14 nejlepších BCAA aminokyselin – recenze, zkušenosti a jak vybrat

Shrnutí: BCAA aminokyseliny jsou skvělým pomocníkem pro podporu růstu svalů a zvýšení výkonu při cvičení, a mohou také pomoci při hubnutí. Dají se snadno suplementovat pomocí kvalitních doplňků stravy, jejichž srovnání jsem pro vás vytvořila v tomto článku:

 • Na první místo jsem vybrala Prom-in Essential BCAA Synergy, což je prémiová směs klíčových aminokyselin, určená především ke zlepšení výkonu a k ochraně svalové hmoty.
 • Druhé místo u mě má Reflex Nutrition BCAA s optimálním poměrem větvených aminokyselin, doplněných o vitamín B, který je ideální pro silové sportovce a atlety.
 • A na 3. příčku jsem posadila AMIX BCAA micro instant juice s vysoce koncentrovanou formou BCAA a v podobě lahodného drinku v sedmi lákavých příchutích.

V článku se dále dozvíte:

Co jsou aminokyseliny,[2] jaké mají benefity,[7] a jaké místo v nich mají konkrétně BCAA a k čemu slouží?[10] Jak se BCAA liší od proteinů a v jaké formě ho můžete užívat?

TOP  1. místo

Prom-in Essential
BCAA Synergy

Orientační cena: 550 Kč
Proč 1. místo?

Neboť jde o účinnou směs s BCAA aminokyselinami, kterou si vychutnáte ve formě nápoje, a to v devíti osvěžujících chuťových variacích. Produkt je určen k podpoře výkonu a k ochraně svalové hmoty.

2. místo

Reflex Nutrition
BCAA

Orientační cena: 750 Kč
Proč 2. místo?

Protože tyto kapsle představují snadný způsob, jak konzumovat větvené aminokyseliny. L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin se navíc v tobolkách vyskytují v ideálním poměru a příhodně je doplňuje vitamín B6 pro lepší vstřebatelnost.

3. místo

AMIX BCAA
micro instant juice

Orientační cena: 650 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tento osvěžující nápoj obsahuje L-leucin, L-isoleucin a L-valin ve vysoce koncentrované formě, a to v poměru 2:1:1. Kromě toho si tento instantní drink můžete pořídit v sedmi zajímavých chuťových variantách.

Čtrnáct nejlepších BCAA

 1. Prom-in Essential BCAA Synergy 550 Kč (550 g)
 2. Reflex Nutrition BCAA 750 Kč (500 kapslí)
 3. AMIX BCAA micro instant juice 650 Kč (500 g)
 4. Chevron Nutrition BCAA Instantní drink 500 Kč (500 g)
 5. Czech Virus Nano BCAA® 850 Kč (500 g)
 6. Extrifit BCAA Instant 450 Kč (300 g)
 7. Scitec BCAA Xpress 630 Kč (500 g)
 8. BioTechUSA BCAA ZERO 400 Kč (360 g)
 9. Extrifit BCAA Instant 770 Kč (300 tablet)
 10. Czech Virus BCAA 550 Kč (150 tablet)
 11. BSN Amino X 860 Kč (1015 g)
 12. Extrifit AminoFree Peptides 800 Kč (400 g)
 13. MyProtein Esenciální BCAA 420 Kč (250 g)
 14. Nutrend BCAA 4:1:1 Powder 540 Kč (500 g)

Co jsou to aminokyseliny?

Bílkoviny neboli proteiny jsou základní stavební jednotka každé buňky.[1] Díky bílkovinám funguje naše svalstvo tak, jak má a stejně tak mnoho dalších fyziologických procesů v těle. A aminokyseliny jsou zase pilíře všech bílkovin.[2]

 • Zkrátka – kdyby nebylo aminokyselin, nebylo by bílkovin a nebyl by lidský organismus. Vše souvisí se vším.
 • Aby to nebylo tak jednoduché, aminokyseliny se ještě spojují v různě dlouhé řetězce a těm se říká peptidy.[3] Všechny mají specifické funkce a tělo by bez nich nemohlo existovat.
 • Doposud bylo objeveno 21, případně 22,[4] základních aminokyselin, které se ještě dále větví do zmíněných peptidů.
 • Z tohoto množství je 9 aminokyselin esenciálních což znamená, že jsou pro tělo nepostradatelné, ale neumí si je samo vytvořit.[5] Je nutné je tedy přijímat z vnějších zdrojů, což je především správně složená strava.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

Jaké jsou benefity aminokyselin?

Jak bylo již řečeno výše, aminokyseliny jsou základní stavební jednotkou bílkovin. Mají na náš organismus mnoho blahodárných účinků:

Díky správným aminokyselinám může být krevní tlak v rovnováze a stejně tak i stav cév a tepen.[6]

Aminokyseliny jsou pro růst svalů nezbytné.[7] Umí je efektivně opravovat, regenerovat a posilňovat.

Konkrétně se jedná o několik aminokyselin, například známý tryptofan, které mají tu schopnost, že dokáží dokončovat nervové reakce.[8] Vše je propojeno se správnou funkcí hormonálního systému jak u žen, tak u mužů.

Další role, kterou aminokyseliny hrají v lidském těle, je, že dokáží pracovat s naším metabolismem a energetickými hladinami.

Tělo potřebuje antioxidanty, aby ho bránily a očišťovaly od volných radikálů.[9] Jedná se o tři aminokyseliny, které toto umí –  kyselina glutamová, cystein a glycin.

Co jsou to BCAA?

BCAA jsou tři ze sedmi esenciálních aminokyselin – pro člověka nepostradatelné, ale tělo si je neumí přirozeně vytvořit vlastním úsilím. Zkratka BCAA pochází z angličtiny a v překladu znamená „kyseliny s rozvětveným řetězcem“. A jaké to tedy jsou?[10]

 • Leucin – buduje a regeneruje svaly
 • Isoleucin – umožňuje ukládat energii do svalů
 • Valin – zlepšuje mozkovou činnost

Tato trojice se od ostatních aminokyselin liší hlavně tím, že se nemetabolizují v játrech, ale ve svalech.

Leucin umí „nakopnout“ svaly k tomu, aby správně rostly a vyvíjely se.[11] Umí regulovat množství cukru v krvi a odklánět ho tam, kde je potřeba z místa, kde nutný není. Kde leucin hledat? Kvalitní maso, mléko, rýže, dýně či ořechy.

Je velmi podobný téměř totožně znějícímu leucinu, ale jeho benefitem je, že umí ovlivnit metabolismus. Jeho úkolem je rozvrstvit energii na správná místa.[12] Isoleucin obnovuje a regeneruje svalovou hmotu, má hojivé účinky a je naprosto zásadní při tvorbě krevního barviva, hemoglobinu. Dalším jeho nelehkým úkolem je udržet správnou hladinu cukru v krvi. Kde se toto BCAA nachází? Převážně v mase, vejcích, banánech nebo například v avokádu.

Valin podporuje správnou činnost mozku a nervového systému. Dále pomáhá regenerovat svalstvo a podporovat jeho správnou funkci. Kde se valin nachází? Hlavním zdrojem je drůbež a ryby, čočka nebo listová zelenina a mladý ječmen.

Mají toho na starost hodně. Opravdu se v lidském těle nenudí. Mají na starost takové úkoly jako je:

 • Syntéza bílkovin
 • Tvorba energie
 • Formování ostatních aminokyselin
 • Budování svalů[1]
 • Nakopávání metabolismu
 • Podpora činnosti mozku
 • Regenerace

BCAA vs protein

Jak bylo již řečeno, bílkoviny se z aminokyselin skládají a tím pádem i z těch esenciálních, včetně BCAA. BCAA mají poměrně dost rozvětvené vazby a tělo je dokáže využít jako velmi dobrý zdroj energie a to i ve chvílích, kdy jede takzvaně nadoraz.

 • Pokud vás zajímá, zda vybrat protein nebo BCAA, tak je důležité zmínit, že oba prvky mají hodně benefitů a tak z toho vychází jediné – nejlepší je je kombinovat. Pokud si koupíte proteinový prášek, dostanete zkrátka komplexní bílkovinu a to ať už přírodní nebo v kombinaci s nějakou příchutí. Občas jsou obohacené i o minerály a vitamíny. Když tedy víte, že nejste schopni pokrýt denní příjem bílkovin, určitě je suplementace vhodná.
 • BCAA se používají většinou cíleně k tomu, aby se podpořil růst svalů. Doplňky stravy s BCAA mívají nulovou kalorickou hodnotu a tudíž nejsou nositeli kalorické energie. Což je ale zároveň i výhoda, protože je můžete v klidu užívat při redukci hmotnosti.

Jak vybrat nejlepší BCAA?

Trh doslova překypuje značkami BCAA produktů, ale jak poznat ten nejlepší?

 • Určitě byste se měli rozhodovat podle poměru účinných látek v produktu. Pokud bych měla uvést konkrétní příklad, tak za ideál se považuje: 1000 mg čistého BCAA v poměru 2:1:1, což znamená 500 mg leucinu, 250 mg isoleucinu a 250 mg valinu. A stejné ukazatele platí i u dalších forem BCAA – tekutý, prášek a podobně.

V jaké formě můžeme BCAA najít?

V podstatě existují čtyři typy forem BCAA, což jsou:

Uvádí se, že se jedná o nejlepší formu BCAA kyselin, protože jich obsahují největší množství a to například v porovnání s kapslemi. Instantní forma má tu výhodu, že ji můžete přimíchat takřka do všeho. Asi nejčastější je kombinace s džusem, ale můžete je přidat třeba i do kaše.

Vlastně to jsou prášky, na které jste zvyklí. Zapijete a víc neřešíte. Tablety se užívají především po fyzické aktivitě.

Tekutá forma BCAA je komfortní hlavně kvůli tomu, že je můžete popíjet například během tréninku. Nemusíte je míchat, ani se soustředit na nějaké mixování, poměry a tak dále. Jednoduše otevřete a pijete.

Jedná se o klasické kapsle, které mají uvnitř účinnou látku, v tomto případě požadované esenciální aminokyseliny. Užívají se společně s nějakou tekutinou a po spolknutí se pomalu vstřebávají do krevního řečiště.

1. místo

Prom-in Essential BCAA Synergy

Prémiová kombinace BCAA aminokyselin, I-glutaminu, A-AKG a vitamínu B6 k přípravě lahodného nápoje v mnoha příchutích.

Orientační cena: 550 Kč

Proč je Essential BCAA synergy od Prom-IN na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila produkt od značky Prom-IN, který obsahuje několik prospěšných aminokyselin. Najdeme zde esenciální aminokyseliny (L-valin, L-isoleucin a L-leucin) i neesenciální proteinovou aminokyselinu l-glutamin. Kromě těch pak ve složení výrobku také figuruje A-AKG a vitamin B6, který podporuje vstřebávání látek do těla.

Tato směs s BCAA aminokyselinami přispívá k ochraně svalové hmoty a ke zlepšení celkového fyzického výkonu.

Uživatelské recenze

Tento produkt má na Heurece i na zbozi.cz opravdu požehnané množství hodnocení, a na obou těchto portálech se drží kousek pod 100 %. To je rozhodně skvělý výsledek. Zákazníci o prášku píší, že funguje podle představ, dobře se rozpouští, skvěle chutná (tady se preference malinko liší, ale v oblibě mají uživatelné například pomeranč, malinu nebo višeň).

Dále se zde objevily komentáře, v nichž zákazníci chválí kvalitní složení výrobku, jeho výbornou vstřebatelnost a vysoký počet aminokyselin obsažených ve směsi.

Dále o produktu

Nápoj si připravíte tak, že 1-3 odměrky směsi smícháte ve 300-400 ml neperlivé vody a výsledek pak ideálně protřepete pomocí šejkru. 

Výhodou tohoto produktu také je, že si můžete zvolit z velkého množství lákavých chuťových variací. Konkrétně máte na výběr: pomerančovou, citrónovo-mátovou, melounovou, broskvovou, malinovou, kokakolovou, grepovou, višňovou a zelené jablko.

Cena tohoto výrobku se pohybuje okolo 500 korun za 550 g.

2. místo

Reflex Nutrition BCAA

Účinné kapsle s obsahem rozvětvených aminokyselin, tj. L-Leucinem, L-Isoleucinem a L-Valinem.

Orientační cena: 750 Kč

Proč je jsou BCAA aminokyseliny od Reflex Nutrition na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala doplňku od výrobce Reflex Nutrition, který na první pohled zaujme duhovou etiketou na obalu. Uvnitř se každopádně nachází 500 tobolek obsahujících BCAA aminokyseliny (L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin), které podporují zdravý stav svalové hmoty.

Předností těchto kapslí je, že jsou zde větvené kyseliny přítomny ve vhodných poměrech, a navíc jim dělá společnost vitamin B6, který podporuje jejich vstřebávání.

Uživatelské recenze

Na nezávislých srovnávačích (zbozi.cz, Heureka) jsou tyhle pilulky velice oblíbeným artiklem. Zákazníci oceňují kvalitu produktu a potvrzují, že jim při sportu pomáhá, resp. že jim tyto kapsle hodně vždy dopomohou se po tréninku plnohodnotně zregenerovat. Jeden ze zákazníků dokonce tvrdí, že se po nich cítí „jako by ani nebyl v posilovně“. Dále se tu píše, že se tablety dobře polykají (což je velká výhoda, vzhledem k tomu kolik je nutné jich zkonzumovat v jedné dávce). Vysoké hvězdičky si pak tento doplněk vysloužil i na stránkách pilulka.cz.

Více informací

Doporučené dávkování tohoto doplňku je 6 tablet cca půl hodiny před tréninkem a 6 tablet bezprostředně po něm. Ve výsledku jich tedy spolykáte 12.

Jedná se o produkt, který je určen především pro sportovce a rozhodně není vhodný pro děti, těhotné nebo kojící ženy.

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 750 Kč za balení (500 kapslí).

3. místo

Amix BCAA Micro Instant Juice

Výborný rozpustný prášek s vysoce koncentrovanou formou BCAA k přípravě osvěžujícího drinku.

Orientační cena: 650 Kč

Proč je BCAA Micro instant juice od značky Amix na 3. místě?

Třetí místo u mě obsadil instantní nápoj od značky Amix, protože obsahuje vysoce koncentrovanou formu aminokyselin s rozvětveným řetězcem, tj. L-leucinu, L-isoleucinu a L-valinu. Také tento nápoj tedy skvěle podpoří sportovní výkon a pomůže při následné regeneraci. BCAA jsou zde přítomny v poměru 2:1:1.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz si zákazníci u tohoto produktu cení jeho výborné kvality, příznivé ceny a dobré rozpustnosti. A velice podobné reakce jsem zaznamenala na i portále zbozi.cz. Na obou těchto srovnávačích má navíc tento nápoj více než uspokojivé procentuální skóre.

Na prodejce lekarna.cz, kde tento i výše zmíněné produkty najdete, se také rozhodně můžete spolehnout. Na zbozi.cz i na Heurece se na konto tohoto obchodu objevuje řada pozitivních ohlasů. Zákazníci tady oceňují například profesionální přístup ze strany e-shopu, široký výběr zboží a především pak rychlé dodání balíčků.

Další informace

Nápoj, který si z prášku namícháte, je velice chutný, osvěžující a dobrou zprávou je, že si opět můžete vybrat z několika příchutí. K dispozici máte následující varianty:

 • Lesní plody
 • Ananas
 • Malinová limonáda
 • Grepová limonáda
 • Višeň
 • Citrónová limonáda
 • Ovocný punč

Výrobce doporučuje smíchat 2 rovné odměrky (10 g) s 300-400 ml vody a vypít ihned po fyzické aktivitě.

Cena tohoto instantního prášku se pohybuje okolo 650 Kč za půlkilové balení.

4. místo

Chevron Nutrition BCAA Instantní drink

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala BCAA instantní drink od Chevron Nutrition?

Tato sypká směs od značky Chevron Nutrition totiž obsahuje kromě BCAA kyselin navíc i Glutamin, Taurin a Arginin. Můžete vybírat z příchutí:

 • Pomeranč
 • Višeň 
 • Jahoda / limetka
 • Lesní směs 

500 g stojí cca 500 korun.

5. místo

Czech Virus Nano BCAA®

Orientační cena: 850 Kč

Čím mě zaujal suplement Nano BCAA® od Czech Virus?

Jelikož se jedná o instantní formu BCAA, která je rychle rozpustná a tím i vstřebatelná. Je to tím, že obsahuje ultrajemně mikronizovaný prášek v nejvyšší biodostupnosti a v perfektně kalibrovaných dávkách. 

Produkty NanoBcaa® se získávají fermentací z přírodních rostlinných zdrojů, jsou tedy vhodné i pro vegany. 

Jak dávkovat? Smíchejte 5 g se 150 – 250ml vody a pijte kdykoliv dle potřeby.

Můžete zakoupit buď 500 g za cca 850 korun  nebo 10g balení za cca 30 korun.

Zkuste například i příchuť ananas nebo kyselé jablko a řadu dalších.

6. místo

Extrifit BCAA Instant

Orientační cena: 450 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila instantní BCAA od Extrifitu?

Protože tento produkt s obsahem BCAA je k dostání v rozpustné formě a můžete si ho tak užívat jako velmi lahodný nápoj kdykoliv vás napadne, i během tréninku. BCAA obsahuje v poměru 2:1:1, což odpovídá fyziologické potřebě jednotlivých BCAA a zajistí jejich nejvyšší efekt. 

Jaké můžete ochutnat příchutě? Například citron, malina nebo černý rybíz a mnoho dalších.

Jak dávkovat? cca 6,5 g rozmíchejte ve 200 – 300 ml vody či džusu.

Cena za 300 g je cca 450 korun.

7. místo

Scitec BCAA Xpress

Orientační cena: 630 Kč

Proč jsem vybrala BCAA Xpress od značky Scitec?

Jelikož tato speciálně formulovaná směs obsahuje L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin v práškové formě.

Výrobce doporučuje užívat  5 – 10 g až 3× za den buď před nebo během tréninku. Jelikož se jedná o prášek, tak každou dávkou rozmíchejte v  cca 250 ml oblíbené tekutiny

500 g stojí cca 630 korun.

8. místo

BioTechUSA BCAA ZERO

Orientační cena: 400 Kč

Čím mě zaujal doplněk stravy BCAA ZERO od BioTechUSA?

Ananas, mango, bezový květ nebo třeba cola? Tyto a další příchutě můžete totiž okusit, pokud vsadíte na produkt BCAA ZERO. 

Každá dávka tohoto doplňku stravy obsahuje celkem 6000 mg aminokyselin BCAA v poměru 2:1:1 L-leucin, L-isoleucin a L-valin a 0,7 g L-Glutaminu jako bonus navíc. Produkt je zcela bez obsahu lepku, laktózy, aspartamu, sacharidů, konzervantů a přidaného cukru. 

Tento výrobek je farmaceuticky čistý aminokyselinový přípravek a hodí se i pro profesionální sportovce.  

Dávkování je uvedeno na obalu produktu a liší se dle individuálních potřeb a cílů.

Cena za 360 g je cca 400 korun.

9. místo

Extrifit BCAA Instant tablets

Orientační cena: 770 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila tablety BCAA od Extrifitu?

300 tablet doplňku stravy BCAA s větvenými aminokyselinami: L-leucin, L-valin a L-isoleucin ve volné formě si totiž pohodlně můžete dopřát několikrát za den. 

Výrobce uvádí, že každá tableta obsahuje až 1800 mg BCAA! 

Produkt neobsahuje cukr ani tuk, je tedy ideální při redukční dietě.

Jak dávkovat? Ideálně 2 – 4 tablety denně mezi jídly.

300 tablet stojí cca 770 korun.

10. místo

Czech Virus BCAA

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila také BCAA od značky Czech Virus?

Stejně jako v předchozím případě, i tady mě zaujalo, že každá z těchto tablet s esenciálními aminokyselinami obsahuje 1800 mg BCAA!

K tomu, abyste do těla doplnili plnou dávku vám stačí 2 – 4 tablety tohoto produktu. V tomto výrobku je minimum nestravitelných pojiv v podobě stearanu hořečnatého

150 tablet stojí cca 550 korun.

11. místo

BSN Amino X

Orientační cena: 860 Kč

Proč jsem vybrala Amino X od BSN?

Produkt Amino-X je totiž jistota v kvalitu v oblasti doplňků na podporu růstu, regenerace a udržení svalové hmoty. Jedná se o instantní prášek, který můžete ochutnat například v příchutí punče a několika dalších.

Výrobce doporučuje smíchat 1 odměrku s 225 ml studené vody. Užívejte před, během, nebo po tréninku.

Cena za 1015 g je cca 860 korun.

12. místo

Extrifit AminoFree Peptides

Orientační cena: 800 Kč

Čím mě zaujal suplement AminoFree Peptides od Extrifitu?

Tento produkt je totiž kombinace výhradně volných aminokyselin v plném aminospektru s revoluční formou značkových peptidů PepForm. Tyto patentované peptidy jsou: arginin PepForm®, glutamin PepForm®, leucin PepForm®, isoleucin PepForm®, valin PepForm®

V denní dávce je obsaženo až 15 886 mg aminokyselin!

Můžete ochutnat například malinu nebo broskev či další.

Cena za 400 g je cca 800 korun.

13. místo

MyProtein Esenciální BCAA

Orientační cena: 420 Kč

Proč jsem vybrala esenciální BCAA od MyProtein?

Jedná se o BCAA doplněk stravy, který má unikátní poměr 2:1:1 poměr leucinu, isoleucinu a valinu a navíc je schválen společností Cologne List®.

Výrobce doporučuje užívat tento produkt až 4× za den, abyste dosáhli optimálních výsledků.  Jak na to? 

5 g prášku rozmíchejte s vodou, nebo nasypte do oblíbeného pokrmu.

Můžete vyzkoušet například příchuť Bitter lemon a mnoho dalších. Cena za 250 g je cca 420 korun.

14. místo

Nutrend BCAA 4:1:1 Powder

Orientační cena: 540 Kč

Proč jsem vybrala prášek s BCAA od Nutredndu?

Prášek s BCAA je podle mě totiž praktická forma instantního nápoje esenciálních větvených aminokyselin s regeneračním poměrem 4:1:1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin).

Produkt obsahuje až 6000 mg BCAA v jedné dávce a je výborně rozpustný ve vodě. 

Výrobek neobsahuje žádný cukr, ale jako bonus zde najdete L-glutamin.

Doporučuje se rozmíchat 10 g v 200 ml vody cca 15 minut před fyzickým výkonem.

Cena za 500 g je cca 540 korun.

Závěr

BCAA aminokyseliny mohou být výborný podpůrný prostředek k tvorbě svalové hmoty. Pokud se rozmýšlíte a nejste si jisti, poraďte se například se svým trenérem, který vám určitě rád poradí, jaká forma „bécéáček“ je pro vás ta nejlepší. A pokud jste se rozhodli najít ty pravé BCAA na vlastní pěst, určitě vezměte v potaz tipy v tomto srovnání, které jsem pro vás připravila.

Za sebe doporučuji především PROM-IN Essential BCAA Synergy, což je velmi kvalitní směs všech klíčových aminokyselin v prémiové kvalitě a v devíti lahodných příchutích. Super je také Reflex Nutrition BCAA, který obsahuje důležité větvené aminokyseliny v praktické formě kapslí, které se hodí pro každého, kdo provozuje atletiku nebo silové sporty. A pro ještě lepší účinek jsou kapsle obohacené o vitamín B6. Za vyzkoušení dále stojí AMIX BCAA micro instant juice, který se pro vysokou koncentraci aminokyselin doporučuje užívat zejména ihned po tréninku, což je super, protože se zároveň jedná o lahodný drink (v 7 příchutích), kterým zaženete žízeň a nakrmíte vaše svaly.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[13] Wikipedie (CZ): Aminokyselina

[14] Wikiskripta (CZ): Aminokyseliny

[15] Healthline (ENG): BCAA Benefits: A Review of Branched-Chain Amino Acids

[16] PubMed Central (ENG): Effect of Branched-Chain Amino Acid Supplementation on Recovery Following Acute Eccentric Exercise

[17] PubMed Central (ENG): Effects of Oral Branched‐Chain Amino Acids (BCAAs) Intake on Muscular and Central Fatigue During an Incremental Exercise

4.6/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »