7 zajímavých tipů jak zhubnout břicho

Ploché a vyrýsované břicho by pravděpodobně chtěl každý z nás. Bříško je obecně známo jako problematická partie. Pojďme si tedy říct, jak se toho tuku na břiše zbavit.

Tak za prvé, na začátek je vhodné říct, že je třeba o našem těle uvažovat trošku komplexně a uvědomit si, že tělo hubne rovnoměrně. To znamená, že nejsme schopni zhubnout pouze a jen břicho, ale komplexně celé tělo. Co ale ovlivnit můžeme, je jak naše bříško bude pevné a pěkně vyrýsované.

Pojďme se mrknout na 7 tipů, jak s tukem jednou pro vždy zatočit.

1. Změňte jídelníček

Jídelníček je základem hubnutí a zdravého životního stylu obecně. Nevěřili byste, kolik se s ním toho dá ovlivnit. Zkuste tedy začít jíst zdravěji. Tím se myslí samozřejmě jíst zelenina a ovoce, ale třeba také bílkoviny, zdravé tuky a pomalé sacharidy. Vyvarovat byste se měli zase slazeným nápojům, sladkostem, fast foodům, alkoholu a podobně.

2. Zmenšete porce

Dalším, velice důležitým bodem je se nepřejídat a hlídat si, kolik toho sníme. Protože to je mnohdy ten největší zabiják hubnutí, kolikrát větší než to, jestli si po obědě dáte dortík. Můžete jíst i relativně zdravě, ale když budete jíst velké porce a přejídat se, bude hubnutí opravdu obtížné.

3. Vrhněte se do diety

Pokud vám dělá problém začít jíst z ničeho nic zdravě a třeba ani vlastně nevíte, jak a s čím začít, zkuste zvážit, zda není ze začátku vhodné nechat si poradit od výživových poradců, nebo třeba vyzkoušet keto dietu. Takový řád vám může velmi pomoct, hlavně ze začátku, než si na zdravější režim zvyknete.

4. Cvičte, cvičte, cvičte

U bříška, no a obecně u hubnutí je pohyb velmi důležitý. Cvičit byste měli komplexně celé tělo a to jak kardio, posilování, tak i strečink.

Kardio je při hubnutí asi nejvíc stěžejní. Jedná se pohybové sporty typu běh, tanec, jízda na kole, na bruslích a tak dále. Tento typ sportu se při hubnutí doporučuje nejvíce, protože přímo spaluje tuky.

Posilování vám také pomáhá. Posilováním sice až tak moc nehubnete, spíš naopak, nabíráte svaly, ale to je pro hubnutí také hodně přínosné. Protože čím větší máte poměr svalové hmoty, tím rychlejší je vás metabolismus a tím rychleji také hubnete. Všechno to jde ruku v ruce.

A v neposlední řadě zde máme strečink, neboli protahování. Na to nesmíme zapomínat. Protahujte se ,co vám to půjde a kdy vám to půjde. Sport pro vás poté bude mnohem příjemnější.

5. Dodržujte pitný režim

Pitný režim je obecně důležitý pro naše zdraví – nejen při hubnutí. Ale věděli jste, jak moc vám může při touze zhubnout pomoct? Voda odplavuje z těla sůl a nečistoty a celkově pomáhá s redukcí váhy. Proto denně vypijte Okolo 2 – 2,5 litrů vody.

6. Nezapomeňte na odpočinek

Ano, i ten je při hubnutí stěžejní, hlavně tedy spánek. Víte, že tělo hubne právě ve spánku? Veškerá fyzická aktivita, kterou jste přes den vykonali se zúčtovává právě přes noc, když spíme. Proto dejte tělu šanci zhubnout a regenerovat a dopřávejte si standardních 6 – 8 hodin spánku v dobře provětrané a tmavé místnosti, aby byl spánek co nejkvalitnější.

7. Pravidelnost a řád

Posledním bodem je pravidelnost. Dejte tělu řád. Pro hubnutí je nejhorší, když je váš denní i noční život “každý pes, jiná ves”. To je potom tělo zmatené a vlastně pořádně neví, jestli má tedy hubnout, nebo raději ne. Choďte spát každý den zhruba ve stejný čas, vstávejte také tak a stejně to dělejte i s jídlem.

Můžete mrknout třeba na pětiminutový trénink na břicho od Niky Namasté:

Tip na závěr: kupte si stahovací prádlo

Pokud chcete “zhubnout” hlavně na nějaký konkrétní blížící se event, například svatbu, ples a podobně, můžete zvážit koupi stahovacího prádla. Na jednu noc úplně ideální.

4.4/5 (Počet hlasů: 17)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Výživa

Kalkulačka bazálního metabolismu

Bazálním metabolismem se myslí určitá číselná hodnota.[1] Jednoduše řečeno, bazální metabolismus je počet kilokalorií, které vaše tělo za den vydá, pokud je v naprostém klidu.

Přečíst »
Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »