18 nejlepších proteinů na trhu – srovnání a recenze

Protein je naprosto přírodní látka – bílkovina. Naše tělo ji potřebuje pro vše co se týče svalového růstu, regenerace a celkově zdravého těla. Co proteiny jsou, k čemu protein slouží, jaký protein si vybrat a jaké jsou druhy?

TOP  1. místo

Prom-IN
CFM Evolution

Orientační cena: 1000 Kč

Syrovátkový koncentrát se 70 – 71 % bílkovin v balení o velikosti 2250 g.

2. místo

MyProtein
Impact Whey Isolate

Orientační cena: 1000 Kč
Půlkilové balení syrovátkového izolátu s 90% obsahem bílkovin.
3. místo

Nutrend
100% Whey Protein

Orientační cena: 1300 Kč
2250 g proteinu se 73% proteinu se skládá z koncentrátu a izolátu.

TOP 6 WHEY proteinů

TOP 6 nočních kaseinů

TOP 6 veganských proteinů

Co je to protein?

I pokud nejste zaběhlý sportovec, pravděpodobně jste o proteinech, nebo proteinových nápojích slyšeli. Co to proteiny tedy jsou? Jednoduše řečeno: protein je bílkovina (protein v angličtině znamená bílkovina, je to tedy synonymum). Jedná se o jednu ze tří makroživin, které tvoří naši potravu (bílkoviny, sacharidy a tuky).

Proteiny, neboli bílkoviny jsou přírodní látky, kterých je v našem těle přirozeně velké množství. Ty které se dají pořídit v prášku jsou většinou vyrobeny zdravou cestou z mléka, vajec, nebo třeba luštěnin a dalších potravin, které proteiny obsahují.

Proteiny jsou stavební kameny. Jsou základem naprosto všeho, co se v těle vyskytuje a obzvláště důležité jsou při sportu. Jelikož se proteiny neukládají do zásob, je zásadní je tělu externě a pravidelně dodávat ať už v jakékoliv podobě, obzvláště pokud sportujete.

Protein přijímáme každý den – stravou. Ovšem pokud sportujete, je ho potřeba přijímat ve větší míře. A z toho důvodu si lidé protein v různých formách kupují.

Funkce proteinu

Proteiny redukují a ochraňují svaly, kůži, nebo kosti. Pokud je vaším cílem zhubnout, nebo nabrat svaly, neříkejte proteinu ne. Protein je obránce vašeho masa a svalů, nikoliv tuků. Existuje dokonce mnoho variant proteinu, na různé účely. Tomuto tématu se věnujeme o něco níže. Protein navíc jako bílkovina dodává tělu pocit nasycenosti, tudíž člověk dlouhodobě nemívá tak často hlad a zbytečně se nepřejídá.
Bílkoviny jsou naprosto stěžejní pro svalový růst. Svalové vlákno je totiž právě z bílkovin tvořeno, takže pokud chceme, aby nám svaly rostly, musíme jim dodávat látku, ze které se budou moct zvětšovat a která je bude vyživovat – protein.
Dále je potřebný ke svalové regeneraci a celkově regeneraci těla, hlavně při sportu a posilování, při kterém svá svalová vlákna vlastně ničíme – je důležité, abychom je správně regenerovali a následně díky tomu byli silnější a větší. A právě díky bílkovinám, které se ve svalech a mase nacházejí, je regenerace pro naše tělo jednodušší. To je protein. Toto pravidlo platí jak u silových, tak u vytrvalostních sportů, obečně i při každém výdeji energie.
Dále protein slouží i k pocitu nasycenosti – bílkovina nás velmi dobře nasytí, takže poté nebudeme tolik mlsat a dojídat se pamlsky, které ve skutečnosti ani jíst nechceme. S tím samozřejmě souvisí podpora hubnutí.
No a konečně, když už máme svalovou hmotu, protein slouží k jejímu udržování. Pokud bychom bílkoviny nejedli v dostatečném množství, naše svaly by neměly dostatek výživy a nezůstávaly by tak krásné a velké. Naše tělo bohužel nefunguje tak, že jednou nabereme svaly a zůstanou nám navěky. Musíme se o ně starat a dodávat jim živiny.
Suma sumárum – bílkoviny souvisí téměř se vším, co se pojí se svalovou hmotou, jejím růstem, regenerací, udržováním, a podobně. Pokud tedy chceme krásné a pevné svaly, velkou sílu, rychlý metabolismus a výsledky ze sportu či posilování, protein bychom do jídelníčku zařadit zkrátka měli.

Jak vybrat kvalitní protein?

Na začátek vám musíme sdělit, že označení “nejlepší protein” je poněkud zavádějící. Existují proteiny, které jsou lepší, které jsou horší a které bychom si třeba vybrat měli. Každý protein má však jiné složení hodí se pro jiný účel. “Nejlepším proteinem” po cvičení bude například syrovátkový protein a proteinem nejvhodnějším na noc bude kasein.
V základu se ale snažte vybírat kvalitní proteiny se všemi kompletními aminokyselinami. To zaručí, že do sebe dostanete veškeré potřebné látky. Pokud netrpíte intolerací laktózy, nebo se nestraníte živočišným produktům, je dost možná pro začátek nerozumnější volbou syrovátkový protein. Jde o jedny z nejkvalitnějších proteinů a výrobců jsou desítky. Můžete zakoupit i dva druhy proteinu a to jeden na den a sport a druhý na noc. V takovém případě je asi nejlepší volbou na den syrovátka a na noc kasein. Více zjistíte níže.
Proteiny by měly být alespoň z 50 % přijímány stravou. Toho docílíte standardními sportovními jídelníčky. Pokud ovšem denně sníte 3 – 5 běžných základních chodů a do toho sportujete, často tím nenaplníte adekvátní množství proteinu v těle. Při budování svalů je tak vhodné přidat do jídelníčku proteinový prášek.

Přečtěte si také: Nejlepší protein na hubnutí | PŘEČÍST →

Podle čeho se protein dělí?

Nejvíce se dělí podle toho z jaké bílkoviny jsou vyrobeny, dále na základě toho, kolik procent samotné bílkoviny se ve směsi nachází. To souvisí s tím, jakou vstřebatelnost protein má a zda obsahuje plné aminokyselinové spektrum, nebo mu nějaké složky chybí (samozřejmě celé spektrum je kvalitnější). Dalšími faktory při výběru proteinu mohou být individuální požadavky jako příměsi, nebo příchutě proteinu, velikost balení, cena, značka a podobně.

Typy proteinů

Syrovátková bílkovina pochází z mléka. Je to hmota, která se odděluje od tvarohu během procesu výroby sýra. Má vysoký obsah bílkovin, ale také obsahuje laktózu, mléčný cukr, u kterého má mnoho lidí potíže s trávením.
Zatímco syrovátkový koncentrát obsahuje něco málo laktózy, izololát jí obsahuje velmi málo, jelikož je většina tohoto mléčného cukru během zpracování ztracena.
Jsou to nejvýhodnější a nejkvalitnější varianty proteinů, jelikož je jejich vstřebatelnost velká a doba vstřebání relativně krátká. To znamená, že se vám protein dostane do svalů velmi brzy po požití, svaly jsou brzy vyživené a z přijatého proteinu se využije většina množství. Syrovátkový protein vám tedy vřele doporučujeme. Syrovátka rychle tráví a je bohatá na aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA). Leucin, jeden z těchto BCAA, například hraje hlavní roli v podpoře růstu a regenerace svalů po cvičení odolnosti a vytrvalosti. 

Jelikož jsou z mléka, obsahují laktózu. Jedná se o proteiny, které se hodí po ránu a před, nebo po tréninku z důvodu délky vstřebávání.

Syrovátkový koncentrát​ (WPC)

Jedná se o nejlevnější mléčný protein a pravděpodobně nejběžnější protein, kvůli jeho efektivitě a rychlosti, ale i dobré chuti. Jeho doba vstřebání bývá okolo 2 – 3 hodin a obsahuje z této skupiny nejvíce sacharidů a tuků, na základě čehož chutná sladce a dobře.
Tento protein můžete často najít pod označením WPC (whey protein concentrate). Syrovátka je sušena při velkých teplotách, čímž se zbavuje některých druhů laktózy a tuků.
Tento protein se často přidává do různých proteinových přípravků a příměsí. Je ze skupiny syrovátkových proteinů nejlevnější a jedná se o kvalitní protein.

Většinou by měly obsahovat okolo 70 % bílkovin.

Syrovátkový izolát​ (WPI)

Druhý z této skupiny, jeho doba vstřebání je o něco kratší, okolo 1 – 2 hodin – je tedy výhodnější hned po sportu – vaše tělo ho dokáže rychleji a více vstřebat a zpracovat. Chuť je také dobrá a cena bývá větší než u koncentrátu, ovšem obsahuje menší množství sacharidů, tuků a laktózy.
Tento protein se označuje WPI (whey protein isolate). Vyrábí se metodou izolace – proto isolate.

Většinou obsahují okolo 80 – 90 % bílkoviny.

Syrovátkový hydrolyzát​ (WPH)

Obsahuje minimální množství tuků a sacharidů. Cenově je nejdražší a chuťově nebývá tak dobrý, jako například koncentrát, ovšem jeho účinky se řadí mezi ty naprosto nejlepší. Právě tento protein bývá často označován právě jako “nejlepjší protein”.
Perfektně se hodí třeba po cvičení na doplnění bílkovin. Doba vstřebání je pod jednu hodinu – je tedy nejrychlejší a nejvýhodnější.

Bílkovin obsahuje často okolo 90 %. Vyrábí se ze syrovátkového izolátu hydrolýzou a označujeme ho WPH (whey protein hydrolysate).

Stejně jako syrovátka je i kasein bílkovinou nacházející se v mléce a bývá označován jako noční protein.Je to z toho důvodu, že obsahuje takové bílkoviny, které mají delší dobu vstřebávání (okolo 6 hodin). Kasein je tráven a vstřebáván mnohem pomaleji, než právě syrovátkový protein. Když interaguje se žaludeční kyselinou, bývá ve formě “gelu” a zpomaluje tak vyprazdňování žaludku. Stejně tak zpomaluje vstřebávání aminokyselin. Výsledkem je postupné a stabilní vystavení svalů aminokyselinám, což snižuje rychlost rozkladu svalových bílkovin. Kasein se doporučuje brát na noc, protože tělu dovoluje přijímat bílkovinu celou noc během spánku. Kasein je rozkládán na jednotlivé aminokyseliny a postupně je tělu dodává. Tělo je tedy po celou dobu spánku konstantně vyživováno a regenerováno. Výzkum také naznačuje, že je kasein při zvyšování svalové hmoty a síly účinnější než sójový a pšeničný protein – ale méně než syrovátkový protein.

Vejce jsou vynikajícím zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Ze všech běžných potravin mají jedny z nejvyšších skóre, co se týče  kvality a stravitelnosti bílkovin. Vejce jsou také jednou z nejlepších potravin, které snižují chuť k jídlu a pomáhají nasycenosti. Vaječné proteinové prášky se však obvykle vyrábějí z vaječných bílků než z celých vajec. Přestože kvalita bílkovin zůstává vynikající, můžeme zaznamenat lehkou změnu k horšímu, jelikož byly odstraněny žloutky. Stejně jako většina jiných živočišných produktů, jsou i vejce skvělým zdrojem bílkovin. Poskytují všech devět esenciálních aminokyselin, které si vaše tělo nedokáže vyrobit samo, a co víc, vaječný protein je hned na druhém místě (po syrovátce), jakožto nejvyšší zdroj leucinu, BCAA, který hraje největší roli při zdraví svalů. Protein z vaječného bílku by mohl být vhodnou volbou pro lidi s alergiemi na mléčné výrobky a laktózu.

Hovězí proteinový izolát má aminokyselinový profil, který je snadno srovnatelný se standardním syrovátkovým proteinem. Stručně řečeno je však hovězí protein o něco málo “horší” než protein syrovátkový. Má delší vstřebatelnost, což může lehce snižovat efektivitu proteinů po cvičení a ve srovnání se syrovátkovým proteinem má také nižší obsah leucinu. V neposlední řadě, ačkoli je toto tvrzení subjektivní, syrovátkový protein chutná dle mnoha jedinců lépe a dá se lépe rozmíchat. Obecně je to však rozhodně skvělá alternativa syrovátkového proteinu, například pro někoho, kdo trpí intolerancí laktózy.

Hrachový proteinový prášek je obzvláště oblíbený mezi vegetariány, vegany a lidmi s alergiemi nebo citlivostí na mléčné výrobky či vejce. Je vyroben ze žlutého hrachu, luštěniny s vysokým obsahem vlákniny, která se může pochlubit téměř všemi esenciálními aminokyselinami (kromě jedné). Hráškový protein je také obzvláště bohatý na BCAA. Studie zjistila, že je hrachový protein absorbován pomaleji než syrovátkový protein, ale rychleji než kasein. Ačkoli se hrachový protein ukazuje jako slivná volba, k potvrzení výsledků je zapotřebí kvalitnějšího výzkumu. Přesto se však hrachový protein dá doporučit všem, kterým nesedí proteiny živočišného původu.

Konopný proteinový prášek je další rostlinný doplněk, který v poslední době získává na popularitě. Ačkoli konopí souvisí s marihuanou, protein obsahuje pouze stopové množství psychoaktivní složky THC, což znamená že se nemáme čeho obávat. Konopí je bohaté na prospěšné omega-3 mastné kyseliny a několik esenciálních aminokyselin. Není však považován za kompletní protein, protože má velmi nízké hladiny aminokyselin lysinu a leucinu. Přestože zatím existuje velmi málo výzkumů o konopném proteinu, dá se použít jako alternativa výše zmíněných.

Existuje velká spousta dalších proteinů roslinného původu. Tyto proteiny nejsou až tak účinné jako syrovátkové, ovšem jsou levnější a jedná se o veganské proteiny. Jde například o sójový protein, rýžový protein​, a mnoho dalších. Některé proteinové prášky také obsahují směs rostlinných zdrojů, které dodávají tělu všechny esenciální aminokyseliny. Rostlinné bílkoviny mají někdy tendenci trávit se pomaleji než živočišné bílkoviny. I když to pro mnoho lidí nemusí představovat problém, může to omezit aminokyseliny, které vaše tělo zvládne zpracovat ihned po cvičení. Pokud vám tedy nevadí živočišné produkty, je lepší sáhnout po syrovátce, nebo vejcím.

Přečtěte si také: Nejlepší proteiny pro ženy | PŘEČÍST →

Otázky a odpovědi

Na spoustě proteinů můžeme vidět nápisy 100% WHEY PROTEIN a podobně. Nejde o žádnou vědu – WHEY znamená, že je protein syrovátkový. “Whey” totiž znamená v angličtině “syrovátka”. Takže je to vlastně jen jiné označení. Mimo jiné je to spojeno s tím, že WHEY protein obsahuje plné aminokyselinové spektrum, čili všech devět aminokyselin – to je vlastnost syrovátky.

Pokud nemáte dostatek financí, nebo teď třeba šetříte, můžete si koupit takový protein, ve kterém se bude nacházet z každého trochu, který je levnější, než specializované proteiny. Je pouze nutné počítat s tím, že efektivita nebude stoprocentní.

Protein po ránu, nebo kdykoliv během dne​

Po ránu se nejvíce hodí protein vícesložkový (obsahující více druhů proteinů), smíchaný, nebo třeba syrovátkový koncentrát či izolát. Jedná se o proteiny, které se nevstřebávají okamžitě, ale ani mnoho hodin. Postupně tak tělo naplní bílkovinami, svaly aminokyselinami, ale ne zbytečně rychle, ani pomalu.

Protein po cvičení​

Jakmile docvičíme, naše tělo potřebuje co nejrychleji doplnit aminokyseliny, aby mohlo začít efektivně regenerovat. Proto by bylo vhodné, abyste po cvičení sáhli po proteinu, který je pokud možno vstřebatelný co nejdříve. Takovým proteinem je například právě třeba syrovátkový hydrolyzát, nebo 100% whey (označení proteinů, které obsahují jen mléčnou, syrovátkovou bílkovinu a žádnou jinou).

Protein na noc​

Protein na noc jsme již zmínili výše. Micelární kasein je na noc nejvhodnější variantou. Jeho doba vstřebání je velmi dlouhá a tak se budou aminokyseliny do vašich svalů dostávat celou noc a celou noc budete krásně regenerovat.

V případě že jste muž, aktivně cvičíte, chcete být silnější a nabírat svalovou hmotu, doporučuje se brát 2 gramy na 1 kilogram tělesné hmotnosti denně. Pro muže, který tedy váží 80 kilogramů je tato dávka zhruba 160 gramů.
Pokud jste žena a cvičíte také za účelem nabrat svaly a být silnější, doporučuje se 1,5 – 1,6 gramů proteinů na 1 kilogram tělesné hodnoty denně. Pokud tedy vážíte 65 kilogramů, jedná se o 90 – 110 gramů proteinů.
Hlídejte si také příjem proteinů ze stravy. Snad pro všechny, kteří chtějí přibrat na svalech je vhodné doplňovat stravu proteinovými suplementy, ovšem bílkoviny přijímáte ve velkém i ve své stravě, proto uvažte, kolik proteinu vypít v proteinových nápojích. Pokud se proteinu přejíte, nebo přepijete, nic se vám sice nestane, předávkovat se jím nedá, ale nebudete se cítit nejlépe. Může to způsobit žaludeční potíže, nevolnost a podobně.
Jednotlivé dávky proteinových prášků se pohybují okolo 15 – 40 gramů. Rozhodně si tedy proteinu nedávejte třeba 150 gramů naráz.

Hned na začátek: ne, po proteinu se nepřibírá. Alespoň ne běžně a moc.

Proč tomu tak je: v základu je to velmi jednoduché. Sami sebe se zeptejte, z čeho tělo přibírá. Nejvíce přibírá ze sacharidů (konkrétně rychlých cukrů). Sacharidy tělo přeměňuje z největší části na tuky. Dále také samozřejmě z tuků a mastných kyselin, hlavně těch nekvalitních a až v poslední řadě tělo přibírá z bílkovin.

Je tomu tak proto, že přeměnit bílkovinu na tuk není pro tělo tak jednoduché a ani výhodné, jako přeměnit na tuk sacharidy.

1. místo

Prom-IN CFM Evolution

Orientační cena: 1000 Kč

Více než 2 kg skvělého a šetrně zpracovaného. Jedná se o syrovátkový koncentrát, který obsahuje vysoký podíl bílkovin.

Tento protein je zpracovaný nechemickou technologií CFM, která umí zachovat přirozeně vysokou biologickou hodnotu syrovátky. Aby se bílkoviny vstřebávaly ještě lépe, je v tomto produktu přidaný enzym laktáza

A jak by se měl tento protein dávkovat? Výrobce doporučuje denně užívat 30 – 120 g ve dvou až čtyřech porcích. Pro ideální konzumaci rozmíchejte produkt ve 200 – 300 ml vody, mléka nebo například vaječné omelety. 

Můžete vybírat z mnoha příchutí – brusinka, vanilka, exotické ovoce, pina colada, pistácie, banán, čokoláda, karamel/med nebo latte macchiato.

Cena se pohybuje okolo 1000 korun.

2. místo

MyProtein Impact Whey Isolate

Orientační cena: 1000 Kč

Tento produkt je 100% syrovátkový izolát, který obsahuje více než 90 % bílkovin v každé dávce.  Tento protein má navíc nízký obsah tuku a vysoký podíl vápníku.

Má nízký obsah tuku i laktózy a je bohatým zdrojem vápníku. Můžete střídat příchutě dle libosti, protože jich je k dispozici opravdu mnoho:

 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Jahoda
 • Přírodní čokoláda
 • Banán
 • Přírodní vanilka
 • Čokoláda brownie
 • Slaný Karamel
 • Čokoláda / Slaný karamel

Jaké je doporučené dávkování? Na produktu se uvádí užívat 1 odměrku až 3x za den. ideální je smíchat prášek s oblíbeným nápojem, nebo ho nasypat například do jogurtu.

K dispozici jsou balení o velikosti 0,5 kg, 2,5 kg nebo 5 kg. Nejmenší, půlkilové balení stojí cca 1000 korun.

3. místo

Nutrend 100% Whey Protein

Orientační cena: 1300 Kč

Značka Nutrend přináší syrovátkový protein, který obsahuje až 73 % bílkovin a s ním i 16 různých příchutí, takže jakmile vás jedna omrzí, můžete hned zkusit další, nebo je kombinovat.

A jaké jsou příchutě?

 • Banán / Jahoda
 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Bílá čokoláda
 • Kokos
 • Jahoda
 • Ledová káva
 • Čokoláda / Kakao
 • Ananas / Kokos
 • Čokoláda /Kokos
 • Pomeranč
 • Cookies cream
 • Čokoláda / lískový oříšek
 • Čokoláda brownies
 • Mango / Vanilka
 • Malina
 • Karamelové latte
 • Kiwi / Banán

Díky technologii Cross-Flow Microfiltration (CFM) si bílkoviny zachovají všechny biologicky účinné složky. Skvělou vychytávkou je patentovaná surovina Instant Whey, která zajišťuje perfektní rozpustnost proteinu 

Syrovátková bílkovina v tomto produktu pochází z prvotřídního mléka, které splňuje certifikaci Grass Fed.Produkt je bez lepku a umělých barviv.

Jaké se doporučuje dávkování? Můžete konzumovat 30 g maximálně 3x za den. Prášek můžete rozmíchat v oblíbeném nápoji nebo obyčejné, neperlivé vodě.  

2250 g, což je 75 dávek stojí cca 1300 korun.

4. místo

Scitec 100% Whey Protein Professional

Orientační cena: 1500 Kč

Tento protein se skládá z kombinace syrovátkového koncentrátu a izolátu. Dále obsahuje přidané aminokyseliny a trávicí enzymy.  

Produkt můžete zakoupit v těchto příchutích:

 • Jahoda / Bílá čokoláda
 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Karamel
 • Jahoda
 • Kiwi / Banán
 • Banán
 • Čokoláda / Kokos
 • Vanilka / Lesní plody
 • Čokoláda / Oříšek
 • Citronový cheesecake
 • Kokos

Jak produkt dávkovat? Dle doporučení smíchejte jednu odměrku, což je cca 30 g, proteinu a rozmíchejte ve 250ml tekutiny dle vlastního výběru.  

2350 g stojí cca 1500 korun.

5. místo

Reflex Instant Whey Pro

Orientační cena: 1300 Kč

Instant Whey™ PRO je směs výběrových proteinových frakcí, dále komplex nezbytných enzymů a biokultury. Výrobce uvádí, že ve 100g se nachází až 2 miliardy probiotických kultur a 200 mg trávicích enzymů, což příznivě ovlivňuje celý náš metabolismus a proces trávení.

Ve 100g výrobku naleznete i 80 g bílkovin, které vašemu tělu udělají velmi dobře.

Dle doporučejí rozmíchejte 25 g, což jsou cca 3 zarovnané odměrky, se 150ml tekutiny a rozmíchejte v šejkru či mixéru dohladka. Konzumujte 2-3 dávky denně. Doporučuje se produkt konzumovat hned po šejkrování a nenechávat odstát v pokojové teplotě. 

2,2 kg, což je 88 dávek, lze pořídit za cca 1300 korun a můžete vybírat z těchto příchutí:

 • Čokoláda
 • Slaný arašídový karamel
 • Jahoda / Malina
 • Vanilka
 • Banán

6. místo

Czech Virus Pure Elite CFM

Orientační cena: 1500 Kč

Tento produkt je 100% syrovátkový protein kompletně zpracovaný křížovou mikrofiltrací (CFM). V jedné doporučené dávce dostane vaše tělo až 23 g bílkovin, vysoký obsah BCAA, esenciální aminokyseliny, trávicí enzymy a mix probiotik a prebiotik.

Jedná se o čistý produkt bez jakýchkoliv stabilizátorů a protispékavých. Pokud si vyberete nějakou příchuť, bude obsahovat sladidlo ve formě steviol-glykosidů  a sukralózy.

Doporučuje se rozmíchat 30 h ve 250ml vody nebo například mléka a rozmixovat.

2250 g stojí cca 1500 korun a jsou k dispozici příchutě:

 • Kokos
 • Čokoláda
 • Vanilka

7. místo

BiotechUSA Micellar Casein

Orientační cena: 1400 Kč

Tento produkt od BiotechUSA je micelární kasein, který v sobě skrývá kvalitní aminokyselinový systém, který se postupně uvolňuje do těle a tím se vstřebává přesně tam, kde a kdy má.  Vše se děje díky micelám, což je forma, ve které je zpracovaný. Výsledný produkt  obsahuje až 85 % bílkovin.

Jak název napovídá, produkt obsahuje mléčnou bílkovinu kasein, dále pak přidaný L-glutamin, nízké množství cukru i tuku a žádné konzervanty.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat před spaním jednu odměrku, což je cca 30 g, smíchanou s 300 ml vody. 

 2270 g stojí cca 1400 korun a můžete vybírat z těchto příchutí:

 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Cookies a Cream
 • Jahoda

8. místo

MyProtein Kasein

Orientační cena: 900 Kč

Tento produkt od značky MyProtein obsahuje 24 g kvalitní bílkoviny v každé dávce. Protein se vstřebává pomalu a tak je pro tělo dobře stravitelný a nezatěžuje ho. produkt má mimojiné oficiální osvědčení o tom, že neobsahuje látky zakázané Světovou antidopingovou agenturou a mohou ho bezpečně užívat profesionální sportovci na všech úrovních.

Je skvělé, že vás jedna dávka tohoto proteinu zasytí na dlouho dobu, protože živiny, které obsahuje, se pomalu vstřebávají a dodávají tím i potřebnou energii. Nemáte tedy hlad a zároveň dáváte tělu to nejlepší.

V tomto výrobku najdete i kompletní spektrum aminokyselin, které se přirozeně v bílkovinách vyskytují. 

Doporučuje se tento přípravek rozmíchat ve vodě nebo mléce 30 minut před spaním.

Jaké jsou k dostání příchutě?

 • Čokoláda
 • Jahoda

Cena za balení je cca 900 korun.

9. místo

Prom-in Essential Pure Micellar

Orientační cena: 1800 Kč

Tento produkt obsahuje pouze čistý micelární kasein ve své přirozené formě. Obsahuje nezbytné aminokyseliny, které se dostanu do svalů, které umí vyživit a podporují spolu s bílkovinou jejich růst. Pure Micellar je skvěle stravitelný a velmi účinně podporuje syntézu svalových bílkovin. Najdete v něm navíc extra dávku volného L-Glutaminu.

Až třikrát denně rozmíchejte dvě zarovnané odměrky s 200 – 300 ml vody a pak už jen pošlete tělu to nejlepší.

56 dávek stojí cca 1800 korun a můžete zkusit vanilku nebo čokoládu.

10. místo

Chevron Nutrition Micellární kasein

Orientační cena: 1200 Kč

Tento  kaseinový prášek obsahuje až 24,3 g bílkovin v jedné dávce. Protein se vstřebává pomalu, čímž zcela přirozeně pomáhá k nárůstu svalové hmoty a nezatěžuje trávicí systém.

Výrobce doporučuje ho užívat, k maximálnímu dosažení výsledků, těsně před spaním. 

Můžete vyzkoušet dvě lahodné příchutě – čokoláda a vanilka, což je klasika, která nezklame. Micellar Casein má hutnější strukturu, která více připomíná hutný milkshake a zasytí vás tak na delší dobu. 

Dávejte jednu odměrku, kterou rozmíchejte ve 250ml vody, až dvakrát denně.

Dvoukilové balení stojí cca 1200 korun.

11. místo

Extrifit Micelar Casein

Orientační cena: 650 Kč

Tento produkt, který je doslazen stévií, obsahuje navíc sedm trávicích enzymů, které pozitivně ovlivní váš metabolismus a následné vstřebávání proteinu do těla. 

Výrobek vás výborně zasytí, takže se doporučuje dát si ho buď místo večeře a nebo na začátek dlouhého dne. 

Jedna dávka je 28 gramů, což jsou 2 vrchovaté lžíce nebo plná odměrka. Smíchejte vodou či mlékem a konzumujte. 

Kilové balení je k sehnání za cca 650 korun a můžete ochutnat buď čokoládovou nebo vanilkovou verzi.

12. místo

Scitec 100% Casein Complex

Orientační cena: 2000 Kč

Tento 100% Caseinový Complex je směs micelárního kasein a kaseinátu vápenatého. Vstřebávání a využívání tohoto proteinu v organismu trvá až 7 hodin, takže se doporučuje dát si ho na noc, kdy už máte klidový režim. 

V každé dávce je až 77 % bílkovin, dále trávicí enzymy a esenciální aminokyseliny.

Doporučuje se rozmíchat 1 odměrku ve 300 – 400 ml vody nebo mléka a vypít místo večeře, nebo ráno, k snídani. 

2350 g je 78 dávek a stojí cca 2000 korun.

Zkuste tyto příchutě:

 • Belgická čokoláda
 • Maracuja / Bílá čokoláda
 • Ananasový meloun / B9lá čokoláda.

13. místo

BiotechUSA Vegan Protein

Orientační cena: 1200 Kč

Tento veganský proteinový komplex se skládá z kombinace rýže a hrášku, což jsou plodiny, s vysokým obsahem proteinů. Produkt obsahuje i přidané esenciální aminokyseliny, aby působil pro tělo celistvě. Dále zde je obsažená mouka z quinoy, které je vynikajícím zdrojem minerálních látek. Potom také Acai prášek, což je superpotravina a Goji prášek, který obsahuje 8 esenciálních aminokyselin a velkou dávku vitaminu C.

Jak tento protein dávkovat? Výrobce doporučuje smíchat  Smíchejte 1 odměrku prášku s 250 ml vody nebo jiné tekutiny a vypít.

2000 g stojí cca 1200 korun a můžete vyzkoušet tyto příchutě:

 • Lesní plody
 • Čokoláda / Skořice
 • Vanilkové cookie
 • Banán

14. místo

MyProtein Hrachový protein Isolate

Orientační cena: 600 Kč

Tento veganský protein je vyrobený z hrachu a tělu dodá až 23 g proteinu v jedné dávce. Výrobek je zcela přírodní a bez přidaného cukru. Navíc je vhodný při redukčních či jiných dietách, protože má pouze 107 kalorií v jedné dávce. 

Zkuste tyto příchutě:

 • Jahoda
 • Čokoláda
 • Coffe a Walnut

Vybírat můžete ze dvou velikostí – kilové balení za cca 600 korun a 2,5 kg za cca 1300 korun.

15. místo

Extrifit Vegan 80

Orientační cena: 600 Kč

Protein Extrifit Vegan 80 je rostlinný izolát, který tělu dodá až 75 % bílkovin a 5000 mg BCAA v jedné dávce. 

Produkt se skládá ze dvou zdrojů rostlinných bílkovin, což jsou rýžový a hrachový proteinový izolát v poměru 1 : 1, plus k tomu v něm ještě najdete přírodní enzymy bromelain a papain.

Výrobek je bez obsahu barviv, zahušťovadel a dalších přídatných látek. 

Jak protein dávkovat? Výrobce uvádí, že dávkování závisí na tělesné hmotnosti, sportovní aktivitě a složení stravy, nicméně obecně doporučuje rozmixovat 1 odměrku ve 200 – 300 ml vody.

1000 g stojí cca 600 korun a je možné zakoupit tyto příchutě:

 • Čokoláda
 • Ledová káva
 • Oříšek
 • Karamel

16. místo

Sunwarrior Protein Warrior Blend

Orientační cena: 600 Kč

Tento Slunečný Bojovník je vyroben z hrachu, který se považuje za unikátní zdroj přírodních bílkovin a aminokyselin zároveň. Proteiny přirozeně se vyskytující v hrášku se nacházejí v neaktivní formě a musí být aktivovány pomocí speciálních enzymů, aby se mohly vstřeba. Je tedy rozdíl v tom, zda konzumujete hrách čerstvý nebo v podobě proteinového doplňku stravy. 

Jak dávkovat? 1 odměrku smíchejte s 300 ml vody nebo džusu či mléka a konzumujte. Vyzkoušejte Moka, Natura, Vanilka, Berry nebo Čokoláda. 

Cena za 375 g je cca 600 korun.

17. místo

MyProtein 100% Konopný protein

Orientační cena: 800 Kč

Značka MyProtein přináší 100% konopný protein, který pochází z nezpracovaných konopných semínek. Jedna dávka dodá tělu 15 g bílkovin. Produkt neobsahuje ani lepek, ani laktózu, takže je vhodný i pro vegany.

Jak dávkovat? 30 g proteinu rozmixujte se 150-250 ml vody nebo rostlinného mléka. 

K dispozici je kilové balení za cca 800 korun, nebo 2,5 kg za cca 1900 korun.

18. místo

Weider Vegan Protein

Orientační cena: 700 Kč

Tento produkt je slazen stévií a je vyroben z hrachového izolátu a rýžového proteinu. Protein je lehce stravitelný a chutný.

Jaké můžete ochutnat příchutě?

 • Pina colada
 • Ledové cappuccino
 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Mango / Matcha tea
 • Berry mix

Výrobce doporučuje konzumovat protein maximálně 3x za den. Rozpusťte 30 g prášku ve 300 ml vody a vypijte.

25 dávek stojí cca 700 korun.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[2] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[3] Healthline (ENG): Protein Intake — How Much Protein Should You Eat per Day?

[4] PubMed Central (ENG): The effects of protein supplements on muscle mass, strength, and aerobic and anaerobic power in healthy adults: a systematic review

[5] PubMed Central (ENG): Dietary Protein and Muscle Mass: Translating Science to Application and Health Benefit

4.7/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.