Keto vejce se slaninou

Vajíčka jsou asi jedna z největších snídaňových klasik. Dají se ukuchtit na spousty způsobů, jsou chutné, zasytí vás, obsahují protein a jsou rychle uvařená. Hlavně jsou ale low carb. No a takzvaný český „hemenex“ (správně ham and eggs) je idelání snídaně v keto stylu. 

Ingredience

Olej (1 lžíce)

3 vejce

50 g slaniny (plátky)

Paprika (nebo jiná zelenina)

Pepř / sůl dle chuti

Pažitka na posypání

Postup

Na pánvi rozpalte olej a vložte na něj plátky slaniny. Smažte asi 2 minutky, dokud se slanina neopeče, během smažení slaninu několikrát otočte.
Slaninu dejte stranou na talířek a na na stejnou pánev vyklepněte vajíčka. Můžete posypat trochou pepře či soli dle chuti.
Vajíčka smažte jakkoliv chcete, můžete je ihned zamíchat, nebo nechat chvíli osmažit z jedné strany a poté otočit, aby vám žloutek zůstal lehce tekutý. Můžete je nechat opéct jen z jedné strany a pánev přikrýt víkem – tak docílíte uvařené šťavnaté vrchní strany.
Na závěr nakrájejte čerstvou zeleninu a posypte pažitkou.
Dobrou chuť!
5/5 (Počet hlasů: 3)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Recepty

Keto kuřecí kokosové kari

Představte si jemnou kokosovou omáčku s voňavou citrónovou trávou, česnekem, zázvorem a samozřejmě – kuřecím masem! To zní fantasticky, no ne? Počet porcí: 1​​ Doba

Přečíst »
Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »