12 tipů na nejlepší sůl do koupele – diskuze a recenze

Shrnutí: Večerní solná koupel může být příjemným večerním rituálem po náročném dni. Uvolňuje svaly, zklidňuje… a když si do vany nasypete produkt obohacený o éterické oleje, tak váš relaxační zážitek navíc umocní síla opojného aromatu. Mimo to sůl do koupele pomáhá hydratovat pokožku, příznivě působí proti různým kožním onemocněním,[1] některé druhy dokonce zlepšují imunitní systém. A jestli přemýšlíte, která sůl je nejlepší, mám pro vás hned 12 tipů.

  • První místo jsem věnovala Epsomské soli Ecodis ve výhodném 2,5kg balení. Je bohatá na síru a magnézium, což jsou prvky, které se do těla skvěle vstřebávají právě i skrze kůži.
  • Na 2. příčku jsem umístila uklidňující levandulovou sůl Purity Vision s Epsomskou solí, ale také se solí Himalájskou, z Mrtvého moře a se zjemňujícím bambuckým máslem.
  • A 3. místo jsem udělila kreativní Sadě „OD BABIČKY“ na výrobu šumivých koulí do koupele, neboť jde o super způsob, jak si vlastnoručně vyrobit šumivé koule do vany, a poté si je pořádně užít. Suroviny jsou v tomto případě přírodní a výsledek voní sladce, po medu.

Další tipy na soli do koupele najdete v žebříčku níže. Nechte se inspirovat a nezapomeňte si přečíst, kolik druhů koupelových solí máte na výběr a jednoduchý „recept“ na přípravu soli do koupele v pohodlí domova! 

TOP  1. místo

Anaé by Ecodis Epsomská sůl

Orientační cena: 430 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o kvalitní sůl bohatou na hořčík a síru. Tyto prvky jsou dle výzkumů vstřebatelné i přes kůži, a koupel je proto skvělým řešením, jak je dostat do těla. Kromě toho produkt získáte ve výhodném balení o hmotnosti 2,5 kg.

2. místo

Purity Vision
Levandulová sůl

Orientační cena: 230 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o sůl, jejíž vůně vás přenese do francouzské Provence a příjemně vás uklidní. Produkt obsahuje směs Epsomské soli, Himalájské soli a soli z Mrtvého moře, a také zvláčňující BIO bambucké máslo. 

3. místo

Sada na výrobu šumivých koulí do koupele

Orientační cena: 300 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o relaxační i zábavnou sadu obsahující suroviny, ze kterých si sami vyrobíte 6 šumivých koulí do vany, a ty vám následně vykouzlí uvolňující koupel. Veškeré suroviny jsou zde přírodní a bonusem je i slaďoučká medová vůně.

Dvanáct nejlepších solí do koupele

Co to je sůl do koupele a jak se používá?

Sůl do koupele je výborným relaxačním prostředkem, který posune váš večerní rituál na novou úroveň. Základem tohoto typu produktu je sůl (například mořská nebo himalájská), součástí však mohou být i různé éterické oleje nebo bylinky s aromaterapeutickými účinky. 

  • Použití soli do koupele je přitom jednoduché: napustíte si vanu podle svých potřeb a posléze do ní nasypete přiměřené množství soli. Toto „přiměřené množství“ se může lišit v závislosti na konkrétním produktu, takže je dobré se řídit pokyny na obalu.
  • Obvykle se však doporučuje asi ¼ až ½ hrnečku soli na plnou vanu. Nakonec je třeba nechat směs důkladně rozpustit.

1. místo

Anaé by Ecodis Epsomská sůl

Výhodné 2,5kg balení Epsomské soli, která je mimořádně bohatá na hořčík a síru.

Orientační cena: 430 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala Epsomskou sůl Anaé by Ecodis?

První místo jsem udělila produktu od značky Ecodis, neboť se jedná o výborný typ soli, která je mimořádně bohatá na hořčík a síru. A protože se tyto prvky dle výzkumu dokážou vstřebat i přes kůži,[1] tak vám „epsomská koupel“ pomůže se záněty, prospěje svalům i nervům. Hořčík dokonce dokáže stimulovat tvorbu serotoninu, což je hormon, který člověka dokáže dostat zpět do pohody.[2] Sírany by pak měly zmírňovat migrény a pomáhat s vyplavováním nežádoucích toxinů z těla.

Tuto sůl je možné využít několika způsoby. Výborně poslouží jako:

  • sůl do koupele (na prvním místě)
  • lázeň pro chodidla
  • obklad na postižená místa po bodnutí hmyzem
  • čistič dlaždiček
  • hnojivo na trávník

Nebo z ní můžete vyrobit přírodní prostředek, který pomocí rozprašovače nastříkáte na pokojové rostliny, a odlákáte tak nežádoucí hmyz.

Uživatelské recenze

Pozitivní recenze na tuto Epsomskou sůl jsem našla jak na Heurece, tak i na zbozi.cz – na obou těchto nezávislých srovnávačích se objevila vysoká procentuální hodnocení (momentálně se pohybují těsně pod stovkou). Mnozí uživatelé tedy produkt doporučují – prý skvěle slouží jako peeling, výborně uvolňuje svalstvo i stav mysli a je vhodný i pro osoby trpící ekzémy. V jednom případě byla tato sůl dokonce doporučena fyzioterapeutkou, konkrétně jednou týdně. Podle slov některých zákazníků je produkt „prostě skvělý“ a zcela vyhovující.

Více informací

Jak na koupel s touto solí? 3-4 hrsti soli důkladně rozpusťte v teplé lázni, ve které se následně koupejte zhruba dvacet minut. Během lázně se krásně uvolníte a zrelaxujete. Výhodou této Epsomské soli také je, že se získává šetrně a získala certifikáty EcoCert a Ecodis.

Cenově vás produkt vyjde přibližně na 430 Kč za 2,5 kg.

2. místo

Purity Vision Levandulová koupelová sůl

Uklidňující koupelová sůl s vůní levandule, která navíc obsahuje zvláčňující bambucké máslo.

Orientační cena: 230 Kč

Proč jsem dala levandulovou sůl od značky Purity Vision na 2. místo?

Na druhou příčku jsem umístila levandulovou koupel od značky Purity Vision, protože je to úžasně voňavý zážitek, který vás během chvilky dostane do letní atmosféry v Provence. Tahle pastelově fialová bylinka je navíc uklidňující, podporuje zdravý spánek, stimuluje krevní oběh a působí proti oxidačnímu stresu.

Uživatelské recenze

Pro recenze na produkt jsem opět zamířila na Heureku, kde jsem se dočetla, že ho lidé rádi pořizují jako dárek (ani se nedivím, protože už jenom ta sklenice vypadá skvěle a na první dobrou „dárkově“). To ale není všechno. Zákazníci totiž hodně chválí i vůni koupele, kterou označují jako „nádhernou“ (ani tady se nedivím, sama levandulové aroma miluju).

A pokud se výrobek rozhodnete pořídit na e-shopu Econea, uděláte jen dobře, protože i ten je mezi uživateli vysoce ceněný. Podle recenzí na Heurece i na zbozi.cz se s tímto obchodem skvěle komunikuje, zboží přichází rychle a hlavě je podle zkušeností zákazníků skutečně kvalitní.

Více informací

Ve složení směsi od Purity Vision figuruje blahodárná dvojice síra-hořčík (jako součást epsomské soli), dále tady najdete sůl himalájskou a sůl z Mrtvého moře – ta tělo zbavuje škodlivin. A možná vás překvapí přítomnost zjemňujícího BIO bambuckého másla, které napomáhá udržet pokožku mladou a vláčnou.

Po této levandulové lázni se budete cítit zrelaxovaní a uvolnění, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. 

Cena levandulové koupele se pohybuje okolo 230 Kč za 400 g.

3. místo

Sada OD BABIČKY na výrobu šumivých koulí do koupele RELAX

Kreativní sada pro tvorbu voňavých šumivých koulí do koupele.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila sadu na výrobu šumivých koulí z e-shopu Nanolab?

Tenhle speciální produkt jsem umístila na třetí příčku z toho důvodu, že je příjemně tvůrčí a vynalézavý. Jedno balení vystačí na výrobu šesti šumivých koulí, které vás (a hlavně vaše děti) budou bavit nejen ve vodě, ale i při jejich tvoření. Suroviny jsou navíc kvalitní a obsahují 100% přírodní olejíček vonící po medu. Výsledná koupel je proto příjemně voňavá a zároveň u ní nehrozí podráždění.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz najdete hodnocení, ve kterém jedna ze zákaznic píše, že si „ráda sama míchá bylinky“ a tahle sada tudíž její koníček posouvá ještě o úroveň výše. A na e-shop Nanolab se také můžete spolehnout – také ten je totiž na srovnávačích (Heureka, zbozi.cz) velice pozitivně recenzován. Jednak má sada na obou těchto stránkách vysoké procentuální skóre a jednak zde lidé vyzdvihují takové kvality, jakými jsou rychlost doručení balíků, prima ceny (ty jsou tady skutečně velice příznivé) a pozadu nezůstává ani kvalita zakoupeného zboží. V některých případech pak zaznívá spokojenost ohledně širokého výběru produktů a někteří ze zákazníků dokonce podotýkají, že ve své zásilce našli dáreček (na to se sice spoléhat nemůžete, ale může to být milé překvapení).

Další informace

Zajímá vás, jak to celé funguje? Princip je jednoduchý: šumivý efekt tady zajišťuje jedlá soda, která spolu s kyselinou citronovou spustí kýženou reakci. A to je celé. Díky jedlé sodě nicméně nezískáte pouze zábavný koupelový zážitek, ale i další benefity – tahle látka totiž výborně zbavuje tělo mastnoty a potu. Kromě toho může mít šumivá koupel pozitivní vliv při léčbě kožních neduhů nebo revmatu. 

A co tahle speciální sada obsahuje? Formičku ve tvaru koule, jedlou sodu, kyselinu citronovou, kukuřičný škrob, kokosový olej, mořskou sůl LeFleur, ampulku potravinářské zelené barvy a esenciální olej LeFleur s vůní medu.

Jednu „babiččinu“ sadu pořídíte přibližně za necelých 300 Kč.

4. místo

LeFleur mořská sůl (2 druhy)

Čím mě zaujaly mořské soli LeFleur?

U Nanolabu si můžete pořídit také voňavé soli do koupele od britské značky LeFleur, jejichž základem jsou kvalitní soli s hrubými zrny, rostlinné oleje a okvětní lístky voňavých květů. Výsledná lázeň vás pohladí na duši i na pokožce a ponoří vás do intenzivního květinového zážitku.

Další info

Soli od značky LeFleur přispívají k lepší obranyschopnosti organismu, zvláčňují, regenerují a krásně očišťují pokožku. Kromě toho mají příjemný uklidňující efekt a naprosto božsky voní. Na výběr v tomto případě máte:

  • Mořskou sůl s levandulí a růží
  • Mořskou sůl s měsíčkem, jasmínem a medovým esenciálním olejem

Každou sůl koupíte v eco-friendly lahvičce za cca 200 Kč.

5. místo

Puaree Mléčná koupel Lavender & Ylang

Orientační cena: 460 Kč

Proč jsem vybrala mléčnou koupel od Puaree?

Do svého seznamu jsem zařadila také opojnou mléčnou koupel od značky Puaree, která vaši pokožku nádherně vyživí a zjemní. Tento produkt obsahuje kromě himalájské soli také luxusní ingredience, jakými jsou například hydratující sušené kokosové mléko (proto „mléčná koupel“), ovesné hedvábí, med, sušené růžové květy a mořskou řasu bohatou na minerály.

Více informací

Koupel od Puraee vás ukonejší vůní levandule, geránia a působením esenciálního oleje ylang-ylang. Díky této kombinaci se budete během večerní koupele cítit jako v bavlnce, zvláště, pokud máte zmíněné vůně v oblibě.

Za 200 g této koupelové soli zaplatíte cca 460 Kč.

6. místo

VENIRA relaxační sůl do koupele

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujala sůl do koupele od značky Venira?

Sůl do koupele od Veniry mě zaujala už jenom svým vzhledem. Skutečně – tahle značka si s designy svých produktů dokáže krásně pohrát a ani tenhle není výjimkou. Osobně bych se půvabnou krabičku od Veniry nestyděla někomu věnovat jako dárek. Konkrétně tato sůl je navíc dokonalým základem večerní lázně pro ty, kteří milují kombinaci květinových a citrusových vůní.

Další informace

Ve složení produktu figuruje himalájská a mořská sůl, dále pak levandulový olej, citronová tráva a lístky levandule, růže, měsíčku a jasmínu. Produkt má přírodní složení a je výborným prostředkem, jak se po náročném dni uvolnit.

480 g této soli vás bude stát cca 300 Kč.

7. místo

Purity Vision Růžová koupelová sůl

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala růžovou koupelovou sůl od Purity Vision?

Protože koupelová sůl od Purity Vision s vůní růží nabízí romantický relaxační zážitek. Tato lázeň je samozřejmě vhodná pro všechny typy pokožky, macerát z damašské růže však nejvíce ocení kůže zralého typu, kterou růžová koupel jaksepatří „omladí“. Už jenom proto, že se v ní vyskytuje vyživující koktejl vitamínů A, F, D a E.

Kromě růže produkt obsahuje růžovou himalájskou sůl, která je bohatá na stopové prvky (najdete v ní třeba vápník, železo, zinek nebo jód), prokrvující sůl z Mrtvého moře a součástí směsi je i Epsomská sůl, takže budete během relaxační koupele těžit i z blahodárných přínosů hořčíku a síry.

Více o produktu

Překvapivou složkou tohoto koupelového výrobku je pak BIO bambucké máslo – to ocení hlavně suchá pokožka, kterou tato látka dokonale promastí, dodá jí vitamíny A a E, plus – aktivuje tvorbu kolagenu v kůži, čímž pomůže předcházet předčasnému stárnutí.

Tato růžová koupelová sůl vás vyjde přibližně na 250 Kč.

8. místo

Ritual Spa Minerální aromatizovaná koupelová sůl Antistres

Orientační cena: 200 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila aromatizovanou sůl Antistres?

Aromatizovanou sůl Antistres od Ritual Spa jsem do výběru zařadila proto, že je bohatá na minerály, a mimo to se jedná o čistě přírodní produkt (sůl se získává destilací z mořské vody). Díky této soli si můžete dopřávat plně ozdravnou koupel, která pomáhá při problémech s ekzémy či se záněty, podporuje celkové uvolnění těla i mysli a přispívá k detoxikaci organismu.

Více informací

A které minerály koupelová sůl od Ritual Spa obsahuje? Konkrétně je to: sodík, draslík, hořčík, vápník, chrom a bor. Také se můžete se těšit na příjemné aroma litsey a citrónové trávy.

Cena produktu se pohybuje okolo 190 Kč za 500g balení.

9. místo

Minerální sůl z Mrtvého moře Premium Quality

Orientační cena: 570 Kč

Čím mě zaujala tato Minerální sůl z Mrtvého moře?

Také minerální sůl z Mrtvého moře od společnosti Eureko dozajista stojí za zmínku, jde totiž o izraelský produkt, který má garantované složení některých minerálů (sůl obsahuje 5,5% chloridu sodného, 36,4% zkrystalizované vody, 58,1% dalších minerálů). Také tato lázeň pomáhá při léčbě některých kožních onemocnění (například lupénky nebo atopického ekzému), při bolestech zad a kloubů a příznivě působí proti projevům nachlazení.

Více informací

Jednou z variant, jak sůl z Mrtvého moře můžete použít, je očistná koupel. V takovém případě sůl rozpustíte v teplé vodě (37-45°C), ve které zůstanete po dobu dvaceti minut. Pak byste se měli zabalit do ručníku, nechat na sobě sůl zaschnout a po hodině se znovu osprchovat. Také je vhodné po koupeli na pokožku aplikovat olej.

Za produkt zaplatíte okolo 570 Kč za 4 kg.

10. místo

ALLNATURE Epsomská sůl

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem vybrala Epsomskou sůl od značky Allnature?

Protože blahodárnou Epsomskou sůl nabízí rovněž značka Allnature, a to v opravdu štědré dávce. Tento kyblík obsahuje celých pět kilo soli, takže si relaxační koupel budete moct dopřávat skutečně dlouho a užívat si její benefity. 

Také tento výrobek je (jako každá Epsomská sůl) bohatý na magnézium a síru. A protože se jedná o produkt potravinářské kvality, nemusíte zůstávat jen u vnějšího užití. Pokud například trpíte zácpou, můžete zkusit rozmíchat 2-6 kávových lžiček ve 250 ml vody a vypít. Jak známo, hořčík má krom jiného i projímavé účinky, které v podobných situacích jistě oceníte.

Hlavně si ale samozřejmě můžete pravidelně dopřávat minerální „epsomskou lázeň“, ve které krásně zrelaxujete, uvolníte svaly a necháte na sebe působit sílu hořčíku a síranu, pěkně v pohodlí teplé vany.

Cena tohoto výrobku se pohybuje okolo 370 Kč za celých pět kilo soli.

11. místo

EasyBody Magnéziové vločky Original

Orientační cena: 640 Kč

Čím mě oslovily Magnoziové vločky od EasyBody?

Skvělým způsobem, jak dodat tělu hořčík, může být také čistě magnéziová koupel. A tu si můžete připravit pomocí Magnéziových vloček od značky EasyBody.

Hořčík je pro nás velice důležitým prvkem a pomáhá především tehdy, jsme-li fyzicky či psychicky vypjatí. Přispívá k lepšímu stavu svalů a dokonce nervové soustavy. Po vyčerpávajícím pracovním dnu je proto taková lázeň úplně ideální tečkou, ať už pracujeme manuálně nebo sedíme celý den u klávesnice. A protože má hořčík schopnost vstřebávat se do těla skrze pokožku, koupel je v tomto směru skutečně skvělým řešením. 

Za produkt zaplatíte okolo 640 Kč za 2,5 kg.

12. místo

DULCIA natural Revitalizující solná koupel smrk a eucalyptus

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem zvolila solnou koupel od značky Dulcia natural?

Sympatickým dojmem působí také solná koupel od slovenské značky Dulcia natural. Tato společnost se zrodila z rodinné bylinkářské tradice a dodnes se specializuje na výrobu přírodní kosmetiky. Ani tato solná lázeň není výjimkou. Kromě dřevitých vůní, které mají osvěžující a uklidňující účinek, koupel tělu poskytuje důkladnou očistu, detoxikační  vzpruhu a obsahuje také přínosné minerální prvky. Ty se během relaxační lázně krásně vstřebají do krevního oběhu. Sůl do koupele Dulcia natural je navíc obohacena o revitalizující mandlový olej a několik esenciálních olejů (levandulový, smrkový, eukalyptový a olej z citrónové trávy).

Pozor ale – konkrétně tato koupel není vhodná pro osoby trpící hypotenzí, neboť levandule snižuje krevní tlak. 

Tento výrobek vás vyjde na cca 370 Kč / 550 g.

Jaké jsou druhy solí do koupele?

Asi nejznámějším druhem soli do koupele je sůl získávaná z mořské vody. Není divu – produkty tohoto typu obsahují příznivě působící minerály a jiné stopové prvky, kterými jsou například draslík, hořčík nebo jód. Tato sůl zlepšuje přirozenou obranyschopnost organismu a pomáhá bojovat proti některým kožním neduhům.

Nezřídka kdy pak narazíte na sůl do koupele označovanou jako „himalájskou“. Ta se těží v oblasti Himalájí, má narůžovělou barvu a i ona je bohatá na minerály, mezi nimiž figuruje draslík, hořčík a vápník. Tato sůl má schopnost vyrovnávat pH v těle a využijete ji nejen v koupelně, ale i v kuchyni. Mimochodem: velkou výhodou této soli je, že se pravděpodobně jedná o nejčistší sůl na Zemi. V horském prostředí totiž prakticky nedochází k jejímu znečišťování.

Obrovské množství hořčíku obsahuje také tzv. živá hořčíková sůl, která byla objevena v hloubkách 2000 m pod zemí. Ta díky vysokému zastoupení magnézia pomáhá bojovat proti křečím. Kromě toho tato koupel posiluje imunitu, působí příznivě proti kožním onemocněním a její zajímavostí je, že má vysokou schopnost absorbovat vlhkost ze vzduchu. (Takže pozor na její uchovávání – při nesprávném uzavření obalu by vám mohla nepříjemně navlhnout.)

Epsomská sůl se získává z hlubinných pramenů a obsahuje především hořčík a sulfáty. Tento druh soli se často využívá k uvolnění svalů a pomáhá proti bolesti kloubů. A proč „Epsomská“? Vysvětlení je jednoduché – poprvé na ni totiž narazil anglický farmář nedaleko města Epsom.

Nejvíce vitamínů a minerálů pak obsahuje sůl z Mrtvého moře, v níž je zastoupen například draslík, hořčík, jod, brom, zinek, sodík, vápník, fosfor a lithium. Sůl z Mrtvého moře příznivě ovlivňuje stav pokožky, pomáhá při léčbě některých kožních onemocnění, stimuluje krevní oběh a uvolňuje napětí.

Příjemný aromaterapeutický účinek mají koupele bylinné. Ty obsahují kromě soli také všelijaké éterické oleje (levandulový, mátový, eukalyptový), které vaši koupel přemění v úžasně voňavou lázeň.

Sůl Maras, které se také říká „růžové zlato Inků“, je vzácnou solí pocházející z peruánských And, kde se získává z gejzírů vyvěrajících z podzemních pramenů. Tato sůl má krystalickou strukturu a obsahuje celou řadu minerálů (železo, vápník, zinek, měď, magnézium).

Anebo si můžete pořídit sůl, které se říká jodobromová. I ta je bohatá na všelijaké minerály (nejen na jod a na brom). A jaký je její původ? Zajímavý: termální jodobromová sůl se vyrábí postupným zahušťováním a odpařováním jodobromové solanky, což je v podstatě mořská voda pocházející z období třetihor.

Jak si vyrobit vlastní koupelovou sůl?

Pokud si rádi vyrábíte kosmetiku „podomácku“, můžete to zkusit i s koupelovou solí.

Budete potřebovat:

  • některou z dostupných solí (z Mrtvého moře, Himalájskou nebo jinou)
  • čistý esenciální olej dle vlastního výběru
  • olivový nebo jojobový olej
  • dobře uzavíratelnou nádobu

Postup:

  1. Vezměte mísu, do které nasypte vybranou sůl.
  2. Pak přidejte několik kapek esenciálního oleje a malou lžičku olivového či jojobového oleje.
  3. Vše důkladně promíchejte.
  4. Přesypte do připravené nádoby, uzavřete a ještě jednou pořádně promíchejte.
  5. Poté nechte domácí koupelovou sůl několik dní odležet.

Závěrem

Těžko říct, zda měla Maruška pravdu, když svému otci tvrdila, že „sůl je nad zlato“. Ale kdyby král z téhle pohádky předtím vyzkoušel některou z výše zmiňovaných relaxačních koupelí, možná by to viděl jinak. Minimálně by se tolik nerozčílil. Jedno mají totiž všechny tyto produkty společné – uklidňující účinek. Není zkrátka nad to se po dlouhém a namáhavém dnu naložit do teplé minerální koupele a dopřát si chvíli královského klidu – ať už s Epsomskou solí od značky Ecodis bohatou na síru a hořčík, v opojné levandulové lázni od Purity Vision nebo v koupeli z vlastnoručně vyrobené šumivé koule od značky Nanolab.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[3] Wikipedie (CZ): Mořská sůl

[4] Wikipedie (CZ): Síran hořečnatý

[5] Healthline (ENG): 7 Ways to Use Bath Salts

[6] PubMed Central (ENG): Bathing in a magnesium-rich Dead Sea salt solution improves skin barrier function, enhances skin hydration, and reduces inflammation in atopic dry skin

[7] PubMed Central (ENG): Dead Sea bath salts for the treatment of rheumatoid arthritis 

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »