14 nejlepších proteinů pro ženy – recenze a jak vybrat

Shrnutí: Protein je pro naše tělo extrémně důležitá bílkovina, která se podílí na mnohem více procesech než pouze na budování svalové hmoty. A v tomto článku jsem zaměřila na to, proč je protein důležitý zejména pro ženy a srovnala 14 kvalitních proteinů, ideálních právě pro něžné pohlaví:

 • První místo u mě vyhrál proteinový koktejl KetoMix, který obsahuje hodně bílkovin a vlákniny, a hodí se i na podporu hubnutí (nejen) při keto dietě.
 • Na 2. místo jsem vybrala NaturalProtein Sport, což je skvělý protein po cvičení a sportu, který je k dispozici v 11 lahodných příchutích.
 • A 3. příčku si u mě získal Wild & Coco Essential Protein, což je mix esenciálních aminokyselin v kapslích, které efektivně doplňují protein a nezatěžují zažívání.

Čtěte dále:

Co je to protein[1] a který je nejlepší pro ženy?[5][6] Je nějaký rozdíl mezi proteinem pro ženy a proteinem pro muže?

TOP  1. místo

Proteinový koktejl KetoMix

Orientační cena: 800 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o výborný koktejl vhodný nejen při dodržování keto diety. Výrobek obsahuje minimální množství tuků a cukrů a naopak zajistí zvýšený příjem proteinů s vlákninou. Prodává se v jedenácti lahodných příchutích.

2. místo

NaturalProtein
Sport

Orientační cena: 350 Kč
Proč 2. místo?

Tenhle proteinový drink se totiž vyrábí z prvotřídních ingrediencí (obsahuje syrovátkový protein, trávicí enzymy, stévii a opravdové ovoce) a kromě toho si na něm opravdu pochutnáte. Koktejl je k dostání v několika super příchutích.

3. místo

Wild & Coco
Essential Protein

Orientační cena: 900 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o jednoduchý a efektivní způsob, jak tělu dodat proteinovou vzpruhu, aniž bychom ho zbytečně zatěžovali. Je ve formě praktických kapslí s obsahem 8 krystalicky čistých aminokyselin, jejichž účinky jsou bleskové.

Čtrnáct nejlepších proteinů pro ženy

Co je to protein?

Protein[1] neboli bílkovina je základní stavební součást každé buňky lidského těla. Bez proteinů bychom nemohli vůbec existovat.

 • Název protein pochází z řeckého „protos“, což se dá do češtiny přeložit jako „něco nenahraditelného“ nebo též „první, původní“. Název proteinu tedy mluví za vše.
 • Protein jakožto doplněk stravy je oblíbený nejen mezi sportovci nebo lidmi, kteří si chtějí vybudovat svalovinu.
 • Protein je jedním z nejpoužívanějších doplňků vůbec a není se čemu divit. Bílkoviny[2] jsou pro živý organismus zkrátka nepostradatelné. Když jich nepřijímáme dostatek ve stravě, je nutné je doplnit z toho důvodu, aby kromě růstu svalové hmoty[3] fungovaly i další fyziologické procesy v těle.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

Je rozdíl mezi proteiny pro ženy a pro muže?

Zásadních rozdílů mezi proteiny pro ženy a proteiny pro muže zase tak moc není. Co se týče produktů, tak v proteinech „pro muže“ není žádná látka, která by byla pro ženy nevhodná a podobně (pokud se jedná o čistě proteiny). Proto mohou ženy přijímat víceméně stejné proteiny jako muži a naopak.

 • Je však jasné, že mužské a ženské tělo se dost liší. Hlavní rozdílnosti se začínají ukazovat v už v období puberty. Chlapcům stoupá testosteron, dívkám naopak podíl tělesného tuku a mají méně svalové hmoty a tím logicky i nižší váhu, protože tuk je lehčí než svalstvo. Z toho bohužel vyplývá jediné – ženy to mají v tomto směru těžší.
 • Existuje studie, která uvádí, že něžné pohlaví má asi dvě třetiny té mužské. Pro porovnání ženy mají větší sílu ve spodní části těla, která je i těžší než ta mužská, vzhledem k tělesné konstituci, zatímco muži mají silnější tu horní. Zkrátka a jistě, muži mají větší svalová vlákna než ženy. Ale nezoufejte, protože doplňováním správné hladiny proteinu mohou ženy mužské pokolení alespoň trošku dohnat.

Jeden z mála rozdílů u proteinů pro ženy je to, kolik by ho měly přijímat. Uvádí se, že žena by měla v průběhu dne přijmout 1,4 až 1,6 g kvalitní bílkoviny na kilo aktivní hmoty, což je celková váha (to znamená, že pokud vážíte například 75 kg, pak byste měla denně přijmout mezi 105 až 120 g proteinu). Mužům se naopak doporučuje přijímat okolo 2 g na 1 kg své váhy.

 • Pamatujte však na to, že se množství přijímaného proteinu liší podle věku, váhy, aktivnosti života a i podle toho, jaký je váš síl. Pokud chcete nabrat svaly, je potřeba hodně proteinu. Pokud jen udržovat zdravé tělo, hodnota bude menší.
 • Vyšší hodnoty bílkovin jsou vhodné pro aktivní sportovkyně, kulturistky nebo při jiné nadměrné fyzické zátěži.
 • A také, pokud se snažíte o redukci hmotnosti, je dobré zařadit více bílkovin a ubrat sacharidy. Tím, že navýšíte bílkoviny, podpoříte ubývání nadbytečného tuku. Jak to možné? Zpracování bílkovin totiž stojí tělo větší energii než u tuků a cukrů. Bílkoviny dokáží tělo zasytit na delší dobu a zaženou pryč nechtěné chutě.

Pomůže protein při hubnutí?

Ano, protein tedy může pomoci při hubnutí.[4] Ale pozor – není to magický prášek, po jehož snězení vám začnou mizet tuky.

 • Protein umí pomoct komplexně a postupně. Pokud jednoduše zařadíte více proteinu do svého jídelníčku, a vysadíte nezdravá jídla, rychlé cukry a sacharidy, nezdravé tuky a podobně a budete takto jíst delší dobu, výsledky se dostaví.
 • V praxi můžete třeba vyměnit nezdravé svačinky v podobě koblížků nebo chipsů za proteinový shake.
 • Nebo si na večeři místo těstovin ve smetanové omáčce dáte přírodní plátek kuřete (protein je v masu) se zeleninou.
 • Nebo si dáte proteinový shake po cvičení a tím pádem potom nebudete mít instantně hlad a nebudete se ládovat nezdravým jídlem což hubnutí také dost pomáhá.

Jaké jsou nejlepší proteiny pro ženy?

Určitě nejsou nutné obavy typu – jsem žena, po zvýšeném příjmu bílkovin přiberu. To se nestane. Samozřejmě, pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu a zhubnout přebytečný tuk, je nutné upravit stravovací režim komplexně a zároveň zařadit i dostatek pohybu.

 • Platí zde obecná pravda, že ženy většinou neprodukují dostatečné množství testosteronu, takže ani s proteinem nebudete mít nárůst svalů takový, že byste se nepoznala. Vše půjde hezky pomalu a přirozeně.
 • Je velmi těžké říci, jaký protein je pro ženy ten nejlepší, protože je každý člověk unikát a to platí i u výběru doplňků stravy. Co funguje a chutná jednomu, nemusí platit u druhého.
 • Stejně tak se výběr proteinu liší podle toho, jaký je váš fitness cíl. Pro nabírání svalů jsou vhodné kvalitní whey proteiny. Pro noční regeneraci zase kasein a podobně.

Můžete vybírat z těchto druhů proteinů:

Syrovátka je vedlejším produktem při výrobě mléka. Jedná se o tekutinu nabitou esenciálními mastnými kyselinami, které jsou pro člověka nepostradatelné, ale nedokáže si je sám vytvořit.

 • Dalo by se říct, že syrovátka má až zázračné složení, protože jak už jsem psala, obsahuje pro tělo nepostradatelné BCAA aminokyseliny, které souvisí se zdravím svalů, tkání, s imunitou a podporou energie[5] a také působí antioxidačně.
 • Ze syrovátky se vyrábí koncentrát, izolát a hydrolyzát, tedy tři druhy proteinů.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je mléčná bílkovina kasein, kterou obsahuje mléko všech savců. Je významným zdrojem aminokyselin, ale najdeme v ní i vápník a fosfor ve stopovém množství.

 • Kaseinu se říká noční protein z jednoho prostého důvodu – má dlouhou dobu vstřebatelnosti, až 7 hodin, proto je dobré, aby bylo tělo v klidu a živiny se pozvolna dostaly do těla a hezky ho zregenerovaly.[6]
 • Nicméně si tento druh proteinu můžete dát i ráno místo snídaně a krásně vás zasytí.

Tyhle proteiny obsahují bílkoviny ze dvou i více zdrojů, třeba kombinaci syrovátky a kaseinu.

 • Jedná se o všestranný protein, kde se jednotlivé druhy proteinů doplňují.
 • Super je, že jeho cena bývá nižší než u jednosložkových proteinů.
 • Nevýhodou může naopak být, že každý druh proteinu se absorbuje v jinou dobu a tak se může hůře trávit.

Už podle názvu je jasné, že jsou to speciální proteiny pro vegany a vegetariány, neboť jsou 100% rostlinné.

 • Protein v těchto produktech pochází například z quinoy, pohanky, sóji, hrachu či konopí.
 • Nevýhodou těchto proteinů může být menší obsah aminokyselin než mají ty živočišné.

1. místo

Proteinový koktejl KetoMix

Kvalitní lahodný proteinový koktejl vhodný (nejen) při keto dietě.

Orientační cena: 800 Kč

Proč je proteinový koktejl od KetoMix na 1. místě?

První místo jsem věnovala koktejlu KetoMix, protože je v něm obsaženo jen minimální množství tuku a sacharidů, zato však požehnané množství bílkovin a vlákniny. Díky tomu je tento drink vhodný pro ty, jejichž cílem je redukce váhy. Nápoj skvěle zasytí a je možné jím nahradit běžné jídlo.

Kromě redukčního efektu na koktejlu také oceníte, že obsahuje vitamíny, které příznivě ovlivňují imunitní systém.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (ketomix.cz) jsou zákazníci spokojení a hodně se vyjadřují k chuti koktejlu. Oblíbenou variací se zdá být kávová a banánová, ale podle mnohých je nápoj chutný i sám osobě, bez dochucování. Fantastická hodnocení má tento produkt i na Heurece – tady se píše, že se dobře připravuje, zasytí a má široké možnosti využití (od koktejlu přes zahušťovadlo do omáček po surovinu na pečení zdravých koláčů).

Dále o produktu

Koktejl je sám o sobě chuťově neutrální – příchuť si proto do něj musíte ex post přimíchat. V tomto případě máte na výběr z jedenácti lahodných variant: banánovou, čokoládovou, kokosovou, kávovou, lesní směs, jahodovou, vanilkovou, ananasovou, pistáciovou, borůvkovou, malinovou a „tropical“.

Produkt je vhodný pro vegetariány i celiaky a nenajdete v něm žádné škodlivé přísady.

Za tento proteinový nápoj zaplatíte cca 800 Kč/15 porcí.

2. místo

NaturalProtein Sport

Chuťově atraktivní proteinové drinky s mikrofiltrovaným syrovátkovým proteinem, BCAA a trávicími enzymy.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je protein Sport od Natural Protein na 2. místě?

Druhé místo u mě obsadil koktejl Protein Sport od mladého českého výrobce Natural Protein. Produkty této značky se vyznačují tím, že se vyrábějí z kvalitních surovin, výborně chutnají a dostanete je v typických přírodně působících obalech.

A stejně úžasný je právě i tento proteinový drink, který je perfektní na sport i na hubnutí (jeho součástí je totiž syrovátkový protein, díky němuž nedostanete hned tak hlad), a přestože dle výrobce chutná „jako dortík“, nenarazíte tady na žádný přidaný cukr, ale pouze na stévii.

Za super dále považuju to, že se do tohoto proteinu přidává pravé ovoce (sušené mrazem) nebo kvalitní holandské kakao (v případě kakaové varianty proteinu).

Uživatelské recenze

NaturalProtein je značka, kterou mají zákazníci velice v oblibě. Podle komentářů na Heurece dostanete objednané produkty rychle, jsou skvěle zabalené a kvalitní. Kromě toho se zákazníkům líbí webové stránky e-shopu, které jsou vkusné, přehledné a sympatické. Vysoké skóre si ale e-shop získal i na recenzích Google, kde lidé chválí chutě a přírodní složení veškerých produktů.

Více informací

Koktejl od NaturalProteinu je k dispozici v mnoha chuťových variacích: maracuja a banán, kakao, červené ovoce, banán, mango, malina, kosos, káva, vanilka nebo arašídy.

Jedna porce tohoto drinku činí 35 g prášku, který rozmícháte ve studené vodě nebo v mléce.

Za tento nápoj zaplatíte cca 340 Kč nebo za 400 Kč/balení (podle toho, jakou příchuť si vyberete).

3. místo

Wild & Coco Essential Protein

Efektivní proteinový doplněk ve formě kapslí, které obsahují osm aminokyselin.

Orientační cena: 900 Kč

Proč je Essential Protein od Wild & Coco na 3. místě?

Na třetí příčku jsem se rozhodla umístit protein ve formě kapslí od značky Wild & Coco. Jeho základem je totiž osm čistých esenciálních aminokyselin, které mají v těle 99% biologickou dostupnost.

Tento doplněk sice neobsahuje bílkoviny v pravém slova smyslu, ale přesto je mimořádně efektivní. Zatímco běžné proteiny musí tělo nejprve rozložit na aminokyseliny, aby z nich mohlo „těžit“, v případě Essential Proteinu přijímáte tyto aminokyseliny přímo. A proto jsou výsledky doplňku viditelné okamžitě.

Uživatelské recenze

Na stránkách výrobce (wildandcoco.com) se v recenzích píše, že tento doplněk skvěle řeší otázku, jak doplnit proteiny, aniž by se člověk „zaplácnul“ jídlem, zejména při vegetariánské stravě. A samotný e-shop má pak skvělé ohlasy například na stránkách slevomat.cz – píše se tu, že zboží doručují velmi rychle a jedna recenzentka zmiňuje, že při zpoždění zásilky ji čekal dáreček navíc.

Další informace

Efektivita Essential Proteinu je až 7× vyšší než tomu bývá u běžných typů proteinových doplňků. Kapsle navíc nezatěžují ledviny a ani trávení obecně, neobsahují žádná nežádoucí aditiva, nejsou kalorické. Mimo to je produkt vhodný i pro vegany.

A které aminokyseliny doplněk obsahuje? Inu, jsou to: L-Leucin, L-Valin, L-Isoleucin, L-Lysin, L-Phenylalanin, L-Threonin, L-Methionin a L-Tryptophan.

Za protein zaplatíte cca 900 Kč/balení (180 kapslí).

4. místo

PROM-IN CFM Pure performance

Orientační cena: 1440 Kč

Proč jsem vybrala protein CFM Pure performance od Prom-in?

Tento vysokoprocentní proteinový suplement je vyrobený ze syrovátkového koncentrátu nechemickou technologií CFM. Produkt obsahuje navíc směs probiotické kultur.

Denně si můžete vychutnat až 3 porce tohoto proteinu. A jak dávkovat? Rozmíchejte cca 40 g proteinu a rozmíchejte ve 200 – 300 ml studené vody či například mléka.

Já jsem do srovnání vybrala vanilkovou příchuť, ale můžete ochutnat i tyto další:

 • čokoláda,
 • jahoda,
 • pistácie,
 • latte macchiato,
 • slaný karamel,
 • banán,
 • kokos,
 • karamel s medem.

2250g stojí cca 1440 korun.

5. místo

Nutrend 100% Whey Protein

Orientační cena: 1400 Kč

Čím mě zaujal 100 % Whey protein od Nutrendu?

Jedná se o vícesložkový preparát, který se skládá z prémiového ultrafiltrovaného koncentrátu mléčné syrovátky a izolátu syrovátkové bílkoviny. V produktu je i patentovaná surovina Instant Whey, která zajišťuje výbornou rozpustnost proteinu bez zbytečného pěnění. 

Tento protein pochází z prvotřídního mléka, které splňuje certifikaci Grass Fed. 

S tímto produktem dostanete až 22 g bílkovin a 5 g BCAA v jedné dávce, dále značkovou směs trávicích enzymů DigeZyme™, bez lepku a umělých barviv.

Jak dávkovat? 30 g prášku rozmíchejte ve 250ml vody nebo jiné, oblíbené tekutiny. Můžete  si dát až 3 porce během dne. 

2250 g stojí cca 1400 korun a kromě vanilkové můžete vyzkoušet i čokoládovovanilkou příchuť.

6. místo

REFLEX NUTRITION Instant Whey PRO

Orientační cena: 1700 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala Instant Whey PRO od Reflex Nutrition?

Vanilka, banán nebo čokoláda? Všechny tyto příchutě si můžete spolu s kvalitním proteinem od značky Reflex Nutrition dopřát.

Produkt obsahuje skvělou směs výběrových proteinových frakcí, komplex důležitých enzymů Digezyme a nepostradatelné biokultury. Je zde až 2 miliardy probiotických kultur, 80 g bílkovin a 200 mg trávicích enzymů ve 100 g. 

Rozmixujte 25 g proteinu se 150ml vody nebo mléka až třikrát za den.

Cena za 2,2 kg je cca 1700 korun.

7. místo

BioTechUSA Iso Whey Zero

Orientační cena: 1760 Kč

Proč jsem vybrala Iso Whey Zero od BioTechUSA?

Tento produkt je nejčistší možný syrovátkový izolát, vyrobený metodou CFM. Velmi dobře se vstřebává a tak nezatěžuje tělo ani trávicí trakt. 

Protein od značky BioTechUSA je bez tuku, cukru, laktózy a lepku či aspartamu. V jedné dávce dodáte tímto produktem tělu 21 g bílkovin. Protein dále nabízí ysoký obsah BCAA, L-Glutaminu a EAA

Jak produkt dávkovat? Můžete ho konzumovat 1 – 3× v průběhu dne, kdy rozpustíte 25 g ve 200 ml vody nebo mléka či jiné tekutině a vypijete. Ideální je dát si tento drink před a nebo těsně po tréninku. 

Jaké můžete zkusit příchutě?

 • Ananas/Mango
 • Vanilla Cinnamon Roll
 • Tiramisu
 • Slaný karamel
 • Berry brownie
 • Citronový cheesecake
 • Jahoda
 • Vanilka
 • Oříšek
 • Cookies and Cream
 • Pistácie 
 • Kokos
 • Cafe latte
 • Čokoláda
 • Čokoláda/Toffee
 • Bílá čokoláda
 • Banán
 • Oreo
 • Malina

2270 g stojí cca 1760 korun.

8. místo

BioTechUSA 100% Pure Whey

Orientační cena: 1400 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila 100% Pure Whey, rovněž od BioTechUSA?

Tento protein bez cukru a lepku obsahuje 21 g a 4,4 g BCAA v každé dávce, přidaný L-glutamin a L-arginin. Jedná se o 100% syrovátkový protein s minimálním množství tuku.

Základ tohoto proteinu Od BioTechUSA je ultrafiltrovaný koncentrát mléčné syrovátky a nejčistší forma izolátu syrovátkové bílkoviny vyrobená metodou CFM.  

Doporučená denní dávka je 1 odměrka s 250 ml vody nebo polotučného mléka. 

A jaké nabízí výrobce příchutě?

 • Jahoda
 • Oříšek
 • Malinový Cheesecake
 • Sušenka
 • Cookies and Cream
 • Banán
 • Karamel
 • Cappuccino
 • Čokoláda/Kokos
 • Čokoláda/Arašídové máslo
 • Slaný karamel
 • Mléčná rýže
 • Vanilka bourbon
 • Skořicová rolka
 • Višeň/Jogurt
 • Čokoláda

2270 g stojí cca 1400 korun.

9. místo

Extrifit 100% Whey Protein

Orientační cena: 1200 Kč

Proč jsem vybrala 100% Whey Protein od Extrifitu?

Tento 100% syrovátkový protein dodá vašemu tělu až 23 g a 4818 mg BCAA v jedné denní dávce, které si můžete dopřát až tři.

Navíc je výborně rozpustný, nepění a je velmi snadný na přípravu.

Abyste dostali požadovanou dávku živin, rozmixujte 30 g ve 220 ml vody.

Dvoukilové balení stojí cca 1200 korun.

K dispozici jsou tyto příchutě:

 • Vanilka
 • Borůvka
 • Čokoláda / Kokos
 • Banán
 • Jahoda
 • Kokos
 • Ovocný shake
 • Tiramisu
 • Pistácie
 • Čokoláda
 • Slaný karamel

10. místo

Scitec 100% Whey Protein Professional

Orientační cena: 1500 Kč

Proč jsem vybrala 100% Whey Protein Professional od značky Scitec?

Protože jde o produkt, který je kombinací syrovátkového koncentrátu a syrovátkového isolátu s přídavkem důležitých aminokyselin a enzymů. 

Můžete si zakoupit tyto příchutě:

 • Jahoda/Bílá čokoláda
 • Čokoláda/Oříšek
 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Karamel
 • Jahoda
 • Kiwi/Banán
 • Kokos
 • Čokoláda/kokos
 • Vanilka/Lesní plody
 • Citronový cheesecake
 • Banán
 • Arašídové máslo
 • Slaný karamel

2350 g stojí okolo 1500 korun.

11. místo

Chevron Nutrition 100 % Whey Protein

Orientační cena: 1400 Kč

Čím mě zaujal 100 % Whey Protein od Chevron Nutrition?

Tento protein od Chevron Nutrition nemá jen krásné, stylové balení – ukrývá toho mnohem více. Je to produkt, který obsahuje vysoce kvalitní syrovátkový koncentrát a izolát. Podíl bílkovin je necelých 80 %.  Protein se velmi snadno rozpouští a je bez přidaných aditiv. Produkt obsahuje trávicí enzymy DigeZyme, vitamíny i minerály.

A jaké jsou příchutě?

 • Čokoláda s kousky čokolády
 • Jahoda s kousky
 • Krémová vanilka
 • Krémový banán

Pokud cílíte na růst svalů, užívejte 20 – 40 g 100 % proteinu rozmíchaného ve vodě či v mléce, bez problémů 4 až 5× denně.

Když chcete jen regenerovat, tak konzumujte 40 – 60 g proteinu co nejdříve po po tréninku. 

2 kg stojí cca 1400 korun.

12. místo

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Orientační cena: 1850 Kč

Proč jsem vybrala protein 100% Whey Gold Standard od Optimum Nutrition?

Tento protein se totiž skládá ze syrovátkového izolátu, syrovátkového proteinového koncentrátu a hydrolyzovaného izolátu. Obsahuje vysoké množství nepostradatelných aminokyselin a trávicích enzymů, které napomáhají našemu zažívání. 

Mimo jiné obsahuje ještě i 4000 mg glutaminu a glutaminových prekurzorů a více než 5000 mg BCAA v jedné dávce. 

Dávkujte tak, že rozmícháte 30 g ve 150 – 250 ml vody až 3× za den.

Ochutnejte například příchuť Francouzská vanilka, Vanilková zmrzlina a spoustu dalších.

Cena za 2270 g je cca 1850 korun.

13. místo

BiotechUSA Micellar Casein

Orientační cena: 1600 Kč

Proč tu je také Micellar Casein od BiotechUSA?

Tento micellární kasein je skvělý v tom, že se pomalu vstřebává do těla a s ním i veškeré obsažené živiny včetně aminokyselin. Produkt  se vyrábí ultrafiltrací mléčné bílkoviny a finální výrobek obsahuje až  85 % bílkovin.

Protein obsahuje L-glutamin a je bez lepku, palmového oleje, tuku a konzervantů.

Doporučuje se užívat 1 odměrku s 300 ml tekutiny těsně před spaním. 

2270 g zakoupíte za cca 1600 Kč a vybírat můžete z příchutí: Vanilka, Jahoda, Čokoláda nebo Cookies and Cream.

14. místo

Extrifit Micelar Casein

Orientační cena: 770 Kč

A proč srovnání zakončuji micelárním kaseinem od Extrifitu?

Čokoláda nebo Vanilka? Značka nabízí obě příchutě, které si můžete s radostí dopřát. jedná se o kaseinový protein v kilovém balení.

Tento produkt obsahuje micellární kasein a je doslazený stévií. Dále v něm naleznete  sedm trávicích enzymů pro lepší vstřebatelnost v trávicím traktu. 

Tento protein si můžete dát klidně i třikrát za den. Jedna dávka je jedna odměrka s 250ml tekutiny.

1000 g stojí cca 770 korun.

Závěr

Dalo by se říci, že konzumací proteinu nic nezkazíte. Zkuste uzpůsobit jídelníček, ubrat sacharidy a uvidíte, jak se začne postava měnit před očima. Pokud se kromě nabrání svalů snažíte shodit i tuk, vybírejte produkty bez příchutě nebo slazené například stevií namísto cukru.

Na hubnutí (například při keto dietě) bych vám doporučila proteinový koktejl KetoMix plný nejen bílkovin, ale také vlákniny, takže perfetkně zasytí. Po fitness a sportu se zase skvěle hodí karlovarský NaturalProtein Sport, což je kvalitní syrovátkový protein s BCAA a trávicími enzymy, ochucený mrazem sušeným ovocem nebo kvalitním holandským kakaem. A pokud chcete doplnit protein jinak než pomocí koktejlu, ideální pro vás budou unikátní kapsle Wild & Coco Essential Protein s osmi esenciálními aminokyselinami, které vašemu tělu efektivně a rychle pomohou budovat protein, aniž by zatěžovaly trávení a ledviny.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[7] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[8] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[9] Healthline (ENG): 8 of the Best Protein Powders for Women

[10] PubMed Central (ENG): Dietary protein intake and human health

[11] PubMed Central (ENG): Protein for Life: Review of Optimal Protein Intake, Sustainable Dietary Sources and the Effect on Appetite in Ageing Adults

4.9/5 (Počet hlasů: 7)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »