TOP 15: nejlepší protein pro ženy – recenze a jak vybrat

Co je to protein a který je nejlepší pro ženy? Je nějaký rozdíl mezi proteinem pro ženy a proteinem pro muže? Jaký si vybrat?

TOP  1. místo

BioTechUSA
Iso Whey Zero

Orientační cena: 1600 Kč

Extrémně vysoká biologická hodnota a extra vysoká schopnost vstřebání řadí tento proteinový přípravek mezi absolutní špičku na trhu. Ideální pro sportovce, kteří usilují o nárůst čisté svalové hmoty.

2. místo

MyProtein
Impact Whey Isolate

Orientační cena: 1000 Kč

Jeden z nejčistších doplňků se syrovátkou na trhu, s 90% obsahem bílkovin. V jedné dávce obsahuje 23 g proteinu a nenajdete v něm žádný tuk, nula cukru a méně než 1 g sacharidů.

3. místo

BioTechUSA
100% Pure Whey

Orientační cena: 1250 Kč

100% Pure Whey je vyváženou kombinací kvalitních surovin a nových výrobních technologií. Díky tomu je zachováno ideální aminokyselinové spektrum s vysokou biologickou hodnotou.

Patnáct nejlepších proteinů pro ženy

Nejprve se podíváme na toto téma více obecně. Protein je druh doplňku stravy, který je oblíbený nejen mezi sportovci nebo lidmi, kteří si chtějí vybudovat svalovinu. Protein je jedním z nejpoužívanějších doplňků vůbec. A není se čemu divit. Bílkoviny jsou pro živý organismus zkrátka nepostradatelné. Když jich nepřijímáme dostatek ve stravě, je nutné je doplnit z toho důvodu, aby kromě svalů, fungovaly i fyziologické procesy v těle.

Co je to protein?

Protein, nebo také bílkovina, je základní stavební kámen každé buňky, takže i nás. Bez nich bychom byli nic a to doslova.

Název protein pochází z řeckého slova “protos” a to znamená “něco nenahraditelného” nebo taky “první, původní”. Název tedy říká vše na první dobrou. Proteiny jsou zkrátka nepostradatelné.

Každá bílkovina se skládá z aminokyselin, jejichž počet se liší právě u každého druhu proteinu. Nelze tedy dogmaticky říci, že protein obsahuje tolik a tolik aminokyselin. Bílkoviny jsou vysokomolekulární látky a nejdůležitější je pravděpodobně to, že si je tělo nedokáže samo vytvořit. Proto musí být skladba našeho jídelníčku vyvážená, abychom jich do těla nepříjimali ani moc, ani málo, ale tak akorát.

Je rozdíl u proteinů pro ženy a u proteinů u muže?

Zásadních rozdílů mezi proteiny pro ženy a proteiny pro muže zase tak moc není. Co se týče produktů, tak v proteinech “pro muže”, není žádná látka, která by byla pro ženy nevhodná a podobně (pokud se jedná o čistě proteiny). Proto mohou ženy přijímat více méně stejné proteiny jako muži a naopak.

Je však jasné, že mužské versus ženské tělo, to je naprosto jiná liga. Hlavní rozdílnosti se začínají ukazovat v “nácti”, tedy v období puberty. Chlapcům stoupá testosteron, dívkám naopak podíl tělesného tuku a mají méně svalové hmoty a tím logicky i nižší váhu, protože tuk je lehčí než svalstvo. Z toho bohužel vyplývá jediné – ženy to mají v tomto směru těžší. 

Existuje studie, která uvádí, že křehké pohlaví má sílu asi na 2/3 té mužské. Pro porovnání – ženy mají větší sílu ve spodní části těla, která je i těžší než ta mužská, vzhledem k tělesné konstituci, zatímco muži mají silnější tu horní. Zkrátka a jistě, muži mají větší svalová vlákna než ženy. Ale nezoufejte, protože doplňováním správné hladiny proteinu mohou ženy mužské pokolení alespoň trošku dohnat.

Jeden z mála rozdílů u proteinů pro ženy je to, kolik by ho ženy měly přijímat. Uvádí se, že by ženy měly v průběhu dne přijmout 1,4 – 1,6 g kvalitní bílkoviny na kilo aktivní hmoty, což je celková váha (to znamená, že pokud vážíte například 75 kg, pak byste měla denně přijmout mezi 105 – 120 g proteinu). Mužům se naopak doporučuje přijímat okolo 2 g na 1 kg své váhy.

Pamatujte však na to, že se množství přijímaného proteinu liší podle věku, váhy, aktivnosti života a i podle toho, jaký je váš síl. Pokud chcete nabrat svaly, je potřeba hodně proteinu. Pokud jen udržovat zdravé tělo, hodnota bude menší.

Vyšší hodnoty bílkovin jsou vhodné pro aktivní sportovkyně, kulturistky nebo při jiné nadměrné fyzické zátěži. Bylo dokázáno, že pokud se snažíme o redukci hmotnosti, je dobré zařadit více bílkovin a ubrat sacharidy. Tím, že navýšíme bílkoviny, podpoříme ubývání nadbytečného tuku. Jak to možné? Zpracování bílkovin totiž stojí tělo větší energii než u tuků a cukrů. Bílkoviny dokáží tělo zasytit na delší dobu a zaženou pryč nechtěné chutě.

Pomůže protein při hubnutí?

Ano, protein může pomoci při hubnutí. Ale pozor – není to magický prášek, po jehož snězení vám začnou mizet tuky.

Protein umí pomoct komplexně a postupně. Pokud jednoduše zařadíte více proteinu do svého jídelníčku, a vysadíte nezdravé jídla, rychlé cukry a sacharidy, nezdravé tuky a podobně a budete takto jíst delší dobu, výsledky se dostaví.

V praxi můžete třeba vyměnit nezdravé svačinky v podobě koblížků nebo chipsů za proteinový shake. Nebo si na večeři místo těstovin ve smetanové omáčce dáte přírodní plátek kuřete (protein je v mase) se zeleninou. Nebo si dáte proteinový shake po cvičení a tím pádem potom nebudete mít instantně hlad a nebudete se ládovat nezdravým jídlem – což hubnutí také dost pomáhá.

Jaké jsou nejlepší proteiny pro ženy?

Určitě nejsou nutné obavy typu – jsem žena, po zvýšeném příjmu bílkovin přiberu. To se nestane. Samozřejmě, pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu a zhubnout přebytečný tuk, je nutné upravit stravovací režim komplexně a zároveň zařadit i dostatek pohybu.

Platí zde obecná pravda, která zní, že ženy většinou neprodukujů dostatečné množství testosteronu, takže ani s proteinem nebudete mít nárůst svalů takový, že byste se nepoznala. Vše půjde hezky pomalu a přirozeně.

Je velmi těžké říci, jaký protein je pro ženy ten nejlepší, protože je každý člověk unikát a to platí i u výběru doplňků stravy. Co funguje a chutná jednomu, nemusí platit u druhého.

Stejně tak se výběr proteinu liší podle toho, jaký je váš fitness cíl. Pro nabírání svalů jsou vhodné kvalitní whey proteiny. Pro noční regeneraci zase kasein a podobně.

Můžete vybírat z těchto druhů proteinů:

Abychom se dostali k bližší podstatě, musíme si nejdříve objasnit, co je to syrovátka? Jde o vedlejší produkt při zpracování mléka. Je to téměř až superpotravina, protože je nabitá esenciálními mastnými kyselinami, které si člověk nedokáže sám vytvořit, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné. Je zajímavé, že anglický překlad je “whey” a s tímto názvem se můžete setkat u četného množství výrobců, ale i značek. Syrovátka pochází z mléka, jedná se tedy o živočišný produkt. Nalezneme ji v každém mléce jakéhokoliv savce, který produkuje mléko skrz mléčné žlázy.

Je to takový malý zázrak, protože její složení opravdu zázračné je. Aminokyseliny, které obsahuje jsou pro tělo nepostradatelné.

A jak syrovátkový profil pomůže lidskému tělu? Je velkým zdrojem BCAA aminokyselin, které příznivě působí na stavbu svalů a tkání, dále syrovátka podporuje imunitu, zmírňuje záněty, dokáže snížit krevní tlak a působí jako antioxidant.

Ze syrovátky se vyrábí tři druhy proteinů – koncentrát, izolát a hydrolyzát.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je kasein, což je mléčná bílkovina, která je, stejně jako syrovátka, složka mléka savců. Většinou ji najdeme v kravském mléce, kde je v hojném zastoupení, je to jeho nerozpustná část. Je to velký zdroj aminokyselin, dále obsahuje vápník a fosfor ve stopovém množství.

Kaseinu se říká noční protein z jednoho prostého důvodu – má dlouhou dobu vstřebatelnosti, až 7 hodin, proto je dobré, aby bylo tělo v klidu a živiny se pozvolna dostaly do těla. Nicméně si tento druh proteinu můžete dát i ráno místo snídaně a krásně vás zasytí.

Jedná se o produkt, který obsahuje bílkoviny ze dvou a více zdrojů. Můžete mít tedy například kombinaci syrovátky a kaseinu.

O tomto proteinu se říká, že je všestranný. Aby ne, více druhů bílkovin se navzájem doplňuje a mohou tvořit komplexní, ucelený systém. Další jeho výhodou je i cena, která se pohybuje na nižší hranici, než jsou ty jednosložkové. Nevýhodou může naopak být, že každá jeho složka se vstřebává v jinou dobu a to může ztížit zažívání.

Tyto proteiny jsou, jak název napovídá, vhodné pro vegetariány i vegany. Jedná se tedy o produkty 100 % z rostlin. Rostlinné proteiny pochází například z quinoy, pohanky, sóji, ale i hrachu či konopí. 

Rostlinné proteiny mají ale tu nevýhodou, že mohou obsahovat méně aminokyselin, než ty živočišné.

K čemu proteiny slouží?

Jak bylo řečeno již výše, bílkoviny toho mají na pomyslných bedrech opravdu hodně.

Proteiny jsou takový stavební dozor, bez kterého se neobejde jediný úkon. Musí dbát na to, aby se vše “vybudovalo” podle těch nejpřísnějších norem. Díky nim máme svalovou hmotu, tkáně, ale i orgány. Jsme zkrátka živí.

Ano, je to tak, proteiny mají vliv i na trávení. Obsahují totiž enzymy, které celý proces nejen usnadňují, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné.

Proteiny dokáží řídit a regulovat hormonální hladiny v lidském těle.

Bílkoviny umí mimo jiné přenášet kyslík do svalů a tím zlepšovat jejich funkci. Svaly potřebujeme i k miniaturnímu pohybu. Nezdá se to, ale pokud se zaměříte na svůj denní režim tak zjistíte, že svaly jsou pro náš život prostě nezbytný pilíř.

Bílkoviny vytváří krevní protilátky, které podporují správnou funkci imunity.

Tělo je velmi vynalézavé, o tom netřeba mluvit. Ale jak to vymyslelo zde, to je neuvěřitelné. Pokud přijímáte málo sacharidů a tím pádem trpíte nedostatkem energie, podají bílkoviny pomocnou ruku tak, že poslouží místo cukrů jako energetický zdroj.

1. místo

BioTechUSA Iso Whey Zero

Orientační cena: 1600 Kč

Tento produkt je nejčistší možný syrovátkový izolát, vyrobený metodou CFM. protein se velmi dobře vstřebává a tak nezatěžuje tělo, ani trávicí trakt. 

Protein od značky BioTechUSA je bez tuku, cukru, laktózy a lepku či aspartamu. V jedné dávce dodáte tímto produktem tělu 21g bílkoviny. Protein dále nabízí ysoký obsah BCAA, L-Glutaminu a EAA

Jak produkt dávkovat? Můžete ho konzumovat 1 – 3x v průběhu dne, kdy rozpustíte 25 g ve 200 ml vody nebo mléka či jiné tekutině a vypijete. Ideální je dát si tento drink před a nebo těsně po tréninku. 

Jaké můžete zkusit příchutě?

 • Ananas / Mango
 • Vanilla Cinnamon Roll
 • Tiramisu
 • Slaný karamel
 • Berry brownie
 • Citronový cheesecake
 • Jahoda
 • Vanilka
 • Oříšek
 • Cookies and Cream
 • Pistácie 
 • Kokos
 • Cafe latte
 • Čokoláda
 • Čokoláda / Toffee
 • Bílá čokoláda
 • Banán
 • Oreo
 • Malina

2270 g stojí cca 1600 korun.

2. místo

MyProtein Impact Whey Isolate

Orientační cena: 1000 Kč

Tento protein ze syrovátkového izolátu obsahuje až 90 % bílkovin a 23 g proteinu v jedné dávce. Můžete vybírat z velkého množství příchutí, například:

 • Banán
 • Bílá čokoláda
 • Borůvka
 • Čokoláda a Arašídové máslo
 • Čokoláda a Banán
 • Čokoláda a Karamel
 • Čokoláda a pomeranč a mnoho dalších

Může zakoupit tři druhy balení – 500 g za cca 1000 korun,  2,5 kilo za cca 4000 korun nebo 5 kilo za 7000 korun.

3. místo

BioTechUSA 100% Pure Whey

Orientační cena: 1250 Kč

Tento protein bez cukru a lepku obsahuje 21 g a 4,4 g BCAA v každé dávce, přidaný L-glutamin a L-arginin. Jedná se o 100% syrovátkový protein s minimálním množství tuku.

Základ tohoto proteinu Od “BioTechu” je ultrafiltrovaný koncentrát mléčné syrovátka a nejčistší forma izolátu syrovátkové bílkoviny vyrobená metodou CFM.  

Doporučená denní dávka je 1 odměrka s 250 ml vody nebo polotučného mléka. 

A jaké nabízí výrobce příchutě?

 • Jahoda
 • Oříšek
 • Malinový Cheesecake
 • Sušenka
 • Cookies and Cream
 • Banán
 • Karamel
 • Cappuccino
 • Čokoláda / Kokos
 • Čokoláda / Arašídové máslo
 • Slaný karamel
 • Mléčná rýže
 • Vanilka bourbon
 • Skořicová rolka
 • Višeň / Jogurt
 • Čokoláda

2270 g stojí cca 1250 korun.

4. místo

MyProtein Kasein

Orientační cena: 900 Kč

Kaseinový protein obsahuje 24 g bílkoviny, která se pomalu vstřebává, v každé dávce. Můžete vyzkoušet dvě příchutě – jahoda nebo čokoláda. 

Tento produkt od značky MyProtein testovala špičková sportovní laboratoř LGC v rámci programu Informed-Sport a díky tomu získal osvědčení o tom, že neobsahuje látky zakázané Světovou antidopingovou agenturou.

Jak protein užívat? Jednu velkou odměrku rozšejkrujte ve vodě či mléce a konzumujte ideálně půl hodiny před spaním.

Kilo tohoto proteinu stojí cca 900 korun.

5. místo

Chevron Nutrition Micellární kasein

Orientační cena: 1200 Kč

Tento micelární kasein dodá vašemu tělu až 24,3 g pomalu stravitelného proteinu v jedné dávce. Výrobce doporučuje do konzumovat těsně před spaním, protože se pomalu vstřebává. V balení je 66 dávek a můžete vybírat z příchutí:

 • Čokoláda
 • Vanilka

Jednu odměrku proteinu rozmixujte s 250 ml vody, mléka či jiné tekutiny a konzumujte například jako druhou večeři.

2000 g tohoto proteinu pořídíte za cca 1200 Kč.

6. místo

Prom-in Essential CFM Evolution

Orientační cena: 1000 Kč

Tento vysokoprocentní proteinový suplement je vyrobený ze syrovátkového koncentrátu nechemickou technologií CFM. Produkt obsahuje navíc směs proteolytických enzymů a extra porci větvených aminokyselin a glutaminu. 

Denně si můžete vychutnat až 4 porce tohoto proteinu. A jak dávkovat? Rozmíchejte cca

30 g proteinu a rozmíchejte ve 200 – 300 ml studené vody či například mléce.

Ochutnejte například:

 • Pistácie
 • Banán
 • Brusinka
 • Exotic
 • Vanilka 
 • Čokoláda
 • Karamel / Med
 • Latte macchiato
 • Pina colada

2250g stojí cca 1000 korun.

7. místo

Nutrend 100% Whey Protein

Orientační cena: 1300 Kč

Jedná se o vícesložkový preparát, který se skládá z prémiového ultrafiltrovaného koncentrátu mléčné syrovátky a izolátu syrovátkové bílkoviny. V produktu je i patentovaná surovina Instant Whey, která zajišťuje výbornou rozpustnost proteinu bez zbytečného pěnění. 

Tento protein pochází z prvotřídního mléka, které splňuje certifikaci Grass Fed. 

S tímto produktem dostanete až 22 g bílkovin a 5 g BCAA v jedné dávce, dále značkovou směs trávicích enzymů DigeZyme™, bez lepku a umělých barviv.

Jak dávkovat? 30 g prášku rozmíchejte ve 250ml vody nebo jiné, oblíbené tekutiny. Můžete  si dát až 3 porce během dne. 

2250 g stojí cca 1300 korun a můžete vyzkoušet tyto příchutě:

 • Banán / Jahoda
 • Vanilka
 • Bílá čokoláda / Kokos
 • Jahoda
 • Ledová káva
 • Čokoláda / Kakao
 • Čokoláda / Kokos
 • Pomeranč
 • Čokoláda / Lískový oříšek
 • Čokoládové brownies
 • Mango / Vanilka
 • Karamelové latté
 • Kiwi / Banán

8. místo

Extrifit 100% Whey Protein

Orientační cena: 1000 Kč

Tento 100% syrovátkový protein dodá vašemu tělu až 23 g a 4818 mg BCAA v jedné denní dávce, které si můžete dopřát až tři.

Protein je výborně rozpustný, nepění a je velmi snadný na přípravu.

Abyste dostali požadovanou dávku živin, rozmixujte 30 g ve 220 ml vody.

Dvoukilové balení stojí cca 1000 korun.

K dispozici jsou tyto příchutě:

 • Vanilka
 • Borůvka
 • Čokoláda / Kokos
 • Banán
 • Jahoda
 • Kokos
 • Ovocný shake
 • Tiramisu
 • Pistácie
 • Čokoláda
 • Slaný karamel

9. místo

Scitec 100% Whey Protein Professional

Orientační cena: 1500 Kč

Jedná se o produkt, který je kombinace syrovátkového koncentrátu a syrovátkového isolátu s přídavkem důležitých aminokyselin a enzymů. 

Můžete si zakoupit tyto příchutě:

 • Jahoda / Bílá čokoláda
 • Čokoláda / Oříšek
 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Karamel
 • Jahoda
 • Kiwi / Banán
 • Kokos
 • Čokoláda / kokos
 • Vanilka / Lesní plody
 • Citronový cheesecake
 • Banán
 • Arašídové máslo
 • Slaný karamel

2350 g stojí necelých 1500 korun.

10. místo

Chevron Nutrition 100 % Whey Protein

Orientační cena: 1500 Kč

Nejen krásné, stylové balení je Chevron Nutrition, je to mnohem více. Je to produkt, který obsahuje vysoce kvalitní syrovátkový koncentrát a izolát. Podíl bílkovin je necelých 80 %.  Protein se velmi snadno rozpouští a je bez přidaných aditiv. Produkt obsahuje trávicí enzymy DigeZyme, vitamíny i minerály.

A jaké jsou příchutě?

 • Čokoláda s kousky čokolády
 • Jahoda s kousky
 • Krémová vanilka
 • Krémový banán

Pokud cílíte na růst svalů, užívejte 20 – 40 g 100 % proteinu rozmíchaného ve vodě či v mléce, bez problémů 4 až 5x denně.

Když chcete jen regenerovat, tak konzumujte 40 – 60 g proteinu co nejdříve po po tréninku. 

2 kg stojí cca 1500 korun.

11. místo

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Orientační cena: 1500 Kč

Tento protein se skládá ze syrovátkového izolátu, syrovátkového proteinového koncentrátu a hydrolyzovaného izolátu. Obsahuje vysoké množství nepostradatelných aminokyselin a trávicích enzymů, které napomáhají našemu zažívání. 

produkt mimojiné obsahuje navíc i 4000 mg glutaminu a glutaminových prekurzorů a více než 5000 mg BCAA v jedné dávce. 

Dávkujte tak, že rozmícháte 30 g ve 150 – 250 ml vody až 3x za den.

Ochutnejte například příchuť Francouzská vanilka, Vanilková zmrzlina nebo spoustu dalších.

Cena za 2270 g je cca 1500 korun.

12. místo

BiotechUSA Micellar Casein

Orientační cena: 1500 Kč

Tento micellární kasein je skvělý v tom, že se pomalu vstřebává do těla a s ním i veškeré obsažené živiny včetně aminokyselin. Produkt  se vyrábí ultrafiltrací mléčné bílkoviny a finální výrobek obsahuje až  85 % bílkovin.

Protein obsahuje L-glutamin a je bez lepku, palmového oleje, tuku a konzervantů.

Doporučuje se užívat 1 odměrku s 300 ml tekutiny těsně před spaním. 

2270 g zakoupíte za cca 1500 Kč a vybírat můžete z příchutí: Vanilka, Jahoda, Čokoláda nebo Cookies and Cream.

13. místo

Extrifit Micelar Casein

Orientační cena: 650 Kč

Čokoláda nebo Vanilka? Značka nabízí obě příchutě, které si můžete s radostí dopřát. jedná se o kaseinový protein v kilovém balení.

Tento produkt obsahuje micellární kasein a je doslazený stévií. Dále v něm naleznete  sedm trávicích enzymů pro lepší vstřebatelnost v trávicím traktu. 

Tento protein si můžete dát klidně i třikrát za den. Jedna dávka je jedna odměrka s 250ml tekutiny.

1000 g stojí cca 650 korun.

14. místo

Chevron Nutrition Iso Whey Protein

Orientační cena: 1500 Kč

Tento syrovátkový protein od značky Chevron Nutrition obsahuje až 86 % kvalitních bílkovin ze syrovátkového koncentrátu a izolátu. produkt je téměř bez laktózy, přidaných cukrů a tuku. Aby se tělu protein lépe trávil, obsahuje trávicí enzymy DigeZyme. 

Smíchejte jednu odměrku proteinu s 250ml tekutiny a vypijte.

Vyzkoušet můžete Čokoládu nebo Vanilku, v dvoukilovém balení za cca 1500 korun.

15. místo

Reflex Instant Whey PRO

Orientační cena: 1300 Kč

Vanilka, banán, čokoláda, slaný karamel, jahoda / malina nebo arašídový slaný karamel? Všechny tyto příchutě si můžete spolu s kvalitním proteinem od značky Reflex dopřát.

Produkt obsahuje skvělou směs výběrových proteinových frakcí, komplex důležitých enzymů Digezyme a nepostradatelné biokultury. Je zde až 2 miliardy probiotických kultur, 80 g bílkovin a 200 mg trávicích enzymů ve 100 g. 

Rozmixujte 25 g proteinu se 150ml vody nebo mléka až třikrát za den.

Cena za 2 kg je cca 1300 korun.

Závěr

Dalo by se říci, že konzumací proteinu nic nezkazíte. Zkuste uzpůsobit jídelníček, ubrat sacharidy a uvidíte, jak se začne postava měnit před očima. Pok se kromě nabrání svalů snažíte shoti i tuk, vybírejte produkty bez příchutě, protože tam je vždy nějaké sladidlo či aroma.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[2] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[3] Healthline (ENG): 8 of the Best Protein Powders for Women

[4] PubMed Central (ENG): Dietary protein intake and human health

[5] PubMed Central (ENG): Protein for Life: Review of Optimal Protein Intake, Sustainable Dietary Sources and the Effect on Appetite in Ageing Adults

4.9/5 (Počet hlasů: 7)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.