14 nejlepších gainerů – recenze, zkušenosti a jak vybrat

Shrnutí: Pokud jste se rozhodli nabrat svalovou hmotu, gainer vám může pomoci dosáhnout požadovaných výsledků. A také je to skvělý zdroj energie pro aktivní sportovce, kterým se nedaří získat její dostatek pouze ze stravy. Nabídka gainerů je velmi široká a abych vám pomohla usnadnit výběr toho pravého, připravila jsem pro vás v tomto článku srovnání 14 kvalitních gainerů:

 • První místo má Konopný gainer Fitness z e-shopu Zelená Země, který je 100% přírodní a obsahuje konopný protein se 23 důležitými aminokyselinami.
 • Na 2. místo jsem dala MAXXWIN Maxx gain, což je sacharidový koktejl, který obsahuje 15 % syrovátkového proteinu a také kreatinu. Je slazený výhradně sukralózou.
 • A 3. příčkuu mě má XXLABS Heavy Weight Gainer s lahodnou vanilkovou příchutí a vyváženým poměrem sacharidů a bílkovin.

V článku se dále dozvíte:

Co jsou to gainery a jak vybrat ten nejlepší? Jak gainery pomáhají nabrat svalovou hmotu? V jakých případech je používat a kdy je lepší se jim vyhnout?

TOP  1. místo

Konopný gainer Fitness Zelená Země

Orientační cena: 470 Kč
Proč 1. místo?

Jelikož se jedná o sacharido-proteinový nápoj přírodního původů, který má 90% vstřebatelnost a obsahuje 23 aminokyselin. Základem je konopný protein obohacený o ječmenový slad, rýžové mléko a vlákninu.

2. místo

MAXXWIN
Maxx gain

Orientační cena: 770 Kč
Proč 2. místo?

Protože tento gainer od značky MAXXWIN je z 15 % tvořen kvalitním syrovátkovým proteinem, ze 70 % sacharidy a jeho účinky dále podporuje přítomnost kreatinu. Bonusem je pak příjemná čokoládová chuť nápoje.

3. místo

XXLABS
Heavy Weight Gainer

Orientační cena: 360 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž o vanilkový nápoj od značky, která produkty vyrábí z kvalitních surovin a navíc je nechává laboratorně testovat. Obsahuje optimální množství proteinů a sacharidů, které je vhodné během zvýšené fyzické aktivity.

Čtrnáct nejlepších gainerů

 1. Konopný gainer Fitness Zelená Země 470 Kč (500 g)
 2. MAXXWIN Maxx gain 770 Kč (3,5 kg)
 3. XXLABS Heavy Weight Gainer 360 Kč (1 kg)
 4. Reflex One Stop XTREME 980 Kč (2030 g)
 5. Mutant Mass NEW 1450 Kč (6,8 kg)
 6. Extrifit Go Pro 30 1000 Kč (3 kg)
 7. Nutrend Mass Gain 700 Kč (2,1 kg)
 8. Kevin Levrone Anabolic Mass 900 Kč (3 kg)
 9. BioTechUSA Hyper Mass 1420 Kč (4 kg)
 10. Weider Mega Mass 1650 Kč (4 kg)
 11. MyProtein Weight Gainer 900 Kč (1 kg)
 12. Amix OptiMass Beef Gainer 1000 Kč (2,5 kg)
 13. Extrifit Hardcore Gain 21 850 Kč (3 kg)
 14. Nutrend Compress B.I.G. 1200 Kč (2,1 kg)

Co je to gainer?

Gainer je suplement, který se nejčastěji objevuje na sportovním poli. Je stejně běžný jako proteinové doplňky stravy. Na pultech fitness center se s ním můžete zcela normálně setkat. 

 • A co přesně to tedy je? Jedná se o sacharido-proteinový koncentrát, jehož hlavní úloha je zvýšit tělesnou hmotnost. Většinou se konzumuje po náročném tréninku jako nejrychlejší forma energie. Kromě toho umí i doplnit glykogen ve svalech, regenerovat  a chránit svaly po tréninku i zvýšit výkonnost.
 • Gainery se mohou lišit poměrem bílkovin a cukrů, je tedy dobré si vždy před konzumací zjistit informace o složení. Můžete je sehnat buď čisté nebo v mnoha různých příchutích.

Rozdíl je v tom, že se jedná o jiný preparát, respektive doplněk stravy. Zatímco protein je bílkovinný koncentrát a jeho cílem je především budování svalové hmoty bez přebytečných kalorií, gainer obsahuje množství sacharidů a díky němu se zvyšuje energetický příjem a tím i svalové přírůstky, včetně hmotnosti.

Protein se skvěle hodí při redukčních dietách, gainer nikoliv. Cíle jsou zkrátka odlišné.

Jak bylo již řečeno, tento doplněk stravy se skládá jak z bílkovin, tak ze sacharidů. Některé mohou obsahovat ještě další složky jako jsou různé vitamíny nebo minerály, nicméně jde primárně o dvě zmíněné složky.

Sacharidy zde tvoří větší podíl a je to proto, že cílem je nabrání hmotnosti, zvýšení energetického příjmu a i získání svalů. Výsledky samozřejmě závisí i na sestaveném jídelníčku a vaší disciplíně.

Kdy gainery brát a kdy se jim naopak vyhnout?

V podstatě lze říci, že bez gainerů dokážete dost dobře žít, nicméně pokud získáváte formu, jsou dobrou berličkou. Pokud víte, že k tomu, abyste dosáhli kýžených výsledků, nejste schopni konzumovat dostatek kalorií, určitě po gainerech sáhněte.

 • Gainery jsou spíše pomůckou pro sportovce a to pro ty profesionální nebo extrémní rekreační nadšence. Pro normální, volnočasové aktivity asi nejsou úplně nutné. Když se pro tento suplement rozhodnete, nemělo by to být něco jako výkřik do tmy, ale předem naplánovaný krok.
 • Jde tedy o to, aby bylo přijímání gainerů součástí celku, kam patří i tréninkový plán a dobře složený jídelníček. Cílem totiž je nabrat sice hmotnost, ale do svalů, ne do tuků. 
 • Vždy je dobré poradit se se svým trenérem, zda tyto suplementy zařadit, nebo nikoliv.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

Jak gainer dávkovat?

To se samozřejmě může lišit produkt od produktu, výrobce od výrobce. Platí ale nějaká obecná pravidla, která je fajn dodržovat.

 • Tvrdí se, že můžete tyto doplňky stravy konzumovat vlastně kdykoliv během dne. Klidně i jako náhrada za odpolední či odpolední svačinu. Nicméně, v každou denní dobu hrají trošku jinou roli. Pokud si dáte gainer před tréninkem, okamžitě vám dodá energii. Mnohem častěji se ale užívají až po tréninku, protože obsahují sacharidy, které vám příjemně doplní glykogen a regenerují unavené svalstvo. 
 • Tak či tak, vždy přizpůsobte dávkování svým cílům a nechte si poradit odborníkem. Mějte totiž na paměti, že když chcete začít konzumovat gainer, může se přebytečná přebytečná energie velmi snadno uložit do tuků.
TIP na čtení: jaký je nejlepší veganský protein →

Jak vybrat nejlepší gainer?

Je velký výběr. Ostatně jako se vším. Naštěstí žijeme v době, kdy si můžeme vybírat ze všeho a gainery nejsou výjimkou. K dostání jsou klasické, veganské, s vyšším obsahem proteinů, bez lepku, bez laktózy a mnoho a mnoho dalších. 

 • Jak vybrat tedy ten nejvhodnější? Určitě se při koupi poraďte s trenérem, aby volbu přizpůsobil vašim potřebám a cílům. primárně se ale zaměřte na obsah cukrů a bílkovin včetně jejich zdrojů. udává se, že kvalitní produkt by měl obsahovat 15 – 30 g syrovátkového nebo mléčného proteinu. Ve veganských gainerech se většinou nachází protein ze soji, hrachu, ale i z konopí. Čtěte recenze, ptejte se a vlastně klidně i zkoušejte, protože co je víc než osobní zkušenost?
 • Jak poznat méně kvalitní produkt? Tak, že je v něm sušené mléko, sušené vaječné bílky a další zpracované suroviny.

1. místo

Konopný gainer Fitness Zelená Země

100% přírodní sacharido-proteinový nápoj s vysokou vstřebatelností.

Orientační cena: 470 Kč

Proč je konopný gainer od značky Zelená Země na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila konopný gainer od značky Zelená Země, protože základem tohoto nápoje je kvalitní konopný protein. Ten má hned několik předností: je 100% přírodní, má 90% vstřebatelnost a obsahuje 23 prospěšných aminokyselin (včetně osmi esenciálních, které jsou pro tělo nezbytné). Mimo to zde najdete nenasycené mastné kyseliny (omega 3, 6 a 9), a to v ideálním poměru.

Uživatelské recenze

Pro recenze jsem si zašla na stránky heureka.cz a našla jsem tam doporučující recenze. Podle zákazníků je konopný gainer od Zelené Země „výbornou, zdravou a výživnou biopotravinou“, která navíc dobře chutná (prý je podobná oříškům) a ani její cenu lidé nepovažují za přemrštěnou. Také se podle reakcí uživatelů prášek dobře rozmíchává v šejkru, což je rozhodně dobré vědět.

Hezká hodnocení si pak tento produkt vysloužil i na stránkách zbozi.cz a na webu prodejce (zelenazeme.cz), kde jeden zákazník podotýká, že se po nápoji necítí „nafouklý“.

Dále o produktu

Konopný protein se v tomto případě získává rozmělňováním semínek z rostliny cannabis sativa a ocení ho zejména vegani a sportovci. Výsledný nápoj má zásadité pH a kromě látek uvedených výše obsahuje také vitaminy A, B1, B2, B3, B6, C, D, E a minerály – zinek, železo, vápník a hořčík.

Součástí výrobku je dále ječmenný slad, rýžové sušené mléko a vláknina.

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 470 Kč/500 g (= 16 porcí).

2. místo

MAXXWIN Maxx gain

Sacharidový nápoj s 15 % sacharidového proteinu, který chutná po tmavé čokoládě.

Orientační cena: 770 Kč

Proč je Maxx gain od značky MAXXWIN na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat sacharidovému nápoji od české značky MAXXWIN, ve kterém najdete 15 % kvalitního syrovátkového proteinu. Výhodou tohoto produktu je, že obsahuje sacharidy, které se rychle vstřebávají. Ty dodají tělu potřebnou energii a dojde přitom k efektivnímu ukládávání glykogenů do svalové tkáně. Maximálního účinku je pak docíleno tím, že směs obsahuje mimo jiné i kreatin.

Předností nápoje je pak jeho příjemná čokoládová chuť.

Uživatelské recenze

Na Heurece jsem se o tomto produktu dočetla, že u něj účinky skutečně nastupují rychle, že dobře chutná (čokoládová příchuť evidentně boduje) a zákazníci tady oceňují i přítomnost kreatinu ve směsi. Kromě toho se v recenzích píše, že se prášek v tekutině dobře rozpouští. Jeden zákazník sice připouští, že v nápoji mívá hrudky, ale daleko více se tady objevují komentáře, které rozpustnost nápoje naopak potvrzují (a nejen na Heurece – tuhle poznámku jsem našla i na stránkách pilulka.cz).

Všeobecně jsou lidé s tímto výrobkem každopádně spokojení.

Další informace

Nápoj si připravíte tak, že prášek (2 odměrky = 50 g) rozmícháte ve vodě nebo v mléce (300 ml). Doporučené dávkování je dle potřeby, ideálně po 1-3 dávkách za den. 

Tento produkt neobsahuje lepek ani palmový olej a je ideální volbou pro ty, jejichž cílem je nárůst svalové hmoty a síly obecně.

Cena tohoto gaineru se pohybuje kolem 770 Kč/1500 g (30 dávek).

3. místo

XXLABS Heavy Weight Gainer

Vanilkový nápoj s proteiny a sacharidy, vhodný při zvýšené fyzické aktivitě.

Orientační cena: 360 Kč

Proč je Heavy Weight Gainer na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala produktu od výrobce XXLABS, který také dodá tělu porci energie, sacharidů a především pak bílkovin. Tento doplněk je vhodný pro všechny ty, kteří podávají zvýšený fyzický výkon, včetně sportovců. 

Za tímto nápojem navíc stojí společnost Xxxlabs, která vybírá suroviny z těch nejlepších zdrojů. A kromě toho by bylo záhodno zmínit, že tato značka své produkty nechává testovat v akreditovaných laboratořích.

Uživatelské recenze

Tento produkt je výborně hodnocený například na Heurece, kde si ho zákazníci pochvalují. Jeden z nich mimochodem připouští, že není tak úplně sportovec, a přesto si Heavy Weight Gainer kupuje, protože podle něj obsahuje optimální množství bílkovin a dalších prospěšných živin. Další zákaznice pak píše, že ho bere mimo jiné proto, že potřebuje přibrat na váze, a tento nápoj navíc chuťově „neomrzí“. Hezká procenta si pak výrobek získal i na stránkách zbozi.cz.

Více informací

Ve složení tohoto produktu figuruje sacharidová směs, proteinová směs, přírodní aroma, lecitin a acesulfam draselný. Výsledný nápoj pak chutná po vanilce.

Doporučené dávkování je po 1-2 dávkách denně, přičemž jednou dávkou se rozumí tři odměrky směsi (= cca 90 g) rozmíchané ve 250 ml studené vody nebo mléka. 

Za tento produkt zaplatíte cca 360 Kč/1000 g.

4. místo

Reflex One Stop XTREME

Orientační cena: 980 Kč

Proč jsem vybrala One Stop XTREME od Reflex One Stop?

Vanilka, jahoda nebo čokoláda? Dlouho se nerozmýšlejte a vyberte jednu příchuť, kterou tato značka gaineru nabízí.

Tento výrobek je velmi silná verze suplementu a jeho cíl je jediný – silný nárůst svalové hmoty. Hodí se pro všechny sportovce nebo aktivní jedince, kteří mají za cíl svalovou hmotu získat.

Základ tohoto produktu je patentovaná směs bílkovin s postupným uvolňováním.

Produkt obsahuje komplexní směs aminokyselin, špičkové syrovátkové bílkoviny, nativní syrovátkové bílkoviny a micelární kasein. Obsahuje dále také 10,320mg BCAA v každé dávce, 3.000 mg mTOR L-Leucinu, 1.800 mg beta-alaninu, plnohodnotné dávky vitamínů a komplex enzymů Digezyme®.

Jak dávkovat? cca 70 g přípravku důkladně rozmíchejte ve 400 ml vody.

Cena za 2,03 kg je cca 980 korun.

5. místo

Mutant Mass NEW

Orientační cena: 1450 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila gainer Mutant Mass NEW?

Tato nová verze gaineru obsahuje méně cukru a více bílkovin, až 20 % ve 100g dávce. Tento produkt je kombinace velmi kvalitních živin, jako je například hydrolyzát syrovátkové bílkoviny, mix sacharidů, BCAA, EAA a glutaminy.

Můžete vybírat ze šesti příchutí:

 1. Čokoládové brownie
 2. Jahoda / Banán
 3. Cookies and Cream
 4. Vanilková zmrzlina
 5. Kokos
 6. Trojitá čokoláda

Cena za 6800 g je cca 1450 korun.

6. místo

Extrifit Go Pro 30

Orientační cena: 1000 Kč

Čím mě zaujal Extrifit Go Pro 30?

Vanilka, jahoda nebo čokoláda? Můžete vybírat z těchto tří příchutí a nebo zkusit postupně všechny.

Gainer v praktické dóze obsahuje celkem 6 proteinových zdrojů, mezi které patří:  syrovátkový proteinový koncentrát CFM, syrovátkový proteinový izolát CFM, enzymaticky hydrolyzovaný syrovátkový protein s nejvyšším stupněm hydrolýzy DH32, micelární kasein, proteinový izolát z hovězího masa a vaječný albumin.  Navíc zde najdete i vysokou dávku L-glutaminu. 

Jak dávkovat?Výrobce doporučuje rozdělit denní dávku až na 3 porce mezi jídly. 

3 kg stojí cca 1000 korun.

7. místo

Nutrend Mass Gain

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala gainer Mass Gain od Nutrendu?

Produkt MASS GAIN obsahuje 20 % bílkovin, plnohodnotný sacharidový komplex, vitamíny C, B3, E, B5, B6, B1, B12, biotin a kyselinu listovou. Dále ještě BCAA, L-glutamin a L-AAKG.

Jak dávkovat? 70 g rozmíchejte s 300 ml vody a to ideálně cca 20 minut po tréninku.

Vybírat můžete z několika příchutí jako je například pistácie nebo vanilka a další.

2,1 kg stojí cca 700 korun.

8. místo

Kevin Levrone Anabolic Mass

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila gainer Anabolic Mass od značky Kevin Levrone?

Tento anabolický gainer obsahuje až 48 % bílkovin, které pomohou stavět vaši svalovou hmotu. V produktu dále naleznete DAA, HMB, Taurin, L-arginin, Kreatin a Fenugreek.Výrobek podporuje svalovou regeneraci, obnovuje svalovou tkáň a zvyšuje hladinu testosteronu.

Můžete vyzkoušet například příchuť snickers, vanilku, čokoládu a mnoho dalších.

Cena za 3 kg je necelých 900 korun.

9. místo

BioTechUSA Hyper Mass

Orientační cena: 1420 Kč

Proč jsem vybrala gainer Hyper Mass od BioTechUSA?

Produkt s obsahem komplexních aminokyselin, dostatečným množství kvalitních bílkovin a sacharidů. Tento gainer podporuje regeneraci organismu a to hlavně po silovém a kardio tréninku.

Jak dávkovat? 1 vrchovatou odměrku smíchejte s 450 ml vody nebo jiné tekutiny a konzumujte.

Můžete ochutnat například karamel, čokoládu a další.

4000 g můžete koupit za cca 1420 korun.

10. místo

Weider Mega Mass

Orientační cena: 1650 Kč

Čím mě zaujal gainer Mega Mass od značky Weider?

Tento produkt obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny pro stavbu svalové tkáně a dostatek BCAA kyselin, které jsou nepostradatelné pro potréninkovou regeneraci. 

Ve výrobku je až 1500 kcal denně navíc a to ve formě těch nejkvalitnějších sacharidů. Navíc obsahuje i přídavek zásadních vitamínů a minerálů.

Jak dávkovat? Doporučuje se rozmíchat 4-5 polévkových lžic v cca 350ml vody nebo třeba  mléka. Užívejte 1-3 dávky denně, ideálně po tréninku.

Můžete ochutnat jahodovou, vanilkovou nebo čokoládovou příchuť.

4 kg stojí cca 1650 korun.

11. místo

MyProtein Weight Gainer

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala Impact Weight Gainer od MyProtein?

Vegetariánský produkt, který obsahuje až 31 g proteinu a 50 g sacharidů v jedné dávce. Gainer zkuste například v čokoládové, vanilkové nebo jahodové verzi.

Tento výrobek je k dispozici ve dvou gramážích. 1 kg za cca 900 korun, nebo 2,5 kg za cca 1500 korun.

12. místo

Amix OptiMass Beef Gainer

Orientační cena: 1000 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila OptiMass Beef Gainer od Amixu?

Tento suplement je vystavěný na značkovém hovězím proteinovém izolátu HydroBEEF a vysoce kvalitním sacharidovém matrixu. Produkt má navíc velmi nízký obsah tuků a je bez laktózy.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje smíchat 50 g gaineru s 250-300 ml vody. Doporučená denní dávka je 1-3x v závislosti na fyzické aktivitě a stravě. 

2500 g stojí cca 1000 korun.

13. místo

Extrifit Hardcore Gain 21

Orientační cena: 850 Kč

Proč jsem vybrala gainer Hardcore Gain 21 od Extrifitu?

Tento produkt obsahuje 21 % CFM proteinu, který přispívá k budování svalové hmoty a zároveň i výkonu. Sacharidová složka Hardcore Gain 21 je tvořena maltodextrinem a dextrózou.

Můžete ochutnat například příchuť borůvku, jahodu a další lahodné chutě.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje rozložit denní dávku 2 – 3 porcí, které je vhodné konzumovat jako svačinu mezi jídly.

Cena za 3 kg je cca 850 korun.

14. místo

Nutrend Compress B.I.G.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč srovnání zakončuji gainerem Compress B.I.G. od Nutrend?

Banán, čokoláda nebo vanilka? Od této značky můžete vychutnat všechny tři tyto příchutě. Tento sacharido-proteinový suplement tvoří speciální směs proteinů NitroPeptide Protein Blend a sacharid isomaltulóza (Palatinose™). Navíc je obohacený o vitamíny, inulin a kolostrum. V jedné dávce je až 6000 mg BCAA a 3000 mg L-glutaminu v dávce.

Jak dávkovat? 70 g produktu rozmixujte s cca 450 ml vody. Nápoj ideálně zkonzumujte cca 90 minut před zahájením tréninku.

2,1 kg stojí okolo 1200 korun.

Závěr

Pokud je váš cíl nabírat množství svalové hmoty, jsou gainery ideální volba. Pokud si nevíte rady, jak sestavit svůj tréninkový plán, aby došlo k vysněným výsledkům, poraďte se se svým trenérem nebo výživovým poradcem. Vždycky je dobré mít cíl a plán. Pokud tyto dva body máte a k tomu ještě přiberete do týmu cílevědomost a disciplínu, máte téměř vyhráno.

I gainer vám s tímto cílem může pomoci a v tomto článku najdete mé srovnání čtrnácti kvalitních gainerů, z nichž mi úplně nejlepší přijde Konopný gainer Fitness, který seženete na e-shopu Zelená Země – je totiž 100% přírodní a obsahuje kvalitní konopný protein, s nímž přijmete 23 aminokyselin. Dále podle mě stojí za vyzkoušení gainer MAXXWIN Maxx gain 15 s příchutí tmavé čokolády, který je slazený pouze sukralózou a obsahuje 70 % sacharidů a 15 % syrovátkového proteinu, nebo XXLABS Heavy Weight Gainer, který je ideální pro milovníky a milovnice vanilkové chuti, jenž vám nabídne optimální poměr proteinů a sacharidů.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Gainer

[2] Wikiskripta (CZ): Muskulární dysmorfie

[3] Healthline (ENG): The 10 Best Weight and Mass Gainer Supplements

[4] PubMed Central (ENG): The effects of protein supplements on muscle mass, strength, and aerobic and anaerobic power in healthy adults: a systematic review

[5] PubMed Central (ENG): Gaining weight: the scientific basis of increasing skeletal muscle mass

4.7/5 (Počet hlasů: 8)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »