fbpx

Detoxikační diety – co je to detoxikace?

Detoxikace organismu je potřebná a důležitá součást života a očistné kůry. Co detox zahrnuje, jaké má výhody a proč je důležitý?

Co je to detoxikace

Oficiální definice zní: zničení toxické látky v těle. V dnešní době je detoxikace brána jako očista těla, má spousty druhů, způsobů, délek trvání a podobně.

Detoxikací rozumíme tedy jakýkoliv proces, kdy čistíme tělo, dáváme tělu odpočinout buď od nějaké látky (nejčastěji), ale může se jednat i o aktivitu.


Proč je detox důležitý

Detoxikací organismu mu pomáháme regenerovat, obnovovat a starat se o sebe, dáváme mu možnost se uklidnit, vyčistit a začít znova.

Detox vám dodá neskutečné množství nové energie, pomůže vám s problémy fyzického rázu, ale také s problémy psychiky. Pokud skutečně “vypnete” a na chvíli se necháte detoxikací naprosto ovládnout, uvidíte jak skvěle se budete cítit. Detox totiž nemá být pouze fyzická změna. Detox je celková očista organismu – jak tedy z fyzického, tak i z psychického hlediska.

Po detoxu by se člověk měl cítit příjemně, zregenerovaně, uklidněně, dobře a tak trochu znovuzrozeně. Zkrátka – detox je zde od toho, aby vám pomohl.


Kdy detoxikovat?

Na detox bychom se mohli vrhnout tehdy, když trpíme něčím z následujících bodů: bolesti hlavy, pálení žáhy, únava, zažívací potíže, problémy s kůží, nebo vlasy, stres, psychické potíže.

Dále bychom se na detoxikaci mohli vrhnout tehdy, když jednoduše cítíme, že se naše tělo potřebuje vnitřně zregenerovat a potřebujeme změnu, obnovu a něco nového.

Pokud se tedy například cítíte unaveně, trápí vás bolesti hlavy, nebo další výše zmíněné problémy, či pokud toho máte například v práci nad hlavu, trápí vás stres a neustálé banální záležitosti, řešíte věci, které byste řešit nechtěli a zkrátka cítíte, že si potřebujete odpočinout, vypnout, zregenerovat a začít od znovu, je detox přesně to, co bychom vám nyní doporučili.


Jak dlouho detoxikovat

Detox může trvat různě dlouho, jelikož detoxikací máme nesmírné množství. Existují detoxikační očistné kůry na jeden den, na týden a nebo na měsíc. Proto se tento termín nedá specifikovat. Navíc detoxikace hodně záleží na vás. Na tom, jakým způsobem se rozhodnete detoxikovat. Jelikož se nemusíte držet žádného konkrétního plánu – pokud nechcete. Ovšem pamatujte na to, že pokud se pustíte do měsíční detoxikační kůry, není vhodné, aby to byla detoxikace vodou, při které nic nejíte.


Zásady při detoxikaci

Pokud to s detoxem přeženete, může to mít nepěkné následky, jako bolesti hlavy, rozhozený režim, zhoršená psychika a podobně. Veškeré extrémní změny proto konzumujte například s lékařem a pokud jste zvyklí jíst velmi mnoho, nepouštějte se ihned do týdenního detoxu vodou.

Detox byste měli podstupovat ve zdravém stavu, nikoliv ve stavu nemoci.