TOP 15: nejlepší noční protein (kasein) – recenze a jak vybrat

Co je to kasein a který je nejlepší? Jak vybrat co nejlepší noční protein právě pro vás? Na co kasein je a jak ho užívat?

TOP  1. místo

Micellar Casein

Orientační cena: 1400 Kč

Micelární kasein nabízí kvalitní systém s postupným uvolňováním aminokyselin, a to díky formě micel, ve které je zpracován. Je vyroben ultrafiltrací mléčné bílkoviny, takže výsledná surovina obsahuje okolo 85 % bílkovin.

2. místo

MyProtein Kasein

Orientační cena: 900 Kč

Každá dávka produktu obsahuje 24 g pomalu vstřebávané bílkoviny a tím i tolik potřebnou výživu pro svaly v době, kdy ji potřebují nejvíce. Pomůže s budováním, udržováním a regenerací svalů. Ideální koktejl na noc.

3. místo

Essential Pure Micellar

Orientační cena: 1800 Kč

Pure Micellar obsahuje pouze čístý micelární kasein v nativní formě. Jeho prvotřídní bioaktivita zajišťuje maximální antikatabolickou funkci a dlouhodobě zásobuje svaly všemi klíčovými aminokyselinami. Bez nežádoucích zahušťovadel.

Patnáct nejlepších kaseinů

Co je to kasein?

Kasein je mléčná bílkovina, které si vyskytuje především v kravském mléce. Kasein je takový bratr syrovátky, protože se obě látky získávají ze stejného zdroje – tedy mléka savců. Kasein je jeho nerozpustná část, syrovátka zase ta rozpustná.

Pro tělo je Kasein skvělý zdroj aminokyselin a to především těch esenciálních, tedy pro tělo nezbytných. 

Kasein podporuje růst a následné udržení svalové hmoty. Je to tedy taková berlička, pokud si budujete svalový fond.

Studie prokázaly, že Kasein je bílkovina s dlouhou dobou vstřebávání, takže dokáže tělo výborně zasytit. Je tedy vhodné si ho dát jako nízkosacharidovou svačinku, ale klidně i večeři nebo svačinu mezi jídly. Dále je vědecky prokázáno, že Kasein podporuje zdraví a funkci tlustého střeva.

Jsou známy dvě formy Kaseinu:

To je bílkovina, ze které se postupně uvolňují aminokyseliny ve formě micel a vyrábí se z čerstvého, odstředěného mléka. Tento typ se skvěle hodí pro budování svaloviny, ale můžete ho zařadit i pokud jste v dietním režimu.

Hydrolyzovaný kasein je enzymaticky naštěpená kaseinová bílkovina, což usnadňuje jeho trávení a vstřebávání.

Co je to protein?

Protein, nebo také bílkovina, je základní stavební kámen každé buňky, takže i nás. Bez nich bychom byli nic a to doslova.

Název protein pochází z řeckého slova “protos” a to znamená “něco nenahraditelného” nebo taky “první, původní”. Název tedy říká vše na první dobrou. Proteiny jsou zkrátka nepostradatelné.

Každá bílkovina se skládá z aminokyselin, jejichž počet se liší právě u každého druhu proteinu. Nelze tedy dogmaticky říci, že protein obsahuje tolik a tolik aminokyselin. Bílkoviny jsou vysokomolekulární látky a nejdůležitější je pravděpodobně to, že si je tělo nedokáže samo vytvořit. Proto musí být skladba našeho jídelníčku vyvážená, abychom jich do těla nepříjimali ani moc, ani málo, ale tak akorát.

K čemu proteiny slouží?

Jak bylo řečeno již výše, bílkoviny toho mají na pomyslných bedrech opravdu hodně.

Proteiny jsou takový stavební dozor, bez kterého se neobejde jediný úkon. Musí dbát na to, aby se vše “vybudovalo” podle těch nejpřísnějších norem. Díky nim máme svalovou hmotu, tkáně, ale i orgány. Jsme zkrátka živí.

Ano, je to tak, proteiny mají vliv i na trávení. Obsahují totiž enzymy, které celý proces nejen usnadňují, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné.

Proteiny dokáží řídit a regulovat hormonální hladiny v lidském těle.

Bílkoviny umí mimo jiné přenášet kyslík do svalů a tím zlepšovat jejich funkci. Svaly potřebujeme i k miniaturnímu pohybu. Nezdá se to, ale pokud se zaměříte na svůj denní režim tak zjistíte, že svaly jsou pro náš život prostě nezbytný pilíř.

Bílkoviny vytváří krevní protilátky, které podporují správnou funkci imunity.

Tělo je velmi vynalézavé, o tom netřeba mluvit. Ale jak to vymyslelo zde, to je neuvěřitelné. Pokud přijímáte málo sacharidů a tím pádem trpíte nedostatkem energie, podají bílkoviny pomocnou ruku tak, že poslouží místo cukrů jako energetický zdroj.

Jaké jsou druhy proteinů?

Občas nejsme schopni pokrýt běžnou denní potřebu bílkovin a tak není určitě na škodu je doplnit. Je to vlastně přesně naopak – tím, že proteiny doplníme, dostane se tělo do rovnováhy a bude pracovat tak, jak má.

Na trhu je velké množství proteinů od nejrůznějších výrobců a značek. Můžete vybírat například z těchto:

Abychom se dostali k bližší podstatě, musíme si nejdříve objasnit, co je to syrovátka? Je zajímavé, že anglický překlad je “whey” a s tímto názvem se můžete setkat u četného množství výrobců, ale i značek. Syrovátka pochází z mléka, jedná se tedy o živočišný produkt. Nalezneme ji v každém mléce jakéhokoliv savce, který produkuje mléko skrz mléčné žlázy.

Syrovátka je takový malý zázrak, protože její složení opravdu zázračné je. Aminokyseliny, které obsahuje jsou pro tělo nepostradatelné.

A jak syrovátkový profil pomůže lidskému tělu? Je velkým zdrojem BCAA aminokyselin, které příznivě působí na stavbu svalů a tkání, dále syrovátka podporuje imunitu, zmírňuje záněty, dokáže snížit krevní tlak a působí jako antioxidant.

Ze syrovátky se vyrábí tři druhy proteinů – koncentrát, izolát a hydrolyzát.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je kasein, což je mléčná bílkovina. Většinou ji najdeme v kravském mléce, kde je v hojném zastoupení, je to jeho nerozpustná část. Je to velký zdroj aminokyselin, dále obsahuje vápník a fosfor ve stopovém množství.

Proč se mu říká noční protein? Protože když si ho dáte v klidu, večer, než ulehnete do postele, zařídíte tak klidné vstřebávání živin, nicméně není to nutné.

Jedná se o produkt, který obsahuje bílkoviny ze dvou a více zdrojů. Můžete mít tedy například kombinaci syrovátky a kaseinu.

O tomto proteinu se říká, že je všestranný. Aby ne, více druhů bílkovin se navzájem doplňuje a mohou tvořit komplexní, ucelený systém. Další jeho výhodou je i cena, která se pohybuje na nižší hranici, než jsou ty jednosložkové. Nevýhodou může naopak být, že každá jeho složka se vstřebává v jinou dobu a to může ztížit zažívání.

Tyto proteiny jsou, jak název napovídá, vhodné pro vegetariány i vegany. Jedná se tedy o produkty 100 % z rostlin. Rostlinné proteiny pochází například z quinoy, pohanky, sóji, ale i hrachu či konopí. 

Rostlinné proteiny mají ale tu nevýhodou, že mohou obsahovat méně aminokyselin, než ty živočišné.

Přečtěte si také: Nejlepší proteiny pro ženy | PŘEČÍST →

1. místo

BiotechUSA Micellar Casein

Orientační cena: 1400 Kč

Tento produkt od BiotechUSA je micelární kasein, který v sobě skrývá kvalitní aminokyselinový systém, který se postupně uvolňuje do těle a tím se vstřebává přesně tam, kde a kdy má.  Vše se děje díky micelám, což je forma, ve které je zpracovaný. Výsledný produkt  obsahuje až 85 % bílkovin.

Jak název napovídá, produkt obsahuje mléčnou bílkovinu kasein, dále pak přidaný L-glutamin, nízké množství cukru i tuku a žádné konzervanty.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat před spaním jednu odměrku, což je cca 30 g, smíchanou s 300 ml vody. 

 2270 g stojí cca 1400 korun a můžete vybírat z těchto příchutí:

 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Cookies a Cream
 • Jahoda

2. místo

MyProtein Kasein

Orientační cena: 900 Kč

Tento produkt od značky MyProtein obsahuje 24 g kvalitní bílkoviny v každé dávce. Protein se vstřebává pomalu a tak je pro tělo dobře stravitelný a nezatěžuje ho. produkt má mimojiné oficiální osvědčení o tom, že neobsahuje látky zakázané Světovou antidopingovou agenturou a mohou ho bezpečně užívat profesionální sportovci na všech úrovních.

Je skvělé, že vás jedna dávka tohoto proteinu zasytí na dlouho dobu, protože živiny, které obsahuje, se pomalu vstřebávají a dodávají tím i potřebnou energii. Nemáte tedy hlad a zároveň dáváte tělu to nejlepší.

V tomto výrobku najdete i kompletní spektrum aminokyselin, které se přirozeně v bílkovinách vyskytují. 

Doporučuje se tento přípravek rozmíchat ve vodě nebo mléce 30 minut před spaním.

Jaké jsou k dostání příchutě?

 • Čokoláda
 • Jahoda

Cena za balení je cca 900 korun.

3. místo

Prom-in Essential Pure Micellar

Orientační cena: 1800 Kč

Tento produkt obsahuje pouze čistý micelární kasein ve své přirozené formě. Obsahuje nezbytné aminokyseliny, které se dostanu do svalů, které umí vyživit a podporují spolu s bílkovinou jejich růst. Pure Micellar je skvěle stravitelný a velmi účinně podporuje syntézu svalových bílkovin. Najdete v něm navíc extra dávku volného L-Glutaminu.

Až třikrát denně rozmíchejte dvě zarovnané odměrky s 200 – 300 ml vody a pak už jen pošlete tělu to nejlepší.

56 dávek stojí cca 1800 korun a můžete zkusit vanilku nebo čokoládu.

4. místo

Chevron Nutrition Micellární kasein

Orientační cena: 1200 Kč

Tento  kaseinový prášek obsahuje až 24,3 g bílkovin v jedné dávce. Protein se vstřebává pomalu, čímž zcela přirozeně pomáhá k nárůstu svalové hmoty a nezatěžuje trávicí systém.

Výrobce doporučuje ho užívat, k maximálnímu dosažení výsledků, těsně před spaním. 

Můžete vyzkoušet dvě lahodné příchutě – čokoláda a vanilka, což je klasika, která nezklame. Micellar Casein má hutnější strukturu, která více připomíná hutný milkshake a zasytí vás tak na delší dobu. 

Dávejte jednu odměrku, kterou rozmíchejte ve 250ml vody, až dvakrát denně.

Dvoukilové balení stojí cca 1200 korun.

5. místo

Extrifit Micelar Casein

Orientační cena: 650 Kč

Tento produkt, který je doslazen stévií, obsahuje navíc sedm trávicích enzymů, které pozitivně ovlivní váš metabolismus a následné vstřebávání proteinu do těla. 

Výrobek vás výborně zasytí, takže se doporučuje dát si ho buď místo večeře a nebo na začátek dlouhého dne. 

Jedna dávka je 28 gramů, což jsou 2 vrchovaté lžíce nebo plná odměrka. Smíchejte vodou či mlékem a konzumujte. 

Kilové balení je k sehnání za cca 650 korun a můžete ochutnat buď čokoládovou nebo vanilkovou verzi.

6. místo

Scitec 100% Casein Complex

Orientační cena: 2000 Kč

Tento 100% Caseinový Complex je směs micelárního kasein a kaseinátu vápenatého. Vstřebávání a využívání tohoto proteinu v organismu trvá až 7 hodin, takže se doporučuje dát si ho na noc, kdy už máte klidový režim. 

V každé dávce je až 77 % bílkovin, dále trávicí enzymy a esenciální aminokyseliny.

Doporučuje se rozmíchat 1 odměrku ve 300 – 400 ml vody nebo mléka a vypít místo večeře, nebo ráno, k snídani. 

2350 g je 78 dávek a stojí cca 1500 korun.

Zkuste tyto příchutě:

 • Belgická čokoláda
 • Maracuja / Bílá čokoláda
 • Ananasový meloun / Bílá čokoláda.

7. místo

Kevin Levrone Anabolic PM Protein

Orientační cena: 500 Kč

Produkt, který vás zaujme nejen stylovým balením. Jedná se o micelární casein té nejvyšší kvality. Jedná dávka obsahuje 23 g kvalitní bílkoviny a zároveň minimum tuku.

Jak dávkovat? Jednu odměrku proteinu rozmixujte s 250 – 300 ml vody, mléka nebo džusu. Výrobce doporučuje pít 1 porci mezi jídly a 1 porci 30-60 minut před spaním.

Ochutnejte například:

 • Bílá čokoláda / Brusinka
 • Pistácie
 • Frappé

Cena za 1,5 kila produktu je cca 500 korun.

8. místo

PeptoPro® kasein

Orientační cena: 1200 Kč

Produkt značky MyProtein nabízí 16 g bílkoviny v jedné dávce a esenciální aminokyseliny. Výhodou je, že obsahuje jen 0,1 g sacharidů i tuků, což je ideální i hubnoucích kůrách.

Jak produkt užívat? 30 g rozmixujte se 150 – 250 ml vody nebo mléka a konzumujte cca 30 minut před nebo po cvičení.

Za 1 kg zaplatíte okolo 1200 korun.

9. místo

Nutrend Micellar Casein

Orientační cena: 1800 Kč

Tento produkt se skládá z kvalitního micelárního kaseinu s delší vstřebatelností.  Nepopiratelnou vyhodou je vysoký obsah vápníku, který je důležitý nejen pro zdravé a pevné kosti, ale také pomáhá organismu v boji s překyselením.  Protein je obohacení o směs probiotik a prebiotik – LactoWise®.

Jak dávkovat? 45 g rozmíchejte v cca 450 ml vody a konzumujte, ideálně půl hodiny před spaním.

Příchutě jsou:

 • Jahoda
 • Vanilka
 • Čokoláda / Kakao

Cena za 2250 g je cca 1800 korun.

10. místo

MPC 86 - Micelární kasein

Orientační cena: 500 Kč

MPC86 Gold obsahuje micelární kasein, mléčný protein a mléčný proteinový koncentrát. Díky pomalé vstřebatelnosti se doporučuje ho konzumovat před spaním nebo klidovějším režimem. 

MPC85 je vhodný především pro přípravu proteinového nápoje, ale můžete ho nasypat například i do ranní kaše nebo omelety. 

Jaké nabízí příchutě?

 • Chocolate DeLuxe 
 • Přírodní 

 Běžná jednorázová dávka je 30g s cca 300 ml vody. Cena za 1 kg je cca 500 korun.

11. místo

Weider 100% Casein

Orientační cena: 1800 Kč

Vanilkový krém nebo čokoláda? Obě příchuti můžete vyzkoušet. Tento produkt je novinka od firmy Weider. Jedná se o 100% Casein vysokým obsahem aminokyselin BCAA a glutaminu. 

Tento výrobek je ideální konzumovat cca půl hodiny před spaním. Protein má vynikající sytící vlastnosti, takže po něm nehrozí pocit hladu, naopak. Navíc, jako bonus, má velmi malý obsah tuku a cukru

V průběhu dne se doporučuje užívat 1–3 dávky. 25 g prášku rozmíchejte ve 300 ml vody nebo jiného nápoje.

1800 g stojí cca 1800 korun.

12. místo

Optimum Nutrition 100% Casein Protein

Orientační cena: 1500 Kč

Tento produkt obsahuje kromě 100% micelárního Caseinu i trávicí enzymy, BCAA a Glutamin.

Jednu plnou odměrku, což je 33 g, užívejte rozmixovanou s 250 ml vody 1 – 3x za den, dle potřeby. 

Můžete ochutnat tyto příchutě:

 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Jahoda
 • Banán

Balení, které obsahuje 55 dávek, stojí cca 1500 korun.

13. místo

Reflex Micellar Casein

Orientační cena: 1500 Kč

Micelární Casein od značky Reflex Nutrition je instantní protein s postupným uvolňováním aminokyselin ve formě micel, který se vyrábí z čerstvého, odstředěného mléka. Bílkovina v tomto produktu obsahuje v průměru 80 % micelárního kaseinu a 20 % syrovátkového proteinu.

Jak dávkovat? 3 odměrky rozmixujte se 450ml vody, mléka či jiné tekutiny a konzumujte až 3x za den.

Jaké příchutě produkt nabízí?

 • Čokoláda
 • Vanilka

1800 g stojí cca 1500 korun.

14. místo

Night Protein

Orientační cena: 550 Kč

Tento protein by se měl konzumovat před spaním, nebo ráno, místo snídaně. Obsahuje mléčné bílkoviny, sušené vaječné bílky, MCT prášek, glukózový sirup, estery mono a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou a lněná v prášku. 

Můžete ochutnat přírodní, vanilkovou nebo čokoládovou verzi.

Běžná jednorázová dávka by neměla přesáhnout 30 g.

Cena za 1 kg je cca 550 korun.

15. místo

FA Platinum Micellar Casein

Orientační cena: 1000 Kč

Tento doplněk stravy doporučuje výrobce při intenzivní fyzické námaze nebo po sportovním výkonu. Neobsahuje cukr ani trans-tuky a má vysoký obsah BCAA a glutaminu v 1 dávce.

Dávkování tohoto produktu závisí na tělesné hmotnosti, sportovní aktivitě a složení stravy. Obecně se ale doporučuje rozmíchat 1 – 2  odměrky v cca 300 ml vody nebo nízkotučného mléka a vypít.

1600 g stojí cca 1000 korun a můžete okusit buď vanilku nebo čokoládu.

Závěr

Dle studií je kaseinový protein dobré užívat na noc, kvůli tomu, že délka vstřebatelnosti je u této bílkoviny vyšší, trvá až 7 hodin. Nicméně na druhou stranu i velmi dobře zasytí a je možné protein konzumovat i ráno, místo snídaně. Pokud je váš cíl budování svalové hmoty, určitě je Kasein správná volba.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[2] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[3] Healthline (ENG): How Protein Before Bed Can Promote Muscle Growth

[4] PubMed Central (ENG): Pre-Sleep Protein Ingestion to Improve the Skeletal Muscle Adaptive Response to Exercise Training

[5] PubMed Central (ENG): Casein Protein Supplementation in Trained Men and Women: Morning versus Evening

4.4/5 (Počet hlasů: 9)

Kam dál?