Zkušenosti s keto dietou - Petra B.

Tak upřímně, štíhlý a fit chce být každý. A keto dieta je rozhodně z těch efektivnějších způsobů, jak se k tomu cíli došplhat – pomohla už mnoha lidem – samozřejmě ale, nemusí sedět každému. Všude kolem nás v poslední době koluje spousta keto eshopů, produktů a tak dále. A hodně z nich je třeba i dobrých. Co si ale o keto dietě myslí ti, kteří ji skutečně absolvovali, ať už s výživovými poradci, produkty, nebo jen tak po domácku? Která z těchto možností se jim zdala nejlepší?

Peťa nám poskytla nějaké informace o svém průběhu. Pojďme se tady podívat, jak se keto dieta vyvíjela u ní:

Jak dlouho jste keto dietu držela?

Ještě držím, začala jsem před 6 týdny.

Co vás nejvíce motivovalo se do keto diety pustit?

Potřeba zhubnout

Používala jste nějaké zakoupené diety? (Tj. Ketomix, Ketofit, Ketodiet, atd.)

Nikdy

Jak těžké pro vás bylo dostat se do ketózy? Jak jste vnímala nárazový výpadek sacharidů?

Přišlo to celkem samo, bez zvláštních příznaků. Poznala jsem to podle kovové chuti a sucha v ústech, začala jsem trpět zácpou. Což jsou příznaky, o kterých jsem četla. Koupila jsem si keto pásky a tím si ketózu potvrdila.  

Zhubla jste? Popřípadě kolik.

Za těch 6 týdnů 6,5 kg

Budete se i nadále stravovat low carb?

Ještě se stravuji keto, vidím to tak do 17. května, takže dohromady cca 8 týdnů, pak už bych chtěla přejít na low carb. Pokud mě k tomu zdravotní důvody nedovedou dříve.

Jak hodnotíte keto dietu, doporučila byste ji ostatním, nebo spíš ne?

Nedoporučila. Za sebe ne. Čekala jsem více – větší váhový úbytek za kratší dobu a bez zdravotních problémů. Neskutečně mi vypadávají vlasy, vysychá pokožka a drží se mě kvasinky, píšu to na rovinu. Jinak jsem zdravá ženská a vím, že to mohu spojovat s keto stravováním.

Máte nějaké tipy pro začátečníky, nebo třeba nějaké specifické zážitky týkající se keto diety?

Nezačínejte bez konzultace s výživovým poradcem, nechte si stravu doporučit. Keto je dost drastické a nesedí každému. Je to risk.

Další zkušenosti:

Honza

Honza je nyní v průběhu keto diety a zatím je velmi spokojený. Ketózu lehce pocítil, ale kromě toho nezaznamenal žádný problém.

„Mám dole k dnešnímu dni 18 kg. Jestli si váhu držím zatím nemohu posoudit, asi měsíc jsem na kombinované stravě PROTIFAST s jídelníčkem od výživové poradkyně.“

Lenka

Lenka držela keto dietu dvakrát. V obou případech se ale váha vyšoupla lehce zpět nahoru. Keto by ale přesto doporučila.

„Do diety se nejde nutit. Člověk musi tak nějak podvědomě prostě chtit. V začátcích také doporučuji (u mě se velmi osvědčilo) neříkat si „tohle jist nesmím“ ale „tohle jist nechci“. “

Soňa

Soňa je již 12 týdnů na keto. Během toho měla i pocit, že by to snad měla vzdát. Soňa ovšem nepolevila a nyní má dole už přes 12 kg.

„Chtěla jsem to vzdát, ale hodně jsem o tom četla, tak jsem vydržela. Od té doby je mi moc fajn, mám energie jako už dlouho ne a kila jdou dolů zhruba jedno týdně. “