TOP 15: nejlepší spalovače tuků – recenze, zkušenosti a jak vybrat

Co jsou to spalovače tuků a jaké jsou ty nejlepší? Který spalovač tuků vybrat? Jak spalovače vůbec fungují a stojí vážně za to si je pořídit?

TOP  1. místo

Grenade BLACK OPS

Orientační cena: 750 Kč

Výborný, oblíbený a extra silný spalovač tuků.

2. místo

Thermopure Boost

Orientační cena: 700 Kč

Účinný a rychlý spalovač značky MyProtein.

3. místo

Synephrine MAX

Orientační cena: 300 Kč

Skvělý spalovač od oblíbené značky Czech Virus.

Patnáct nejlepších spalovačů tuků

Co jsou to spalovače tuků?

Kdo by se nechtěl zbavit přebytečného tuku, že? Mnohokrát se děje to, že cvičení a fyzický trénink nepřináší to ovoce, jaké bychom si představovali. Spalovače tuků, pokud se aplikují správně, tak jak mají, nám mohou dobře pomoci.

Jak jsme tedy již naznačili, jedná se o doplňky stravy, takzvané suplementy, které nám pomohou dosáhnout vysněných cílů. Na druhou stranu se nejedná o zázrak, který by vše zařídil bez našeho přičinění a úsilí. Musí se to hezky pěkně zkombinovat – cílevědomost, disciplína a spalovač. Taková prima trojka.

V posledních letech jsou spalovače tuků čím dál tím více oblíbené a to jak na poli profesionálního sportu, tak i mezi “normálními smrtelníky”, kteří chtějí být ve formě a cvičí jen rekreačně.

Jak fungují?

Ve své podstatě fungují na dvou hlavních principech, nebo na jejich kombinaci:

Termogeneze znamená tvorba tepla. Některé spalovače fungují tak, že tuto tvorbu zvyšují, my se více potíme a tím i rychleji a účinně spalujeme. Jedná se o poměrně energetický náročný proces, takže se tělo může snadno dostat do únavy. Je tedy důležité, abyste dodržovali správný kalorický příjem.

Odbourávání tuků můžeme také nazvat “lipolýza”. Když tedy někde uvidíte tento, druhý název, jedná se o jedno a to samé. Funguje to tak, že tělo uvolňuje mastné kyseliny do krevního řečiště ve zvýšeném množství, než je běžné za normální aktivity a zde je mohou využít ostatní tkáně jako primární zdroj energie. Zvýší se dostupnost tukových zásob, tím přímou úměrou i spotřeba energie a tělo hubne.

Jaké látky se ve spalovačích objevují?

To může být velmi různorodé, nicméně vám představíme ty základní, které jsou většinou jejich běžnou součástí.

Tento název vám asi není neznámý. Setkáváme se s ním snad každý den a to pravděpodobně nejčastěji ve spojitosti s kávou. Nicméně kofein je právě jednou ze základních složek spalovačů.

Tuto látku je možné získat buď z přírodních zdrojů (například v čaji) nebo ho vyrobit synteticky, v laboratoři. Nic není nijak ojedinělé. 

Kofein způsobuje mozkovu bdělost, podporuje soustředění, koncetnraci a dokáže zvýšit i výkonnost. To není ovšem žádná novinka, protože když si dáte například kávu ve večerních hodinách, nebude žádným překvapením, že vás bude trápit nespavost.

A jak tedy funguje?

Když do těla kofein vpravíte, začne organismus více uvolňovat dva hormony – adrenalin a noradrenalin. Tento proces vede ke zvýšení krevního tlaku, tepu a vyšší stimulace organismu. jeho skvělou funkcí také je, že podporuje vylučování tuku, čímž vlastně šetří glykogen ve svalech a neplýtvá energií.

Jedná se o přírodní látku, která se získává z kůry pomerančovníku. Tento přírodní zázrak umí podpořit štěpení tuků a tím i ono hubnutí.  

Z dostupných zdrojů můžeme zmínit, že dávka 50 mg p-synefrinu může zvýšit klidový výdej energie o 3,7 % na dalších minimálně 75 minut.

Tato látka pochází z lidského tělo, je to její domovina. Člověk si tuto látku umí vytvořit sám, aniž by o tom věděl. Jak? Z esenciálních aminokyselin, konkrétně  lysinu a methioninu ve všech buňkách.

Má to ale jeden háček. L-karnitin si sice dokážeme vytvořit sami, ale esenciální kyseliny ne. Ty jsou pro tělo nepostradatelné, ale nedokáže si je vytvořit samo. Nezbývá nám tedy nic jiného, než je přijímat z potravy. Zdrojem jsou bohužel výhradně živočišné zdroje. Může to být tedy problém u vegetariánů, kterým se doporučuje suplementovat.

Zelený čaj, tolik krásného již bylo řečeno. Je to zkrátka něco, co našemu tělu doslova libozvučí ve všech ohledech.  

Extrakt EGCG je katechin, kterých je v zeleném čaji hned několik. A jaké má EGCG vlastnosti?

 • Podporuje činnost srdce
 • Má protirakovinné účinky
 • Umí regulovat hmotnost
 • Pozitivně ovlivňuje funkce mozku
 • Podporuje zdraví cév

Kdy si spalovač tuku pořizovat?

To je samozřejmě velmi individuální. Kdy a jestli vůbec. Hubnutí obecně je otázka hlavně kalorického deficitu – v krátkosti to znamená, že přijímáte méně, než vydáte. Spalovače tuků mohou hubnutí podpořit, ale ne zařídit bez vašeho přičinění. 

Spalovače mají cenu tehdy, pokud chcete zlepšit svůj výkon, spálit více kalorií a nebrat energii z nabraných svalů. Tehdy mají opravdu smysl a skvělé opodstatnění.

TIP na čtení: jaký je nejlepší protein na hubnutí →
TIP na čtení: víte co jsou to BCAA? Nejlepší BCAA →

Jak vybrat nejlepší spalovač tuků?

Asi v prvé řadě záleží na tom, co přesně od něj čekáte a jaká forma je pro vás nejpřijatelnější – tablety, shoty a podobně. Většina funguje tak, že vás vlastně vyburcují k výkonu. Před fyzickou aktivitou máte více energie a elánu a tím podáte vyšší výsledky.

Je dobré, pokud tento suplement obsahuje alespoň základní zmíněné látky, které najdete 

Pozor, nikdy ale nepřekračujte maximální doporučenou denní, protože by se to mohlo mimojiné projevit na kvalitě vašeho spánku.

1. místo

Grenade BLACK OPS

Orientační cena: 750 Kč

Jedná se o kapslový doplněk stravy a jedná se o jeho zesílenou verzi, která má oproti té klasické zrychlený nástup účinku a silnější stimulační efekt.

Tento produkt je skvělý prostředek pro aktivní jedince, sportovce, kteří chtějí efektivně odbourávat tuk. Pokud praktikujete například HIIT tréninky, kde dochází ke střídání tepové frekvence, je toto skvělá volba jak workout ještě zefektivnit.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje užívat 1 kapsli 1x denně před jídlem a zapít dostatečným množství vody.

100 kapslí stojí cca 750 korun.

2. místo

MyProtein Thermopure Boost

Orientační cena: 700 Kč

120 kapslí od značky MyProtein má unikátní složení. Jedná se o termogenní formuli esenciálních vitamínů a dalších ingrediencí včetně kofeinu, zeleného čaje a výtažků z černého a kajenského pepře, chaluhy bublinaté a ženšenu sibiřského.

Ze zmíněných vitamínu je zde hojně zastoupený například B6 a B12. Jedna kapsle před fyzickou aktivitou dokáže zaručit vytoužený výsledek. 

Cena za balení je cca 700 korun.

3. místo

Czech Virus Synephrine MAX

Orientační cena: 300 Kč

Tento kapslový produkt obsahuje 10 mg synefrinu v jedné kapsli, což je nejvyšší legislativou povolené množství v ČR. Jedná se o přírodní extrakt, který pochází z kůry hořkého pomeranče. 

Synefrin působí termogenicky, dokáže tedy potenciálně zvýšit výdej energie.

Jak dávkovat? Jedna kapsle denně před cvičením  s dostatečným množstvím tekutiny. 

200 kapslí stojí cca 300 korun.

4. místo

Extrifit Thermogel

Orientační cena: 30 Kč

Višeň, kiwi, meruňka nebo třeba mandarinka? Tyto a mnoho dalších příchutí můžete vyzkoušet, když sáhnete po spalovači Extrifit.

Jedná se o termogel, který před tréninkem jen “vypijete” a můžete jít ihned cvičit.tento spalovač tuků je super pro všechny sportovce a to ať už profi nebo jen pohybové nadšence, kteří za sebou chtějí vidět výsledky.

Obsahuje například synefrin, extrakt ze zeleného čaje,kofein, taurin, HCA, karnitin, chrom a další. Tyto látky nabuzují k výkonu, snižují vyčerpání a podporují normální psychické zdraví.

Jak užívat? Jeden sáček si dejte cca půl hodiny před tréninkem Užívejte. Pokud vám nevyhovuje samotný, je tu ještě možnost ředění do 100 – 200 ml vody

Jedna porce vyjde na cca 30 korun.

5. místo

Grenade Thermo Detonator

Orientační cena: 700 Kč

Tento produkt je termogenní předtréninkový stimulant. Hodí se jak pro muže, tak pro ženy a výrobce udává, že působí o 30 % déle než jiné srovnatelné produkty.

  Výrobek obsahuje pouze složky s nejvyšším farmaceutickým stupněm kvality. 

Jaké je doporučené dávkování? Ideální je 1 kapsle před fyzickou zátěží s dostatečným množstvím vody.

100 kapslí vás vyjde na cca 700 korun.

6. místo

GreenFood Fat Burner

Orientační cena: 200 Kč

Jedná se o doplněk stravy s L-karnitinem tartrátem, synefrinem, kofeinem a salicinem, což je je extrakt z kůry Bílé vrby a extrakt ze zeleného čaje. Produkt je skvělou volbou při redukci hmotnosti a samozřejmě při fyzické aktivitě. 

Doporučuje se užívat jednu kapsli 2x denně a to ideálně cca 30 minut před snídaní a obědem.

60 kapslí stojí cca 200 korun.

7. místo

Extrifit Fatall ® Ultimate Fat Burner

Orientační cena: 650 Kč

Tento výrobek je velmi silný a účinný spalovač tuku, který obsahuje až 18 efektivních látek, jako jsou: extrakt z Garcinia cambogia, extrakt z kůry bílé vrby, rozchodnice růžová, extrakt z kořene smetánky lékařské 5 %, extrakt z kurkumy chaluhu bublinatou,  extrakt z černého pepře, extrakt z guarany, extrakt ze zeleného čaje, extrakt z kořene zázvoru, extrakt z Citrus aurantium, pikolinát chromitý a samozřejmě kofein.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 1 kapsli před tréninkem s velkým množstvím tekutiny. 

Cena za balení je cca 650 korun.

8. místo

MyProtein Spalovač Thermopure

Orientační cena: 500 Kč

Jedná se o spalovač tuků v kapslích, který obsahuje silnou dávku 150 mg kofeinu v každé porci. Dále zde najdete velmi prospěšné vitamíny B6 a B12.

Produkt užívejte ideálně půl hodiny před fyzickou aktivitou s alespoň 200ml vody nebo jiné tekutiny.

Můžete si zakoupit dvě různé balení – 90 kapslí za cca 500 korun nebo 180 kapslí za cca 900 korun.

9. místo

Prom-in Lean Solution

Orientační cena: 600 Kč

Jedná se o třífázový spalovač tuků, který dokáže působit velmi účelně tam, kde je potřeba.

Obsahuje vysoké množství účinných složek jako je acetyl-L-karnitin HCl, extrakt zeleného čaje,L-tyrosin, kofein, kajenský pepř a synefrin.

Výrobce doporučuje užívat 3 kapsle denně  a to nejlépe ráno, popřípadě před tréninkem.

180 kapslí stojí cca 600 korun.

10. místo

Amix XFat 2 in 1 shot

Orientační cena: 600 Kč

Není shot, jako shot, že?

Jedná se o skvělý předtréninkový přípravek, s obsahem glycerolu GlyceroMax, Sinetrol Xpur, L-Karnitinu, CarnoSyn – beta alaninu a kofeinu.

Kdy a jak si tento suplement dopřát? 1 ampuli pokud je vaše tělesná hmotnost do 85 kg tělesné hmotnosti a 2 ampule pokud vážíte nad tuto hmotnost. Konzumujte cca 15 minut před fyzickou námahou. 

Balení po dvaceti kusech vás bude stát necelých 600 korun.

11. místo

Universal Animal Cuts

Orientační cena: 1200 Kč

Těchto 42 sáčků suplmenetu pro redukci tuků od značky Universal Animal Cuts užívejte tehdy, pokud se chcete tuků zbavit a zároveň zlepšit svůj fyzický výkon.

Produkt podporuje metabolismus, termogenezi, soustředění při tréninku a zároveň podporuje funkci štítné žlázy, spalování tuků a zlepšení nálady.

Jak dávkovat? 1 sáček, což se rovná jedné dávce, užívejte jednou za den před tréninkem.

Cena za 42 sáčků je cca 1200 korun.

12. místo

Survival Thermogenic Extreme Fair Power

Orientační cena: 600 Kč

120 kapslí vám pomůže efektivně spalovat tuk po fyzické aktivitě. Obsahuje unikátní kombinaci 12účinných látek, které podporují odbourávání tukové tkáně a zároveň zlepšují výkonnost. Najdete zde například kofein, extrakt ze zeleného čaje, vitamíny skupiny B a mnoho dalších.

Výrobce doporučuje dvě kapsle za den. Jednu po snídani a druhou před tréninkem.

Cena za balení je cca 600 korun.

13. místo

Nutrend Fat Direct Shot

Orientační cena: 40 Kč

Jedná se o takový drink s benefity. Praktické balení je navíc další skvělá výhoda. jedná se o 

efektivní spojení účinných látek pro podporu hubnutí a výkonu. Je to jednorázový shot, který nemusíte s ničím mixovat. Dáte do batohu a jdete.

A co obsahuje?

 • 1 000 mg beta-alaninu
 • 2 000 mg L-karnitinu 
 • 1 500 mg L-argininu 
 • 100 mg kofeinu
 • 200 mg cholinu 
 • Vitamíny B2, B3, B5, B6, biotin
 • Praktické balení jednorázových shotů
 • Bez cukru

Výrobce doporučuje vypít 1 lahvičku  a to cca 15 minut před cvičením.

14. místo

BioTechUSA Super Fat Burner

Orientační cena: 430 Kč

Tyto tablety obsahují celkem 14 důležitých látek jako je například zinek, chrom, biotin, HCA, CLA či extrakt ze zeleného čaje  a mnoho dalších. Dále zde najdete L-karnitin, látky s inzulínovým efektem, přírodní energizující látky a tuk rozpustné a lipotropní látky. 

Výrobce doporučuje užívat 2 tablety ráno a 2 tablety večer, v tréninkové dny si dejte druhou dávku cca půl hodiny před tréninkem.

120 tablet stojí cca 430 korun.

15. místo

Nutrex Lipo 6 Black Weight Loss Support

Orientační cena: 500 Kč

Tento komplex účinných látek dokáže podpořit snižování tělesné hmotnosti a zároveň i zvýšit energetický výdej. Obsahuje například extrakt ze zeleného čaje, černý pepř, kofein a další.

Výrobce doporučuje užívat 3 kapsle denně a zapijte dostatečným množstvím vody. 

120 kapslí stojí cca 500 korun.

Závěr

Spalovače tuků mohu být dobrými pomocníky, ale pozor, nedávejte jim veškerou zodpovědnost, ta patří jen vám.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Karnitin

[2] Diplomová práce (CZ): Spalovače Tuků

[3] Healthline (ENG): What You Need to Know About Fat-Burning Supplements and Creams

[4] PubMed Central (ENG): Fat burners: nutrition supplements that increase fat metabolism

[5] PubMed Central (ENG): Comparing effectiveness of fat burners and thermogenic supplements to diet and exercise for weight loss and cardiometabolic health: Systematic review and meta-analysis

[6] PubMed Central (ENG): The effects of a fat loss supplement on resting metabolic rate and hemodynamic variables in resistance trained males: a randomized, double-blind, placebo-controlled, cross-over trial

3.2/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?