak pro ženy a výrobce udává, že působí o 30 % déle než jiné srovnatelné produkty. Obsahuje pouze složky s nejvyšším farmaceutickým stupněm kvality. 

Jaké je doporučené dávkování? Ideální je 1 kapsle před fyzickou zátěží s dostatečným množstvím vody.

100 kapslí vás vyjde na cca 700 korun.

11. místo

Extrifit Fatall ® Ultimate Fat Burner

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem zvolila Fatall ® Ultimate Fat Burner od Extrifitu?

Tento výrobek je velmi silný a účinný spalovač tuku, který obsahuje až 18 efektivních látek, jako jsou: extrakt z Garcinia cambogia, extrakt z kůry bílé vrby, rozchodnice růžová, extrakt z kořene smetánky lékařské 5 %, extrakt z kurkumy chaluhu bublinatou, extrakt z černého pepře, extrakt z guarany, extrakt ze zeleného čaje, extrakt z kořene zázvoru, extrakt z Citrus aurantium, pikolinát chromitý a samozřejmě kofein.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 1 kapsli před tréninkem s velkým množstvím tekutiny. 

Cena za 130 kapslí je cca 600 korun.

12. místo

Survival Thermogenic Extreme Fair Power

Orientační cena: 600 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila spalovač Thermogenic Extreme Fair Power od značky Survival?

120 kapslí tohoto produktu vám pomůže efektivně spalovat tuk po fyzické aktivitě. Obsahuje unikátní kombinaci 12 účinných látek, které podporují odbourávání tukové tkáně a zároveň zlepšují výkonnost. Najdete zde například kofein, extrakt ze zeleného čaje, vitamíny skupiny B a mnoho dalších.

Výrobce doporučuje dvě kapsle za den. Jednu po snídani a druhou před tréninkem.

Cena za balení je cca 600 korun.

13. místo

Nutrend Fat Direct Shot

Orientační cena: 40 Kč

Proč jsem vybrala Fat Direct Shot od značky Nutrend?

Protože je to takový drink s benefity, který má navíc praktické balení. Najdete v něm efektivní spojení účinných látek pro podporu hubnutí a výkonu. Je to jednorázový shot bez cukru, který nemusíte s ničím mixovat. Prostě ho dáte do batohu a jdete.

A co obsahuje?

 • 1 000 mg beta-alaninu
 • 2 000 mg L-karnitinu 
 • 1 500 mg L-argininu 
 • 100 mg kofeinu
 • 200 mg cholinu 
 • Vitamíny B2, B3, B5, B6, biotin

Výrobce doporučuje vypít 1 lahvičku cca 15 minut před cvičením.

14. místo

BioTechUSA Super Fat Burner

Orientační cena: 570 Kč

Proč jsem vybrala Super Fat Burner od značky BioTechUSA?

Tyto tablety obsahují celkem 14 důležitých látek jako je například zinek, chrom, biotin, HCA, CLA či extrakt ze zeleného čaje a mnoho dalších. Dále zde najdete L-karnitin, látky s inzulínovým efektem, přírodní energizující látky a tuk rozpustné a lipotropní látky. 

Výrobce doporučuje užívat 2 tablety ráno a 2 tablety večer, během tréninkových dnů si dejte druhou dávku cca půl hodiny před tréninkem.

120 tablet stojí cca 570 korun.

15. místo

Nutrex Lipo 6 Black Weight Loss Support

Orientační cena: 530 Kč

Proč jsem vybrala spalovač Lipo 6 Black Weight Loss Support od Nutrex?

Tento komplex účinných látek dokáže podpořit snižování tělesné hmotnosti a zároveň i zvýšit energetický výdej. Obsahuje například extrakt ze zeleného čaje, černý pepř, kofein a další.

Výrobce doporučuje užívat 3 kapsle denně a zapít dostatečným množstvím vody. 

120 kapslí stojí cca 530 korun.

Závěr

Pokud máte pocit, že by vám spalovač mohl pomoci za lepšími výkony a dokonalejší postavou, doufám, že vám byl článek, ve kterém jsem srovnala hned patnáct kvalitních spalovačů, přínosný. Za sebe doporučuji vyzkoušet především spalovač tuků KetoDiet HEAT, který je za velmi přijatelnou cenu a vydrží vám celé dva měsíce. Další možností je produkt Advance Garsin, který obsahuje účinný mix osmi přírodních látek, co pomáhají podpořit metabolismus tuků. Další alternativou na poli spalování tuků, která obsahuje pouze přírodní látky, je produkt s příznačným názvem Spalovač tuků od NaturalProtein. Tak který si vyberete?

Pamatujte však, že spalovače tuků sice mohu být dobrými pomocníky, ale nesvěřujte jim veškerou zodpovědnost za hubnutí – ta patří jen vám.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[7] Wikipedie (CZ): Karnitin

[8] Diplomová práce (CZ): Spalovače Tuků

[9] Healthline (ENG): What You Need to Know About Fat-Burning Supplements and Creams

[10] PubMed Central (ENG): Comparing effectiveness of fat burners and thermogenic supplements to diet and exercise for weight loss and cardiometabolic health: Systematic review and meta-analysis

[11] PubMed Central (ENG): The effects of a fat loss supplement on resting metabolic rate and hemodynamic variables in resistance trained males: a randomized, double-blind, placebo-controlled, cross-over trial

4.4/5 (Počet hlasů: 18)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »