[RECENZE] Feminus – nejlepší doplněk stravy pro ženy

Stručné shrnutí

Trápí vás menopauza a problémy s ní spojené jako například bolesti hlavy, ztráta energie, libida a celkově stresující období?

Pojďte si přečíst, zda vám s tím Feminus zvládne pomoct.

Co je to feminus?

Feminus je doplněk stravy určený pro ženy. Vyvinula ho společnost Primulus Group, s.r.o. a to proto, že neexistoval žádný ultimátní doplněk stravy pro ženy.

Feminus má za hlavní cíl celkově zlepšit energii, vitalitu a libido. Jednoduše se po něm budete cítit lépe. Jedná se o naprosto přírodní produkt, obsahující vědecky ověřené látky pro optimalizaci ženského hormonu estrogen. Feminus je samozřejmě také certifikován státním zdravotním ústavem v Praze.

“Po uvedení produktu na český trh jsme začali dostávat pozitivní recenze od žen, které nevěřily, že jim FEMINUS může pomoci. Pomohl. A pomůže i Vám.” – tvrdí Primulus Group s.r.o.

Plusy a mínusy

přírodní produkt
✅ žádná chemie
✅ na míru pro ženy
✅ jednoduché užívání
✅ zlepšení energie, vitality
✅ zvýšení libida

pro někoho se může zdát vyšší cena

❌ pouze jedna forma balení = nelze zakoupit v jiné formě než v balíčku na měsíc.

Pro koho se hodí?

Feminus je vyvinutý pro všechny ženy, které chtějí zvýšit imunitu, vitalitu, energii, neb otřeba chuť na sex. Nejčastěji se však feminus doporučuje ženám, okolo menopauzy, či později. Menopauza může být totiž opravdu nepříjemnou záležitostí.

Menopauza. Během našich 45 – 55 let nás to všechny čeká. A je to nepříjemné, neřešitelné, jediné, co můžeme dělat je si trochu ulehčit různými doplňkami stravy, kůrami a zdravým životním stylem.

Menopauza je bohužel nepříjemné období v životě ženy, kdy se nám snižuje obsah estrogenu v těle. V důsledku toho pak můžeme zažívat mnoho nepříjemných stavů, jako třeba ztráta libida, snížení imunity, celkově slabší organismus, snížení energie a vitality, návaly horka a zimy, noční pocení, suchost pochvy, suché oči, suchá, vrásčitá či povislá kůže, přibývání na váze, zadržování vody, podrážděnost, zapomnětlivost, potíže se soustředěním a dezorientace, změny nálad a náhlé slzy, úzkost a temné myšlenky, problémy se spánkem, deprese, problémy s vyjadřováním, bolesti hlavy, bolesti po celém těle, ztráta vlasů, řídnutí kostní hmoty, citlivost prsou a mnoho dalších. Ne všechny příznaky a důsledky se musí projevit u každé ženy, spíš naopak, každá to máme trochu jinak.

Období přechodu můžeme rozdělit do tří časových období:

Premenopauza – jedná se o období ještě před menopauzou. Menstruaci míváme ještě pravidelnou, ale dochází k poklesu činnosti vaječníků z důvodu změn hormonů.

Perimenopauza – Jedná se o období těsně před posledním menstruačním cyklem a cca rok poté. V tomto období míváme nepravidelnou menstruaci.

Postmenopauza – začíná cca rok po menopauze, v této době nám trvale zmizí menstruace a činnost vaječníků. Žena už poté nemůže (přirozeným způsobem) otěhotnět (byly zaznamenány případy umělého oplodnění).

Estrogeny jsou hormony, konkrétně steroidy, které jsou převážně známy jako ženské hormony. U nás žen se hladina estrogenu začíná zvyšovat v pubertě a poté se pomalu snižuje až do období menopauzy.

Právě estrogen je zodpovědný za vyvinutí našich ženských partií a ovlivňuje vývoj děložní sliznice.

Některé funkce estrogenů jsou například následující: Indukují vývoj ženských sekundárních pohlavních znaků, zrychlují metabolismus (spalování tuků), snižují množství svalové hmoty, stimulují růst děložní sliznice, ale i dělohy celkově, udržují stav cév a kůže, snižují řídnutí kostí, naopak zvyšují obnovu kostí a podobně.

V období menopauzy právě hladina estrogenu klesá.

Je vám více než 35 let? ANO / NE
Trpíte rušivými návaly horka (intenzivními a náhlými pocity horkosti doprovázenými nadměrným pocením)? ANO / NE
Zažíváte nezvyklé změny nálady (například smutek, podrážděnost)? ANO / NE
Jsou vaše prsa citlivější nebo jemnější než obvykle? ANO / NE
Trápí vás vaginální suchost nebo bolestivost při pohlavním styku? ANO / NE
Snížila se vaše chuť na sex nebo prožitek z něj? ANO / NE
Zpozorovala jste na své pokožce znatelné změny (například je sušší než obvykle, máte více ochlupení, trápí vás akné)? ANO / NE
Cítíte se více unavená či máte potíže se spánkem? ANO / NE
Je vaše perioda méně pravidelná, případně krvácíte silněji? ANO / NE

 Máte problémy se soustředěním nebo pamětí? ANO / NE

Vyhodnocení testu – pokud jste odpověděla:

ANO – 0 až 3x – vypadá to, že vás menopauza zatím nečeká. Pozor však na to, že menopauza může přijít i zcela bez příznaků.

ANO – 4 až 6x – některé symptomy typické pro začátek menopauzy vykazujete. Pokud máte na menopauze relativně věk, bylo by vhodné se poradit s vaším lékařem, který vám příchod menopauzy potvrdí, nebo naopak vyvrátí.

ANO – 7 až 10x – je teoreticky možné, že už menopauza přichází. Rozhodně se zastavte za lékařem a ten vám může s projevy i celkově obdobím pomoct.

Účinky Feminusu

Udržuje naši optimální rovnováhu ženských hormonů
Posiluje imunitní systém
Zvyšuje energii, libido a vitalitu
Snižuje únavu a vyčerpání
Má pozitivní účinky na fungování nervové soustavy

Užívání

Užívání Feminusu je velice jednoduché. Jsou to pouze dvě tabletky denně.

Složení

Roste pouze v peruánských a bolivijských Andách a již od pradávna byla využívaná jako afrodiziakum. Maca peruánská přispívá k fyzickému a duševnímu zdraví, vitalitě a vytrvalosti. Má vliv na plodnost a je bohatým zdrojem fytoestrogenů.

Obsah v denní dávce: 200 mg – extrakt 10:1 z kořene

Říká se jí bylina mládí – působí jako antioxidant a přispívá k celkovému omlazení a zpomalení známek stárnutí. Jde o velice komplexní bylinu a má významné antioxidační účinky. Má vliv na duševní a kognitivní činnost, koncentraci, únavu, duševní zdraví a relaxaci.

Obsah v denní dávce: 150 mg- extrakt 10:1 z kořene, 5% withanoloidu

Kakao obsahuje okolo 300 biologicky aktivních látek. Jde zejména o antioxidanty a celou řadu vitaminů a minerálů. Další hlavní, a také velice důležitou látkou kakaa je theobromin.

Obsah v denní dávce: 100 mg – extrakt z plodu, 10% theobrominu

Možná ho znáte pod jeho latinským jménem Tribulus Terrestris. Jedná se o velmi oblíbenou bylinku pro muže i ženy. Kotvičník ovlivňuje hormonální aktivitu, přispívá k normální funkci močové a reprodukční soustavy. Má vliv na tělový a svalový tonus a energii. Podporuje také přirozenou obranyschopnost – imunitní systém.

Obsah v denní dávce: 100 mg – extrakt ze semen, 60% saponinů

Říká se jí Amazonská viagra. Má vliv na menopauzální komfort a harmonizuje hormonální systém. Muira puama je také silný antioxidant. Působí jako tonikum – podporuje fyzickou aktivitu.

Obsah v denní dávce: 100 mg – extrakt 20:1 z byliny

Kořen anděliky obsahuje velké množství esenciálních olejů, organických kyselin a jejich esterů a také vitamínů, aminokyselin a sacharidů. Přispívá k normální funkci urogenitálního systému žen. Přispívá k osvěžení těla a také se jedná o antioxidant.

Obsah v denní dávce: 60 mg – extrakt 4:1 z kořene

Při pravidelném užívání ovlivňuje duševní a kognitivní činnost. Má vliv na sexuální zdraví, duševní pohodu a kontrolu tělesné hmotnosti.

Obsah v denní dávce: 50 mg – extrakt 10:1 z byliny

Tento vitamín asi není třeba představovat. Vitamín C je ve vodě rozpustná látka, nezbytná k životu a udržení tělesného zdraví. Přispívá k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamin C dále přispívá k energetickému metabolismu, udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm a normálnímu energetickému metabolismu.

Obsah v denní dávce: 80 mg – forma: kyselina L-askorbová

Vitamin E není obsažen v mnoha potravinách, při kuchyňském zpracování navíc mizí. Obtížné je získat ho v dostatečném množství při nízkotučné stravě. Zdrojem vitaminu E jsou pšeničné klíčky, oříšky, sója, máslo, mléko nebo rostlinné oleje. Tento vitamín přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pro FEMINUS slouží jako stabilizátor a antioxidant.

Obsah v denní dávce: 2,5 mg – forma: tokoferol

Je základním vitamínem potřebným pro zdravý imunitní systém. Přispívá k regulaci hormonální aktivity a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B6 dále přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti a snížení míry únavy a vyčerpání.

Obsah v denní dávce: 1,2 mg – forma: pyridoxin-hydrochlorid

Vitamín D3 patří k nejdůležitějším a zároveň k nejvíce podceňovaným vitamínům vůbec. Přispívá k normální funkci imunitního systému a udržení normální funkce svalů.

Obsah v denní dávce: 25 μg – forma: cholekalciferol

Každá žena určitě ocení, že vitamín B12 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B12 dále přispívá k normální funkci imunitního systému, normální činnosti nervové soustavy a normální tvorbě červených krvinek Tento vitamín se vyskytuje převážně v živočišných produktech, a proto je jeho suplementace nesmírně důležitá pro vegetariány a vegany.

Obsah v denní dávce: 10 μg – forma: kyanokobalamin

Přispívá k udržení normálnímu stavu nehtů a pokožky, také chrání buňky před oxidativním stresem. zinek také přispívá k normální plodnosti a reprodukci a normální funkci imunitního systému.

Obsah zinku v denní dávce: 15 mg – forma: citronan zinečnatý

Tyto informace týkající se složení a účinků jednotlivých látek jsou doslovně převzaty přímo z oficiálního eshopu zde.

Na závěr

Feminus je komplexní a přírodní doplněk stravy vyvinutý speciálně pro ženy. Vyzkoušelo ho již spousta žen a vesměs ho většina hodnotí velmi kladně. Pokud tedy máte oslabenou imunitu, máte pocit, že vám chybí nějaký vitamín, nebo chcete jen celkově podpořit vaše zdraví, můžete Feminus vyzkoušet. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište na podporu Feminus a před koupí se na vše doptejte.

4.2/5 (Počet hlasů: 32)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »