14 tipů na nejlepší noční protein (kasein) – recenze a jak vybrat

Shrnutí: Noční protein ve formě kaseinu je skvělou volbou pro každého, kdo chce budovat svalovou hmotu nebo zasytit na delší dobu, což se hodí i při redukci váhy. Ale který noční protein vybrat? Srovnání těch nejkvalitnější jsem pro vás připravila v tomto článku:

 • První místo u mě má micelární kasein NaturalProtein bez příchuti, který perfektně zasytí, má nízký obsah tuku a je vhodný i pro vegetariány jako alternativa proteinů z masa.
 • Druhé místo získal Maxxwin Micelární kasein obohacený o trávicí enzymy a s lahodnou příchutí vanilkového pudinku.
 • A na 3. příčku jsem vybrala PROM-IN Essential Pure Micellar, což je opět čistý micelární protein, který vašim svalům dodá potřebnou výživu, aby dobře rostly.

Co se v článku dále dozvíte?

Co je kasein[1] a jaké druhy kaseinu existují.[2] Dotknu se i proteinů obecně[4] – prozradím vám, kde se vzal jejich název, k čemu slouží[6] a z jakých druhů můžete vybírat.

TOP  1. místo

NaturalProtein
Micelární kasein

Orientační cena: 260 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o 100% čistý micelární kasein bez žádných aditiv, který není nijak ochucený a jeho použití je tudíž všestranné. Kromě toho tento produkt pořídíte za příznivou cenu.

2. místo

Maxxwin
Micelární kasein

Orientační cena: 930 Kč
Proč 2. místo?

Tento micelární kasein je totiž obohacen o 7 trávicích enzymů, které podporují vstřebávání proteinů v těle. Díky příchuti vanilkového pudinku je ideální pro milovníky sladkých chutí.

3. místo

PROM-IN
Essential Pure Micellar

Orientační cena: 1800 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o výborně stravitelný micelární kasein, obohacený o aminokyseliny a L-Glutaminu. Vyrábí se mikrofiltrací, takže jsou v něm zachovány prospěšné vlastnosti původní suroviny (mléka).

Čtrnáct nejlepších kaseinů

Co je to kasein?

Kasein je mléčná bílkovina, které si vyskytuje především v kravském mléce. Kasein je takový bratr syrovátky, protože se obě látky získávají ze stejného zdroje – tedy mléka savců. Kasein je jeho nerozpustná část, syrovátka zase ta rozpustná. Pro tělo je kasein skvělý zdroj aminokyselin a to především těch esenciálních, tedy pro lidský organismus nezbytných. Kasein podporuje růst a následné udržení svalové hmoty. Je to tedy taková berlička, pokud si chcete vybudovat svalový fond.

Studie prokázaly, že kasein je bílkovina s dlouhou dobou vstřebávání,[1] což znamená, že dokáže tělo výborně zasytit. Je tedy vhodné si ho dát jako nízkosacharidovou svačinku, ale klidně i večeři nebo svačinu mezi jídly.

Existují dva známé druhy kaseinu:

To je bílkovina, ze které se postupně uvolňují aminokyseliny ve formě micel[2] a vyrábí se z čerstvého, odstředěného mléka. Tento typ se skvěle hodí pro budování svaloviny, ale můžete ho zařadit i pokud jste v dietním režimu.

Hydrolyzovaný kasein je enzymaticky naštěpená kaseinová bílkovina, což usnadňuje jeho trávení a vstřebávání.[3]

Co je to protein?

Protein,[4] nebo také bílkovina, je základní stavební kámen každé buňky, takže i nás. Bez nich bychom byli nic a to doslova.

 • Název protein pochází z řeckého slova „protos“ a to znamená „něco nenahraditelného“ nebo taky „první, původní“. Název tedy říká vše na první dobrou. Proteiny jsou zkrátka nepostradatelné.
 • Každá bílkovina[5] se skládá z aminokyselin, jejichž počet se liší právě u každého druhu proteinu. Nelze tedy dogmaticky říci, že protein obsahuje tolik a tolik aminokyselin. Bílkoviny jsou vysokomolekulární látky a nejdůležitější je pravděpodobně to, že si je tělo nedokáže samo vytvořit. Proto musí být skladba našeho jídelníčku vyvážená, abychom jich do těla nepříjimali ani moc, ani málo, ale tak akorát.

Tématika fitness v sobě skrývá ohromné množství tipů, článků a témat, které stojí za to prozkoumat a to a už chcete nabírat svaly, rýsovat postavu, hubnout, nebo jen udržovat tělo.

Zde najdete seznam článků zaměřených na fitness a zdravou výživu: 

K čemu proteiny slouží?

Jak bylo řečeno již výše, bílkoviny toho mají na pomyslných bedrech opravdu hodně.[6]

Proteiny jsou takový stavební dozor, bez kterého se neobejde jediný úkon. Musí dbát na to, aby se vše „vybudovalo“ podle těch nejpřísnějších norem. Díky nim máme svalovou hmotu, tkáně, ale i orgány.[7] Jednoduše řečeno, díky proteinům žijeme.

Ano, je to tak, proteiny mají vliv i na trávení. Obsahují totiž enzymy, které celý proces nejen usnadňují, ale zároveň jsou pro něj nepostradatelné.[8]

Proteiny dokáží řídit a regulovat hormonální hladiny v lidském těle.

Bílkoviny umí mimo jiné přenášet kyslík do svalů a tím zlepšovat jejich funkci. Svaly potřebujeme i k miniaturnímu pohybu. Nezdá se to, ale pokud se zaměříte na svůj denní režim, tak zjistíte, že svaly jsou pro náš život prostě nezbytný pilíř.

Bílkoviny vytváří krevní protilátky, které podporují správnou funkci imunity.

Tělo je velmi vynalézavé, o tom netřeba mluvit. Ale jak to vymyslelo zde, to je neuvěřitelné. Pokud přijímáte málo sacharidů a tím pádem trpíte nedostatkem energie, podají bílkoviny pomocnou ruku tak, že poslouží místo cukrů jako energetický zdroj.

Jaké druhy proteinů existují?

Občas nejsme schopni pokrýt běžnou denní potřebu bílkovin a tak není určitě na škodu je doplnit. Je to vlastně přesně naopak – tím, že proteiny doplníme, dostane se tělo do rovnováhy a bude pracovat tak, jak má.

Na trhu je velké množství proteinů od nejrůznějších výrobců a značek. Můžete vybírat například z těchto:

Abychom se dostali k bližší podstatě, musíme si nejdříve objasnit, co je to syrovátka? Je zajímavé, že anglický překlad je „whey“ a s tímto názvem se můžete setkat u četného množství výrobců, ale i značek. Syrovátka pochází z mléka, jedná se tedy o živočišný produkt. Nalezneme ji v každém mléce jakéhokoliv savce, který produkuje mléko skrz mléčné žlázy.

Syrovátka je takový malý zázrak, protože má, dalo by se říci, zázračné složení. Aminokyseliny, které obsahuje, jsou pro tělo nepostradatelné.

A jak syrovátkový profil pomůže lidskému tělu? Je velkým zdrojem BCAA aminokyselin, které příznivě působí na stavbu svalů a tkání, dále syrovátka podporuje imunitu, zmírňuje záněty, dokáže snížit krevní tlak a působí jako antioxidant.[9]

Ze syrovátky se vyrábí tři druhy proteinů – koncentrát, izolát a hydrolyzát.

Proč kaseinové? Jelikož základní složkou těchto proteinů je kasein, což je mléčná bílkovina, která je ostatně hlavním tématem tohoto článku a píšu o ní hned na začátku.

Proč se mu říká noční protein? Protože když si ho dáte v klidu, večer, než ulehnete do postele, zařídíte tak klidné vstřebávání živin.[10]

Jedná se o produkt, který obsahuje bílkoviny ze dvou a více zdrojů. Můžete mít tedy například kombinaci syrovátky a kaseinu.

O tomto proteinu se říká, že je všestranný. Aby ne, více druhů bílkovin se navzájem doplňuje a mohou tvořit komplexní, ucelený systém. Další jeho výhodou je i cena, která se pohybuje na nižší hranici, než jsou ty jednosložkové. Nevýhodou může naopak být, že každá jeho složka se vstřebává v jinou dobu a to může ztížit zažívání.

Tyto proteiny jsou, jak název napovídá, vhodné pro vegetariány i vegany. Jedná se tedy o produkty 100 % z rostlin. Rostlinné proteiny pochází například z quinoy, pohanky, sóji, ale i hrachu či konopí.[11]

Rostlinné proteiny mají ale tu nevýhodou, že mohou obsahovat méně aminokyselin, než ty živočišné.

Přečtěte si také: Nejlepší proteiny pro ženy | PŘEČÍST →

1. místo

NaturalProtein Micelární kasein

Kvalitní, 100% čistý micelární kasein od sympatické české značky z Karlových Varů.

Orientační cena: 260 Kč

Proč je micelární kasein od NaturalProteinu na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila produkt od české značky NatutalProtein, která nabízí veganský micelární protein. Tento prášek se perfektně rozpouští a má příjemně neutrální chuť. Proto ho lze konzumovat nejen samostatně s vodou či s mlékem, ale můžete ho použít třeba i při pečení. Další předností tohoto kaseinu je skutečnost, že je v něm obsaženo jen minimum tuku. Jedná se tedy o fajn doplněk stravy, pokud právě držíte nízkokalorickou dietu.

Uživatelské recenze

Tento micelární kasein zakoupíte na e-shopu samotné značky NaturalProtein, na nějž jsem našla pozitivní recenze jednak přímo na stránkách značky a dále pak na Heurece, kde se o něm píše, že je velice spolehlivý – zboží bývá expedováno okamžitě, vždy přichází v sympatickém vymazleném balení. Mimo to v komentářích zaznívá spokojenost s kvalitou výrobků i se zdejším sortimentem. A ano – opravdu tady je, z čeho vybírat. Plusové body u zákazníků získává také milý zákaznický servis.

Více informací

Skvělou vlastností micelárních proteinů je dlouhá doba vstřebávání. Proto se tento typ doplňku doporučuje konzumovat na noc nebo ve chvíli, kdy víte, že v několika následujících hodinách nebudete přijímat pevnou stravu.

Doporučené dávkování má v tomto případě poměrně široký rozptyl, konkrétně 15-60 g za den.

Cenově se tento produkt pohybuje okolo 260 Kč za balení (350 g)

2. místo

MAXXWIN Micelární kasein (vanilkový pudink)

Výborný micelární kasein s příchutí vanilkového pudinku, který je obohacený o 7 trávicích enzymů, co usnadňují vstřebávání bílkovin.

Orientační cena: 930 Kč

Proč je micelární kasein od Maxxwinu na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat doplňku stravy od společnosti Maxxwin, protože tento proteinový koncentrát obsahuje více než 77 % proteinů tvořených micelárním kaseinem. Jeho výhodou je to, že je obohacen o 7 trávicích enzymů, které se postarají o bezvadné vstřebávání všech bílkovin a dalších živin do těla. Produkt od Maxxwinu je kvalitní, pochází z Německa a nenajdete v něm žádný palmový olej ani lepek.

Uživatelské recenze

Když jsem pátrala po recenzích na tento produkt, našla jsem několik spokojených reakcí na stránkách zbozi.cz. Většina z nich byla pouze hvězdičková (většinou však pěti-hvězdičková), ale objevuje se tu i zmínka o tom, že tento kasein má opravdu výbornou chuť. Na Heurece se pak píše, že produkt splňuje očekávání a podle zákazníků, kteří si ho zakoupili, má i dobrou cenu. A i na tomto srovnávači jsem si přečetla několik spokojených komentářů vyzdvihujících chuť výrobku.

Další informace

Tento kasein se uvolňuje postupně, konkrétně 7 – 8 hodin, a má velmi nízký obsah sacharidů a tuků, takže se hodí i pro jedince v režimu shazování přebytečných kil.

Tento kasein se doporučuje užívat před spaním po jedné odměrce, což odpovídá cca 30 g, kterou smíchejte s 250 – 300 ml vody či mléka.

1200 g kaseinu stojí cca 900 korun.

3. místo

Essential Pure Micellar

Micelární kasin obohacený o aminokyseliny a extra dávku volného L-Glutaminu. Produkt je dostupný v čokoládové a vanilkové příchuti.

Orientační cena: 1800 Kč

Proč je kasein od Prom-IN na 3. místě?

Třetí příčku u mě obsadil micelární kasein od značky Prom-IN. Tento produkt má totiž hned několik předností. Jednak obsahuje pouze čistý micelární kasein ve své přirozené formě, dále se v jeho složení objevují nezbytné aminokyseliny, které vyživují svaly a spolu s bílkovinou podporují jejich růst. Pure Micellar je navíc skvěle stravitelný a velmi účinně podporuje syntézu svalových bílkovin. A co víc – najdete v něm extra dávku volného L-Glutaminu jako bonus.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (fitness007.cz) jsem našla recenzi, v níž si jeden ze zákazníků chválí chuť tohoto nočního kaseinu, v tomto případě čokoládovou, navíc je prý tento nápoj příjemně hustý. I na nezávislém srovnávači Heureka se pak našlo velké množství spokojených ohlasů. Lidé upozorňují na výborné spektrum aminokyselin, které jsou ve směsi obsaženy, kvalitu výrobku a jeho složení vůbec. A i na Heurece se vyskytuje celkem dost komentářů vyzdvihujících chuť nápoje.

Dále o produktu

Pure Micellar se vyrábí z mléka, a to pomocí špičkové moderní technologie, tj. mikrofiltrací bez použití chemikálií a agresivních činitelů. I to je plus tohoto výrobku – ve výsledné směsi se totiž díky této metodě  zachovají benefity a bioaktivita původní suroviny.

Za 56 dávek zaplatíte cca 1800 korun a můžete si zvolit buď vanilkovou, nebo čokoládovou příchuť.

4. místo

WEIDER Protein 80 plus (čokoláda)

Orientační cena: 2500 Kč

Proč jsem vybrala čokoládový protein 80 plus od značky Weider?

Tento protein je vícesložkový, takže v něm kromě kaseinu najdete také syrovátkový koncentrát, mléčný izolát a vaječný albumim. Díky tomuto komplexnímu složení s vitamínem B6 a vápníkem, je produkt přímo stvořený pro fyzicky aktivné jedince, kteří chtějí zvětšit i udržet svou svalovou hmotu.

Se snížením obsahem cukrů, tuků a se sladidly.

Jak dávkovat? Jednu odměrku proteinu rozmixujte se 300 ml vody či polotučného mléka. Výrobce doporučuje pít 1 porci během dne při delší pauze mezi jíldy, anebo 1 porci před spaním. Záleží jen na vás, který ze dvou časů si vyberete, ale doporučuje se konzumovat pouze jedna dávka, tedy 30 g, denně.

Kromě čoládové příchutě můžete také ochutnat:

 • lískový oříšek a nugát,
 • lesní plody a jogurt,
 • vanilka, 
 • jahoda, 
 • pistácie,
 • malina a smetana, 
 • citron a tvaroh.

Cena za 2 kila produktu je cca 2500 korun.

5. místo

MPC 85 - Micelární kasein

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila micelární kasein od značky Natural Nutrition?

MPC85 od značky Natural Nutrition obsahuje z 80 % micelární kasein a zbylých 20 % tvoří syrovátkové proteiny. Díky pomalé vstřebatelnosti se doporučuje ho konzumovat před spaním nebo klidovějším režimem. 

MPC85 je vhodný především pro přípravu proteinového nápoje, ale můžete ho nasypat například i do ranní kaše nebo omelety. 

Jaké nabízí příchutě?

 • Přírodní – čistá varianta bez jakýchkoli přídavných látek
 • Čokoláda
 • Banoffee, což je příchuť karamelovo-banánového dezertu, který pochází z Anglie
 • Borůvkový cheesecake

 Běžná jednorázová dávka je 30 g s cca 300 ml vody. Cena za 1 kg je cca 500 korun.

6. místo

MCC85 - koncentrát micelárního kaseinu

Orientační cena: 500 Kč

Čím mě zaujal koncentrát micelárního kaseinu od Natural Nutrition?

Výhodou tohoto micelárního kaseinu od značky Natural Nutrition je jeho skvělá rozpustnost, tepelná stabilita, obsah fosforu a vápníku a naopak malý podíl tuku. A navíc, jeho chuť je také velmi lahodná. Díky jeho vlastnostem se vám bude hodit nejen jako přísada do nápoje, ale dá se bez problémů přidat do různých polévek, omáček a kaší.

Obsahuje 80 % kaseinových micel, které jsou bohatým zdrojem fosforu a vápníku.

Běžná jednorázová dávka by neměla přesáhnout 30 g.

Cena za 1 kg je cca 500 korun.

7. místo

Hydrolyzovaný kasein PeptoPro®

Orientační cena: 300/750 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila hydrolyzovaný kasein PeptoPro® rovněž od Natural Nutrition?

Tento doplněk stravy doporučuje výrobce užívat po sportovním výkonu. Obsahuje čistý hydrolyzovaný kasein PeptoPro®, což je nejlépe a nejrychleji vstřebatelný protein.

Dávkování tohoto produktu závisí na tělesné hmotnosti, sportovní aktivitě a složení stravy. Obecně se ale doporučuje rozmíchat 20 gramů v cca 300 ml vody a vypít po tréninku.

100 g stojí cca 300 korun a 300 g zakoupíte za cca 750 korun.

8. místo

MyProtein Kasein

Orientační cena: 1600 Kč

Čím mě zaujal kasein od MyProteinu?

Tento produkt od značky MyProtein obsahuje 24 g kvalitní bílkoviny v každé dávce. Protein se vstřebává pomalu a tak je pro tělo dobře stravitelný a nezatěžuje ho. produkt má mimojiné oficiální osvědčení o tom, že neobsahuje látky zakázané Světovou antidopingovou agenturou a mohou ho bezpečně užívat profesionální sportovci na všech úrovních.

Je skvělé, že vás jedna dávka tohoto proteinu zasytí na dlouho dobu, protože živiny, které obsahuje, se pomalu vstřebávají a dodávají tím i potřebnou energii. Nemáte tedy hlad a zároveň dáváte tělu to nejlepší.

V tomto výrobku najdete i kompletní spektrum aminokyselin, které se přirozeně v bílkovinách vyskytují. 

Doporučuje se tento přípravek rozmíchat ve vodě nebo mléce 30 minut před spaním.

Jaké jsou k dostání příchutě?

 • Čokoláda
 • Jahoda

Cena za balení je cca 1600 korun.

9. místo

Extrifit Micelar Casein

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala micelární kasein od Extrifitu?

Tento produkt, který je doslazen stévií, obsahuje navíc sedm trávicích enzymů, které pozitivně ovlivní váš metabolismus a následné vstřebávání proteinu do těla. 

Výrobek vás výborně zasytí, takže se doporučuje dát si ho buď místo večeře a nebo na začátek dlouhého dne. 

Jedna dávka je 28 gramů, což jsou 2 vrchovaté lžíce nebo plná odměrka. Smíchejte vodou či mlékem a konzumujte. 

Kilové balení je k sehnání za cca 800 korun a můžete ochutnat buď čokoládovou nebo vanilkovou verzi.

10. místo

Scitec 100% Casein Complex

Orientační cena: 1800 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila kasein od Scitec?

Tento 100% Caseinový Complex je směs micelárního kasein a kaseinátu vápenatého. Vstřebávání a využívání tohoto proteinu v organismu trvá až 7 hodin, takže se doporučuje dát si ho na noc, kdy už máte klidový režim. 

V každé dávce je až 77 % bílkovin, dále trávicí enzymy a esenciální aminokyseliny.

Doporučuje se rozmíchat 1 odměrku ve 300 – 400 ml vody nebo mléka a vypít místo večeře, nebo ráno, k snídani. 

2350 g je 78 dávek a stojí cca 1800 korun.

Zkuste tyto příchutě:

 • Belgická čokoláda
 • Maracuja / Bílá čokoláda
 • Ananasový meloun / Bílá čokoláda.

11. místo

Nutrend Micellar Casein

Orientační cena: 1800 Kč

Čím mě zaujal micelární kasein od Nutrendu?

Tento produkt se skládá z kvalitního micelárního kaseinu s delší vstřebatelností.  Nepopiratelnou vyhodou je vysoký obsah vápníku, který je důležitý nejen pro zdravé a pevné kosti, ale také pomáhá organismu v boji s překyselením.  Protein je obohacení o směs probiotik a prebiotik – LactoWise®.

Jak dávkovat? 45 g rozmíchejte v cca 450 ml vody a konzumujte, ideálně půl hodiny před spaním.

Příchutě jsou:

 • Jahoda
 • Vanilka
 • Čokoláda / Kakao

Cena za 2250 g je cca 1800 korun.

12. místo

Reflex Micellar Casein

Orientační cena: 1500 Kč

Proč jsem vybrala micelární kasein od Reflexu?

Micelární Casein od značky Reflex Nutrition je instantní protein s postupným uvolňováním aminokyselin ve formě micel, který se vyrábí z čerstvého, odstředěného mléka. Bílkovina v tomto produktu obsahuje v průměru 80 % micelárního kaseinu a 20 % syrovátkového proteinu.

Jak dávkovat? 3 odměrky rozmixujte se 450 ml vody, mléka či jiné tekutiny a konzumujte až 3× za den.

Jaké příchutě produkt nabízí?

 • Čokoláda
 • Vanilka

1800 g stojí cca 1500 korun.

13. místo

WEIDER Day & night casein (čokoláda)

Orientační cena: 1650 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala čokoládový kasein Day & night od Weider?

Lahodný čokoládový kasein s názvem „Den a noc“ od firmy Weider obsahuje velmi kvalitní čistý kasein a hodí se zejména pro fyzicky aktivní jedince, kteří provozují silové sporty nebo mají fyzicky náročné zaměstnání.

Tento výrobek je ideální konzumovat večer, než si půjdete lehnout nebo pokud máte během dne dlouhou pauzu mezi jídly. Protein má vynikající sytící vlastnosti, takže po něm nehrozí pocit hladu, naopak. Navíc, jako bonus, má velmi malý obsah tuku a cukru.

Doporučuje se užívat nejlépe večer a to jednu odměrku nebo polévkovou lžíci, což je 25 gramů produktu, kterou rozmícháte v polotučném mléce nebo ve vodě. 

1800 g stojí cca 1650 korun.

14. místo

Optimum Nutrition 100% Casein Protein

Orientační cena: 1500 Kč

A proč srovnání zakončuji kaseinem od Optimum Nutrition?

Tento produkt obsahuje kromě 100% micelárního Caseinu i trávicí enzymy, BCAA a Glutamin.

Jednu plnou odměrku, což je 33 g, užívejte rozmixovanou s 250 ml vody 1 – 3× za den, dle potřeby. 

Můžete ochutnat tyto příchutě:

 • Vanilka
 • Čokoláda
 • Jahoda
 • Banán

Balení, které obsahuje 55 dávek, stojí cca 1500 korun.

Závěr

Kaseinový protein je dobré užívat na noc z toho důvodu, že délka vstřebatelnosti je u této bílkoviny vyšší, trvá až 7 hodin. Na druhou stranu však velmi dobře zasytí, proto je možné tento protein konzumovat i ráno místo snídaně. Pokud je váš cíl budování svalové hmoty, kasein je určitě správná volba.

Na základě podrobného průzkumu trhu bych vám doporučila především NaturalProtein Micelární kasein bez příchuti, jelikož jde o cenově velmi příznivý a zároveň kvalitní micelární kasein bez jakýchkoliv přidaných látek a s minimem tuku. Další kvalitní volbou, tentokrát pro milovníky sladkého, je MAXXWIN Micelární kasein s lahodnou příchutí vanilkového pudinku, která je navíc obohacen o trávicí enzymy, takže vás zasytí, ale zároveň nezatíží vaše trávení. Prvotřídní micelární kasein obsahuje také produkt Prom-in Essential Pure Micellar, který vašim svalům poskytne dlouhodobou výživu všemi klíčovými aminokyselinami.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[12] Wikipedie (CZ): Bílkovina

[13] Wikiskripta (CZ): Bílkoviny (1. LF UK, NT)

[14] Healthline (ENG): How Protein Before Bed Can Promote Muscle Growth

[15] PubMed Central (ENG): Pre-Sleep Protein Ingestion to Improve the Skeletal Muscle Adaptive Response to Exercise Training

[16] PubMed Central (ENG): Casein Protein Supplementation in Trained Men and Women: Morning versus Evening

4.6/5 (Počet hlasů: 14)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »